این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  خوردن سبیل کدام حیوان باعث مرگ میشود

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  خوردن سبیل کدام حیوان باعث مرگ میشود را از این سایت دریافت کنید.

  سه حیوانی که زمان مرگ شان را می دانند

  هوشیاری در مورد مرگ پدید‌ه‌ای روانشناسی است که تا مدتها تصور می‌شد تنها در انسان‌ها وجود دارد به این مفهوم که جانداران دیگر غیر از انسان متوجه لحظات پایانی عمر خود و هم‌نوعان خود نمی‌شوند و طبیع...

  سه حیوانی که زمان مرگ شان را می دانند

  سه حیوانی که زمان مرگ شان را می دانند هوشیاری در مورد مرگ پدید‌ه‌ای روانشناسی است که تا مدتها تصور می‌شد تنها در انسان‌ها وجود دارد به این مفهوم که جانداران دیگر غیر از انسان متوجه لحظات پایانی عمر خود و هم‌نوعان خود نمی‌شوند و طبیع...

  16,720

  هوشياري در مورد مرگ پديد‌ه‌اي روانشناسي است که تا مدتها تصور مي‌شد تنها در انسان‌ها وجود دارد به اين مفهوم که جانداران ديگر غير از انسان متوجه لحظات پاياني عمر خود و هم‌نوعان خود نمي‌شوند و طبيعتا عکس‌‌العمل خاصي در اين لحظات ار خود بروز نمي‌دهند.

  به گزارش ايران ويج ، اما تحقيقاتي وجود دارد که نشان مي‌دهد مرگ آگاهي (death awareness) در جانوران ديگر نيز وجود دارد و با مطالعه دقيق رفتار آنها مي‌توان نتيجه گرفت که لحظات پايان عمر حيوانات براي خودشان و اطرافيانشان قابل درک است.

  1-شامپانزه

  شامپانزه‌هاي شبيه‌ترين ِ موجودات به انسان به لحاظ تکاملي هستند و خصوصيات فيزيکي و روانشناختي مشابه زيادي با انسان‌ها دارند. پيرامون پديده مرگ آگاهي نيز اخيرا مجله تخصصي “روند حيات” مقاله‌اي چاپ کرده که در آن به تحقيق گروهي از پژوهشگران بريتانيايي دانشگاه استيرلينگ اشاره شده است. اين پژوهشگران رفتار شامپانزه‌ها را هنگام مرگ يکي از اعضاي گروه به دقت زير نظر گرفتند و متوجه شدند گروه شامپانزه‌ها در برابر عضوي از گروه که در آستانه مرگ است رفتار ديگري دارند. جيمز آندسون نويسنده مقاله مي‌گويد: “نتيجه بررسي‌هاي ما در رفتار شامپانزه‌ها، نشان مي‌دهد که هوشياري در مورد مرگ در اين حيوانات بسيار عميق‌تر از آن است که تا کنون تصور مي‌شد”.

  بخشي از اين تحقيق در اسکاتلند صورت گرفته است. زيست‌شناساني که مدتها محل زندگي شامپانزه‌ها در باغ‌وحش اسکاتلند را زير نظر گرفتند براي مثال به مرگ شامپانزه ماده پنجا‌ه ساله‌اي در سال ۲۰۰۸ اشاره مي‌کنند. در روزهاي نزديک به مرگ اين شامپانزه، پژوهشگران دريافتند که ساير اعضاي گروه رفتار بسيار آرامي دارند و به شامپانزه ضعيف و رنجور توجه بيشتري مي‌کنند.

  در آخرين ساعات زندگي او نيز همه اعضاي گروه روي سکوي نزديک او جمع شده و آرام پوست او را نوازش مي‌کردند. پس از مرگ اين شامپانزه ماده همه از او دور شدند و تنها دختر او تمام شب را کنار مادرش باقي ماند. نکته جالب ديگري اينکه حتي پس از چند روز و عادي شدن رفتار شامپانزه‌ها، آنها تا چند روز روي سکويي که شامپانزه پير آخرين ساعات زندگي‌اش را روي آن گذراند جست‌وخيز نمي‌کردند.

  تحقيق ديگري توسط محققين دانشگاه آکسفورد در کشور گينه بيسائو انجام شد که در اين تحقيق آنها شاهد مرگ دو فرزند کم سن شامپانزه ماده بودند. شامپانزه مادر در روزهاي آخر بسيار بي‌تاب و کمک حال فرزندان بود و پس از مرگ آنها نيز جسدشان را تا مدت‌ها با خود حمل و به مکان‌هاي مختلف جابجا مي‌کرد و در نهايت با حالتي حاکي از افسردگي جسدها را رها مي‌کند تا شامپانزه‌هاي ديگر جسد نيمه باقي‌مانده را ببرند. به گفته دورا بيرو مسئول اين تيم تحقيقاتي “اين پژوهش نشان مي‌دهد که توانايي درک مرگ و ارتباط عاطفي عميقي ميان بچه شامپانزه‌ها و مادرشان وجود دارد که حتي تا بعد از مرگ آنها نيز ادامه خواهد داشت”.

  در آخرين ساعات زندگي شامپانزه ماده همه اعضاي گروه روي سکوي نزديک او جمع شده و آرام پوست او را نوازش مي‌کردند.

  2-فيل

  تحقيقات زيادي از جمله يک کار مطالعاتي توسط دانشمندان دانشگاه آکسفورد در کشور کنيا در آفريقا که سال‌ها به طول انجاميده اثبات مي‌کند که فيل‌ها نسبت به مرگ آگاهند و در لحظات مرگ با يکديگر مهربان‌تر مي‌شوند. اين تحقيق که نتايج آن توسط دانشکده جانورشناسي دانشگاه آکسفورد منتشر شده نشان مي‌دهد که نه تنها خويشاوندان درجه اول بلکه بقيه فيل‌ها نيز نسبت به فيلي که لحظات آخر زندگي را مي‌گذراند توجه ويژه دارند و با حالتي حاکي از ترحم تلاش مي‌کنند نيازهاي او را رفع کنند. در اين مطالعه که فيلي در حال مرگ بود، پنج خانواده از فيل‌هاي ديگر به حالت پرستاري به فيل در حال مرگ سر مي‌زدند و به او براي زنده ماندن کمک مي‌کردند.

  بررسي رفتار اين فيل‌ها علاوه بر ضبط صوتي و تصويري با استفاده از ردياب‌هاي راديويي که بر روي بدن فيل‌ها نصب شده بود انجام شده است.

  مسئول تيم تحقيقاتي در کنيا مي‌گويد “اين واکنش‌ها نشان مي‌دهد که چگونه انسان‌ها و فيل‌ها احساسات مشترکي دارند، مانند هشياري نسبت به مرگ و مراقبت و محبت نسبت به موجود در حال مرگ”. محققان معتقدند که مشابه اين رفتار فيل‌ها در دلفين‌ها نيز مشاهده شده است.

  ۳- قو

  قوها پرندگان زيبا و از مخلوقات خارق‌العاده خداوند هستند که به سبب تک همسري در طول عمر (monogamy) به سمبل عشق و وفاداري در بسياري از فرهنگ‌ها تبديل شده‌اند. اگر چه پديده تک‌همسري در بين پرندگان تا نود درصد (در برابر هفت درصد در پستانداران) وجود دارد، اما نکته متمايز کننده اين دسته از غازيان نظرياتي است که در مورد مرگ‌آگاهي آنها خصوصا گونه قوهاي گنگ (Mute Swan) وجود دارد. گفتني است که در دسته بندي‌هاي پرنده شناسي قو (swan) با غاز (goose) متفاوت است در حاليکه بسياري از افراد آنها را به اشتباه يکي مي‌دانند.

  با اينکه در سال ۲۰۰۱ پترسون و همکارانش در کتاب راهنماي پرندگان انگلستان و اروپا ذکر مي‌کنند که قوهاي گنگ در طول زندگي کاملا بي‌صدا نيستند ولي مثل غازهاي وحشي صداهاي گوشخراش و بلند از خود توليد نمي‌کنند، اما نام قوهاي گنگ همچنان بر اين جانداران مانده است.

  در افسانه‌هاي قديمي آمده که قوي گنگ در طول عمر هيچ صدايي توليد نمي‌کند و تنها در نزديکي لحظات مرگ، به گوشه‌اي دنج پناه برده و آوازي زيبا به عنوان اختتاميه عمر عاشقانه خود مي‌خواند که با اتمام آواز جانش را از دست مي‌دهد. در اسطوره‌هاي قديمي ذکر شده که قو در لحظات مرگ به محل اولين جفتگيري خود مراجعت کرده و آواز سر مي‌دهد. اصطلاح “آواز قو” به معني آخرين کار باشکوه يک فرد يا يک مجموعه برگرفته از همين افسانه‌ها است.

  هنوز کسي به درستي نمي‌داند که آيا قوها واقعا آخرين لحظه‌هاي زندگي خود را تشخيص مي‌دهند يا خير اما افسانه‌ها و تعاريف نمادين در مورد اين جانداران زيبا همچنان در فرهنگ‌هاي مختلف پابرجاست.

  منبع مطلب : www.kanoon.ir

  10سم مهلکی که برای کشتن انسان مورد استفاده قرار می گرفته اند

  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ | Saturday, 18 March 2023

  ویدیوی پنتاگون لحظه برخورد جنگنده روسیه با پهپاد آمریکایی را نشان می‌دهد

  ویدیو / ماجدی، عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال: پاداش ۲۰ هزار دلاری حق اعضای هیئت‌رئیسه است!

  ویدیو / شکار کوسهٔ ۳.۵ متری در آمریکا

  ویدیو / تکامل خودرو از ۱۹۱۰ الی ۲۰۱۰

  ویدیو / سقف ورزشگاه آرسنال آبشار شد!

  ویدیو / رژه سیاسی «ندیمه ها» علیه نتانیاهو

  ویدیوی پنتاگون لحظه برخورد جنگنده روسیه با پهپاد آمریکایی را نشان می‌دهد

  ویدیو / ماجدی، عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال: پاداش ۲۰ هزار دلاری حق اعضای هیئت‌رئیسه است!

  ویدیو / شکار کوسهٔ ۳.۵ متری در آمریکا

  ویدیو / تکامل خودرو از ۱۹۱۰ الی ۲۰۱۰

  کد خبر: ۳۲۳۵۵۴

  تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۷ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

  سلامت >> پزشکی پ

  10سم مهلکی که برای کشتن انسان مورد استفاده قرار می گرفته اند

  پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

  بدون شک سم یکی از سلاح های مهلکی بوده که در طول تاریخ برای کشتن انسان ها مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه داستان های جنایی هرکول پوآرو و شرلوک هولمز باعث افزایش علاقه مخاطبان به سم های کشنده و غیرقابل ردیابی شده اند. اما در واقعیت، داستان این سم های کشنده بسیار جالب تر از فیلم به نظر می رسد پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از مشهور ترین و مهلک ترین سم هایی که در طول تاریخ برای کشتن انسان ها استفاده شده است آشنا کنیم.

  گیاه شوکران (Hemlock)

  گیاه شوکران با نام علمی "Hemlock” یا "Conium” یک گیاه گل دار بسیار سمی است که در اروپا و آفریقای جنوبی رشد می کند. استفاده از این گیاه سمی به دوران یونان باستان باز می گردد که از آن برای کشتن زندانیان استفاده می شده است. برای یک فرد بالغ خوردن ۱۰۰ میلی گرم از ماده سمی شوکران یا ۸ برگ از گیاه شوکران کشنده خواهد بود و بعد از فلج شدن، مرگ قربانی فرا خواهد رسید. کسانی که با این گیاه مسموم شوند از لحاظ مغزی کاملاً هوشیار و سالم هستند اما جسم به فرامین مغز هیچ واکنشی نشان نمی دهد و در نهایت سیستم تنفسی از کار می افتد و فرد به سرعت می میرد.

  به نظر می رسد مشهورترین مورد مسموم شدن با گیاه شوکران مربوط به سقراط فیلسوف یونانی باشد که در سال ۳۹۹ قبل از میلاد مسیح به جرم بی ایمانی به مرگ محکوم شده و با خوراندن مقداری عصاره گیاه شوکران به زندگی وی پایان داده شد.

  گیاه تاج الملوک (Aconite)

  گیاه تاج الملوک که با اسم علمی "Aconite” و "wolfsbane” نیز شناخته می شود تنها یک نشانه بعد از مرگ قربانی خود به جای می گذارد و آن خفگی است. برگ این گیاه سمی در خود دارد که باعث نامنظم شدن ضربان قلب شده که در نهایت خفگی قربانی را در پی دارد. سم این گیاه به سرعت جذب پوست می شود پس حتی تماس دست با برگ این گیاه بدون استفاده از دستکش نیز می تواند مرگ را به دنبال داشته باشد. از آن جا که این سم قابل ردیابی نیست افرادی که به دنبال کشتن دشمنان خود بدون هیچ رد و نشانه ای هستند از این گیاه استفاده می کنند. بر طبق مطالعات انجام شده احتمال مرگ در قربانیان این سم بسیار بالا است.

  گفته می شود که امپراطور کلاودیوس (Claudius) توسط همسرش آگریپینا (Agrippina) و با استفاه از همین سم که در بشقاب خوراک قارچ امپراطور ریخته شده بود کشته شده است.

  گیاه بلادون (Belladonna)

  اسم این گیاه از زبان ایتالیایی گرفته شده و به معنی زن زیبا است. از این رو اسم آن در میان خانم ها محبوبیت فراوانی دارد. در قرون وسطی از این گیاه برای زیبایی و آرایش استفاده می شد بدین ترتیب که چند قطره از عصاره رقیق شده این گیاه باعث انبساط مردمک چشم شده و شخص زیباتر به نظر می رسید (یا تصور می کرد که زیباتر به نظر می رسد). علاوه بر این زنان قرون وسطی مقدار کمی از این عصاره را به آرامی به گونه هایشان می مالیدند تا سرخ شوند که امروزه به آن رژ گونه گفته می شود.

  با این تفاسیر به نظر می رسد که این گیاه کاملاً بی خطر است، اینطور نیست؟ خیر در واقع اگر یک برگ از این گیاه خورده شود به مرگ فرد منجر خواهد شد. به همین دلیل در گذشته از این گیاه برای زهرآگین کردن نوک تیرها استفاده می شده است. میوه های آلبالویی این گیاه نیز به شدت سمی هستند و خوردن ۱۰ عدد از این میوه های زیبا به مرگ شما منجر خواهد شد.

  دی متیل جیوه (Dimethylmercury)

  این سم بسیار آرام آرام قربانی را از پای در می آورد و ساخته دست انسان است. جذب مقادیر بسیار کمی از این ماده (۰٫۱ میلی لیتر) کشنده خواهد بود اما اولین علائم مربوط به مسمومیت چندین ماه بعد از تماس با این ماده سمی آغاز خواهد شد که در آن زمان دیگر برای انجام هرگونه درمانی بسیار دیر شده است. در سال ۱۹۹۶ یک استاد شیمی در کالج دارتموث (Dartmouth College) در ایالت نیوهمپشایر (New Hampshire) دو سه قطره از این ماده سمی را روی دستکشی که به دست داشت ریخت. دی متیل جیوه از لایه پلاستیکی دستکش عبور کرد و علائم مسمومیت بعد از ۴ ماه در وی پدیدار شد. ۱۰ ماه بعد از آن بی احتیاطی وی درگذشت.

  تترودوتاکسین (Tetrodotoxin)

  این ماده سمی در بدن دو جانور دریایی وجود دارد: یکی اختاپوس حلقه آبی و دیگری ماهی بادکنکی. با این وجود اختاپوس حلقه آبی بسیار خطرناک تر است زیرا زهر خود را به بدن قربانی تزریق می کند و در چند دقیقه وی را می کشد. مقدار سم تزریقی اختاپوس در هر بار آن قدر زیاد است که می تواند ۲۶ انسان بالغ را از پای در بیاورد و جالب این که نیش این موجود آبزی به هیچ عنوان درد ندارد. از اینرو قربانیان زمانی می فهمند این حیوان آن ها را نیش زده است که دیگر کار از کار گذشته و علائم زهر خود را نشان می دهند.

  در طرف مقابل ماهی بادکنکی زمانی خطرناک است که بخواهید آن را به عنوان غذا بخورید. با این وجود اگر زهر این ماهی را از بدنش خارج کرده و به خوبی آن را بپزید می توانید از خوردن آن لذت ببرید و آدرنالینی که از ترس در بدنتان ترشح می شود را حس کنید.

  پولونیوم (Polonium)

  پولونیوم یک سم رادیو اکتیو است که به آرامی قربانی را می کشد و هیچ درمانی برای آن وجود ندارد. تنها یک گرم از پلونیوم بخار شده می تواند بیش از ۱٫۵ میلیون انسان را در طول چند ماه زجر آور ذره ذره از بین ببرد. معروف ترین مرگ با استفاده از این ماده سمی مربوط به قتل الکساندر لیتویننکو (Alexander Litvinenko) جاسوس سابق روسیه است. در فنجان چای وی پلوتونیوم پیدا شد که مقدار آن ۲۰۰ برابر بیشتر از مقداری بود که در صورت خوردن کشنده محسوب می شود. وی در عرض ۳ هفته جان سپرد.

  منبع مطلب : www.entekhab.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید