این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خانواده یعنی چه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خانواده یعنی چه را از این سایت دریافت کنید.

  خانواده

  خانواده

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  با خانواده (زیست‌شناسی) اشتباه نشود.

  قانون خانواده خانواده

  ازدواج و دیگر وضعیت‌ها و وصلت‌های مشابه یا یکسان

  ازدواجانواع ازدواجتعهدنامه ازدواجهم‌باشیاتحاد مدنیهمخانگی قانونی

  صحت ازدواج‌ها

  ازدواج باطل و ازدواج قابل فسخفسخ ازدواج

  طلاقها

  طلاقطلاق توافقیطلاق صوریزنای محصنهزمینه‌های طلاققانون اصول ازدواججدایی قانونینفقهطرح والدین یا سرپرستیمسکن (UK (E.W. and NI))حقوق والدینیارزیابی حضانت (ایالات متحده)مرتب‌کننده امور والدین (ایالات متحده)

  دیگر مسائل

  پدریحلال‌زادهحضانتولی (حقوق)فرزندخواندگیحمایت فرزندارتباط و سرکشیسرویس پشتیبانی و مشاوره

  دادگاه خانواده و کودکان (UK (E.W.))سرکشی پدر یا مادر بزرگپیمان‌نامه حقوق کودکحقوق کودکانآزادسازی جوانانمراقبت پرورشیمحجورکودک‌ربایی والدین

  قانون بین‌المللی خصوصی

  حقوق بین‌الملل خصوصیطلاقازدواجکنوانسیون لاهه (فرزندخواندگی)فرزندخواندگی کودک بین‌المللیکنوانسیون لاهه (فرزندخواندگی کودکی)

  دستورالعمل یا قانون جرائم و خانواده

  کلاهبرداری پدریدو همسریسرویس‌های حمایتی کودک (U.S.)کودک‌آزاریخشونت خانگیرابطه جنسی با خویشاوندانکودک‌فروشی

  نبو روابط نزدیک گسترش گونه‌ها گسترش فعالیت‌ها گسترش پایان‌ها گسترش هیجان‌ها گسترش عرف‌ها گسترش سوء استفاده نبو

  خانواده رضایی

  در جوامع انسانی، خانواده یا فامیل (به فرانسوی: famille) به گروهی از افراد گفته می‌شود که با یکدیگر از طریق هم‌خونی، تمایل سببی، یا مکان زندگی مشترک وابستگی دارند. خانواده در بیشتر جوامع، نهاد اصلی جامعه‌پذیری کودکان است. سازمان ملل متحد (۱۹۹۴) نیز در آمار جمعیتی خود، خانواده را چنین تعریف می‌کند:«خانواده یا خانوار به گروه دو یا چند نفره‌ای گفته می‌شود که باهم زندگی می‌کنند، درآمد مشترک برای غذا و دیگر ضروریات زندگی دارند و از طریق خون، فرزندخواندگی یا ازدواج، با هم نسبت دارند. در یک خانواده ممکن است یک یا چند خانواده زندگی کنند، تمام خانوارها، هم خانواده نیستند.»[۱] انسان شناسان به‌طور کلی نهاد خانواده را این‌طور طبقه‌بندی می‌کنند: مادرتباری (مادر و فرزندان او)، زناشویی (زن و شوهر، و فرزندان؛ که خانواده هسته‌ای نیز خوانده می‌شود)، و خانواده گسترده (consanguinal) یا هم‌خونی که در آن پدر و مادر و فرزندان با دیگران مثلاً خویشاوندان در مکان مشترکی زندگی می‌کنند.[۲] همچنین در برخی جوامع مفاهیم دیگری از خانواده وجود دارد که روابط سنتی خانواده را کنار گذاشته‌اند. خانواده به عنوان یک واحد اجتماعیِ جامعه پذیری، در جامعه‌شناسی خانواده مورد بررسی قرار می‌گیرد. تبارشناسی رشته‌ای است که دودمان‌های خانوادگی را در تاریخ مطالعه می‌کند. همچنین اقتصاد خانواده در علم اقتصاد بررسی می‌شود. اهداف خانواده و اقتضای تأسیس آن ایجاب می‌کند که بانیان آن یعنی زن و شوهر، در تحکیم و پایداری این بنا، نهایت سعی خود را بکنند و با همان انگیزه که بر تشکیل آن اقدام کردند، بر دوام آن اصرار ورزند تا وحدت و پویایی این نهاد تا پایان حفظ شود. در خانواده نقش‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام با توجه به ویژگیشان توسط یک یا چند نفر از اعضای خانواده انجام می‌شوند. به عنوان مثال وظیفه امرار معاش خانواده بر عهده پدر خانواده می‌باشد. یکی از وظایف بسیار مهم در خانواده تربیت فرزند است که به عهده پدر و مادر می‌باشد; ولی به خاطر ارتباط بیشتر مادر با فرزند تأثیر بیشتر از طرف مادر بر فرزند صورت می‌پذیرد.

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  خانواده تک سرپرست خانواده گسترده خانواده هسته‌ای خانواده بدون فرزند خویشاوندی روابط بین هم‌نیایان ارزش‌های خانوادگی قانون حمایت خانواده مشاوره خانواده تنظیم خانواده

  تنظیم خانواده در ایران

  اقتصاد خانواده راز خانوادگی نسبت‌های خانوادگی

  پانویس[ویرایش]

  ↑ (نجاریان، 1375: ص19)

  ↑ اعزازی، ۲۰–۲۳.

  منابع[ویرایش]

  مجموعه‌ای از گفتاوردهای مربوط به در ویکی‌گفتاورد موجود است.

  اعزازی، شهلا (۱۳۸۵)، ، تهران: انتشارات روشنگران و مطالعات زنان، شابک ۹۶۴-۵۵۱۲-۶۲-X

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Family». در ، بازبینی‌شده در ۱۸ دی ۱۳۹۱.

  در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ خانواده موجود است.

  گسترش نبو خانواده گسترش نبو

  مکان‌گزینی پس از ازدواج

  گسترش نبو جهان‌بینی رده: خانواده

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  خانواده چیست؟

  برداشت فنلاند از مفهوم خانواده از خیلی از کشورهای دیگر محدودتر است. والدین و فرزندان خانواده را تشکیل می‌دهند، ولی زوج بدون فرزند هم در فنلاند خانواده است. شخص تک سرپرست و فرزندان او نیز خانواده تشکیل می‌دهند.

  Mikä on perhe?

  خانواده چیست؟

  13.07.2022

  برداشت فنلاند از مفهوم خانواده از خیلی از کشورهای دیگر محدودتر است. والدین و فرزندان خانواده را تشکیل می‌دهند، ولی زوج بدون فرزند هم در فنلاند خانواده است. شخص تک سرپرست و فرزندان او نیز خانواده تشکیل می‌دهند.

  تعریف خانواده

  خانواده های رنگین کمان

  وظیفه شرکت در پرداخت حق سرپرستی

  رابطه مشترک

  کسب اطلاعات و راهنمایی درباره موضوعات مربوط به خانواده

  تعریف خانواده

  در فنلاند موارد زیر خانواده محسوب می شوند:

  همسرانی که دارای ازدواج رسمی هستند

  زن و مردی که با هم و بدون ازدواج رسمی زندگی می کنند.

  فرزند یا فرزندان دارای سن زیر 18 سال مجرد بهمراه یکی یا هر دوی والدین خود که ساکن فنلاند می باشند.

  در فنلاند، در اغلب موارد اعضای اصلی خانواده که والدین و فرزندان آنها می باشند، یک خانواده به حساب می آیند. بعنوان مثال درصورتیکه پدر و مادر بزرگ، والدین و فرزندان با هم یکجا زندگی کنند، به لحاظ رسمی فقط والدین و فرزندان آنها اعضای یک خانواده می باشند. پدر بزرگ و مادر بزرگ، یک خانواده جداگانه محسوب می شوند.

  یک خانواده ممکن است دارای فرزندانی باشد یا زوجی که صاحب فرزند نیستند نیز یک خانواده را تشکیل می دهند. بزرگسالان یک خانواده ممکن است از دو جنس متفاوت یا هم جنس باشند. مادر یا پدر تک سرپرست به همراه فرزندان خود نیز یک خانواده را تشکیل می دهند.

  منظور از خانواده های جدید، همسرانی می باشد که یک یا چند فرزند از ازدواج های قبلی به همراه آنها زندگی می کنند. علاوه بر این در داخل خانواده جدید ممکن است فرزندان مشترک خود زوجین نیز زندگی کنند.

  اگر جدا شده اید، می توانید بدون اجازه همسر قبلی خود دوباره ازدواج کنید. مطابق با قانون فنلاند، حتی اگر از همسر سابق خود دارای فرزندانی مشترک باشید، با این وجود برای ازدواج مجدد نیازی به داشتن اجازه همسر سابق خود ندارید.

  خانواده های رنگین کمان

  منظور از خانواده های رنگین کمان، والدین همجنس گرای مرد، همجنس گرای زن، دو جنس گرا و ترانس سکشوال و همچنین فرزندان این افراد می باشد. از جمله این خانواده ها، خانواده های زنان و مردان همجنس گرا و همچنین خانواده هایی هستند که در آنها تعداد والدین بیشتر از دو نفر می باشد.

  همسران همجنسی که با هم بطور رسمی ازدواج کرده اند، حق به فرزند خواندگی پذیرفتن کودکان را داشته و همچنین می توانند فرزند خانواده را نیز به فرزند خواندگی خود بپذیرند. منظور از به فرزند خواندگی پذیرفتن کودکان داخل خانواده این است که یکی از همسران، فرزند آن یکی همسر را به فرزند خواندگی می پذیرد و بدین ترتیب رسماً یکی از والدین کودک بحساب می آید. در فنلاند، تعداد والدین قانونی کودک نباید از دو نفر بیشتر باشد.

  چنانکه درصدد به فرزند خواندگی پذیرفتن کودکان داخل خانواده می باشید، با اداره امور اجتماعی شهرستان خود تماس بگیرید.

  سازمان خانواده های رنگین کمان، سازمانی است که به این خانواده ها کمک، حمایت و راهنمایی ارائه داده و فعالیت های گوناگونی را نیز برای آنها برنامه ریزی می کند. اطلاعات تماس این سازمان در سایت اینترنتی آن موجود است.

  Sateenkaariperheet ry

  ارائه کمک و برنامه ریزی فعالیتهای مختلف برای خانواده های افراد لزبین، دو جنسی، فراجنسی و همجنسگرا که اصطلاحا خانواده های رنگین کمان نامیده می شوند

  این لینک شما را به خارج از این خدمات می برد

  فنلاندي سوئدي انگليسي روسي سامی

  وظیفه شرکت در پرداخت حق سرپرستی

  مطابق قوانین فنلاند، والدین موظف هستند که مراقب وضعیت اقتصادی فرزندان زیر سن قانونی و همسر خود باشند. وظیفه شرکت در پرداخت حق سرپرستی، خویشاوندان دیگر را در بر نمیگیرد و بعنوان مثال اجباری در پرداخت کمک اقتصادی، به خواهر و برادر بزرگسال و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود ندارید. بنابراین در فنلاند، بنا را بر این نگذاشته اند که اشخاص مراقب وضعیت اقتصادی خویشاوندان کم بضاعت خود باشند، بلکه به اینگونه افراد از طریق اداره سوسیال، کمک پرداخت می شود.

  رابطه مشترک

  یک زوج می توانند انتخاب کنند که آیا می خواهند بدون وجود ازدواج رسمیو یا با داشتن ازدواج رسمی، با هم زندگی کنند. توجه داشته باشید که نوع رابطه مشترک، بر روی حقوق و وظایف زوجین، دارایی و میراث، مراقبت از فرزند و پرداخت حق سرپرستی و همچنین قبول فرزند خوانده تاثیر می گذارد.

  کسب اطلاعات و راهنمایی درباره موضوعات مربوط به خانواده

  در مواردی که برای تربیت فرزند خود و یا روابط میان اعضای خانواده نیاز به مشاوره دارید، می توانید از طریق تماس تلفنی و یا از طریق ایمیل، از اتحادیه مردمی کمک و راهنمایی دریافت کنید. ارائه خدمات به زبان های زیر می باشد:

  زبان کردی (سورانی)، دری، فارسی، از طریق تماس با شماره تلفنهای

  050 325 6450

  زبانهای روسی و انگلیسی، از طریق تماس با شماره تلفنهای 050 325 7173

  جهت کسب آگاهی بیشتر در این باره به سایت اینترنتی InfoFinland و تربیت و پرورش کودکان در فنلاند، مراجعه کنید.

  Maahanmuuttovirasto

  آمدن به فنلاند بر اساس پیوندهای خانوادگی

  این لینک شما را به خارج از این خدمات می برد

  فنلاندي سوئدي انگليسي Väestöliitto

  مرکز ارائه اطلاعات بصورت تلفنی و ایمیل برای مهاجرین

  این لینک شما را به خارج از این خدمات می برد

  فنلاندي سوئدي انگليسي Familia Duo

  راهنمائیهای برای خانواده های دو فرهنگه

  این لینک شما را به خارج از این خدمات می برد

  فنلاندي انگليسي روسي فرانسوي اسپانيايي التايلاندية

  منبع مطلب : www.infofinland.fi

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید