این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  درمان عفونت دندان در خانه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  درمان عفونت دندان در خانه را از این سایت دریافت کنید.

  نسخه‌های خانگی برای درمان عفونت دندان (+دستورالعمل)

  سلامت سبز- از بین بردن عفونت دندان یا همان آبسه از راه طبیعی و با درمان های خانگی مبتنی بر طب سنتی ایرانی گاه بسیار بهتر از مصرف آنتی بیوتیک‌ها نتیجه می دهد. درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن …

  داروخانه و سلامت

  نسخه‌های خانگی برای درمان عفونت دندان (+دستورالعمل)

  نسخه‌های خانگی برای درمان عفونت دندان (+دستورالعمل) معجون‌هایی با انواع گیاهان دارویی مفید برای عفونت و آبسه دندان وجود دارد که در اکثر خانه ها در دسترس است.

  اشتراک گذاری

  سلامت سبز- از بین بردن عفونت دندان یا همان آبسه از راه طبیعی و با درمان های خانگی مبتنی بر طب سنتی ایرانی گاه بسیار بهتر از مصرف آنتی بیوتیک‌ها نتیجه می دهد. درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی بدن نداشته باشد. از قدیم شنیده ایم که موادی مثل سیر و نمک و گیاهان دارویی برای درمان عفونت دندان وآبسه لثه توصیه شده است.

  عفونت دندان چیست؟

  عفونت دندان که به آن دندان آبسه نیز میگویند، یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف دندانی که دچار عفونت و تورم شده است، به کار می رود. هنگامی که پوسیدگی دندان اتفاق می افتد، باکتری در دندان ها، لثه ها و مغز استخوان ایجاد بی نظمی می کند، که پالپ و آب را احاطه کرده و موجب تورم و ایجاد آبسه می‌شود.

  نسخه پیشنهادی درمان آبسه و عفونت دندان

  عصاره گل رز را با آب تازه لیموترش مخلوط کنید و برای چند دقیقه این مخلوط را در دهان نگه دارید و سپس دور بریزید. این عمل را حداقل روزی ۳ بار تکرار کنید.

  غرغره کردن با آب لیموی تازه و آب ولرم روزی ۲ بار علاوه بر از بین بردن بوی بد دهان، شدت ورم را نیز کاهش می دهد.

  برای تسکین فوری التهاب و خون ریزی با آب نمک غرغره کنید و یا ضماد زنجبیل و نمک را بر روی لثه قرار دهید.

  برای درمان سریع آبسه دندان روزی سه حبه سیر را به اندازه ماش خرد کرده و هر حبه را همراه با یک لیوان آب یا آب عسل میل کنند.

  برای از بین رفتن عفونت‎ در دهان و دندان می‎توان یک قاشق مربا خوری عسل را با چند قطره سرکه مخلوط کرده و روی لثه‎ و دندان ها بمالید.

  استفاده از نمک به صورت کشیدن روی لثه و دندان بسیار خوب است، مداومت این کار مفید است و می‌تواند کمک کننده باشد.

  تورم لثه را می توان با جوشانده هلیله به صورت مضمضه یا پاشیدن پودر عدس، گشنیز، مورد، صندل سرخ فوفل ، سماق التیام داد و یا آب برگ تاجریزی، بارهنگ یا آب برگ خرفه را در دهان نگهداشته و خارج کنند و یا سماق را نرم کوبیده در گلاب حل کرده مضمضه کنند. اگر ورم بهبودی نیافت می توان تخم ریحان یا تخم مرو یا تخم تمرهندی را سائیده در آب اسپرزه ریخته روی قسمت متورم بمالند.

  بهترین درمان های خانگی و گیاهی برای رفع عفونت دندان

  بعد از معرفی چند معجون جادویی در ادامه این بخش از درمان عفونت دندان به سراغ دیگر نسخه های طب سنتی می رویم.

  ۱- درمان عفونت دندان با آب گل داوودی:

  گل داودی نباید برای ما عجیب باشد. فقط یک گل نیست و دارای خواص درمانی می باشد.از دو نوع تازه و خشک آن به عنوان جای استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده فعال در روغن اسانس گل داودی دارای خواص ضد حساسیت، ضد التهابی و ضد باکتری است. گل را داخل آب قرار دهید، آب را فشرده کنید و بنوشید.

  ۲ تا ۳ بار در روز به مدت ۱ ماه این کار را ادامه دهید.

  ۲- سیر برای عفونت دندان:

  سیر یک غذای خوشمزه و محبوب در بین مردم است. یک بزرگسال سالم می تواند در حدود ۴ حبه سیر در روز مصرف کند، هر گل سیر معادل ۱ گرم است. سیر را به هر شکلی میتوانید استفاده کنید، آرد شده، سیر خام، پخته شده، روغن سیر و غیره. همه آنها مزایای بهداشتی شگفت آور ی دارند.

  سیر بسیار ضد عفونی کننده است. ترکیب سیر حاوی بسیاری از آنتی بیوتیک ها است، آلیسین به مبارزه با ویروس و باکتری های بیماری زا کمک می کند.

  پوست سیر را کنده و ساقه های سیر را بشویید.

  یک تا دو حبه سیر تازه را به مدت ۳۰ ثانیه در دندان آلوده قرار دهید.

  سپس دهان را بشویید و برای از بین رفتن بوی بد دهان از روغن گل میخک استفاده کنید.

  احتیاط: سیر یک ادویه معمولی است که تأثیر مفید آن بر سلامت انسان شناخته شده است.

  اما ازخوردن سیر مانده به شدت پرهیز کنید حتی اگر در یخچال نگهداری شده باشد.

  ۳- درمان با زنجبیل:

  درمان عفونت دندان با زنجبیل بسیار ساده است؛

  یک زنجبیل تازه بگیرید.

  پوست زنجبیل را نکنید فقط با آب آن را بشویید.

  زنجبیل را به تکه های کوچک تقسیم کنید.

  بر روی دندان آلوده بریزید

  یا با آب زنجبیل دهان را بشویید .

  یا قبل از خواب به مدت ۵ دقیقه زنجبیل را بجوید.

  این روند را بین ۷ تا ۱۰ روز تکرار کنید.

  اگر نمی توانید جویدن قطعات تازه زنجبیل را تحمل کنید، چای زنجبیلی تهیه و بنوشید.

  ۴- عسل برای رفع عفونت دندان:

  این فکر که عسل می تواند عفونت دندان را درمان کند عجیب است؛ به خصوص وقتی که باکتری ها برای زنده ماندن و زیاد شدن نیاز به شکر دارند. با این حال، عسل می تواند رشد باکتری های پلاک و مقدار اسید تولیدی آن را کاهش دهد. بنابراین عسل خالص غذای ضد پوسیدگی دندان است.

  ۲ قاشق غذاخوری عسل و پودر دارچین را در یک لیوان آب گرم بریزید،

  مخلوط کنید و سپس در دهان و پای دندان ها بگیرید و مضمضه کنید..

  احتیاط: اگر از عسل برای درمان عفونت دندان استفاده می کنید، باید به طور مداوم به کار خود ادامه دهید تا کارآیی بالایی داشته باشد. به یاد داشته باشید که بعد از استفاده از این مخلوط با آب گرم دهان را بشویید .

  ۵- رفع عفونت دندان با کمپرس سرد:

  قرار دادن یخ در دهان ممکن است وضعیت عفونت دندان را کاهش دهد. همچنین تورم و درد را کاهش می دهد. آنچه شما باید انجام دهید این است:

  بسته یخ را در یک حوله قرار دهید.

  آن را به مدت ده دقیقه در خارج از دهان قرار دهید.

  در صورتی که احساس می کنید خیلی سرد است، بسته یخ را بردارید.

  ۶- چای کیسه ای برای درمان عفونت دندان:

  نوشیدن چای زیاد باعث می شود که دندان ها رنگ و لکه بگیرند، اما همه نمی دانند استفاده از کیسه های چای در درمان بیماری های دندانی مفید است. برای درمان عفونت دندان با استفاده از این روش، به سادگی مراحل زیر را انجام دهید:

  چای کیسه ای را در آب گرم قرار دهید.

  اجازه دهید در دمای اتاق خنک شود.

  منبع مطلب : kimia.care

  درمان خانگی عفونت دندان

  برای درمان دندان درد تا زمان مراجعه به دندانپزشک بهتر است از درمان خانگی عفونت دندان یا درمان خانگی دندان درد استفاده کنید.

  درمان خانگی دندان درد و عفونت دندان

  عفونت دندان و به دنبال آن دندان درد یکی از مشکلاتی است که تقریبا اکثر افراد به آن دچارشده اند. دندان ممکن است به دلایل مختلفی دچار التهاب و عفونت شود. عفونت ایجاد شده در دندان تبدیل به آبسه شده و در قسمت زیر دندان و در لثه تورم را به وجود می اورد. آبسه دندان چرکی است که بصورت کیست درآمده و در اثر ورود باکتری به دندان ایجاد می‌شود. در ادامه علت عفونت دندان و درمان خانگی دندان درد را برای شما شرح خواهیم داد.

  علت عفونت دندان چیست؟

  عفونت دندان به علت پوسیدگی شدید دندان و پس از آن بی توجهی به درمان ایجاد می‌شود. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باعث تشدید این عفونت می‌شود. در شرایط دیگر آبسه دندان ممکن است بر اثر بیماری لثه و التهاب لثه ایجاد شود. در هنگام درد لثه  بهداشت ضعیف دهانی و دندانی این مشکل را شدید تر می‌کند.

  آبسه دندان باعث آسیب به لثه وعصب دندان می‌شود. با ایجاد آبسه شرایط خطرناکی به وجود می آید. زیرا آبسه دندان باعث پایان درد اما بی توجهی فرد نسبت به درمان است. عدم درمان آبسه دندان باعث می‌شود عفونت به دیگر دندان ها و نواحی دیگر دهان و همچنین به استخوان فک منتقل شود که در این شرایط درمان بدون جراحی امکان پذیر نخواهد بود.

  آبسه دندان چیست؟

  آبسه به معنی محل تجمع چرک و عفونت باکتریایی است که در حفره یا بافت و اطراف دندان عفونی ایجاد می‌شود. برای این بیماری محدودیتی وجود ندارد و همه گروه سنی را در بر می‌گیرد. آبسه ممکن است در هر جایی از بدن که دچار عفونت شده اتفاق بیفتد.

  این بیماری به تنهایی و بدون مراجعه به پزشک درمان نمی‌شود و اگر به آن رسیدگی نشود ممکن است عفونت به نقاط دیگر بدن نیز سرایت پیدا کند و سلامت عمومی بدن را نیز تحت شعاع قرار می‌دهد. اما راهکار‌هایی برای تسکین و درمان موقتی آن وجود دارد.

  آبسه دندان بر اثر چه مواردی به وجود می‌آید؟

  اگر دندان صدمه ببیند و دچار ترک خوردگی شود این عمل به مرور زمان باعث تجمع باکتری و به وجود آمدن آبسه می‌شود.

  بعضی از بیماری های لثه و بیماری هایی از جمله سرطان و دیابت و داشتن برنامه غذایی سرشار از قند هم در ایجاد آبسه موثر است.

  رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و استفاده نکردن مداوم از محصولات بهداشتی از جمله مسواک ، نخ دندان و فلوراید باعث به وجود آمدن آبسه می‌شود.

  گاهی اوقات بعد از پوسیدگی شدید دندان و عدم رسیدگی به آن آبسه به وجود می‌آید .

  ممکن است در دندان حفره عمیقی وجود داشته باشد و ما به آن بی توجه باشیم که این امر سبب پوسیدگی بیشتر و آبسه دندان می‌شود.

  علائم عفونت دندان چیست؟

  اصلی ترین علامت عفونت دندان، دندان درد شدید و پس از آن انتقال درد به نواحی گوش و یا استخوان فک می‌باشد.

  احساس درد هنگام جویدن غذا

  احساس درد نسبت به دمای سرد یا گرم

  حس کردن بوی بد در دهان

  تورم گونه و لثه

  مشکل در هنگام باز کردن دهان

  مشکل هنگام بلع

  تب و سردرد و احساس ناخوشی عمومی

  درمان خانگی عفونت دندان چگونه است؟

  تا زمان مراجعه به دندانپزشک بهتر است از درمان خانگی عفونت دندان جهت تسکین درد و آبسه دندان استفاده کنید. درمان عفونت دندان و از بین رفتن همیشگی عفونت دندان فقط با درمان توسط دندانپزشک امکان پذیر است، زیرا فرآیندی پیچیده است و نمی‌توان در خانه از عفونت دندان خلاص شد.

  نمونه اقدامات برای درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت

  استفاده از قرص های ضد درد مانند ایبوپروفن.

  شست و شوی ناحیه ملتهب با آب نمک.

  شست و شوی دهان با دهانشویه.

  استفاده از میخک روی نواحی دارای درد.

  استفاده از کمپرس آب سرد در قسمت خارجی گونه ها جهت برطرف شدن التهاب.

  درمان سریع یا درمان خانگی آبسه دندان

  آبسه دندان در نهایت باید توسط دندانپزشک متخصص درمان ریشه درمان شود. اما دستورالعمل‌هایی وجود دارد که تا زمان مراجعه به دندانپزشک می‌تواند برای شما تسکین بخش باشد.

  در این مرحله استریل و ضدعفونی کردن ناحیه آسیب دیده از اساسی‌ترین کار‌هایی هست که باید انجام داد و برای این کار راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  .

  استفاده از گیاهان دارویی مختلف از جمله میخک می‌تواند برای تسکین دندان درد بسیار مفید باشد. می‌توان قسمتی از آنرا روی محل آسیب دیده قرار داد.

  از شنبلیله برای بهبود زخم‌ها و کاهش التهاب نقاط آسیب دیده لثه استفاده می‌کنند. این گیاه چون خاصیت ضد باکتری دارد، برای کاهش درد و التهاب بسیار مفید است. برای استفاده از آن کافیست در فنجان آب جوش به اندازه یک قاشق چایی خوری پودر شنبلیله را بریزید تا خنک شود سپس با استفاده از یک جسم پنبه‌ای آن را روی محل آسیب دیده قرار دهید.

  شما می‌توانید از روغن آویشن هم استفاده کنید و همانند شنبلیله آن را با یک جسم پنبه‌ای روی ناحیه مورد نظر جهت درمان فوری آبسه دندان مالش دهید.

  اگر بوی بد دهان را با استفاده از دهان شوییه از بین ببرید و آنرا استریل کنید، درد کاهش پیدا می‌کند.

  می‌توان گفت استریل و ضد عفونی کردن ناحیه ملتهب با نمک یا آب نمک بهترین گزینه جهت درمان فوری آبسه دندان است.

  می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. زیرا خواص ضد باکتریایی دارد و می‌تواند برای تسکین و درمان موقتی آبسه جهت درمان فوری آبسه دندان مؤثر باشد. برای این کار تنها کافی است نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک مشت نمک و نصف فنجان آب مخلوط کنید و آنرا چند بار و هر بار به مدت ۵ دقیقه قرقره کنید.

  کمپرس آب یخ باعث کاهش ورم صورت در اثر دندان درد می‌شود.

  مصرف ویتأمین c از جمله آب گریپ فروت که شامل مواد معدنی است سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد و به بدن کمک می‌کند تا با باکتری‌ها مبارزه کند.

  برای استفاده از آنتی بیوتیک‌ها باید دقت کرد زیرا مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک باعث می‌شود مقاوت بدن نسبت به آن بالا برود و حتی دچار آسیب بیشتر شود بهتر است در صورت درد شدید از یک آنتی بیوتیک سبک مصرف شود و سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

  جلوگیری از آبسه دندان در درمان خانگی عفونت دندان

  منبع مطلب : sabzdentalclinic.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید