این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دسترسی به اینترنت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دسترسی به اینترنت را از این سایت دریافت کنید.

  دسترسی به اینترنت

  دسترسی به اینترنت

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  این نوشتار به هیچ منبع و مرجعی استناد نمی‌کند. لطفاً با افزودن یادکرد به منابع قابل اعتماد برطبق اصول تأییدپذیری و شیوه‌نامهٔ ارجاع به منابع، به بهبود این نوشتار کمک کنید. مطالب بدون منبع ممکن است به چالش کشیده شوند و حذف شوند.

  دسترسی به اینترنت (به انگلیسی Internet access) با شیوه‌ها و روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد.

  معمول‌ترین روش خانگی برای اتصال به اینترنت، دسترسی به اینترنت همراه و پهناباند و ADSL است. کامپیوترهای خانگی ممکن است از طریق خط تلفن با مودم، ADSL یا مودم کابلی به شرکت خدمات اینترنتی (ISP) متصل شود. در یک شرکت یا دانشگاه کامپیوترها به یک شبکه محلی (LAN) در داخل سازمان وصل هستند. این شبکه را می‌توان از طریق یک خط تلفن سریع مثل T۱ یا E۱ به یک فراهم‌کننده خدمات اینترنت (ISP) وصل کرد. ISPها به ISPهای بزرگ‌تر وصل می‌شوند و ISPهای بزرگ‌تر یک ستون فقراتِ (Backbones) فیبر نوری را برای یک کشور یا ناحیه برقرار می‌کنند. ستون‌های فقرات در سراسر دنیا از طریق فیبر نوری، کابل زیر دریا یا ماهواره به هم متصل هستند.

  مکان‌های عمومی که از اینترنت در آن‌ها استفاده می‌شود شامل کتابخانه‌ها و کافی نت‌ها هستند. جایی که کامپیوتر متصل به اینترنت قابل دسترس است. همچنین دسترسی به اینترنت از مکان‌هایی مثل سالن‌های فرودگاه‌ها امکان‌پذیر است. مکان‌هایی که باید ایستاده و سریع کار با اینترنت را انجام داد به نام‌های گوناگونی معروف هستند مثل کیوسک عمومی اینترنت، پایانه دسترسی عمومی یا تلفن پولی وب.

  هم‌اکنون سامانه وای-فای می‌تواند امکان دسترسی به اینترنت را به صورت بی‌سیم فراهم کند. این سیستم یا هات‌اسپات (وای-فای) می‌تواند به صورت رایگان برای همه یا برای ثبت نام کنندگان یا به صورت اشتراکی باشد. در این سیستم که در پی آن به عنوان مثال کافی‌نت Wi-Fi به وجود می‌آید افراد می‌بایست رایانه‌ای که قابلیت اتصال به شبکه محلی بی‌سیم را دارد را با خود همراه داشته باشند. هات‌اسپات (وای-فای) به محدوده مکانی خاصی وابسته نیست و می‌تواند در یک فضای باز و در یک پارک یا منطقه مرکزی شهر قابل دسترس باشد. تلاش برای تشکیل این شبکه‌ها در نهایت به تشکیل مجمع شبکه‌های بی‌سیم منجر شده‌است.

  استفاده از رایانه شخصی برتری‌های زیادی نسبت به استفاده از رایانه‌های عمومی دارد. با استفاده از مرورگر شخصی و تنظیمات شخصی آن به‌وسیله یک رایانه شخصی، امکان دریافت و ارسال فایل‌های بیشتری وجود دارد که این امکان در رایانه عمومی وجود ندارد. همچنین امکان استفاده از نرم‌افزارهای خاص و فضای بیشتر جهت نگهداری اطلاعات و نامه‌های الکترونیک و فایلها. در رایانه‌های عمومی فضای صندوق پستی الکترونیک و امکان اجرای نرم‌افزارها بسیار محدود است. با توجه به این موارد می‌بینیم که اگر امکان استفاده از رایانه شخصی با سامانه بی‌سیم وجود داشته باشد برتری‌های زیادی به کاربران خواهد داد.

  با گذشت زمان و با رواج روزافزون کاربردهای حیاتی اینترنت در جوامع گوناگون تعداد کشورهایی که دسترسی به اینترنت را به صورت مطلوب و با سرعت مناسب در اختیار کاربران قرار می‌دهند هم رو به فزونی و افزایش است.

  دسترسی به اینترنت به عنوان یکی از مصادیق حقوق بشر[ویرایش]

  از طرف سازمان ملل متحد پیشنهاد شده که حق دسترسی به اینترنت به عنوان حق دسترسی به ارتباطات حداقلی و سرویس‌های اطلاع‌رسانی به عنوان یکی از حقوق اساسی بشر شناخته شود.[۱] همچنین در سال ۲۰۰۳ در اجلاس جهانی سران درباره جامعه اطلاعاتی این پیشنهاد دوباره مطرح شد.[۲][۳]

  رکورد بالاترین سرعت اینترنت[ویرایش]

  در تاریخ ۲۱ ژانویه ۲۰۱۴ محققان شرکت آلکاتل-لوسنت در آزمایشی با اتصال فیبر نوری توانستند دسترسی به اینترنت با سرعت ۱٫۴ ترابیت در ثانیه (1.4Tbps) تجربه کنند.[۴]

  محققان موسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن به تازگی یک رکورد جهانی جدید برای سریع ترین سرعت اینترنت جهان با سرعت 319 ترابایت بر ثانیه (Tbps) ثبت کرده اند. انتقال طولانی مدت داده ها در مسیر بیش از 3001 کیلومتر انجام شد.

  کشورهای برتر در سرعت اینترنت[ویرایش]

  شرکت Akamai Technologies که یک سرویس دهنده خدمات ابری به حساب می‌آید، در ماه مه سال ۲۰۱۵ لیستی از سریع‌ترین اینترنت‌های دنیا را ارائه کرده که مشخص می‌کند بهره‌مندترین مردم از اینترنت، ساکن کدام کشورها هستند. هر کشور در این لیست بر اساس متوسط سرعت اینترنت آن بر مبنای «مگابیت بر ثانیه» رتبه‌بندی شده‌است.[۵]

  ۱۰. فنلاند

  سرعت متوسط: ۱۲٫۱ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت در سال گذشته: ۳۳ درصد

  ۹. جمهوری چک

  سرعت متوسط: ۱۲٫۳ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۸٫۴ درصد

  ۸. ایرلند

  سرعت متوسط: ۱۲٫۷ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۲۴ درصد

  ۷. لتونی

  سرعت متوسط: ۱۳ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۲۵ درصد

  ۶. هلند

  سرعت متوسط: ۱۴٫۲ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۱۵ درصد

  ۵. سوییس

  سرعت متوسط: ۱۴٫۵ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۲۱ درصد

  ۴. سوئد

  سرعت متوسط: ۱۴٫۶ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۳۴ درصد

  ۳. ژاپن

  سرعت متوسط: ۱۵٫۲ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۱۶ درصد

  ۲. هنگ کنگ

  سرعت متوسط: ۱۶٫۸ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۳۷ درصد

  ۱. کره جنوبی

  سرعت متوسط: ۲۲٫۲ مگابیت بر ثانیه

  افزایش سرعت اینترنت در سال گذشته: ۱٫۶ درصد

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  اینترنت در ایران

  منابع[ویرایش]

  ↑ U.N. Report Declares Internet Access a Human Right | Threat Level | Wired.com

  ↑ WSIS's stance on making Internet a human right

  ↑ UN push on making Internet access a human right

  ↑ http://www.eurocomms.com/industry-news/49-online-press/9570-alcatel-lucent-bt-demo-14tbps-fibre-with-flexgrid-alien-super-channel

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  اتصال به اینترنت ازطریق سیستم عامل Android

  نکته: تصاویر تهیه شده در این مستند ممکن است با نوع و مدل تلفن همراه شما هم‌خوانی نداشته باشد، ولی مسیر دست‌رسی به دستورها در اکثر مدل‌ها یک‌سان است. هدف از تهیه این مستند ارایه مهم‌ترین راهکارها برای دست‌رسی به اینترنت بر روی تلفن همراه و استفاده از مهم‌ترین امکانات آن است. نحوه ی اتصال […]

  اتصال به اینترنت ازطریق سیستم عامل Android

  نکته: تصاویر تهیه شده در این مستند ممکن است با نوع و مدل تلفن همراه شما هم‌خوانی نداشته باشد، ولی مسیر دست‌رسی به دستورها در اکثر مدل‌ها یک‌سان است.

  هدف از تهیه این مستند ارایه مهم‌ترین راهکارها برای دست‌رسی به اینترنت بر روی تلفن همراه و استفاده از مهم‌ترین امکانات آن است.

  نحوه ی اتصال به وایرلس

  برای اتصال به اینترنت در ابتدا باید Wi-Fi گوشی خود را کانکت کنید. برای کانکت کردن مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  ۱-از Menu  اصلی، گزینه Setting را انتخاب کنید.

  ۲-گزینه ی WiFi را انتخاب نمایید.

  ۳-گزینه Wi-Fi را ON کنید.

  ۴-شبکه مورد نظر را پیدا (در قسمت خالی کنار نام شبکه تان کلیک کنید) و در صورت داشتن Security پسورد را وارد و روی گزینه Connect کلیک کنید تا به شبکه متصل شوید.

  جست و جو در اینترنت

  ۱-آیکون Browser را در صفحه اصلی انتخاب نمایید.

  ۲-آدرس مورد نظر را در آدرس بار وارد نمایید.

  باز و بسته کردن صفحات جدید

  آیکون مشخص شده در شکل زیر تعداد صفحات باز را برای ما نمایش می‌دهد.

  عیب یابی عدم دسترسی به اینترنت

  اگر صفحه‌های اینترنتی در مرورگر شما را باز نمی‌شوند ، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  بررسی روشن بودن گزینه Wi-Fi

  بررسی متصل بودن موبایل به شبکه‌ی مورد نظر

  خالی کردن حافظه‌ی مرورگر موبایل

  روی گزینه مشخص شده در شکل کلیک کنید.

  گزینه History را انتخاب کنید.

  بار دیگر روی گزینه مشخص شده در شکل زیر کلیک کنید.

  گزینه Clear all را انتخاب کنید.

  و در نهایت Ok کنید.

  ۴-خالی کردن کش وایرلس

  روی شبکه‌ای که قصد پاک کردن کش آن را دارید کلیک و گزینه Forget Network را انتخاب کنید.

  منبع مطلب : www.shatel.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید