این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دره ستارگان قشم جن

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دره ستارگان قشم جن را از این سایت دریافت کنید.

  دره ستارگان قشم کجاست؟ افسانه جن و پری این دره ترسناک

  دره ستارگان قشم از جمله جاذبه های این جزیره است. دره ستارگان به اعتقاد محلی ها جن دارد! اما بیایید با حقایق این دره آشنا شویم و علت نامگذاری آن را بدانیم.

  داستان دره ستارگان ، افسانه ها و جاذبه های آن

  یسنا باقرفر خواندن این مطلب 10 دقیقه زمان میبرد

  دره ستارگان قشم لیست مطالب

  وقتی که صحبت از عجایب هفت گانه به میان می‌آید، کمتر کسی به دره ستارگان قشم فکر می‌کند. همه‌ی ما عجایب هفت گانه جدید و قدیم را به خاطر می‌آوریم؛ از باغ‌های معلق بابل گرفته تا اهرام ثلاثه مصر.

  اما یکی دیگر از عجایب هفت گانه جذاب که اتفاقا در ایران واقع شده‌است و امکان بازدید از آن‌ها به آسانی فراهم است، عجایب هفت گانه قشم است.

  دره ستارگان قشم یکی از جذاب‌ترین و عجیب ترین آثار دیدنی قشم و ایران است. فرقی نمی‌کند که روایت بومیان را از نحوه شکل گیری این محل که اعتقاد دارند برخورد یک ستاره باعث به وجود آمدن آن شده را باور کنید یا دلایلی که زمین شناسان برای نحوه شکل گیری آن بیان می‌کنند، دره ستارگان قشم همچنان یکی از عجیب‌ترین و اسرارآمیزترین نقاط ایران است که نباید بازدید از آن را به آینده موکول کنید.

  دره ستارگان کجاست؟

  دره ستارگان در قسمت جنوب شرقی جزیره قشم و در نزدیکی روستای برکه خلف واقع شده‌است. فاصله دره ستارگان تا مرکز قشم در حدود ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت است و شما می‌توانید به راحتی این مکان هیجان انگیز را در برنامه سفر خود قرار دهید.

  مسیر دسترسی به دره ستارگان

  برای دسترسی به دره ستارگان شما باید وارد جاده برکه خلف شوید و پس از رسیدن به روستای برکه خلف، از سمت شمال غرب این روستا خارج شوید و به سمت دره ستارگان حرکت کنید.

  نام های محلی دره ستارگان

  دره ستارگان قشم به دلیل ویژگی‌های عجیب و منحصر به فرد خود، از گذشته‌های دور به عنوان محلی با ویژگی‌های فرازمینی در بین مردم بومی منطقه شناخته می‌شود. مردم محلی این منطقه را با نام استاله کفته یا استار کفتیده که هردوی آن‌ها به معنای ستاره‌ی افتاده است می‌شناسند.

  به اعتقاد مردم، این منطقه با برخورد یک ستاره با زمین این منطقه به وجود آمده و تمامی اشکال منحصر به فرد، حاصل برخورد همین ستاره است.

  براساس افسانه دره ستارگان پس از برخورد ستاره یا شهاب سنگ به زمین ماسه‌ای منطقه، تمامی ماسه‌هایی که به هوا پرتاب شدند، به شکل ستون‌های امروزی نقش بستند.

  افسانه دره ستارگان به اینجا محدود نمی‌شود و داستان‌های متعدد و عجیبی درباره این مکان نقل می‌شود.

  رزرو آنلاین بهترین و باکیفیت‌ ترین هتل‌ های قشم

  دلیل شکل گیری دره ستارگان

  همزمان با اعتقادات مردم محلی درباره دره ستارگان قشم زمین شناسان و متخصصان هم تلاش کردند تا ویژگی‌های زمین شناختی و دلایل به وجود آمدن این منطقه را شرح دهند.

  به طور مشخص، دره ستارگان یکی از عجیب ترین نتایج فرسایش خاک و فشار باد و آب به سطح زمنی به وجود آمده است.

  از آن جایی که بخش‌های مختلف این منطقه دارای مقاومت متفاوتی بوده‌اند، این اثر فرسایشی در تمام قسمت‌ها یکسان نبوده و بخش‌های مقاوم به شکل ستون‌های ناهمگون باقی مانده‌اند.

  عمر دره ستارگان قشم به دوران زمین شناسی سنوزوئیک و در حدود دو میلیون سال پیش برمی‌گردد. زمین این منطقه در طی این دو میلیون سال تحت تاثیر فرسایش و فشار باد و باران قرار گرفته و به شکل امروزی خود رسیده‌است.

  معمولا تعداد دفعات بارندگی در طی سال در جزیره قشم زیاد نیست اما بارش‌های معدودی که در این منطقه رخ می‌دهند، معمولا شدت بسیار زیادی دارند و باعث تخریب لایه‌های سطحی که مقاومت کمتری دارند می‌شوند.

  جالب است بدانید که مقاومت لایه‌های زیرین این منطقه نسبت به لایه‌های رویی مقاومت کمتری دارند.

  به همین علت در طی سال‌ها، لایه‌های رویی که مقاومت بیشتری دارند، دچار فرسایش می‌شوند و لایه‌ی زیرین هم به همین ترتیب تغییر شکل می‌دهند.

  زیبایی‌های شبانه دره ستارگان قشم

  نکات قابل توجه دره ستارگان قشم

  یکی از مواردی که در دره ستارگان قشم به چشم می‌خورد، ستون‌ها و دیواره‌های نوک تیزی است که در جای جای دره ستارگان وجود دارد. این مسئله به دلیل جریان دورانی و چرخشی آب باران در اطراف ستون‌ها است که باعث تخریب جداره‌های ستون که مقاومت بسیار بالایی دارند شده و اشکال نوک تیزی را به وجود می‌آورد.

  این مسئله تا به امروز هم ادامه داشته و ممکن است شما امروز از دره ستارگان بازدید کنید و پس از یک بارش شدید در شب، ظاهر دره در روز بعد کاملا تغییر کرده‌باشد. دره ستارگان به عنوان بخشی از ژئوپارک قشم در فهرست میراث یونسکو ثبت شده و بازدید از آن می‌تواند یکی از تجربه‌های منحصر به فرد شما را رقم بزند.

  با تاریک شدن هوا و پیچیدن باد در لابه لای ستون‌ها و دالان‌های این دره صداهای عجیبی به گوش می‌رسد و مردم محلی معتقدند این صدای ارواح است که درون دره ستارگان قشم قدم می‌زنند و وجود انسان‌ها درون دره باعث نارضایتی آن‌ها می‌شود. به همین خاطر برخی از دره ستارگان، به عنوان یکی از ترسناک ترین جاهای ایران یاد می‌کنند.

  زمان بازدید و هزینه بازدید از دره ستارگان قشم

  با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه، زمان بازدید از دره ستارگان در فصول مختلف سال باهم تفاوت دارد. در ۶ ماه اول سال شما می‌توانید از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب از دره ستارگان بازدید کنید.

  همچنین در ۶ ماه دوم سال یعنی فصل‌های پاییز و زمستان، زمان بازدید از دره ستارگان از ساعت ۸ صبح تا ۷ عصر خواهد بود. هزینه ورودی هر نفر برای بازدید از دره ستارگان ۵ هزارتومان خواهد بود.

  افسانه جن در دره ستارگان

  اما شاید مهم ترین دلیلی که دره ستارگان را تا این اندازه عجیب و اسرارآمیز نشان می‌دهد، اعتقادات مردم محلی است.

  براساس اعتقادات مردم محلی، دره ستارگان قشم در شب محل تردد و زندگی اجنه و ارواح است و اگر در هنگام شب در این محل حضور داشته باشید، می‌توانید صداهای عجیب و غریبی که از اجنه به گوش می‌رسد را بشنوید.

  منبع مطلب : www.jabama.com

  دره ستارگان قشم – رازها و علت صداهای ترسناک

  رمز و رازهای دره ستارگان قشم در شب. علت صداهای ترسناک در دره ستاره های قشم چیست؟ تاریخچه و چگونگی شکل گیری دره ستارگان...

  دره ستارگان قشم ، آیا واقعاً ارواح در این دره رفت و آمد می‌کنند؟

  0نظر

  اگر از مردم محلی و بومی‌های منطقه سوال کنید، به شما می‌گویند که شب‌هنگام از دره ستارگان قشم فاصله بگیرید. از نظر آن‌ها  پس از غروب آفتاب، جن و شیاطین ظاهر می‌شوند.

  چرا اینجا به دره‌ جن ها معروف شده؟

  افراد قدیمی اعتقاد دارند ارواح، کسانی که شب در دره حضور داشته باشند را با سنگ می‌زنند. اما آیا دره ستاره‌ ها در شب قابل دیدن است و می‌توان در آن پرسه زد؟  واقعاً اینجا بعد از غروب آفتاب محل عبور شیاطین و اجنه می‌شود؟

  پس از ورود به دره ستاره ها، نخستین چیزی که جلب توجه می‌کند، حفره‌ها و دالان‌های طبیعی زیادی است که شکل‌های مختلفی دارند. باد در لا‌به‏‌لای تونل‌ها می‌پیچد و صداهایی تولید می‌کند که عادی به نظر نمی‌رسند.

  این سر و صداها که سالیان سال توسط اهالی بومی شنیده شده‌اند، این باور را در آنها شکل داده که دره ستارگان قشم، جن و روح دارد.

  افسانه‌های دیگری هم درباره شکل‌گیری دره ستارگان قشم وجود دارد. می‌گویند در سالیان دور ستاره‌ای درون جزیره افتاده و این پستی بلندی‌ها را شکل داده است.

  دلیل علمی شکل گیری صخره‌های عجیب دره ستاره ها

  واقعیت این است که بعید می‌دانیم هیچ چیز ماورالطبیعه‌ای در رابطه با این دره وجود داشته باشد.

  شاید در نگاه اول نتوانید قبول کنید که چنین اشکال زیبایی تنها به واسطه رویدادهای طبیعی شکل گرفته‌اند، اما واقعیت این است که فرسایش خاک، باران‌های شدید و وزش باد، طی 2 میلیون سال اشکال ماسه‌ای و صخره‌های دره ستاره ها را درست کرده‌اند.

  هر وقت در مورد سنگ‌ها صحبت می‌کنید باید بدانید که سنگ‌ها شاید زیادی محکم به نظر برسند. ولی همیشه در برابر آب و باد و تغییرات دما کم می‌آورند.

  باد: باد آنقدر قوی است که سخت‌ترین صخره‌ها را هم عوض می‌کند. اما باد به تنهایی کاری از دستش بر نمی‌آید.

  باد به خودی خود قدرت زیادی ندارد. اما وقتی ذرات ریز شن و ماسه را با خود حمل می‌کند، داستان عوض می‌شود. این ذرات مثل صیقل عمل می‌کنند و با اصطکاک، به مرور زمان باعث تغییر شکل سنگ‌ها می‌شوند.

  آب: آب پیوندهای میان ذرات تشکیل دهنده خاک و سنگ را از بین برده و شکل آنها را عوض می‌کند.تغییرات دما: طی هزاران سال، تغییرات دما هم بسیار زیاد اتفاق می‌افتد. سرد و گرم شدن، در صخره‌ها ترک ایجاد کرده و آنها را خرد می‌کند. برای همین شکل سنگ‌ها به مرور زمان عوض می‌شود.بیشتر بخوانید: جزیره های خلیج فارس؛ از خاک رنگی هرمز تا جزیره‌ای مخصوص مردها!

  چطور به دره ستاره ها برویم؟

  در ابتدا باید از مرکز شهر قشم، 15 کیلومتر به سمت جنوب حرکت کنید تا به روستای برکه خلف برسید. سپس 5 کیلومتر در یک جاده فرعی به مسیر ادامه می‌دهید تا دره ستارگان مقابل چشمان شما قرار بگیرد. اینجا از ساعت 8 صبح تا غروب آفتاب قابل دیدن است. موقع شب هم با هماهنگی می‌توانید بازدید کنید.

  چرا باید دره ستارگان قشم را در شب بازدید کرد؟

  اینطور نیست که دره ستاره‌ها در روز جذابیتی نداشته باشد. اما دیدن آن در شب، چیزی است که کمتر کسی آن را تجربه کرده است.

  دره ستارگان قشم در منطقه‌ای کویری و بدون آلودگی نوری قرار گرفته. پس تماشای ستاره ها و زل زدن به آسمان، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. سکوت ناشی از خلوت بودن دره هم  آرامش خاصی دارد. علاقه‌مندان به عکاسی می‌توانند مناظری کم‌نظیر از آسمان و درخشش ستاره‌ها را شکار کنند.

  کیش و قشم جزو شهرهای پرطرفدار برای تعطیلات و سفر کردن است. برای انتخاب محل اقامت در آن می‌توانید  اجاره بوم گردی قدیمی  انجام دهید یا حتی انواع اقامتگاه‌های دیگر را در سایت پینورست ببینید و اقامتگاه مناسب خودتان را به راحتی رزرو کنید.

   چند توصیه برای بازدید از دره ستارگان در شب

  حتماً دوست دارید شب را در دره ستارگان قشم بگذرانید و واقعیت را خود از نزدیک ببینید. برای چنین تجربه‌ای باید چند نکته را رعایت کنید تا شبی به یاد ماندنی برایتان رقم بخورد.

  قبل از هر چیز باید ذهن خود را از باورها و داستان‌های ماورایی مردم محلی خالی کنید. دره ستارگان قشم حتی در روز هم اسرارآمیز است. برخی از دودکش‌های دره اشکال خاصی دارند که شاید در تاریکی دلهره‌آور به نظر برسند. اما قرار نیست هیچ روح سرگردانی مزاحم شما و پرسه زدنتان باشد.

  در قدم بعدی باید با سکوت عجیب دره کنار بیایید. تعداد بازدیدکنندگان در شب خیلی کمتر است.

  اگر تنها هستید بهتر است شب به دره ستارگان نروید. وجود چند نفر در کنار شما، ترس ناشی از تنهایی و سکوت را کمتر می‌کند. به علاوه اگر اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای پیش آمد، می‌توانید از هم‌تیمی‌ها کمک بگیرید.تجهیزات مورد نیاز مانند مواد غذایی، قطب نما، چراغ قوه و آب نیز همراه خود داشته باشید. قرار است مسیری ناهموار و صخره‌ای را طی کنید، پس حتماً کفش مناسب بپوشید.بیشتر بخوانید: جنگل حرا ؛ عجیب‌ترین جنگل غرق‌آبی جهان در جزیره قشم

  دیدنی های نزدیک دره ستارگان

  قلعه پرتغالی ها – کنار دره ستارگان و پر از رمز و راز

  می‌شود با بیست دقیقه رانندگی به قلعه پرتغالی ها رسید. قلعه پرتغالی ها قشم را کنار بلوار ژئوپارک پیدا می‌کنید.

  اینجا را 500 سال پیش ساخته‌اند و حالا به محلی برای بازدید گردشگرها تبدیل شده. قلعه بخش‌های مختلف و متنوعی دارد.

  قسمت‌های مختلفی را می‌شود در قلعه پرتغالی ها دید. از جمله آب انبار، زندان، کلیسا و مقر فرماندهی. در ورودی هم زن‌های محلی را می‌بینید که صنایع دستی می‌فروشند. بعضی وقت‌ها در بساطشان خاک رنگی جزیره هرمز هم پیدا می‌شود.

  قلعه زمانی ساخته شده که پرتغالی ها بر جنوب ایران تسلط داشتند. بعد شاه عباس توانست به حکمرانی‌شان پایان بدهد. در هم نهایت امام قلی خان قلعه را فتح و پرتغالی ها را بیرون کرد.

  در قلعه توپ‌های جنگی بزرگ هم هست که آدم را یاد دوران قدیم و جنگ های آن زمان می اندازند.

  قلعه چهار برج دیده‌بانی و یک خندق دارد و آن را با ساروج و سنگ‌های مرجانی ساخته‌اند. دره ستارگان قشم را که دیدید، حتما به این جای تاریخی هم سر بزنید.

  در جنوب از این جور قلعه‌ها زیاد پیدا می‌کنید. پرتغالی ها زمانی در بیشتر شهرهای جنوبی ایران حضور داشتند.

  منبع مطلب : pinorest.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید