این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  درب برقی کرکره ای

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  درب برقی کرکره ای را از این سایت دریافت کنید.

  کرکره برقی

  فروش ویژه کرکره برقی و ارسال سریع پیش فاکتور و روش محاسبه هزینه، اعزام کارشناس و نصب کرکره برقی در سراسر ایران، گارانتی طولانی مدت تیغه و موتور

  درب کرکره ای در ایران تقریبا دارای سابقه ای حدود ربع قرن می باشد. در ابتدا کار با تبدیل کرکره های عادی به اتوماتیک شروع شد؛ بدون تغییر در ظاهر و نوع ساخت آن. اما بعد از مدتی استفاده از این روش در ساخت درب های ساختمانی نیز متداول شد و این آغازی بود بر ورود نوع جدیدی از تیغه کرکره به بازار. در این مقاله قصد داریم این محصول، متعلقات مربوط به آن و عوامل موثر بر قیمت کرکره برقی را بررسی کنیم. با ما در ادامه همراه باشید.

  موتور کرکره برقی

  جز اصلی کرکره اتوماتیک موتور آن است که باعث به حرکت در آمدن تیغه ها می گردد. موتور درب کرکره ای به سه دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی ویژگی های تک تک آنها می پردازیم. قبل از آن، باید این مورد را بدانید که هر موتور کرکره مناسب مکان خاصی است که در ادامه با شرایط آن ها آشنا می شوید:

  موتور ساید کرکره برقی

  موتور هایی هستند که برای درب هایی با وزن و میزان تردد بالا، مورد استفاده قرار می گیرند. موتور ساید کرکره برای ورودی هایی با ابعاد بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند؛ چرا که قدرتمند ترین نوع موتور های کرکره برقی هستند. همچنین می توان آن را برای اماکنی که وجود برق اضطراری در آن ها الزامی است، استفاده نمود؛ به این خاطر که این موتور دارای دو نوع با ولتاژ های 24 و 220 ولت می باشد. مدل 24 ولت آن دارای باتری برای استفاده در شرایط قطعی برق است. به این محصولات موتور ساید موتورکرکره برقی با UPS نیز می گویند. قیمت این محصول تقریبا معادل 70 درصد بیش از موتور ساید بدون UPS می باشد.

  بزرگترین ایرادی که می توان از موتور ساید گرفت، سرعت پایین آن است که دلیل آن هم گیربکس پر قدرت آن می باشد. البته موتورهای ساید سرعت بالا نیز تولید شده که برای اماکنی که نیاز به سرعت بالای باز و بسته شدن دارند می توانید از آن دسته موتور ها استفاده نمایید. شکل این نوع موتور ها به این صورت است که یک موتور و گیربکس با فاصله کمی نسبت به لوله ای که تیغه کرکره بر روی آن قرار گرفته نصب می گردد.

  قدرت موتور به وسیله یک زنجیر به چرخ دنده ای که لوله را می چرخاند منتقل گردیده و کرکره به بالا یا پایین هدایت می شود. این سیستم به واسطه موتور بزرگتر و سیستم زنجیر و چرخ دنده قدرت فوق العاده ای خواهد داشت. به این ترتیب می توان گفت که تفاوت قیمت موتور ساید کرکره برقی با دیگر موتور ها خیلی هم دور از منطق نیست. از معروف ترین این مدل ها می توان به موتور ساید تیونی، موتور ساید بارزانته و موتور ساید اس دی سی اشاره کرد.

  موتور سانترال کرکره برقی

  موتور های سنترال یا سانترال توانایی به حرکت درآوردن درب هایی با میزان تردد و وزن متوسط را دارند. عدم نیاز به تغییرات اساسی در ساختار کرکره، موتور سانترال کرکره را به بهترین گزینه برای تبدیل کرکره های قدیمی به کرکره های اتوماتیک می سازد. البته استفاده از موتور های سانترال در سال های اخیر، کمتر شده است. علت اصلی این موضوع نصب مشکل تر و نیاز به قطعات بیشتر به نسبت سایر موتورهای کرکره اتوماتیک است. این قطعات، مانند شفت و فنر استهلاک پذیر هستند و هزینه تعمیر کمی هم ندارند و به همین علت ترجیح آن است که موتور سانترال به جز در شرایط خاص استفاده نشود.

  موتور توبلار یا موتور استوانه ای کرکره برقی

  موتوری است که برای به حرکت درآوردن درب هایی با وزن و میزان تردد پایین به کار می روند، به علاوه نصب و راه اندازی آن ها نیاز به دقت بیشتری دارد. موتور توبولار کرکره ساده قابلیت به حرکت در آوردن درب هایی تا وزن 140 نیوتن را دارا می باشد. قیمت موتور توبلار کرکره با اندازه نسبتا کوچک خود بسیار مناسب است. همچنین این موتور ها به دلیل شکل ظاهری خود، فضای کمتری را اشغال می کند و در هنگام قطعی برق نیز می توان با استفاده از سیستم خلاص کن، از آن استفاده نمود. البته در سال های اخیر چندین مدل موتور توبلار با برق اضطراری و حتی زنجیر دار برای باز کردن راحت ترِ درب در هنگام قطعیِ برق، به بازار روانه شده که آنچنان مورد استقبال قرار نگرفته است.

  موتور توبلار صنعتی کرکره برقی

  این نوع موتور دقیقا مشابه موتورهای توبلار بوده و تفاوت بارز آن در قدرت و میزان تردد روزانه می باشد. موتور توبلار صنعتی قدرتی بین 230 تا 500 کیلوگرم را دارا هستند و برای نصب آن ها می بایست از لوله 11 برای جا دادن موتور داخل آن استفاده نمود. این قطر لوله در موتورهای ساید نیز استفاده می گردد.

  حال چه چیزی باعث می شود که کسی موتور توبلار صنعتی را به موتور ساید کرکره اتوماتیک ترجیح دهد؟ قوی ترین علت می تواند کمبود فضا برای نصب موتور ساید باشد. تفاوت موتور ساید و موتور توبلار در قطعات جانبی آن می باشد. قطعاتی مانند برد، پایه، اندکپ و بلبرینگ که در موتور های توبلار به صورت جدا از هم تهیه می شوند، در موتورهای ساید به صورت یک پک واحد به خریدار ارائه می گردد. به طور کلی قیمت موتور کرکره برقی به میزان تردد در روز و وزن تیغه ها بستگی دارد.

  انواع تیغه کرکره برقی

  تیغه کرکره مجموعه ای از نوار های نسبتا باریک است که در کنار یکدیگر تشکیل یک صفحه یکپارچه را می دهند. انواع تیغه کرکره می تواند یکی از موارد زیر باشد:

  تیغه آلومینیومی تیغه آهن گالوانیزه تیغه پلی کربنات

  تیغه کرکره اتوماتیک برقی آلومینیومی

  این نوع تیغه دارای مقاومت بالاتری هستند و برای پارکینگ ها، فروشگاه ها و... استفاده می شوند. درصد بسیار بالایی از تیغه استفاده شده در ایران از جنس آلومینیوم هستند. کرکره برقی آلومینیومی دارای شرایطی است که می توان به راحتی از آن در آب و هوای بسیار مرطوب و یا بسیار خشک استفاده نمود. همانطور که گفته شده اندازه استاندارد این نوع تیغه ها 80 میلیمتر است اما اندازه 60 میلیمتر برای پنجره ها و اندازه 100 میلیمتر برای ورودی های بزرگ نوع های دیگر تیغه ها می باشند.

  البته می توان تیغه ها را از لحاظ ظاهری نیز به دو دسته تخت و قوسی نیز تقسیم بندی کرد. در حال حاضر مدل قوس دار به دلیل عدم ایجاد صدا موقع باز و بسته شدن استقبال بالا و مدل تیغه تخت تولید بسیار پایینی دارد. وزن استاندارد تیغه کرکره آلومینیومی بین 6 تا 7 کیلوگرم است اما برخی تولیدکنندگان به دلیل کم کردن قیمت  تیغه کرکره برقی و همچنین ایجاد رقابت در بازار از این وزن می کاهند. در نظر داشته باشید که مدل های کمتر از 5.5 کیلوگرم برای عرض های بیش از 3 متر خطرناک هستند. تیغه آلومینیومی کرکره های برقی می توانند دارای یک، دو یا سه پل، درون خود باشند که باعث استحکام و مقاومت بیشتر تیغه می گردد. همچنین برخی از انواع تیغه ها، دارای فوم هستند که به عنوان عایق صدا به کار می روند:

  منبع مطلب : www.dcakala.com

  کرکره برقی پارکینگ ، قیمت کرکره برقی درب پارکینگ

  کرکره برقی پارکینگ ، قیمت کرکره برقی پارکینگ ، نصب کرکره اتوماتیک رمپ پارکینگ، نصب کرکره برقی درب پارکینگ کرج البرز ، کرکره برقی ضد سرقت پارکینگ

  جهت انتخاب کرکره برقی درب پارکینگ باید به سه مورد توجه داشته باشیم:

  1. ابعاد کرکره برقی و انتخاب تیغه مناسب از نظر ساختار فنی، کم صدا بودن تیغه کرکره و همچنین از نظر زیبایی کرکره پارکینگ

  2.  تعداد خودرویی که از کرکره برقی تردد می کنند و انتخاب موتور کرکره مناسب

  3. سنسور فتوسل و سایر تجهیزات ایمنی مورد نیاز

  ویدئوی کامل درب کرکره برقی پارکینگ

  حتمــاً تماشا کنیـــد !!!

  کاربردهای اصلی کرکره برقی پارکینگ

  امروزه با توجه به فراگیر شدن انواع درب اتوماتیک پارکینگ ، بسیاری از ساختمانها روی به استفاده از کرکره برقی بعنوان درب برقی پارکینگ آورده اند. کرکره برقی درب پارکینگ را در سه فاز می توانیم مورد بررسی قرار دهیم:

  درب کرکره ای پارکینگ ساختمان در حال ساخت

  تعویض درب فعلی پارکینگ با کرکره برقی

  درب دوم زیر پایلوت ساختمان های شمالی

  معمولاً کرکره برقی یا برای درب ورودی اصلی پارکینگ و یا برای جلوگیری از ورود افراد متفرقه به پارکینگ بعد از درب اصلی به عنوان درب دوم ( درب پیلوت ) نصب می شود. باید توجه داشت که کرکره برقی چه به عنوان درب اصلی پارکینگ و چه بعنوان درب دوم  و یا درب بعد از رمپ نصب شود نحوه ی اجرا و نوع موتور و تیغه آن تفاوتی ندارد.

  حتماً باید در ساخت درب کرکره ای پارکینگ نکات ریز فنی مورد توجه قرار گیرد و در صورت امکان به رنگهای غیر سفید ساخته شود تا اینکه با نمای ساختمان هماهنگی بیشتری داشته باشد. در زیر توضیحاتی مختصر در مورد چگونگی انتخاب کرکره برقی پارکینگ تقدیم حضورتان خواهد شد .

  کرکره برقی بعنوان درب اصلی پارکینگ

  کرکره برقی بعنوان درب دوم پارکینگ جهت امنیت بیشتر خودروها

    قیمت درب کرکره ای پارکینگ

  باتوجه به میزان تردد از درب، ناچارید یکی از انواع موتورهای تیوبلار و یا ساید را انتخاب نمایید. اختلاف قیمت این 2 نوع موتور حدود 10% در قیمت کلی کرکره پارکینگی تاثیر دارد.

  پس تاثیر گذار ترین مورد در قیمت درب کرکره ای پارکینگ قیمت تیغه کرکره است.

  قیمت کرکره برقی آلومینیومی پارکینگ

  قیمت یک درب با ابعاد 300×264

  6.5 الی 13میلیون تومان

  اگر دوست ندارید که داخل پارکینگ دیده شود ، می توانید مانند عکس بالا ، یکی از انواع تیغه کرکره آلومینیومی را برای پارکینگ خود انتخاب نمایید.

  اگر ورود نور به داخل پارکینگ برای شما مهم است ، یکی از انواع درب کرکره ای شفاف مانند عکس پایین را برای پارکینگ خود انتخاب نمایید.

  قیمت درب کرکره ای شفاف پارکینگی

  قیمت یک درب با ابعاد 300×264

  8/5 الی 14 میلیون تومان

   شکل های مختلف نصب درب کرکره ای پارکینگ

  پیش از اینکه بخواهیم به توضیحات این قسمت را شروع کنیم لازم است بدانیم که نوع موتور و تیغه کرکره برقی هیچگونه تاثیری بر جمع شدن رول بالای کرکره برقی به سمت داخل و یا بیرون پارکینگ ندارد و تنها با توجه به ارتفاع سقف محل نصب کرکره برقی و سلیقه کارفرما در مورد جهت رول شدن کرکره برقی تصمیم گیری می شود.

  رول به داخل رول به بیرون

  کرکره برقی رول به داخل

  باید توجه داشت زمانی که کرکره برقی بالا می رود رول آن بصورت یک استوانه با قطر حدود 35 سانتیمتر فضا اشغال می کند. بنابراین اگر ارتفاع کف تا سقف شما 240 سانتیمتر است با توجه به اینکه خودروهای شاسی بلند فول سایز مانند تویوتا لندکروز حدود 2 متر ارتفاع دارند، مشکلی جهت نصب کرکره برقی پارکینگ بصورت رول به داخل مشکلی نیست. اگر رول به سمت داخل باشد، هم از نقطه نظر زیبایی بهتر است و هم اینکه موتور در داخل ساختمان باشد و در معرض بارش باران نیست، نیاز به کاور ندارد. شکل بالا کرکره برقی شفاف درب پارکینگ با رول به سمت داخل را نشان می دهد.

  کرکره برقی رول به بیرون

  اما درصورتیکه ارتفاع کف تا سقف کمتر 2.40 متر باشد و نیاز داشته باشیم بازشوی مفید کرکره به حدی باشد که بلندترین خودروهای شاسی بلند بتوانند از درب پارکینگ تردد کنند، ناچاریم کرکره را بر روی دیوار خارجی و به اصطلاح رول به بیرون نصب نماییم.

  در ادامه عکس چند کرکره مختلف رول به بیرون با موتور و کاورهای مختلف را مورد برسی قرار خواهیم داد.

  نصب رول به بیرون - موتور تیوبلار - بدون کاور

  نصب رول به بیرون - موتور ساید - بدون کاور

  حالا اگر کرکره به صورت رول به بیرون باشد و در معرض بارش باران باشد، برای آن کاور نصب می شود که جلوی بارش باران بر روی موتور گرفته شود

  رول به بیرون - موتور تیوبلار - دارای کاور

  رول به بیرون - موتور ساید - کاور موتور

  رول به بیرون - موتور ساید - دارای کاور موتور+کاور رول

  مزیت کرکره برقی به درب آهنی پارکینگ چسیت؟

  اجرای سریع ، ارزان و تنوع بالای طرح و رنگ درب کرکره ای

  برای ساختمانهای در حال ساخت اگر بخواهیم درب آهنی بسازیم ، آنرا رنگ آمیزی کنیم و سپس جک پارکینگی نصب نماییم هزینه ای تقریباً 2 برابر نصب کرکره برقی خواهد داشت. همچنین امروزه با توجه به طرح ها و رنگ های بسیار متنوع کرکره های برقی نه تنها با نصب کرکره برقی نمای ساختمان زشت نمی شود بلکه می توانیم درب بسیار هماهنگی با نما نصب نماییم. لذا بسیاری از سازندگان ساختمان روی به استفاده از کرکره برقی به عنوان درب پارکینگ آورده اند.

  منبع مطلب : dideban-cctv.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید