این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  در طرح یکپارچه چه خودرویی ثبت نام کنیم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  در طرح یکپارچه چه خودرویی ثبت نام کنیم را از این سایت دریافت کنید.

  صفر تا صد فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو بدون قرعه‌کشی

  فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی از روز گذشته 20 اسفند آغاز شد و تا روز 28 اسفند ادامه دارد و پس از آن نوبت‌دهی به متقاضیان برای دریافت خودرو اعلام می‌شود.

  اقتصادی /

  صنعت ، تجارت ، بازرگانی

  ۱۲:۱۱ ۱۴۰۱-۱۲-۲۱ ۱۶۸ ۱

  صفر تا صد فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو بدون قرعه‌کشی

  فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی از روز گذشته 20 اسفند آغاز شد و تا روز 28 اسفند ادامه دارد و پس از آن نوبت‌دهی به متقاضیان برای دریافت خودرو اعلام می‌شود.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بازار خودرو طی چند سال گذشته به یکی از بازارهای پرتقاضا تبدیل شده است و با توجه به شرایط تورمی و مشکلات اقتصادی خودرو، از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است به‌طوری که بخشی از تقاضای موجود در این بازار را تقاضای سفته‌بازی تشکیل می‌دهد و بخشی از خریداران نیز خودرو  را به قصد حفظ ارزش سرمایه و یا کسب سود خریداری می‌کنند بنابراین با این شرایط کنترل قیمت‌ها در این بازار بسیار سخت می‌شود.

  از طرفی طی سال‌های گذشته حجم تقاضا و عرضه در این بازار تعادل نداشته و لذا مسئولان مربوطه طرح‌های مختلفی از جمله قرعه‌کشی و عرضه خودرو در بورس را برای تنظیم بازار این کالا در نظر گرفته اند اما آنچه مسلم است بازار هر کالایی از جمله بازار خودرو با تعادل بین عرضه و تقاضا کنترل می‌شود و تعادل بخشی به این بازار نیز با افزاش تولید امکان پذیر است.

  البته پیرو این مساله وزارت صمت تلاش بسیاری برای افزایش تولید خودرو در سال جاری انجام داد بطوری که براساس اعلام عبدالله توکلی مدیرکل دفتر صنایع خودرویی وزارت صمت تا پایان سال به یک میلیون و 300 هزار دستگاه می‌رسد و براین اساس افزایش تولید 40 درصدی محقق می‌شود.

  بنابراین  وزارت صنعت، معدن و تجارت در اقدامی در راستای حذف قرعه‌کشی خودرو و همچنین تعادل بخشی به بازار بازار «طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی» را اجرایی کرد که به گفته مسئولان وزارت صمت در این طرح به همه متقاضیان خرید خودرو  «بدون قرعه‌کشی» و براساس نوبت دهی خودرو تعلق می‌گیرد.

  یکی از پیش‌نیازهای ثبت‌نام برای خرید خودرو از طریق طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، افتتاح حساب شخصی وکالتی به نفع سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان است که متقاضیان باید مبلغ صد میلیون تومان در این حساب را مسدود کنند.

  قیمت این خودروها نیز براساس قیمت روز مصوب شورای رقابت است.

  در روزهای گذشته سه طرح فروش و عرضه خودرو از جمله طرح ثبت نام خرید خودروهای وارداتی،‌ فروش فوق‌العاده ایران خودرو و همچنین طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی اجرایی شده است که زمان ثبت‌نام طرح عرضه خودروهای وارداتی پایان یافته است و امروز مراسم قرعه‌کشی نوبت‌دهی آن انجام می‌شود. ثبت نام در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو نیز امروز ساعت 13 به اتمام می‌رسد و ساعت 17 امروز یکشنبه نتایج آن اعلام می‌شود.

  از میان این سه طرح از روز گذشته 20 اسفند فرآیند ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو آغاز شده است و این فرآیند تا 28 اسفند ادامه دارد که جزئیات فرآیند ثبت نام در ادامه آمده است‌.

  جزئیات فرآیند ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه  خودروهای داخلی در مرحله اول متقاضیان خرید خودروی داخلی بدون قرعه‌کشی از روز گذشته 20 اسفند تا سه‌شنبه 23 اسفند فرصت دارند حساب شخصی وکالتی به نفع سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان ایجاد و مبلغ 100 میلیون تومان را در آن مسدود کنند.در مرحله دوم که  پس از بررسی حساب های وکالتی متقاضیان، از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ اسفند اجرا می‌شود متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.در مرحله سوم نیز بلافاصله پس از پایان ثبت نام اولا اولویت‌بندی متقاضیان انجام می‌شود و دوما با توجه به برنامه تولید نسبت به زمان بندی خودروی درخواستی به متقاضی اقدام می شود که این مرحله حداکثر تا پایان فروردین طول خواهد کشید و در این مدت مبلغ مسدود شده باید در حساب خریدار باقی بماند.

  وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی صرفاً به منظور شناسایی مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است و برای همه متقاضیان طرح عادی و طرح حمایت از خانواده وجوانی جمعیت الزامی‌ است.

   برداشت وجه از حساب بانکی به منزله انصراف از طرح خرید

  ‌ضروری است وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت‌های تخصیص (حداکثر تا پایان فروردین‌) مسدود شود و قابل برداشت نیست، انصراف از حساب وکالتی و یا برداشت وجه توسط متقاضی در طی این مدت، به منزله انصراف از طرح تلقی می‌شود و از فهرست انتظار حذف می‌شود.

  ‌امکان ثبت نام صرفاً در یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که پیش از این در لیست نوبت دهی خودروهای وارداتی ثبت نام کرده اند، وجود ندارد و ثبت نام وی ملغی می‌شود.

  ‌ثبت نام مرحله اول در لیست نوبت دهی هیچگونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد خودروساز صرفاً براساس قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می‌گیرد.

  ‌ضروری است علاوه بردارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، همه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده چنانچه در هرمرحله تا قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حایز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می‌شود.

  اسامی بانک‌هایی که امکان ایجاد حساب وکالتی دارند رسالت، آینده، اقتصادنوین، ایران زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهر ایران،کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت است که ممکن است این لیست براساس اعلام وزارت صمت بروزرسانی شود.

  به گزارش فارس، وزارت صمت 50 درصد از خودرو‌های عرضه شده در طرح عرضه یکپارچه خودرو داخلی را به طرح جوانی جمعیت و به عبارتی به مادران مشمول اختصاص داده است و 50 درصد دیگر را به متقاضیان عادی اختصاص داده است.

  بنابراین در طرح یکپارچه عرضه خودرو داخلی در واقع دو سهمیه وجود دارد یکی سهمیه مادران و دیگری هم سهمیه افراد عادی است اما برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده سهمیه‌ای وجود ندارد.

  پایان پیام/

  شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

  این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  خودروهای قابل عرضه مشخص شد/ چه کسانی امکان ثبت‌نام در طرح فروش یکپارچه را ندارند؟

  اولین مرحله از ثبت‌نام برای خودروهای داخلی بر مبنای فرایند نوبت‌دهی (بزرگترین طرح یکپارچه خودروهای داخلی بدون قرعه‌کشی) از امروز آغاز و نام خودروهای قابل عرضه نیز مشخص شده است، افرادی که در حساب وکالتی خود ۵۰۰ میلیون تومان برای خودروهای وارداتی واریز و افرادی که در طرح اخیر ایران خودرو برنده شوند امکان ثبت‌نام در این طرح را ندارند.

  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۵ GMT 02:45

  شنبه / ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۸

  دسته‌بندی: تولید و تجارت

  کد خبر: 1401122014015

  خبرنگار : 71616

  خودروهای قابل عرضه مشخص شد/ چه کسانی امکان ثبت‌نام در طرح فروش یکپارچه را ندارند؟

  اولین مرحله از ثبت‌نام برای خودروهای داخلی بر مبنای فرایند نوبت‌دهی (بزرگترین طرح یکپارچه خودروهای داخلی بدون قرعه‌کشی) از امروز آغاز و نام خودروهای قابل عرضه نیز مشخص شده است، افرادی که در حساب وکالتی خود ۵۰۰ میلیون تومان برای خودروهای وارداتی واریز و افرادی که در طرح اخیر ایران خودرو برنده شوند امکان ثبت‌نام در این طرح را ندارند.

  به گزارش ایسنا، گام اول مشارکت در طرح فروش یکپارچه خودروهای داخلی بر مبنای فرآیند نوبت‌دهی که در حقیقت (مرحله اول) تعریف حساب وکالتی و واریز و مسدود کردن مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در این حساب است، از امروز (شنبه ۲۰ اسفند ماه) آغاز شده تا پایان ساعت اداری روز سه‌شنبه (۲۳ اسفند ماه) برای این مرحله فرصت وجود دارد.

  پس از آن و پس از بررسی حساب‌های وکالتی متقاضیان، در مرحله دوم می‌توانند از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ اسفند ماه با مراجعه به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت‌نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.

  نکته قابل توجه این است که افرادی که حساب وکالتی و واریز وجه برای ثبت‌نام در طرح فروش خودروهای وارداتی (۵۰۰ میلیون تومان) داشته‌اند و در لیست نوبت‌دهی برای دریافت خودروهای وارداتی که روز یکشنبه (۲۱ اسفند ماه) قرعه‌کشی به جهت تعیین نوبت‌ تخصیص انجام می‌شود، قرار داشته باشند یا در طرح فروش فوق‌العاده اخیر ایران‌خودرو که به مناسب نیمه شعبان اجرا شده، شرکت کرده باشند و برنده شوند، امکان شرکت در طرح فروش یکپارچه خودروهای داخلی را ندارند.

  امکان ثبت نام در دو طرح با یک حساب وکالتی در همین زمینه امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت گفت: متقاضیان خرید خودرو که قصد ثبت نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو داخلی و  همچنین فروش فوق‌العاده ایران خودرو را دارند می‌توانند یک حساب وکالتی داشته باشند و ضروری نیست  که دو حساب افتتاح کنند. بنابراین اگر با یک حساب وکالتی، متقاضی می ‌خواهد در طرح ایران خودرو و طرح یکپارچه شرکت کند باید به اندازه مبالغ هر ۲ طرح در حساب موجودی داشته باشد.چه خودروهایی در طرح یکپارچه خودروهای داخلی عرضه می‌شود؟

  بر اساس آنچه که تاکنون اعلام شده است، لیست خودروهای قابل عرضه در این طرح فروش خودروها به شرح زیر است که در صورت هرگونه تغییر ، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  انتهای پیام

  خبرنگار فاطمه صنوبری

  دبیر فرزانه حسینی‌پور

  اخبار مرتبط

  جزئیات بزرگترین طرح فروش یکپارچه خودروهای داخلی بر مبنای تعیین نوبت

  متقاضیان دو طرح خودرویی؛ علاوه بر موجودی ۲۳۰ میلیونی، حساب وکالتی را به‌ نفع سازمان حمایت کنید

  منطقی اعلام کرد

  تقاضا بیش از عرضه در فروش یکپارچه را پوشش می‌دهیم/ عرضه خودرو در بورس منتفی است

  قالیباف خبر داد

  عرضه خودروهای وارداتی احتمالا ۲۷ اسفند/قرعه‌کشی به تاریخ پیوست

  متقاضیان خودروهای داخلی؛ فردا ثبت‌نام آغاز می‌شود/ عرضه ۵۱ مدل خودرو

  اعلام لیست نوبت‌ متقاضیان خودروهای داخلی در فروردین ماه

  آغاز عرضه یکپارچه خودرو بدون قرعه‌کشی از ۲۰ اسفند/ متقاضیان ۱۰۰ میلیون در حسابشان باشد

  آغاز ثبت‌نام خودروهای داخلی/ ثبت‌نام ۶ نفر در هر دقیقه

  به دنبال اختلال ایجاد شده در روند ثبت‌نام متقاضیان خودروهای داخلی

  بار ترافیکی سامانه ثبت‌نام زیاد است/ متقاضیان ساعت غیرپیک را انتخاب کنند

  موضوعات داغ روز

  اقتصادي کارگران سبد معیشت دستمزد ۱۴۰۲ طرح فروش خودرو

  مرکز مبادله ارز و طلا

  نرخ تورم حقوق و دستمزد

  نظرات

  شهاب ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۱۳:۱۱

  خواهشاً لطفا پیگیری کنید چرا بانک تجارت در زمینه خودرو داخلی طرح بدون قرعه کشی وکالتی نمیشود.بانک تجارت میگه بخشنامه ابلاغ نشده.در صورتی که در سایت یکپارچه زده بانک تجارت هم جزو بانکهای ابلاغی هست.من الان پولو به زور ریختم تجارت.چجوری الان برم ی بانک دیگه که معلوم نیست اونم هست یا خیر.

  رضا ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۱۳:۵۶

  حساب بانک ملی باز کنید.

  علی ۱۴۰۱-۱۲-۲۱ ۰۰:۴۸

  راحت انجام میشه من این کار رو کردم

  عشقپولیس ۱۴۰۱-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۸

  بانک ملی حساب باز کن بعدش از سایت فیروزه برو راحت وکالتیش کن.من همین امروز انحام دادم

  armin ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۱۴

  سلام یه سوال داشتم پول رو واریز کردم حساب رو وکالتی کردم ولی گزینه ای برای ثبت نام تو سامانه نیست قضیه اش چیه ؟!؟ ممنون میشم توضیح بدید

  مظفر ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۲۰:۵۹

  باید24ساعت از حساب وکالتی بگذره

  حبیب ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۲۱:۴۰

  ۴۸ ساعت طول میکشه حساب وکالتی تایید بشه

  فاطمه ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۲۵

  یعنی اگر توطرح فوق العاده اخیر ایران خودرو شرکت کرده باشیم واسممون درنیومد نمیتونیم تواین طرح هم شرکت کنیم؟

  ف ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۲۱:۲۶

  در متن خبر آمده"افرادی که در طرح اخیر ایران خودرو برنده شوند امکان ثبت‌نام در این طرح را ندارند." بنابر این به نظر می رسه کسانی که در قرعه کشی برنده نشدن می تونند در این طرح جدید شرکت کنند.

  علی ۱۴۰۱-۱۲-۲۰ ۱۴:۵۸

  چرا کسی که در طرح پیش فروش اخیر ایران خودرو شرکت کرده حق شرکت نداره اصولا باید کسی که خودرو بنامش در بیاد شرکت نکنه چون افراد زیادی در قرعه کشی رد می شوند بر اساس چه منطقی نباید شرکت کنند؟!

  منبع مطلب : www.isna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید