این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  در هر صندلی بجز صندلی راننده در ماشین می نشیند

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سمیرا

  مسافر

  در هر صندلی بجز صندلی راننده در ماشین می نشیند را از سایت نکس اسکرین دریافت کنید.

  کدام صندلی ماشین برای کدام سن کودک شما مناسب است؟

  کدام صندلی ماشین برای کدام سن کودک شما مناسب است؟

  * صندلی ماشین از نوع تقویت کننده در ماشین کمی به صورت قائم قرار می گیرند، بنابراین در طول سفر یک صندلی قابل تنظیم انتخاب کنید تا فرزندتان اذیت

  یکی از رایج ترین سوالاتی که از ما پرسیده می شود این است که: "چه موقعی و چه سنی، زمان مناسب تغییر صندلی ماشین فرزند من و انتقال او به صندلی بعدی است؟" و البته که این یک سوال عالی و بسیار مهم است! انتخاب صندلی اتومبیل مناسب برای فرزندتان اولین و مهمترین قدم برای یک سفر ایمن است. البته مقررات مختلفی برای انتخاب صندلی مناسب برای کودکان بر حسب وزن، قد و سن آن ها وجود دارند که در اغلب موارد می توانند برای والدین کاملا گیج کننده باشند. اگر شما هم کوچولویی در خانواده خود دارید و می خواهید برای او یک صندلی ماشین مناسب انتخاب کنید اما در این باره دچار سردرگمی شده اید، پس با ما همراه شده و ادامه این مقاله را بخوانید تا درمورد صندلی ماشین کودک بالای 3 سال و ... بیشتر بدانید.

  انواع صندلی ماشین بچه

  به صورت کلی سه نوع اصلی صندلی اتومبیل مخصوص بچه ها در بازار موجود است: کریر یا همان حامل کودک، صندلی های ماشین مخصوص کودک نوپا و صندلی تقویت کننده با پشتی بلند که ما آن ها را گروه 1، گروه 2 و گروه 3 می نامیم.

  گروه 1 صندلی ماشین - صندلی اتومبیل کودککاربرد:

  صندلی اتومبیل کودک، اولین صندلی اتومبیل است که فرزند شما از نوزادی تا تقریباً سن 12 ماهگی (به اضافه یا منهای چند ماه بسته به قد او)، از آن استفاده خواهد کرد. عملی ترین راهنما در مورد زمان مناسب تعویض صندلی برای شما این است که بدانید که وقتی بالاترین نقطه سر فرزندتان به بالاترین نقطه صندلی می رسد و وقتی کوچولوی دلبندتان می تواند سر خود را ثابت نگه دارد، دیگر وقت آن رسیده است که برای صندلی ماشین به دنبال مرحله بعدی بروید!

  نصب و راه اندازی:

  صندلی ماشین کودک همیشه در قسمت عقب اتومبیل و رو به عقب نصب می شود. می توان آن را با کمک کمربند وسیله نقلیه و یا با یک پایه نصب کرد، هر دو این موارد در صورت نصب صحیح به یک اندازه ایمن هستند.

  در هنگام انتخاب صندلی ماشین چه مواردی را باید مدنظر داشت:هنگام انتخاب حامل کودک برای نوزاد تازه متولد شده، ما به شما توصیه می کنیم که در مورد جنبه های زیر فکر کرده و سپس تصمیم گیری و انتخاب کنید:

  - برای اطمینان از تامین بالاترین سطح از ایمنی، حامل کودکی را انتخاب کنید که دارای مهار 5 نقطه ای (یک کمربند مخصوص صندلی ماشین که برای نگه داشتن کودکان تنظیم می شود و با کمربند ایمنی بزرگسالان متفاوت است)، باشد.

  - اطمینان حاصل کنید که ارتفاع صندلی ماشین کودک به راحتی قابل تنظیم است و متناسب با رشد فرزندتان می توانید ارتفاع آن را تغییر دهید.

  - دارای پایه ایزوفیکس (سیستم چفت و بست دارای دو براکت برای اتصال هرچه قدرتمندتر صندلی حامل کودک به صندلی عقب خودرو) باشد که از ایمنی بیشتری برخوردار است، استفاده روزمره را آسان کرده و نصب آن نیز ساده تر خواده بود.

  - یک صندلی مخصوص کودک با وزن سبک را انتخاب کنید که حمل و نقل آن را راحت و ساده تر می کند.

  - سایبان محافظت کننده در مقابل آفتاب که به دسته حمل متصل نباشد، غالباً ممکن است بیشتر در دسترس بوده و در نتیجه از فرزند دوست داشتنی شما در برابر آفتاب کم ارتفاع و با شیب ملایم و همچنین باد محافظت کند.

  یک صندلی ماشین کودک مورد تأیید i-Size (قابلیت تنظیم اندازه و سایز متناسب با نوزاد)، از نظر عوارض جانبی آزمایش شده و ایمن و بی خطر است.

  گروه 2 صندلی ماشین - صندلی های ماشین مخصوص کودکان نوپاکاربرد:

  صندلی ماشین مخصوص کودک نوپا، دومین صندلی ماشین مورد نیاز برای فرزند شما است. این صندلی ها بسته به قد و وزن فرزند شما از حدود 6 ماهگی تا چهار سالگی قابل استفاده هستند. هنگامی که شانه های کودک شما حتی در حداکثر وضعیت، دیگر در زیر بخش زیرسری قرار نمی گیرند، این یعنی که او نسبت به این گروه از صندلی ها نیز رشد کرده و وقت آن رسیده است که به صندلی های گروه 3 تغییر مکان دهد.

  طبق آیین نامه UN R129 (i-Size)، کودکان باید حداقل تا 15 ماهگی روی صندلی های مخصوص ماشین رو به عقب باقی بمانند، اما ما توصیه می کنیم فرزند خود را حداقل تا 4 سالگی و حتی ترجیحاً طولانی تر از این سن، رو به عقب نگه دارید. برخی از صندلی های این گروه می توانند هم به صورت رو به عقب و هم به صورت رو به جلو استفاده شوند.

  یک تست اضافی به نام Plus Test ، که تحت آزمایش های شبیه سازی تصادف انجام می شود، تضمین می کند که صندلی اتومبیل کودک سخت تر از آنچه در مقررات مقرر است، تهیه شده است. طبق Plus Test فقط صندلی های اتومبیل رو به عقب قابل تأیید هستند.

  نصب و راه اندازی:

  صندلی های ماشین مخصوص کودک نوپا را می توان با پایه ایزوفیکس و یا کمربند ایمنی خودرو نصب کرد. این دسته از صندلی ها می توانند کاملاً رو به عقب، عقب و رو به جلو (صندلی ترکیبی اتومبیل) و یا فقط رو به جلو باشند.

  هنگام انتخاب صندلی ماشین مخصوص کودک نوپا، چه مواردی را باید مدنظر داشت:

  این نکته مهم را در نظر داشته باشید که فرزند شما تقریباً 3 الی 4 سال از این گروه از صندلی ها استفاده خواهد کرد و به طور قطع اتفاقات زیادی در این سال ها رخ خواهد داد. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که در هنگام انتخاب صندلی به موارد زیر فکر کنید:

  قد فرزند شما در طول مدت استفاده از این گروه از صندلی ها تغییر می کند، بنابراین بسیار مهم است که صندلی این امکان را داشته باشد که هم از نظر قد و هم از نظر فضای پا، همزمان با رشد کودک شما تنظیم شود.

  از آنجا که ثابت شده برای کودکان تا سن چهار سال، سفر کردن به صورت رو به عقب تا پنج برابر ایمن تر است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که صندلی ماشین انتخابی فضای کافی برای دنبال کردن این توصیه را به شما ارائه می دهد.

  یک صندلی اتومبیل که با پایه ایزوفیکس نصب شده، می تواند با سرعت بیشتری بین اتومبیل ها جابجا شده و به راحتی نصب شود. صندلی اتومبیل مخصوص کودک را با نشانگرهایی انتخاب کنید که هنگام نصب صحیح صندلی به شما علامت دهند و کارتان را راحت تر کنند.

  منبع : niniplus.com

  چگونه هنگام رانندگی صندلی خود را در وضعیت مناسب تنظیم کنیم

  راهنمای کنترل دقیق و اصولی صندلی اتومبیل در زمان رانندگی | چگونگی تنظیم کردن صندلی ماشین و قرار دادن آن در وضعیت مناسب | تنظیم صندلی خودرو نسبت به حالت بدن

  خودرو و وسایل نقلیه

  چگونه هنگام رانندگی وضعیت مناسبی را برای صندلی خود تنظیم کنیم؟

  1397/10/231

  20,510 زمان مطالعه: 4 دقیقه

  اشتراک گذاری فیس بوک توییتر لینکدین اسکایپ پیام رسان واتس آپ تلگرام وایبر لاین

  اشتراک گذاری از طریق ایمیل

  چاپ

  وقتی در هنگام رانندگی صندلی شما به طور صحیح و اصولی تنظیم شده باشد، شما راحت تر و مطمئن تر خواهید بود. نزدیک کردن یا دور کردن صندلی از فرمان اتومبیل، تغییر دادن زاویه صندلی و بالا یا پایین بردن تکیه گاه سر در ماشین، راه های مختلفی برای تنظیم کردن صندلی شما هستند. هنگامی که صندلی شما راحت و صحیح تنظیم شد، مطمئن شوید که به طور صحیح روی صندلی نشسته اید. البته همیشه به خاطر داشته باشید که کمربند ایمنی تان را ببندید!

  – نکته بسیار مهم این است که ماشین را قبل از خرید با دقت تست کنید.

  استفاده از تنظیم کننده های صندلی

  1- صندلی خود را تا جایی که هنگام فشار دادن پدال گاز، زانوهای شما اندکی خم شوند، به آرامی جابه جا کنید.

  اگر هنگام فشار دادن پدال گاز پاهای شما کاملاً کشیده می شود، صندلی خود را به جلو بکشید. اگر پاهای شما خیلی خم می شوند، صندلی خود را به سمت عقب حرکت دهید. خم کردن اندک زانوهایتان در هنگام رانندگی و حفظ این حالت از درد زانو جلوگیری می کند.

  2- به حالتی بنشینید که بین پشت زانوهای شما و صندلی به اندازه عرض 2 انگشت فاصله باشد.

  دو انگشت را در فاصله بین لبه صندلی و پشت زانویتان بگذارید. اگر بین زانوی شما و صندلی این فاصله نبود، صندلی خود را به سمت عقب حرکت دهید تا این فضا ایجاد شود.

  همچنین بخوانید

  نقد و بررسی تخصصی خودروی جگوار F-Type Sport 400 2018

  1398/04/11

  خطرات استفاده از تایر یا لاستیک ماشین به عنوان گلدان سبزیجات

  1398/11/01

  3- صندلی خود را تا جایی که نشیمنگاه شما با زانوی شما هم سطح بشود بالا ببرید.

  اگر شما نمی توانید از شیشه جلوی اتومبیل یا سایر شیشه ها بیرون را به راحتی ببینید، صندلی خود را بالاتر ببرید. هنگامی که سطح نشیمنگاه شما از زانوهای شما پایین تر است رانندگی نکنید.

  اگر ماشین شما تنظیم کننده ای برای کنترل ارتفاع صندلی ندارد، می توانید بر روی یک بالشت کوچک بنشینید و نشیمنگاه و لگن خود را با زانویتان هم تراز نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که ارتفاع شما خیلی زیاد نیست وگرنه مجبور می شوید برای نگاه کردن به بیرون اتومبیل از شیشه جلو یا سایر شیشه ها به پایین خم شوید.

  4- تکیه گاه عقب خود را تا جایی که زاویه ای حدود 100 درجه بسازد تنظیم کنید.

  تکیه دادن به صندلی عقب با این زاویه، فشار وارد شده بر پایین کمر شما را کاهش خواهد داد بنابراین شما راحت تر خواهید بود. اگر هنگام چرخاندن فرمان اتومبیل شانه های شما از صندلی جدا می شود، زاویه صندلی شما زیاد است؛ و اگر هنگام رانندگی به سمت جلو قوز می کنید، باید پشتی صندلی خود را بالاتر بیاورید. وقتی تکیه گاه صندلی در موقعیت مناسبی باشد، شما به راحتی به فرمان اتومبیل دسترسی دارید و آرنج شما کمتر خم می شود.

  5- تکیه گاه سر خود را تا جایی حرکت دهید که سر شما در مرکز قرار بگیرد.

  اگر سر شما هنگامی که بر روی صندلی نشسته اید از تکیه گاه بالاتر است، پشتی سر را به سمت بالا جا به جا کنید. اگر پشت سرتان در پایین و بدون تکیه گاه است، پشتی سر را پایین بیاورید. حالت ایده آل هنگامی است که بالای سر شما با بالای تکیه گاه هم سطح باشد.

  6- تکیه گاه کمری خود را تا جایی که در انحنای کمر شما جای بگیرد، تنظیم کنید.

  تکیه گاه کمر یک بخش برجسته در پایین صندلی و پشت شماست. در مرحله اول ارتفاع تکیه گاه کمری را طوری تنظیم کنید که پایین لبه ی آن با خط کمر شما هم تراز باشد. سپس گودی تکیه گاه را طوری تراز کنید که کاملاً انحنای کمر شما را پر کند.

  اگر صندلی شما تکیه گاه کمر ندارد، یک حوله را لوله کنید و هنگامی که رانندگی می کنید، آن را در انحنای کمر خود قرار دهید. همچنین می توانید یک اسفنج محافظ قابل اتصال به جای تکیه گاه کمری برای صندلی تان بخرید.

  با مراجعه به لینک زیر با نحوه تعمیر و ترمیم ترک خوردگی و بریدگی صندلی چرمی خودرو آشناشوید.

  >>> نحوه ترمیم و تعمیر بریدگی و ترک خوردگی صندلی چرمی خودرو <<<

  نشستن بر روی صندلی به طور صحیح

  1- طوری بنشینید که بدنتان کاملاً پشت به صندلی باشد.

  کمر شما باید بر تکیه گاه پشت فشار وارد کند و تا جایی که ممکن است قسمت تحتانی بدنتان به سمت عقب برود. از اینکه هنگام رانندگی بدنتان به سمت جلو کشیده شود اجتناب کنید و اگر نمی توانید به پدال یا فرمان اتومبیل برسید؛ صندلی خود را تنظیم کنید نه اینکه موقعیت بدن خود را تغییر دهید.

  2- فرمان اتومبیل را در وضعیت 9 و 3 نگه دارید.

  تصور کنید که فرمان اتومبیل یک ساعت است. دست چپ خود را در موقعیت ساعت 9 بگذارید و دست راست خود را در موقعیت ساعت 3 قرار دهید. حفظ این حالت بیشترین کنترل بر فرمان اتومبیل را به شما می دهد.

  همواره هنگام رانندگی هر دو دست خود را بر روی فرمان بگذارید. رانندگی کردن با یک دست، ستون فقرات شما را خم می کند و باعث درد در ناحیه کمر خواهد شد.

  منبع : fantricks.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 12 روز قبل
  0

  مسافر

  السا 4 ماه قبل
  0

  جواب اصلی در بازی شهربانو مسافر است 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  جواب:مسافر

  -1
  نرگس رضوانی نیا❤️ 7 ماه قبل

  می شود مسافر

  پرنیا 8 ماه قبل
  0

  مسافر

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  در هر صندلی بجز صندلی راننده در ماشینمی نشیند

  فهیمه 10 ماه قبل
  0

  مسافر

  ناشناس 11 ماه قبل
  0

  ابب

  برديا 11 ماه قبل
  0

  سريع گفتيند

  برديا 11 ماه قبل
  0

  ممنون

  المیرا 1 سال قبل
  0

  مسافر

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  مسافر

  سمیرا 1 سال قبل
  3

  مسافر

  مهدی 1 سال قبل
  11

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  1
  گوهر 1 سال قبل

  مسافر

  برای پاسخ کلیک کنید