این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دلار سهمیه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  دلار سهمیه را از این سایت دریافت کنید.

  دلار سهمیه ای ۱۴۰۱

  در این مقاله، در خصوص ثبت نام دلار سهمیه ای ۱۴۰۱، ثبت نام ارز سهمیه ای توضیح داده شده و نحوه ثبت نام ارز و قیمت این ارز در سال 1401 مورد بررسی قرار گرفته است.

  دلار سهمیه ای

  بر اساس مصوبه دولت، هر شخص ایرانی می تواند یک بار در سال، 5000 یورو یا معادل، دلار سهمیه ای با کدملی دریافت کند که برای دریافت آن، لازم است، متقاضی از طریق ثبت نام دلار سهمیه ای در سایت برخط بازار متشکل ارزی، درخواست خود را ثبت نماید. ارز سهمیه ای ۱۴۰۱، توسط صرافی های منتخب و با نرخ دلار توافقی عرضه می گردد.

  برای مشاوره ثبت نام دلار سهمیه ای

  برای مشاوره ثبت نام دلار سهمیه ای

  دولت در سال هزار و سیصد و نود و هفت، در پی تک نرخی کردن قیمت ارز، قیمت دلار را 4200 تومان برای تمام مصارف اعلام کرد ولی با افزایش تقاضا، این دلار به کالاهای اساسی اختصاص پیدا کرد. دولت برای رفع سایر نیازهای افراد که در قالب نیازهای اساسی نمی گنجید، 23 سرفصل برشمرد و بعدها ، سرفصل 24 یا همان دلار سهمیه ای را به آن اضافه کرد.

  از آنجا که سهمیه ای دلار مسافرتی مبلغ زیادی نیست و معمولا نیاز مسافران را برطرف نمی کند و از طرفی، برای خرید برای خرید آن نیز ، نیاز به تاریخ بلیط سفر می باشد، لذا خرید دلار سهمیه ای، که نیازی به ارائه مدرک برای نوع مصرف آن وجود ندارد، می تواند به جهت تامین نیاز افراد و هم تنظیم بازار سودمند باشد.

  به جهت اهمیت موضوع، در این مقاله ابتدا به این پرسش که دلار سهمیه ای چیست؟ پاسخ داده می شود، و سپس در مورد ثبت نام ارز دولتی در سال 1401، قیمت ارز سهمیه ای ، قیمت دلار سهمیه ای امروز و اینکه ارز سهمیه ای را از کجا بخریم؟ توضیح داده خواهد شد.

  دلار سهمیه ای چیست؟

  برای پاسخ به این پرسش که دلار سهمیه ای چیست و این دلار را از کجا بخریم؟ باید گفت، در فروردین ماه سال هزار و سیصد و نود و هفت، دولت برای تک نرخی کردن ارز، قیمت دلار 4200 تومانی را برای تمام مصارف اعلام کرد و بیان داشت این ارز پاسخگوی تمام نیاز ها از جمله واردات، خدمات، مسافر و ... خواهد بود. بعد از گذشت مدتی، تقاضا برای این ارز زیاد شد و دولت توان پاسخگویی برای همه نیاز ها را نداشت، به همین منظور این دلار به کالاهای اساسی اختصاص پیدا کرد و بازار دیگری به نام بازار دوم تشکیل شد.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اصول سرمایه گذاری کلیک کنید.

  در این بازار، صادرکننده و واردکننده ها به صورت توافقی، دلار را خرید و فروش می کردند، که نرخ آن به بازار آزاد نزدیکتر بود. مشکل اینجا بود که چون خرید و فروش در بازار با محدودیت مواجه بود، نیاز یکسری از مصارف تامین نمی شدند. مصارفی چون مصارف خدماتی، درمان، دانشجویی، حمل ونقل و... دولت اعلام کرد که این نیاز ها در قبال ارائه مدرک، با همان قیمت بازار دوم تامین می گردد.

  بعد از مدتی، این مساله نیز مورد تصویب قرار گرفت که به هر ایرانی در سال به میزان 2000 یورو یا معادل دلاری آن که این میزان اکنون به 5000 یورو یا معادل آن به هر ارز دیگری، با همین قیمت صرافی، ارز داده می شود. تفاوت این نوع از دلار با موارد قبلی، آن است که برای آن موارد، جهت دریافت دلار نیاز به ارائه مدرک است، به عنوان مثال برای ترانزیت، ارائه بارنامه لازم است ولی در دلار سهمیه ای، نیازی به ارائه مدرک برای نوع مصرف دلار نیست.

  حتما بخوانید: خرید دلار

  نحوه ثبت نام و خرید دلار سهمیه ای با کارت ملی

  در پاسخ به این سوال که دلار سهمیه ای را از کجا بخریم؟ باید گفت، نحوه ثبت نام  ارز دولتی و خرید دلار سهمیه ای با کارت ملی، به این شکل است که ابتدا متقاضی، باید وارد سایت بر خط بازار متشکل ارزی گردد. برای این منظور، لازم است ابتدا متقاضی وارد سایت مربوطه به نشانی www.ice.ir  شود. برای دریافت دلار از این سامانه لازم است، شخص ابتدا فرایند ثبت نام ارز دولتی و احراز هویت را انجام داده و سپس اقدام به ثبت درخواست خود کند. شخص پس از جستجوی سایت مربوطه در مرورگر خود وارد صفحه اصلی سایت می شود.

  پس ورود به سایت، متقاضی باید روی دکمه ورود کلیک نماید.

  در این قسمت، سایت از متقاضی می خواهد کدملی و شماره همراه خود را مطابق تصویر وارد کند.

  پس از وارد کردن اطلاعات، سایت به شماره همراه وارد شده، یک کد تایید ارسال می کند.

  پس از وارد کردن کد تایید و ورود به سامانه، متقاضی می تواند با وارد کردن اطلاعات هویتی و بارگذاری مدارک خود، مراحل احراز هویت را آغاز کند.

  در این مرحله، سامانه از متقاضی می خواهد، اقدام به احراز هویت نموده و یک تصویر سلفی از خود ارسال نماید.

  پس از ارسال تصویر سلفی، در این مرحله لازم است شخص، از خود ویدیویی برای سامانه ارسال کند.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  چگونه با کارت ملی دلار سهمیه ای بخریم + فیلم

  در این فیلم نحوه خرید دلار با کارت ملی (دلار سهمیه‌ای) با کارت ملی از لیست صرافی های مجاز و نکات آن را مرحله به مرحله طی می‌کنیم و دقیقا می‌گویم که سهمیه دلار با کارت ملی چقدر است؟

  پیش بینی بورس قیمت خودرو قیمت مسکن پیش بینی قیمت دلار ارزدیجیتال

  چگونه با کارت ملی دلار سهمیه ای بخریم + فیلم

  00:00 00:00 Download نگین دوستدار صنایع ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۲

  در این فیلم نحوه خرید دلار با کارت ملی (دلار سهمیه‌ای) با کارت ملی از لیست صرافی های مجاز و نکات آن را مرحله به مرحله طی می‌کنیم و دقیقا می‌گویم که سهمیه دلار با کارت ملی چقدر است؟

  فردای اقتصاد: خرید دلار و ارز با کارت ملی چگونه است؟ سهمیه دلار با کارت ملی چقدر است؟ قیمت دلار سهمیه ای چند است؟ ثبت نام دلار سهمیه ای چگونه است؟ سود خرید دلار سهمیه ای و یورو سهمیه ای چقدر شد؟

  بانک مرکزی سقف فروش ارز را از ۲هزار دلار به ۵هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها افزایش داد. اختلاف قیمت دلار آزاد و توافقی چه سودی از آن خریداران می‌کند؟

  همچنین بر اساس اعلام کانون صرافان، قیمت فروش دلار با کارت ملی تا روز یکشنبه، ۳۹۶۹۰ تومان بود که حدود ۵۸۱۰ تومان کمتر از قیمت دلار آزاد است و با توجه به سهمیه پنج هزار دلاری از روز سه‌شنبه، سود بیش از ۲۹ میلیون تومانی برای خریداران به همراه خواهد داشت.

  ثبت نام دلار دولتی، در واقع دو روش قانونی برای خرید ارز از کشور وجود دارد: خرید دلار با سهمیه کارت ملی و با سهمیه ارز مسافرتی.

  قیمت فروش ارز در هر دو روش فوق ارزان‌تر از بازار آزاد است. با این حال، هر فرد در سال تنها از یکی از دو روش فوق می‌تواند ارز بخرد. اما انتخاب آنکه دلار مسافرتی بخرید یا از سهمیه کارت ملی استفاده کنید، با شماست.

  تفاوت دلار مسافرتی و دلار با کارت ملی چیست؟

  ارز مسافرتی و سهمیه‌ای (با کارت ملی) سه تفاوت دارند:

  ۱- نرخ دلار مسافرتی ارزان‌تر از دلار با کارت ملی و دلار در بازار آزاد است.

  ۲- سهمیه دلار با کارت ملی بیشتر از ارز مسافرتی است. چنانکه هر کد ملی امکان خرید ۲ هزار دلار در سال را دارد. اما سهمیه ارز مسافرتی برای مسافران کشورهای بدون ویزا (همچون ترکیه) تنها ۳۰۰ یورو و برای کشورهای با ویزا ۵۰۰ یورو است. اما اکنون سقف خرید دلار سهمیه ای به ۵۰۰۰ یورو رسیده است.

  ۳- برای خرید دلار مسافرتی نیاز به ارائه مدارک سفر است، شامل: اصل بلیط، گذرنامه، ویزا و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور. اما برای خرید دلار با کارت ملی تنها حضور شخص متقاضی با کارت ملی و کارت بانکی و سیم‌کارت به نام شخص کافی است.

  قیمت دلار با کارت ملی چند؟

  نرخ فروش ارز با کارت ملی توسط نهاد خاصی تعیین نمی‌شود. بلکه در هر صرافی و در هر روز ممکن است متفاوت باشد. چراکه هر صرافی در مذاکره با صادرکنندگان ارز اسکناس آن‌ها را به یک نرخ توافقی از آن‌ها می‌خرد و سپس با اعمال حاشیه سود یک درصدی خود بر آن نرخ، آن را به متقاضیان خرید ارز با کارت ملی می‌فروشد. به همین دلیل قیمت فروش در صرافی‌های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد. اما این اختلاف معمولا کمتر از ۱۰۰ تومان است.

  بر اساس اعلام کانون صرافان، قیمت فروش دلار با کارت ملی تا روز (دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱) ۳۳۲۶۰ تومان بود که ۲۱۶۰ تومان کمتر از بازار آزاد است و با توجه به سهمیه دو هزار دلاری سود ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی برای خریداران به همراه دارد.

  قیمت دلار مسافرتی چند؟

  نرخ دلار و یورو مسافرتی هر روز در وبسایت صرافی ملی ایران به آدرس mex.co.ir اعلام می‌شود. قیمت یورو و دلار مسافرتی در حال حاضر حدود ۲۹ هزار تومان است که بیش از ۶ هزار تومان ارزان‌تر از بازار آزاد است.

  بنابراین، هزینه خرید ارز با سهمیه ۳۰۰ یورویی برای کشورهای بدون ویزا نزدیک به ۲ میلیون تومان کمتر از بازار آزاد خواهد بود. سود مسافران کشورهای با ویزا با سهمیه ۵۰۰ یورویی هم حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

  دلار توافقی چیست و قیمت آن چند است؟

  «دلار توافقی» دلاری است که برخی صرافی‌های مجاز به مشتریان خود با شرط ارائه کارت ملی و به میزان محدود می‌فروشند. قیمت دلار توافقی کمتر از قیمت دلار در بازار آزاد است. به همین دلیل مورد استقبال قرار گرفته و در مقاطغی دوباره شاهد صف‌کشی مردم مقابل صرافی‌ها در خیابان فردوسی بودیم.

  دلار توافقی ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ متولد شد. زمانی که بانک مرکزی با هدف پاسخ به تقاضای بازار و کاهش التهابات قیمت دلار (که به سطحی بی‌سابقه رسیده بود) به صرافان اجازه داد ارز اسکناس صادرکنندگان را با نرخی توافقی از آنها خریداری کنند. بانک مرکزی همچنین با احیای کد ۲۴ سرفصل مصارف ارزی، بار دیگر فروش «ارز سهمیه‌ای» با کارت ملی را مجاز شمرد.

  سود خرید دلار سهمیه‌ای چقدر است؟

  اختلاف قیمت دلار سهمیه کارت ملی و آزاد در گذشته سودهای چندین میلیون تومانی برای آن‌هایی به همراه داشت که با کارت ملی در صف می‌ماندند و سپس با فروش ارز آن در بازار آزاد، سودهای قابل توجه به جیب می‌زدند. اتفاقات عجیبی همچون اجاره کارت ملی یا آوردن افراد با اتوبوس به تهران برای استفاده از کارت ملی آن‌ها محصول همین رانت ارز سهمیه‌ای بودند. اما از آذر ۱۴۰۰، بانک مرکزی این نوع فروش دلار را به مسافران محدود کرد. ارائه بلیط، گذرنامه، ویزا و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور شرط جدید دریافت دلار ارزان به نرخ صرافی ملی بود.

  حالا بار دیگر از سال ۱۴۰۱ رانت خرید ارز با کارت ملی احیا شده است. اختلاف ۲۱۶۰ تومانی قیمت دلار سهمیه‌ای با بازار آزاد، در حال حاضر سود بیش از ۴ میلیون تومانی برای افراد به ارمغان می‌آورد.

  سابقه اختلاف نرخ دلار با کارت ملی و دلار آزاد را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید:

  اختلاف قیمت دلار آزاد و سهمیه‌ای (تا روز ۲۳ آبان)

  چطور دلار سهمیه‌ای بخریم؟

  متقاضیان خرید دلار با کارت ملی باید طبق روش توضیح داده شده در ویدیوی فوق، در سامانه برخط بازار متشکل ارز ایران به آدرس my.ice.ir نوبت اخذ کنند. معمولا پس از یک روز از ثبت درخواست، امکان دریافت ارز از صرافی ممکن است.

  همچنین برای دریافت ارز با کارت ملی توجه به ۴ نکته ضروری است:

  ۱- الزامی بودن حضور شخص

  ۲- ارائه کارت ملی هوشمند (در صورتی که کارت ملی هوشمند شما صادر نشده باشد، برخی صرافی‌ها این امکان وجود دارد که با در دست داشتن شناسنامه و برگه تعویض کارت ملی مراجعه کنید. پیش از مراجعه به صرافی از آن‌ها این موضوع را جویا شوید.)

  منبع مطلب : www.fardayeeghtesad.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید