این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دانشگاه لاهور

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دانشگاه لاهور را از این سایت دریافت کنید.

  دانشگاه لاهور پاکستان

  دانشگاه لاهور (UOL) یکی از بزرگترین دانشگاه های پاکستان است که در سال 2002 تاسیس شد. امروزه، دانشگاه لاهور پاکستان دارای هفت پردیس است.

  تحصیل در پاکستان

  دانشگاه لاهور پاکستان

  فوریه 2, 2020نویسنده پیمان

  28 آگوست

  دانشگاه لاهور (UOL) یکی از بزرگترین دانشگاه های پاکستان است که در سال 2002 به طور رسمی تحصیلات تکمیلی را دریافت کرد و مورد توجه بخش عمده ای از دانش آموزان قاره آسیا قرار گرفت. امروزه، دانشگاه لاهور پاکستان دارای هفت پردیس است، سه دانشگاه در لاهور، دو دانشگاه در اسلام آباد و یک دانشگاه در سارقودا، پاکپتان و گجرات.

  در این مطلب میخوانید

  تحصیل در دانشگاه لاهور پاکستان

  جهت تحصیل در پاکستان دانشگاه لاهور دارای 11 دانشکده علمی، 35 واحد علمی، 3 پارک فناوری و 2 مرکز تحقیقاتی است. موضوعاتی که به دانشجویان ارائه می شود عبارتند از: پزشکی، مهندسی، هنر و علوم اجتماعی و همه آنها توسط کمیسیون آموزش عالی (HEC) در پاکستان به رسمیت شناخته شده است و در دسترس قرار گرفته اند. دوره ها نیز توسط شورای مهندسی پاکستان (PEC)، شورای باربری، شورای پزشکی و دندانپزشکی و شورای پرستاری پاکستان و بسیاری دیگر نیز مورد تایید قرار می گیرد و ارزیابی می شود.

  امکانات دانشگاه لاهور پاکستان

  دانشگاه لاهور پاکستان دارای تعداد قابل ملاحظه ای از کتابخانه ها است که دانش آموزان می توانند از کتاب ها، نشریات و انتخاب گسترده ای از رسانه های دیجیتال استفاده کنند و اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند و از این خدمات به بهترین شکل بهره مند گردند.

  دانشجویان دانشگاه همچنین دسترسی کامل به یک کتابخانه الکترونیکی، آزمایشگاه های کوچک و همچنین کتابخانه های آنلاین و مجلات آنلاین بین المللی را دارند و این جای تعجب نیست که این دانشگاه خدمات به روزی برای تمامی دانشجویان خود در حین تحصیل و بعداز فارغ التحصیلی ارائه می دهد.

  آموزش در دانشگاه لاهور پاکستان

  آموزش در دانشگاه لاهور پاکستان

  UOL مجلات علمی مانند مجله پزشکی مولکولی پاکستان را منتشر می کند. یک مجله سه ماهه که شامل رشته های بیوشیمی، بیوتکنولوژی، علوم زیست محیطی، علوم پزشکی، پزشکی و بسیاری دیگر و مجله رسانه، کسب و کار و علوم اجتماعی یک مجله بررسی شده و حرفه ای که دو سال در قالب های چاپی و الکترونیکی منتشر می شود. دانشگاه لاهور UOL در نیروگاه های تولید انرژی خورشیدی و گیاهان زیستی سرمایه گذاری کرده است تا انرژی سبز را تامین کنند. این باعث شده است که این دانشگاه برای مدارک زیست محیطی آن در میان سایر موسسات پاکستان مورد توجه قرار گیرد.

  فارغ التحصیلان دانشگاه لاهور پاکستان

  دانشگاه پس از فارغ التحصیلی تلاش می کند تا بعد از فارغ التحصیلی، خدمات مختلفی را برای دانشجویان ارائه دهد، مانند دسترسی کتابخانه، امکانات ورزشی، تخفیف در مکان های مختلف و دوره های کوتاه برای افزایش مهارت های آنها علاوه بر این، سفرها، شام سالانه، شبکه های حرفه ای، سخنرانی ها و کنفرانس ها سالانه برگزار می شود، تا این امر انگیزشی را برای فارغ التحصیلان این دانشگاه زنده نگه دارد. این دانشگاه با بالاترین میزان رتبه بندی W4 با کمیته آموزش عالی پاکستان نیز رتبه بندی شده است.

  دوره های دانشگاه لاهور پاکستان

  دانشگاه لاهور در رتبه 801 در رتبه 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است و در رتبه 251 رتبه بندی دانشگاه های آسیا-2017 قرار دارد. دانشگاه لاهور دارای 7 محوطه دانشگاه، 11 دانشکده علمی، 35 دانشکده علمی، 3 پارک فناوری، 2 مرکز تحقیقاتی، شبکه فارغ التحصیلی 23000 و 150 برنامه درجه و 3000 دوره را آموزش می دهد. مجموع دانش آموزان در تمامی محوطه دانشگاه ها به حدود 36000 می رسد. اقامتگاه های جداگانه برای دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه لاهور (UoL) در دسترس است.

  اقامت در خوابگاه دانشگاه لاهور پاکستان

  در پردیس دانشگاه لاهور دو خوابگاه Razia Hall و Fatima Hall که در حدود 1000 دانشجوی دختر در آن حضور دارند، وجود دارد. به منظور تسهیل روند برنامه های دانش آموزان، امکانات زیر در هر دو خوابگاه دختران و پسران ارائه شده است: مسنجر، مسجد، اتاق تلویزیون جداگانه، تلفن، روزنامه، اتاق مهمان، اتاق مشترک، اتاق کامپیوتر، کولر آب الکتریکی، اینترنت با سرعت بالا و Wi-Fi، لباسشویی غرفه و امنیت 24 ساعته که بسیار پیشرفته و مدرنیته ارائه گردیده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تابعیت و اقامت در پاکستان با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  منبع مطلب : www.estahbanaty.org

  دانشگاه لاهور پاکستان داروسازی و پزشکی ( توضیحات کامل )

  میخواهید در دانشگاه لاهور پاکستان داروسازی یا پزشکی تحصیل کنید؟ صفر تا 100 توضیحات مربوط به هزینه ، شرایط پذیرش و ثبت نام دانشگاه لاهور 2023

  دانشگاه لاهور پاکستان ( داروسازی و پزشکی )

  دانشگاه لاهور یکی از بهترین و مشهورترین دانشکده‌های پزشکی در کشور پاکستان بوده که به عنوان یک مرکز آموزش عالی در بخش دولتی از سال 2002 تا به امروز در حال فعالیت است. شرط ورود به این دانشگاه کسب رتبه قابل قبول در آزمون ورودی دانشگاه و همچنین دریافت پذیرش از مصاحبه است. یکی از مهمترین شاخصه‌های موفقیت این دانشگاه در سطح جهانی، برگزاری برنامه‌های پژوهشی و کارگاه‌های آموزشی در رشته‌های مختلف پزشکی، پرستاری، داروسازی، دندانپزشکی و… است. بسیاری در مورد این دانشگاه و شرایط ورود به آن اطلاعات کافی نداشته و ما در این مطلب قصد داریم به شرح کوتاهی در این خصوص بپردازیم

  راهنمای مطالعه پنهان

  1 دانشگاه لاهور پاکستان کجاست؟

  2 تحصیل داروسازی دانشگاه لاهور پاکستان

  2.1 دیگر رشته‌های تحصیلی در دانشگاه لاهور

  2.2 امکانات رفاهی

  2.3 اعتبار دانشگاه لاهور

  2.4 هزینه زندگی و تحصیل در کشور پاکستان

  2.5 دوره‌های تحصیلی

  2.6 مدارک مورد نیاز برای ورود به دانشگاه لاهور

  3 آزمون ورودی دانشگاه لاهور پاکستان

  3.1 ویزای دانشجویی پاکستان

  4 تحصیل پزشکی در دانشگاه لاهور

  4.1 دانشکده‌های دانشگاه لاهور

  4.1.1 پردیس دانشگاه

  دانشگاه لاهور پاکستان کجاست؟

  این دانشگاه در خیابان لاهور محله پنجاب واقع شده است. دانشگاه لاهور از یک پردیس وسیع تشکیل شده که در این محوطه تعداد بیشماری کتابخانه، سالن اجتماعات، سالن‌های سمینار، آزمایشگاه، زمین‌های ورزشی، کافی‌شاپ و… وجود دارد. در این پردیس تمامی امکانات آموزشی، فرهنگی و رفاهی به منظور تأمین رفاه حال دانشجویان در نظر گرفته شده است. به طور کلی مرکز آموزش عالی لاهور دارای هفت پردیس بوده که سه مرکز در شهر لاهور، یک مرکز در سارقودا، دو پردیس در اسلام آباد و دو پردیس در گجرات و پاکپتان واقع شده است.

  نکته‌ای که دانشگاه لاهور را در درجه اول اهمیت قرار می‌دهد، ارتباط و همفکری آن با دانشگاه لندن در خصوص برگزاری برنامه‌های بین‌المللی است. در واقع مسئولان در این مرکز آموزش عالی تلاش می‌کنند تا با ایجاد طرح‌های مختلف آموزشی، فرهنگی، تحقیقاتی، کارآموزی و… رتبه خود در رنکینگ جهانی را افزایش دهند.

  تحصیل داروسازی دانشگاه لاهور پاکستان

  یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاه لاهور پاکستان داروسازی است. در کشور پاکستان دانشگاه‌های متعددی وجود دارد که دانشجویان برای تحصیل داروسازی وارد این مراکز آموزشی می‌شوند. لاهور یکی از مهمترین دانشگاه‌ها در این زمینه محسوب می‌شود و دانشجویان پس از دریافت مدرک داروسازی از این دانشگاه می‌توانند با اعتبار نام لاهور وارد مشاغل مربوطه شوند.

  دیگر رشته‌های تحصیلی در دانشگاه لاهور

  سالانه تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه برای کسب دانش، تخصص و مهارت در رشته‌های پزشکی به کشور پاکستان مهاجرت می‌کنند. در کنار رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن مانند دندانپزشکی، پرستاری، بهداشت عمومی، داروسازی و… مباحث دیگری همچون مهندسی عمران، مهندسی برق، مکانیک، حقوق، علوم اجتماعی و هنر نیز در این مرکز آموزش عالی تدریس می‌شوند.

  در این دانشگاه شناخته شده بیش از 20 مرکز علمی، 2 مرکز تحقیقاتی، 3 مرکز تکنولوژی و بیش از 5 دانشکده علمی آموزشی وجود دارد. اگر شما هم سودای تحصیل در کشور پاکستان را در سر دارید، می‌توانید فرم مربوطه را تکمیل بفرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

  درخواست مشاوره

  امکانات رفاهی

  در این دانشگاه خوابگاه‌هایی به صورت مجزا برای دختران و پسران احداث شده است که هر کدام ظرفیت قابل قبولی برای پذیرش متقاضیان ارائه می‌دهد. در خوابگاه‌های دانشگاه لاهور تمامی امکانات رفاهی با کیفیتی مطلوب برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

  اعتبار دانشگاه لاهور

  بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیل برای کار در کشور پاکستان اقدام می‌کنند. لازم به ذکر است که مدرک دریافت شده از این دانشگاه مورد قبول بخش‌ها و سازمان‌های مهمی در این کشور بوده و دانشجویان می‌توانند با مدرک دانشگاه لاهور به دنبال کار باشند. در ادامه به سازمان‌هایی اشاره می‌کنیم که از افراد با مدرک این دانشگاه استقبال می‌کنند.

  سازمان وکلای کشور پاکستان

  کمیسیون آموزش عالی پاکستان

  شورای ملی اعتبار سنجی (NCEAC)

  داروسازی پاکستان

  شورای پزشکی و دندانپزشکی پاکستان (PM & DC)

  شورای مهندسی (PEC)

  یکی دیگر از افتخارات لاهور، ارتباط سازنده آن با مراکز آموزشی معتبر در سرتاسر جهان است. این دانشگاه به واسطه عقد تفاهم‌نامه‌های مهم با بسیاری از کشورها توانسته است حیطه فعالیت خود را در سطح بین‌المللی گسترش دهد. انستیتوی علوم رادیولوژی آسیا، دانشگاه اوگاندا، دانشگاه فاتح ترکیه، دانشگاه اقتصاد آذربایجان، دانشگاه موصل عراق و… از جمله این مراکز آموزشی هستند.

  هزینه زندگی و تحصیل در کشور پاکستان

  هزینه زندگی در این کشور تقریبا پایین بوده و افراد از طبقه متوسط جامعه می‌توانند به راحتی در این کشور زندگی و تحصیل کنند. به طور کلی دانشجویان با هزینه‌ای بین 650 تا 700 دلار در ماه می‌توانند هزینه زندگی در این کشور را تأمین کنند. البته نباید از این نکته غافل شد که هزینه زندگی هر شخصی به عوامل مختلفی بستگی دارد.

  هزینه تحصیل در پاکستان با توجه به مقطع تحصیلی کاملا متفاوت خواهد بود. همچنین دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه نیز بر روی هزینه نهایی تأثیرگذار است. در حالت کلی اگر در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد قصد تحصیل دارید باید مبلغی بیش از 1500 دلار کنار بگذارید. همچنین این هزینه در دوره دکتری افزایش پیدا خواهد کرد. برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نیز نمی‌توانید بر روی مبلغی کمتر از 6 هزار دلار حساب کنید.

  دوره‌های تحصیلی

  در دانشگاه لاهور نیز مانند دیگر دانشگاه‌های کشور پاکستان تحصیل در مقطع کارشناسی، بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد. نکته مهمی که در تمامی مقاطع اهمیت دارد، تسلط بر زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. دوره کارشناسی ارشد نیز تا 2 سال طول کشیده و این امکان برای دانشجویان فراهم شده تا هنگام تحصیل به کار در این کشور پرداخته و تخصص و تجربیات خود را افزایش دهند.

  منبع مطلب : himohajer.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید