این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  داستان ملکه برفی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  داستان ملکه برفی را از این سایت دریافت کنید.

  آپارات

  منبع مطلب : www.aparat.com

  ملکه برفی

  ملکه برفی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  «ملکه برفی»

  ملکه برفی طرح از النا رینگو.

  نویسنده هانس کریستیان آندرسن

  عنوان اصلی "Snedronningen"

  کشور دانمارک زبان دانمارکی سبک متل (قصه)

  نوع چاپ مجموعه داستان تخیلی

  تاریخ انتشار ۲۱ دسامبر ۱۸۴۴

  ملکه برفی (The Snow Queen) یک افسانه است که توسط هانس کریستین آندرسن نویسندهٔ دانمارکی داستان‌های کودکان نوشته شد.

  داستان این کتاب یکی از طولانی‌ترین و همچنین تحسین برانگیزترین داستان‌هایی است که توسط این نویسنده نوشته شده؛ و از روی آن نسخه‌های مصور بسیاری به چاپ رسیده است.

  خلاصه داستان[ویرایش]

  یک شیطان ، در فرم یک ترول(یک موجود افسانه ای)یک آینه جادویی میسازد که ظاهر واقعی همه چیز را نشان میدهد.اما یک روز آینه توسط بی احتیاطی چند ترول دیگر به زمین می افتد و آینه به هزاران تکه تقسیم میشود که این تکه ها توسط باد در سرتاسر سرزمین پراکنده شدند و در چشم و قلب های مردم نفوذ کردند و دلشان را مثل یخ سرد و بی رحم ساختند .تمام ترول ها به فرمان ملکه برفی (snow queen) شروع به جمع آوری قطعه های آینه کردند. چند سال بعد پسرک کوچکی به نام کای(kai) و دختر کوچکی به نام گردا(gerda)،در حیات ساختمان هایی با سقف مشترک و پنجره ی مجاور در شهر بزرگی زندگی می کنند . کای پسر مهربان و دلسوزی بود همچنین مهارت فوق العاده ای در درست کردن پازل داشت و گردا هم دختر خوب و سخت کوشی بود . در یک روز تابستانی کای و گردا برای بازی بیرون رفته بودند اما متأسفانه آخرین قطعه ها از قطعات آینه در چشم و یکی دیگر در قلب کای نفوذ کرد ، از آن روز به بعد رفتار کای تغییر کرد و آن پسر مهربان و دلسوز قبلی نبود، نفرت و بی رحمی قلب او را فراگرفته بود . ملکه برفی که تقریباً تمام قطعه ها را جمع آوری کرده بود از مکان آخرین قطعات در بدن کای نیز اگاه بود. با این حال به کسی نیاز داشت تا قطعات آینه را به صورت درست در کنار هم قرار دهد و از آنجا که کای در درست کردن پازل با مهارت بود ملکه برفی تصمیم میگیرد که کای را به قصر بیاورد در یک روز زمستانی که کای با سورتمه خود برای بازی به رودخانه یخ زده رفته بود، توسط ملکه ربوده شد . مردم شهر فکر می‌کردند که کای در رودخانه یخ زده غرق شده ولی گردا که نمیتوانست باور کند کفش های قرمز محبوبش را پوشید و سفر خود را برای پیدا کردن دوست خود کای آغاز کرد. همزمان با سفر گردا ، کای در قصر ملکه برفی در حال درست کردن آینه جادویی بود . گردا در سفر خود با ماجرا های زیادی روبرو شد تا اینکه فهمید کای در قصر ملکه برفی زندانی است. گردا با گوزن شمالی خودش را به قصر ملکه میرساند . وقتی کای را میبیند خوشحال میشود ولی کای او را نمی‌شناسد و بدون توجه به گردا به کار خود ادامه میدهد ، زیرا کای الان دیگر خاطرات خود را بیاد نمی‌آورد. اما گردا ناامید نمی‌شود و موفق میشود کای گریه کند و قطعات آینه که در چشم و قلب کای بودند توسط اشک های جاری گردا بیرون بیایند و کای زنده بماند .آینه جادویی نیز مثل روز اولش شد و کای و گردا نیز به شهرشان بازگشتند . چند سال بعد وقتی گردا و کای بزرگ شدند با هم ازدواج کردند.

  تقسیم داستان[ویرایش]

  این کتاب هفت داستان را شامل می‌شود:

  آینه و تکه‌هایش

  پسر کوچولو و دختر کوچولو

  باغ گل زن جادوگر پرنس و پرنسس دخترک دزد زن فنی و زن لاندی

  چه اتفاقی برای قصر ملکه برفی افتاد و بعد از آنچه شد.

  منابع[ویرایش]

  ویکی‍دیای انگلیسی گسترش

  داده‌های کتابخانه‌ای

  گسترش نبو

  هانس کریستیان آندرسن

  رده‌ها: هانس کریستیان آندرسنآثار اقتباس‌شده از ملکه برفیجادوگران تخیلیجادوگرها در تخیلخائنان ادبیداستان‌های کوتاه ۱۸۴۴ (میلادی)داستان‌های کوتاه ۱۸۴۵ (میلادی)داستان‌های کوتاه هانس کریستیان آندرسنسحر در متلشاهدخت‌های تخیلیشاهزادگان تخیلیشخصیت‌های ادبی معرفی‌شده در ۱۸۴۵ (میلادی)شخصیت‌های خیالی با توانایی یخ یا سرماشخصیت‌های زن در متلملکه‌های تخیلی

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید