این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دریای بندر عباس

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دریای بندر عباس را از این سایت دریافت کنید.

  جاذبه های ساحلی بندرعباس

  بندرعباس مهمترین و بزرگترین شهر بندری ایران در نزدیکی تنگه هرمز و مرکز استان هرمزگان است. ساحل بندرعباس که در امتداد تنگه هرمز قرار گرفته است، زیبایی ها و جاذبه های گردشگری متنوعی دارد که در این نوشته نگاهی گذرا داریم به آنها.

  جاذبه های ساحلی بندرعباس

  [ پنهان کردن ]

  ■ ساحل بندرعباس و جاذبه های آن

  ■ پارک ساحلی دولت بندرعباس یا ساحل نخل ناخدا

  ■ بلوار و بوستان غدیر بندرعباس

  ■ مجسمه صیاد مروارید

  ■ پایانه کشتیرانی شهید حقانی

  ■ بازار و اسکله ماهی فروشان بندرعباس

  ■ پارک ساحلی سورو

  ■ هتل های نزدیک به خط ساحلی بندرعباس

  ■ رستوران های ساحلی بندرعباس

  ساحل بندرعباس و جاذبه های آن

  بندرعباس مهمترین و بزرگترین شهر بندری ایران در نزدیکی تنگه هرمز و مرکز استان هرمزگان است. ساحل بندرعباس که در امتداد تنگه هرمز قرار گرفته است، زیبایی ها و جاذبه های گردشگری متنوعی دارد که در این نوشته نگاهی گذرا داریم به آنها. پس اگر با خرید بلیط هواپیما بندرعباس به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس گذر کردید، در بازدید از جاهای دیدنی بندرعباس در امتداد این ساحل زیبا از جذابیت‌های آن حداکثر استفاده را ببرید.

  پارک ساحلی دولت بندرعباس یا ساحل نخل ناخدا

  پارک ساحلی دولت یا ساحل نخل خدا بندرعباس یکی از محبوب‌ترین سواحل بندرعباس است و هر ساله شمار زیادی از اهالی بندرعباس و مسافران به این شهر، برای بازدید یا کمپ زدن به آن می‌روند. نخل ناخدا یکی از محلات جنوبی شهر بندرعباس است و نام این ساحل هم احتمالا از همین محله برداشت شده است. ساحل نخل ناخدا دارای امکانات رفاهی اولیه برای چادرزدن و گذراندن یک عصر در آن است. می‌توانید در کنار ساحل قدم بزنید و یا در مسیر ویژه مشخص شده، دوچرخه سواری کنید. آلاچیق‌هایی برای نشستن و امکانات اولیه باربیکیو هم وجود دارد. اما مراقب باشید زمانی که در ساحل قدم می‌زنید صدف‌های نوک تیز پای شما را زخمی نکنند.

  در امتداد ساحل نخل ناخدا، کافی شاپ ها و رستوران‌هایی هم برای خدمات‌رسانی وجود دارد. از دیگر خدمات رفاهی در نزدیکی پارک دولت می‌توان به مجموعه کارتینگ، پیست اسکی، زمین بازی کودکان و زمین فوتبال ساحلی اشاره کرد.

  بلوار و بوستان غدیر بندرعباس

  در شهر بندرعباس خط ساحلی با بلوارهایی در امتدادشان همراه است. در بخش شرقی ساحل بندرعباس، بلوار غدیر در امتداد ساحل امتداد یافته است و بوستان غدیر هم در همین محدوده جای گرفته است. در این ساحل خدمات تفریحی مانند قایق‌سواری، شترسواری، اسب سواری و کایت سواری ارائه می‌شود. بوستان غدیر نظرات مثبت گردشگران را دارد و آنان از سرویس بهداشتی، موقعیت و امکانات رفاهی آن به طور نسبی رضایت داشته‌اند.

  فقط به خاطر داشته باشید که بازدید خود را تا غروب خورشید به پایان برسانید. چون روشنایی این ساحل کافی نیست و شب‌ها بسیار تاریک می‌شود.

  مجسمه صیاد مروارید

  در غربی ترین نقطه بلوار غدیر و رو به روی استانداری هرمزگان، یک موج شکن در دریا پیشروی کرده است. در نزدیک‌ترین نقطه این موج شکن، مجسمه صیاد مروارید قرار دارید. این مجسمه یادبود صنعت کهن و بومی صید مروارید در گذشته بوده است.

  پایانه کشتیرانی شهید حقانی

  پایانه کشتیرانی شهید حقانی، یک پایانه قایقرانی و کشتیرانی است که روزانه کشتی هایی به مقصد دو جزیره هرمز و قشم را روانه و میزبانی می‌کند. در هر روز حدود ۵ تا ۶ نوبت ورود و خروج به جزایر هرمز و قشم به این پایانه وجود دارد.

  بازار و اسکله ماهی فروشان بندرعباس

  اسکله ماهی فروشان که در نزدیکی پایانه شهید حقانی قرار دارد، محل پهلوگرفتن قایق های سنتی ماهی گیری است. در بازار ماهی فروشان بندرعباس، ماهیگیریان، تازه‌ترین صیدهای خود را برای فروش عرضه می‌کنند. شما در این بازار انواع مختلفی از ماهی ها، صدف، میگو، خرچنگ و دیگر آبزیان را می‌یابید. البته باید تحمل بوی تند ماهی را داشته باشید، وگرنه ممکن است کمی آزرده شوید. در این بازار خانم‌های بومی هم هستند که ماهی تازه شما را با ادویه محلی برایتان سرخ می‌کنند.

  در کنار بازار ماهی فروشان، یک پارک ساحلی کوچک به نام پارک کیش هم قرار دارد که چشم‌اندازی از ساحل را به شما ارائه می‌کند.

  پارک ساحلی سورو

  محله سورو غربی ترین محله از بخش متراکم شهر بندرعباس تا بندر شهید باهنر است. در این منطقه یک پارک ساحلی و یک مجتمع تفریحی به نام سورو قرار دارد. در این پارک تفریحی یک پلاژ نیز ویژه بانوان قرار دارد که به مجتمع تفریحی سورو مشهور است. در این مجموعه نوساز، خدمات ورزشی و تفریحی ویژه بانوان در استخر و آبگیری که در کناره دریا ایجاد شده است، ارائه می‌شود.

  هتل های نزدیک به خط ساحلی بندرعباس

  از نزدیک‌ترین هتل های شهر بندرعباس که نزدیک به خط ساحلی هستند می‌توان به هتل هما بندرعباس و هتل امین بندرعباس اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با دیگر هتل های بندرعباس می‌توانید به وبلاگ سفرمارکت (موتور جستجو بلیط هواپیما) مراجعه کنید.

  رستوران های ساحلی بندرعباس

  رستوران دریایی بندر مجموعه پذیرایی برگه

  رستوران ستاره دریایی

  رستوران گندم

  منبع مطلب : safarmarket.com

  جاذبه های ساحلی بندرعباس دریا دریا حرف دارند

  بندرعباس سواحل و پارک‌‌های ساحلی متعددی دارد که سرزدن به آن ها و گشت‌وگذار میان زیبایی‌های شگفت‌انگیزشان خالی از لطف نیست. با ما همراه باشید تا با جاذبه های ساحلی بندرعباس بیشتر آشنا شویم.

  @=img=@#=img=#

  بندر عباساستان هرمزگانایران‌گردی

  جاذبه های ساحلی بندرعباس دریا دریا حرف دارند

  جاذبه های ساحلی بندرعباس دریا دریا حرف دارند ساحل بندر چقدر قشنگ است!

  به قلم فرهمند یگانه 2,065 1

  آشنایی ایرانی‌ها با بندرعباس و جاذبه های ساحلی بندرعباس به‌عنوان یکی از بندرها و شهرهای ساحلی جنوب در استان هرمزگان، به یکی دو روز برنمی‌گردد. یعنی از همان چند صد سال گذشته که مردم محلی با بهترین سواحل بندرعباس این شهر گرم گرفته بودند، آن را به نام‌های زیادی می‌شناختند؛ بندر جرون، بندر کاماراو، بندر کامبارائو، بندر گمبرون یا بندر گامبرون. البته این نام‌ها را اجنبی‌ها گذاشته بودند که بعدها شاه عباس صفوی در زمان حکومتش پای پرتغالی‌هایی که در جاهای دیدنی بندرعباس و در جنوب ایران کنگر خورده بودند و لنگر انداختند را قلم کرد و همین شد تا نامش تا ابد روی این بندر به یادگار بماند.

  این‌ها را گفتم ببینید که اگر شمال به بندر انزلی‌اش می‌نازد، جنوب هم یک بندر چابهار دارد و یک بندرعباس دارد که قدمت طولانی دارد و برایش جان‌ها و خون‌ها داده شده که داستان هر کدامشان دریا دریا حرف برای گرفتن دارند. امروز در مجله گردشگری علی بابا می‌خواهم از جاذبه های ساحل های بندرعباس و جاهای دیدنی هرمزگان در همان نزدیکی‌های تنگه هرمز و جزیره قشم بنویسم.

  بهترین ساحل تفریحی بندرعباس کدام است؟

  پارک ساحلی ولایت برای خانواده‌ها، پارک ساحلی دولت و پارک ساحلی غدیر برای تفریح، پارک ساحلی سورو

  بهترین ساحل بندرعباس برای کمپ و دورهمی خانوادگی کجاست؟

  دنج‌ترین و خلوت‌ترین ساحل بندرعباس کدام‌ است؟

  هتل‌های ساحلی بندرعباس کدام‌ است؟

  رستوران‌های ساحلی بندرعباس کدام است؟

  پارک های ساحلی بندرعباس

  در ادامه نگاهی به پارک‌ها و طبیعت ساحل زیبای بندرعباس می‌اندازیم؛ جایی که صدای شور و شادی در آن لحظه‌ای قطع نمی‌شود.

  – پارک ساحلی دولت بندرعباس

  یکی از پارک های بندرعباس که آن را به جاذبه های ساحلی بندرعباس می‌شناسند، پارک ساحلی دولت بندرعباس است که آن را به ساحل نخل ناخدا هم می‌شناسند. حالا چرا به این پارک، ساحل نخل ناخدا می‌گویند را باید بگویم که به خاطر نام محله‌ای به همین نام است. یعنی بندرعباس محله‌ای به نام نخل ناخدا دارد که پارکش را به نام آن مزین کرده‌اند.

  @=img=@#=img=#

  عکس از: سایت Google Maps

  محبوبیتش زیاد است. پارک دولت را می‌گویم که گردشگر‌ها اگر به شمال نروند و جنوب را برای سفرشان انتخاب کنند، بعد از گشت و گذارشان از جاذبه‌های تاریخی بندرعباس به این پارک ساحلی می‌روند. حالا اگر شما هم از همان گردشگران هستید که می‎خواهید بساط چادر و کمپ و اتراق‌تان را در یک پارک ساحلی به پا کنید، این پارک می‌توانید برایتان مناسب باشد.

  بعد از استراحت هم می‌توانید کنار جاذبه های ساحلی بندرعباس یک قدیمی بزنید و پاهای سردتان را با ماسه‌های گرم ساحل خلیج فارس آشنا کنید و منتظر موج کف‌دار دریا باشید. یک مسیر دوچرخه‌سواری هم برایتان مهیا شده است.

  @=img=@#=img=#

  عکس از: سایت Google Maps

  امکانات رفاهی پارک ساحلی دولت

  کافی‌شاپ، رستوران، کارتینگ، ایستگاه کرایه دوچرخه، بوفه، پیست اسکی، زمین بازی برای کودکان، مسیر پیاده‌روی، زمین فوتبال ساحلی.

  آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، گلشهر جنوبی، بلوار رسالت جنوبی، پارک ساحلی دولت.

  پارک ساحلی دولت روی گوگل مپ

  پیشنهاد خواندنی: جاهای دیدنی بندرعباس: از نوار ساحلی تا معبد هندوها

  – بلوار و بوستان غدیر در جاذبه های ساحلی بندرعباس

  یکی دیگر از جاذبه های ساحلی بندرعباس پارک ساحلی غدیر است که امکانات ویژه‌ای را برایتان مهیا کرده. امکانات رفاهی یعنی هتل و رستوران گوهرشاد و تالار کنسرت و چیزهای دیگر.

  @=img=@#=img=#

  عکس از: سایت Google Maps

  جالب است که در روزهایی از این پارک از جاذبه های ساحلی بندرعباس جشنواره‌های تندیس و جشنواره‌های مجسمه‌های شنی برگزار می‌شود. البته شترسواری هم برای کسانی که می‌خواهند سوار شتر شوند هم مهیاست.

  @=img=@#=img=#

  عکس از: سایت Google Maps

  امکانات رفاهی بوستان غدیر

  ایستگاه کرایه دوچرخه، پارکینگ، کافه، رستوران، استخر، سالن ورزشی، حمام، قایق سواری، آلاچیق، سرویس بهداشتی، تاکسی.

  آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، بلوار غدیر، بلوار و بوستان غدیر.

  بوستان غدیر روی گوگل مپ

  – پارک ساحلی سورو

  این‎جا می‌خواهم درباره یکی از سواحل معروف بندرعباس یعنی پارک خانوادگی و ساحلی سورو بگویم که در شهر قدیمی سورو قرار گرفته است. این پارک تا بندر شهید باهنر که در ادامه هم از آن می‌گویم خیلی مسافت زیادی هم ندارد. البته این پارک یک پارک ساده هم نیست و برای همین در فهرست جاذبه های ساحلی بندرعباس آورده‌ام.

  @=img=@#=img=#

  عکس از: سایت Google Maps

  یعنی یک مجتمع فرهنگی به همین نام دارد و برای هر کسی که یک دل سیر تفریح در جاذبه های ساحلی بندرعباس می‌خواهد کافی است. خیال خانم‌های ورزشکار هم راحت باشد که خدمات تفریحی و ورزشی مانند استخر و آبگیری برای‌شان مهیاست. این را هم بگویم که درخت‌های مختلفی مانند نارگیل و نخیل زینتی و خرما و سیکاس و گارم زنگی و مشعل جنگل را می‌توانید در آن‌جا ببینید.

  @=img=@#=img=#

  عکس از: سایت Google Maps

  امکانات رفاهی پارک ساحلی سورو

  آلاچیق، پلاژ مخصوص بانوان، قایق سواری، پیک‌نیک، زمین بازی کودکان، نمازخانه، بوفه، آبخوری، کمپ زدن، بازارچه، فروشگاه، نیمکت، سرویس بهداشتی، رستوران، حمام.

  آدرس: ایران، استان هرمزگان، بندرعباس، سواحل غربی، بلوار جهانگردی، پارک ساحلی سورو.

  پارک ساحلی سورو روی گوگل مپ

  – پارک ساحلی ولایت از جاذبه های ساحلی بندرعباس

  یکی از پارک‌ها و جاذبه های ساحلی بندرعباس پارک ساحلی ولایت در بین پارک غدیر و پارک دولت است که آن را به عنوان یکی از سواحل معروف بندرعباس می‌شناسند که بازدید از آن هم خالی از لطف نیست. اصلا در کنار امکانات رفاهی و تفریحی ویژه، یک مسیر مخصوص برای دوچرخه سواری و اسکیت سواری هم فراهم شده که دیگر نگویم برایتان.

  @=img=@#=img=#

  عکس از: سایت Google Maps

  امکانات رفاهی پارک ساحلی ولایت

  منبع مطلب : www.alibaba.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید