این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خرید یورو دولتی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خرید یورو دولتی را از این سایت دریافت کنید.

  شرایط خرید و دریافت ارز مسافرتی، ارز دولتی (دی 1401)

  ارز مسافرتی چیست؟ شما در این مطلب می توانید با شرایط خرید ارز مسافرتی سال 1401 و نحوه دریافت ارز دولتی به طور کامل آشنا شوید.

  نوسانات بازار ارز شدید است و افزایش قیمت ارزهایی مانند دلار، یورو و پوند در سال‌های اخیر اوضاع را برای همه دشوار کرده است، به‌ویژه کسانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند. اگر قصد سفر خارجی دارید، فرصتی برای خرید ارزهای خارجی با قیمتی کمتر از بازار آزاد هم وجود دارد. به چنین ارزی، ارز مسافرتی می‌گویند. اگر بلیط پرواز را تهیه کرده‌اید و راهی سرزمین دیگری هستید، با تهیه ارز مسافرتی می‌توانید هزینه‌های خود را بهتر مدیریت کنید.

  « خرید آنلاین بلیط هواپیما »

  ارز مسافرتی چیست؟

  دولت سهمیه‌ای برای افرادی در نظر گرفته است که به خارج از کشور سفر می‌کنند. این ارز به ارز مسافرتی معروف است. این سهمیه تقریبا ۲هزار دلار است و هر مسافر ۱ بار در سال حق استفاده از این سهمیه‌ را دارد.

  برای دریافت ارز مسافرتی، مراحل پیچیده‌ای پیش رویتان نیست. پس از خرید بلیط هواپیمای خارجی، می‌توانید به صرافی‌های دولتی، بانک‌ها یا صرافی‌های خصوصی با مجوز بانک مرکزی مراجعه و حواله ارز دولتی را دریافت کنید.

  مزایای دریافت ارز مسافرتی چیست؟

  قیمت ارز مسافرتی کمتر از ارز در بازار آزاد است. نرخ ارز دولتی چند هزار تومان کمتر از ارز آزاد است. بنابراین، بهتر است که در سفرهای خارجی از سهمیه خود استفاده کنید و ارز دولتی بگیرید. کاهش هزینه سفر و امکان مدیریت امور مالی در رفتن به خارج از کشور با وجود دریافت ارز دولتی مقدور می‌شود.

  ارز مسافرتی چقدر است؟

  مقدار این سهمیه در سال‌های اخیر افزایش و کاهش‌هایی داشته است، در حال حاضر (آبان‌ماه ۱۴۰۱) دولت سازوکاری فراهم کرده که مسافرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی دارند، بتوانند ارز را ارزان‌تر از بازار تهیه کنند. براساس مصوبه‌ای از سوی بانک مرکزی، مسافران خارج از کشور می‌توانند مبلغی را به‌عنوان کمک‌هزینه دریافت کنند. به‌عبارت دقیق‌تر، بانک مرکزی ارزهای خارجی را با قیمتی مناسب و بسیار کمتر از بازار در اختیار مسافران مذکور قرار می‌دهد. البته یادتان نرود که امکان دریافت ارز دولتی در سفر به هر کشور خارجی مقدور نیست.

  هر مسافر فقط یک ‌بار در سال می‌تواند از این امکان بهره ببرد. پیش‌تر، ارز دولتی برای هر نفر، ۱۰۰۰ دلار بود اما از حوالی سال ۱۳۹۷، اوضاع تغییر کرد.

  در واقع، با تغییراتی که در قیمت ارز ایجاد شد، مبلغ ارز مسافرتی هم کاهش پیدا کرد. در سال ۱۴۰۱، ارز مسافرتی در حدود ۵۰۰ یورو یا معادل آن به ارزهای دیگر ارائه می‌شد. قوانین فعلی فروش ارز مسافرتی تا آبان‌ماه چنین روندی دارد و برای سفرهای مختلف هم به شیوه زیر در اختیار مسافران قرار می‌گیرد:

  برای سفرهای هوایی به کشورهای خارجی با ویزا ۵۰۰ یورو است.

  مبلغ ارز مسافرتی برای سفرهای هوایی به کشورهای خارجی بدون ویزا در ۳۰۰ یورو است.

  مقدار ارز دولتی برای سفرهای ریلی و زمینی به کشورهای خارجی ۳۰۰ یورو است.

  اما بنا به بخشنامه تازه بانک مرکزی، از روز یکشنبه ۱۵ آبان، هر ایرانی دارای ۱۸ سال و بیشتر می‌تواند درخواست دریافت ارز مسافرتی داشته باشد. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، بنا به بخشنامه تازه این بانک، تقاضای این ارز در دسته‌بندی ارزهای سرفصل خدماتی سایر در سامانه بازار متشکل ارزی قرار می‌گیرد و بدون نظارت‌ها و سخت‌گیری‌های قبلی، هر متقاضی می‌تواند یک بار در سال تا سقف ۲هزار یورو (یا معادل دلاری آن) اسکناس دریافت کند. اگر قصد تهیه ارز برای سفر خارجی دارید، به‌جای استفاده از ارز مسافرتی می‌توانید به خرید ارز از سهمیه خرید ارز دولتی سالانه‌تان فکر کنید.

  ارز مسافرتی برای مقصد پرطرف‌دار ترکیه

  برای سفر به ترکیه هم امکان دریافت ارز دولتی وجود دارد. سفر کوتاه‌مدت به این کشور نیازمند دریافت ویزا نیست و برای سفر هوایی به آن می‌توانید ارز دولتی دریافت کنید اما اگر بنای سفر توریستی و بدون ویزا ندارید، وضعیت فرق خواهد کرد. در سفر بلند مدت (بیشتر از ۹۰ روز) به ترکیه به ویزا احتیاج دارید.

  ترکیه از آن کشورهایی است که از راه زمینی یا هوایی می‌توانید به آن سفر کنید. همان مبلغی که برای سفر به کشورهای با ویزا عرضه می‌شود در سفر به این کشور هم به شما داده خواهد شد.

  ارز مسافرتی برای عراق

  برای سفر به عراق هم امکان دریافت ارز مسافرتی دارید. برای اینکه مبلغ ارز به شما تعلق بگیرد، باید نام و مشخصات‌تان را در سازمان حج و زیارت ثبت کرده باشید.

  قیمت ارز مسافرتی چند است؟

  بانک مرکزی سهمیه ارز مسافرتی را در اختیار مسافرانِ راهیِ خارج از کشور قرار می‌دهد. به همین خاطر است که همیشه، به‌طور روزانه در حوالی ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح، قیمت ارز مسافرتی از سوی این نهاد اعلام می‌شود. امکان رصدکردن قیمت روز ارز با مراجعه به نشانی mex.co.ir هم مقدور است.

  اختلاف قیمت ارز مسافرتی و آزاد چقدر است؟

  قیمت نرخ ارز دولتی کمتر از ارزی است که در بازار آزاد تهیه می‌شود. با دریافت ارز سهمیه‌ای برای سفر خارجی می‌توانید هزینه‌های سفرتان را به شکل قابل‌توجهی مدیریت کنید. ارز دولتی چند هزار تومان کمتر از ارز عادی در بازار آزاد است.

  اگر می‌خواهید به تفاوت قیمت ارز مسافرتی و آزاد در هر روز پِی ببرید، لازم است که بعد از آگاهی از نرخ اعلام‌شده بانک مرکزی از صرافی‌های آنلاین هم قیمت روز ارز را استعلام بگیرید. با تفریقی ساده میان قیمت اعلامی بانک مرکزی و قیمت روز ارز می‌توانید، تفاوت‌شان را ببینید.

  نکات مهم درباره دریافت ارز دولتی سفر چیست؟

  منبع مطلب : snapp.ir

  سامانه خرید ارز مسافرتی و دولتی my.ice.ir و خرید دلار با کارت ملی

  سامانه برخط ارز مسافرتی یا سامانه خرید ارز مسافرتی سایت my.ice.ir در 14 آبان رونمایی شد و خرید دلار با کارت ملی و نحوه دریافت اینجا آمده.

  صفحه اصلی آموزش مقالات آموزش دلار

  سامانه خرید ارز مسافرتی و دولتی my.ice.ir و خرید دلار با کارت ملی

  سامانه خرید ارز مسافرتی و دولتی my.ice.ir و خرید دلار با کارت ملی

  سیگنال بازدید

  سامانه بر خط بازار متشکل ارز ایران (سامانه خرید ارز مسافرتی یا سامانه ثبت نام ارز مسافرتی یا سامانه برخط ارز یا سایت خرید ارز دولتی با کارت ملی) از 14 آبان سال 1401 فعالیت خود را آغاز می‌کند. این خبر را می‌توانید از بخشنامه بانک مرکزی که در ادامه آمده، بخوانید و نسبت به شفافیت نحوه خرید دلار با کارت ملی در این سایت، اطلاعات لازم را کسب کنید. گفتنی است که این سایت خرید ارز با نام سامانه ثبت نام خرید دلار با کارت ملی هم شناخته می‌شود. چون شما با داشتن کد ملی در این سایت می‌توانید دلار دولتی هم دریافت کنید.

  تمامی صرافی‌های عضو باز متشکل ارزی موظف به عرضه ارز از طریق سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران (سامانه برخط ارز) شدند.

  روابط عمومی بانک مرکزی

  در ادامه بانک مرکزی ایران بیان کرده که تمامی صرافی‌های عضو بازار متشکل ارزی موظف هستند تا سایر متقاضیان حضوری ثبت نام ارز دولتی و مسافرتی را جهت خرید به سامانه my.ice.ir (سامانه بر خط ارز یا سامانه ثبت نام دلار با کارت ملی) راهنمایی کنند. همچنین، شما می‌توانید خرید دلار با کارت ملی را در سامانه برخط فروش ارز (my.ice.ir) انجام بدهید.

  جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه برخط ارز مسافرتی و دولتی و خرید دلار سهمیه ای با کارت ملی در این مقاله همراه ما باشید.

  اخبار بازار ارز، طلا و سکه را با سیگنال دریافت کنید

  دریافت اپلیکیشن سیگنال از اینجا

  معرفی سامانه بر خط بازار متشکل ارزی my.ice.ir (سامانه خرید ارز دولتی یا سامانه بر خط ارز)

  سامانه خرید دلار و یورو با کارت ملی یا سایت خرید ارز مسافرتی 1401 همان سامانه برخط بازار متشکل ارزی است. برای ورود به این سایت اینترنتی باید به نشانی سایت my.ice.ir مراجعه کنید و خرید دلار با کارت ملی را انجام بدهید.

  هدف از راه‌اندازی سایت خرید ارز مسافرتی، ایجاد بستری آنلاین و راحت برای دریافت ارز دولتی و مسافرتی بوده است. صرفه جویی در زمان پاسخگویی به درخواست‌های دریافت ارز مسافران از مزایای دیگر این سایت خدمات‌دهی محسوب می‌شود.

  ثبت نام ارز مسافرتی ارزان‌تر و البته محدود، یکی از کاربردهای خرید دلار با کارت ملی در این سامانه برای اشخاص حقیقی است.

  امکان ثبت نام دلار با کارت ملی در سامانه ارز my.ice.ir برای هر فرد فراهم است.

  سایت برخط بازار متشکل ارز ایران در بازه زمانی 8 تا 16:30 روزهای شنبه تا چهارشنبه و ساعت‌های 8 تا 16 روز پنج شنبه آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به مسافران دریافت ارز نقدی ایران است.

  گفتنی است که هم‌اکنون، این سامانه به مسافران حقیقی، خدمات خرید ارز را ارائه می‌دهد.

  پس از ورود به سامانه ثبت نام ارز مسافرتی لازم است اطلاعات هویتی خود را وارد کرده و درخواست خرید خود را ثبت نمایید.

  در آینده ممکن است از سایت my.ice.ir برای ارائه سایر مصارف ارزی با همکاری بانک مرکزی و بعضی دیگر از نهادهای دولتی اعلام شود. به محض اعلام جزئیات دیگر کاربرد آن، این مطلب را بروز رسانی می‌کنیم.

  زمانی که عرضه ارز از طریق سامانه برخط اجرایی شد، بسیاری از مردم به دنبال سامانه برخط صرافی بودند. چون سامانه برخط صرافی همان سامانه برخط ارز دولتی است.

  اطلاعات مرتبط با بخشنامه موضوع نحوه بررسی و رسیدگی به اطلاعات پولی و مالی را در مطلب زیر بخوانید.

  بیشتر بخوانیدمالیات تراکنش های تجاری

  ورود به سامانه ارز مسافرتی my.ice.ir

  همانطور که گفتیم، امکان دریافت ارز مسافرتی از سایت my.ice.ir برای اشخاص حقیقی فراهم است و از امروز (1401/08/14) هم فعالیت رسمی آن شروع شده است.

  از آنجایی که برای دریافت ارز لازم است وارد سایت ثبت نام ارز مسافرتی شوید، بهتر است از آموزش تصویری زیر برای ورود به آن استفاده کنید.

  1- با تایپ آدرس سامانه my.ice.ir در مرورگر، وارد آن شوید.

  2- جزئیات صفحه اصلی سامانه ثبت نام ارز مسافرتی در تصویر بالا آمده است. اکنون نوبت ورود به پنل کاربری آن می‌رسد.

  3- کد ملی و شماره همراه را به طور صحیح وارد کنید و سپس، عبارت امنیتی را بنویسید و گزینه ورود را بزنید.

  4- اگر اطلاعات گفته شده در بخش قبل را به طور صحیح وارد کرده باشید، به مرحله ورود اطلاعات شخصی و مدارک هویتی می‌رسید.

  ضمن ورود به پنل کاربری لازم است کارت واکسن دیجیتالی خود را وارد سایت my.ice.ir کنید تا کارت واکسن بین‌المللی را دریافت نمایید. در بخش زیر، راهنمای دقیق‌تر و ساده‌ی نحوه ثبت نام دلار دولتی در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران را بررسی کردیم.

  سقف جدید فروش ارز مسافرتی 1401 که قبل از ثبت نام سامانه برخط باید بدانید:

  قبل از اینکه ثبت نام ارز دولتی و مسافرتی را انجام بدهید، لازم است با سقف فروش آن در سال 1401 آشنایی داشته باشید. برای اطلاع از سقف فروش ارز مسافرتی (جدید) به بخشنامه‌ی زیر توجه کنید:

  سقف فروش ارز مسافرتی با نرخ توافقی ۲۰۰۰ یورو و با ویزا و هوایی ۵۰۰ یورو تعیین شده است.

  کامران سلطانی‌زاده رئیس کانون صرافان

  منبع مطلب : isignal.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید