این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دعای فرزند دار شدن

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دعای فرزند دار شدن را از این سایت دریافت کنید.

  برای فرزند دار شدن چه دعای بخوانیم

  یک کارشناس علوم قرآنی گفت: فرزند دار شدن یکی از موهبت‌های خداوند متعال است، اما هستند خانواده‌هایی که از این موهبت محرم هستند لذا دعا برای فرزند دار شدن آن هم به درگاه مبدا هستی ارزشمند و راهی برای برآورده شدن حاجت باشد.

  برای فرزند دار شدن چه دعای بخوانیم

  ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰:۰۲ کد خبر: ۷۷۵۲۴۱ دسته بندی: ادبیات، دین و اندیشه، فرهنگی

  یک کارشناس علوم قرآنی گفت: فرزند دار شدن یکی از موهبت‌های خداوند متعال است، اما هستند خانواده‌هایی که از این موهبت محرم هستند لذا دعا برای فرزند دار شدن آن هم به درگاه مبدا هستی ارزشمند و راهی برای برآورده شدن حاجت باشد.

  احمد منتظری در گفت‌وگو با میزان پیرامون دعا برای بچه دار شدن گفت: فرزند دار شدن یکی از موهبت‌های خداوند متعال است، اما هستند خانواده‌هایی که از این موهبت محرم هستند لذا دعا برای فرزند دار شدن آن هم به درگاه مبدا هستی ارزشمند و راهی برای برآورده شدن حاجت باشد.

  وی در همین راستا ادامه داد: در قرآن كريم نیز آیاتى پیرامون در خواست فرزند از پروردگار بیان شده است؛ هنگامی که زکریا روبه سوی خداوند می‌کند که در آیات ۳۸ و ۳۹ سوره آل عمران آمده است: «هُنالِکَ دَعا زَکَرِیَّا رَبَّهُ قالَ رَبِّ هَبْ لی‏ مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمیعُ الدُّعاءِ* فَنادَتْهُ الْمَلائِکَةُ وَ هُوَ قائِمٌ یُصَلِّی فِی الْمِحْرابِ أَنَّ اللَّهَ یُبَشِّرُکَ بِیَحْیى‏ مُصَدِّقاً بِکَلِمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَ سَیِّداً وَ حَصُوراً وَ نَبِیًّا مِنَ الصَّالِحینَ، در آنجا بود که زکریا پروردگار خویش را خواند و عرض کرد: خداوندا از طرف خود، فرزند پاکیزه اى به من عطا فرما، که تو دعا را مى شنوى* و هنگامى که او در محراب ایستاده، مشغول نیایش بود، فرشتگان او را صدا زدند که: خدا تو را به یحیى بشارت مى دهد کسى که کلمه خدا مسیح‏ را تصدیق مى کند و رهبر خواهد بود و از هوس هاى سرکش برکنار و پیامبرى از صالحان است) حتی پیامبران الهی نیز به درگاه خداوند متعال برای فرزند دعا کردند.

  منتظری در مورد دعا تاکید کرد: چگونگی برای دعا جهت فرزندار شدن نیز مورد تاکید خداوند است آیه ۷۲ سوره نحل در مورد فرزند بیان شده است: «وَاللَّهُ جَعَلَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً وَ جَعَلَ لَکُمْ مِنْ أَزْواجِکُمْ بَنینَ وَ حَفَدَةً وَ رَزَقَکُمْ مِنَ الطَّیِّباتِ أَ فَبِالْباطِلِ یُؤْمِنُونَ وَ بِنِعْمَتِ اللَّهِ هُمْ یَکْفُرُونَ، خداوند براى شما از جنس خودتان همسرانى قرار داد و از همسران تان براى شما فرزندان و نوه هایى به وجود آورد و از پاکیزه‌ها به شما روزى داد آیا به باطل ایمان مى آورند، و نعمت خدا را انکار مى کنند»؛ لذا وجود فرزندان و نوه‌ها در کنار روز‌های پاکیزه به عنوان نعمت‌های الهی معرفی شده اند. در واقع این آیه کریمه به انسان‌ها این پیام را می‌دهد که در هنگام دعا کردن بدانید چه بر زبان می‌آروید و از خداوند چگونه نعمت و رحمت را طلب کنید تا سعادتمند و موفق باشید.

  وی پیرامون مستجاب نشدن برخی دعا‌ها بیان کرد: چنانچه دعا مستجاب نگردد، نباید سبب ناامیدی انسان شود؛ زیرا چه بسا خداوند می‌خواهد با دعا انسان را تربیت کرده، قلب و دل او را شستشو بدهد.

  این کارشناس علوم قرآنی دعا برای فرزندار شدن را مورد بررسی قرار داد و ابراز کرد: دعا سبب می‌شود خداوند نعمت‌های خود را به سوی بندگانش روانه کند «امام رضا (ع)» پیرامون تاثیر دعا می‌فرمایند: «عَلَیکمْ بِسِلاحِ الْانْبیاءِ، قیلَ ما سِلاحُ الْانْبیاءِ؟ قالَ: الدُّعاء» شیعیان و پیروان اسلام! همواره به اسلحه پیامبران- که در کار‌ها و برنامه‌های سخت تبلیغی بدان مسلّح بودند- مسلّح شوید. شخصی از آن حضرت پرسید: اسلحه پیامبران چیست؟ ایشان فرمودند دعا؛ همچنین حضرت «علی (ع)» در خطبه ارزشمندِ همّام، در شرح حال متّقین می‌فرماید: «نُزِّلَتْ انْفُسُهُمْ مِنْهُمْ فِی الْبَلاءِ کالَّتی نُزِّلَتْ فِی الرَّخاءِ»؛ پرهیزکاران کسانی هستند که در حال رخا و آسایش و آرامش همان گونه هستند که در حال بلا و سختی و گرفتاری هستند» یعنی همواره خدا را ستایش کرد و شکر پروردگار را بجا می‌آورند حتی اگر حوائج آن‌ها برآورده نشده باشد.

  منبع : www.mizan.news

  دعا برای بچه دار شدن

  دعا برای بچه دار شدن یا پسر دار شدن و دختر دار شدن - اعمال مذهبی و دینی و روایات در رابطه با آداب قبل از بارداری برای باردار شدن

  دعا برای بچه دار شدن – در این بخش از توراهی، به دعاها و سوره ها و احکام و ذکر هایی که برای باردار شدن یا بچه دار شدن در کتب دینی روایت شده، می‌پردازیم.

  دوست عزیزم دختر نعمت است و پسر رحمت.

  داشتن یا نداشتن دختر و پسر نباید باعث رنجش شما و ناشکری شما شود.

  خدای بزرگ و مهربان به فضل و کرمش و به مصلحت بندگانش به هر کس که بخواهد دختر یا پسری عطا می‌کند.

  ما باید در هر حال شکرگزار پروردگار باشیم; و کاری به حرف دیگران نداشته باشیم.

  مثلا اگر دختر دارید دیگران برایتان دعا می‌کنند که انشا الله صاحب پسر شوید; اگر پسری دارید می‌گویند ای‌کاش دختر دار شوی.

  هیچ‌گاه نمی‌گویند انشا الله خدا فرزندی سالم و صالح به شما عطا کند.

  این همان ناشکری کردن در برابر نعمت‌های خداوند و نگرش و تفکر سطحی می‌باشد.

  بنابراین دوست عزیزم قرار است مادر یا پدر آینده باشیم، باید شاکر خدا باشیم; از خداوند مهربان و بخشنده فرزندی صالح و سالم بخواهیم.

  در ادامه این مطلب در روایات و احادیث دینی دعا و سوره هایی برای پسر دار شدن و یا دختر دارشدن; مطالبی بیان‌شده که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد.

  دعا برای بچه دار شدن

  دعا های زیر برای باروری و بچه دار شدن سالم (باردار شدن) و فرزند صالح توسط امام صادق توصیه‌شده است:

  اللهم لاتذرنی فرداوانت خیر الوارثین وحیدا وحشا فی قصرشکری عن تفکری بل هب لی عاقبه صدق ذکورا و اناثا اونس به هم من الواحدة واسکن إليهم من الوحدة واسکن إليهم من الوحدة واشکرک عند تمام النعمه یا وهاب یاعظیم یا معظم ثم اعطنی فی کل عاقبه شکراحتی تبلغنی منها رضوانک فی صدق الحدیث وادا الامانه و الوفا به عهد.

  دعای روایت شده از امام صادق (ع) « برای بچه دار شدن »

  دعا برای باردار شدن

  همچنین برای باردار شدن در حدیت دیگر فرمودند: برای فرزند دارشدن در سجده این دو آیه را بخوانید:

  رب هب لی من لدنک ذریه طیبه آنک سمیع الدعا رب لا تذرنی فردا وانت خیرالوارثین.

  این آیات از سوره های قرآنی برای بچه دار شدن را در بخش قنوت نماز به صورت دعا بخوانید.

  رب هب لنا من ازواجنا و ذریاتنا قره اعین واجعلنا للمتقین اماما

  «ای پروردگار ما، به ما همسر و فرزندانی که نور چشمان ما باشند، عطا فرما و ما را پیشوای پرهیزگاران قرار ده».

  ربنا واجعلنا مسلمین لک ومن ذریتنا امه مسلمه لک

  «پروردگارا، ما را مسلمان و مطیع خودگردان و فرزندان ما را مسلمان و مطیع خودگردان و فرزندان ما را امتی تسلیم خودت قرار ده».

  رب اجعلنی مقیم الصلاه ومن ذریتی

  «پروردگارا مر و فرزندانم را از برپادارندگان نماز قرار ده.

  واصلح لی فی ذریتی

  « و فرزندان مرا صالح گردان».

  قرآن کریم

  استغفار برای باردار شدن

  در برخی روایات معتبر برای بچه دار شدن گفته شده هر صبح ۱۰۰ مرتبه ذکر استغفار خوانده شود.

  در صورت فراموشی قضای آن بجا آورده شود; و بهتر است «استغفرالله واتوب الیه» گفته شود،

  زیرا استغفار سبب آمرزش گناهان و آرامش قلب و روح مادر و بستر مناسب برای رشد جنین خواهد بود

  خواندن سوره نور ( دعا برای بچه دار شدن )

  خواندن آیه‌ی سی‌و‌شش از سوره مبارکه نور توسط پدر و مادر، پیش از بارداری توسط والدین و در ایام بارداری توسط مادر بسیار توصیه شده است:

  الله نور السماوات و الارض مثل نوره کمشکوه فی‌ها مصباح المصباح فی زجاجه الزجاجه کانها کوکب دری یوقد من شجره مبارکه زیتونه لا شرقیه و لا غربیه یکاد زیتها یضی ء ولو لم تمسسه نار نور علی نور يهدى الله لنوره من يشاء ويضرب الله الأمثال للناس والله به‌کل شيء عليم.

  کدام دعا یا سوره قران برای پسر دار شدن قبل از باردار شدن خوب است

  برای اینکه بچه دار شودی و آن هم فرزند پسر، فرمایش آقا امیرالمؤمنین (ع) در مورد دعا و سوره قرآن برای پسر دار شدن :

  اگر دوست دارید فرزند پسر داشته باشید، برای خواندن نماز وضو بگیرید،

  دو رکعت نماز بخوانید، در پایان نماز به سجده بروید و هفتاد و یک مرتبه استغفار کنید،

  سپس با همسر خود نزدکی و آمیزش کنید و ذکر زیر را بخوانید:

  اللهم الرزقنی ولدا لاسمیه به اسم لبیک محمد (ص):

  خدایا اگر فرزندی به من بدهی او را به نام پیامبرت محمد (ص) خواهم نامید.

  حدیث از امام علی (ع)

  .سوره فجر برای پسر دار شدن

  در جایی دیگر نقل شده برای پسردار شدن قبل از آمیزش ۱۱ بار سوره‌ی مبارکه فجر را بخوانید.

  آیت الکرسی دعا برای پسردار شدن

  همچنین گفته شده برای اینکه فرزند شما پسر باشد; یک انار خوشمزه و شیرین در دست گرفته و آیت‌الکرسی را بر آن بخوانید.

  سپس انار را میل کنید.

  خداوند قادر و بخشاینده در صورت صلاح، فرزند پسر به شما خواهد داد.

  دعای مجرب برای دختر دار شدن

  این دعا که معروف به «دعای سریع الاجابه از امام موسی کاظم علیه السلام برای طلب فرزند دختر» است، و برای بچه دار شدن دختر خوانده می‌شود.

  اللَّهُمَ‏ إِنِّی‏ أَطَعْتُکَ‏ فِی‏ أَحَبِ‏ الْأَشْیَاءِ إِلَیْکَ وَ هُوَ التَّوْحِیدُ وَ لَمْ أَعْصِکَ فِی أَبْغَضِ الْأَشْیَاءِ إِلَیْکَ وَ هُوَ الْکُفْرُ فَاغْفِرْ لِی مَا بَیْنَهُمَا یَا مَنْ إِلَیْهِ مَفَرِّی آمِنِّی مِمَّا فَزِعْتُ مِنْهُ إِلَیْکَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِیَ الْکَثِیرَ مِنْ مَعَاصِیکَ وَ اقْبَلْ مِنِّی الْیَسِیرَ مِنْ طَاعَتِکَ یَا عُدَّتِی دُونَ الْعُدَدِ وَ یَا رَجَائِی وَ الْمُعْتَمَدُ وَ یَا کَهْفِی وَ السَّنَدُ وَ یَا وَاحِدُ یَا أَحَدُ یَا قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ لَمْ یَلِدْ وَ لَمْ‏ یُولَدْ وَ لَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُواً أَحَدٌ أَسْأَلُکَ بِحَقِّ مَنِ اصْطَفَیْتَهُمْ مِنْ خَلْقِکَ وَ لَمْ تَجْعَلْ فِی خَلْقِکَ مِثْلَهُمْ أَحَداً أَنْ تُصَلِّیَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ أَنْ تَفْعَلَ بِی مَا أَنْتَ أَهْلُهُ اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِالْوَحْدَانِیَّةِ الْکُبْرَى وَ بِالْمُحَمَّدِیَّةِ الْبَیْضَاءِ وَ الْعَلَوِیَّةِ الْعُلْیَا وَ بِجَمِیعِ مَا احْتَجَجْتَ بِهِ عَلَى عِبَادِکَ وَ بِالاسْمِ الَّذِی حَجَبْتَهُ عَنْ خَلْقِکَ فَلَمْ یَخْرُجْ مِنْکَ إِلَّا إِلَیْکَ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ أَمْرِی فَرَجاً وَ مَخْرَجاً وَ ارْزُقْنِی مِنْ حَیْثُ أَحْتَسِبُ وَ مِنْ حَیْثُ لَا أَحْتَسِبُ إِنَّکَ‏ تَرْزُقُ مَنْ تَشاءُ بِغَیْرِ حِسابٍ‏

  منبع : turahi.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید