این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  دور زدن فیلتر واتساپ

  دور زدن فیلتر واتساپ را از این سایت دریافت کنید.

  آیا اینستاگرام و واتساپ برای همیشه فیلتر شدند؟

  پس از فیلتر شدن اینستاگرام و واتساپ به دلیل مسائل امنیتی، این سوال به وجود آمده که آیا این شبکه های اجتماعی برای همیشه فیلتر شده‌اند؟

  آیا اینستاگرام و واتساپ برای همیشه فیلتر شدند؟

  یک دیدگاه ارسال شده توسط: مصطفی معصوم‌پور ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳

  پس از فیلتر شدن اینستاگرام و واتساپ به دلیل مسائل امنیتی، این سوال به وجود آمده که آیا این شبکه های اجتماعی برای همیشه فیلتر شده‌اند؟

  از روز گذشته و به دلیل مسائل امنیتی، شبکه های اجتماعی اینستاگرام و واتساپ فیلتر شدند و کاربران فقط با ابزارهای دور زدن فیلترینگ امکان دسترسی به آنها را دارند. نت بلاکس نیز از دسترس خارج شدن اینستاگرام و واتساپ در ایران را تایید کرد و هنوز هم امکان باز کردن این دو اپلیکیشن بدون فیلترشکن وجود ندارد. البته علاوه بر این، اختلالات و قطعی‌های گسترده‌ای هم در اینترنت به وقوع پیوسته و حتی اینترنت موبایل ملی شد و کاربران فقط قادر به باز کردن سایت‌های داخلی بودند که این مشکل از نیمه‌های شب گذشته به طور موقت برطرف شد، اما ظاهرا امروز هم شاهد چنین اختلالات شدیدی هستیم.

  فیلتر شدن اینستاگرام و واتساپ تا چه زمانی ادامه دارد؟

  اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا اینستاگرام و واتساپ برای همیشه فیلتر شدند یا این یک تصمیم موقتی است؟ امروز خبرگزاری‌ها اعلام کردند که شورای امنیت به خاطر مسائل امنیتی دستور فیلتر شدن اینستاگرام و واتساپ را صادر کرده است. از سوی دیگر، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم روز گذشته در رابطه با محدودیت‌های اعمال شده در اینترنت گفت به دلیل مسائل امنیتی و برخی از بحث‌هایی که در این روزها وجود دارد، ممکن است گاهی محدودیت‌هایی توسط دستگاه‌های امنیتی اعمال شود که در شرایط کنونی طبیعی است.

  با توجه به این صحبت‌ها این احتمال وجود دارد که پس از آرام شدن شرایط و فروکش کردن اعتراضات، دسترسی به اینستاگرام و واتساپ به حالت عادی بازگردد و دوباره کاربران بتوانند بدون مشکل به این دو شبکه اجتماعی دسترسی داشته باشند. اما احتمالات دیگری هم در این بین وجود دارد. مسئولان کشور مدت‌هاست که سعی کرده‌اند Instagram و Whatsapp را فیلتر کنند، اما با توجه به ملاحظاتی که وجود داشت، تاکنون موفق نشده بودند و حالا که این دو شبکه اجتماعی با دستور شورای امنیت فیلتر شده‌اند، شاید موقعیت مناسبی برای موافقان فیلترینگ باشد تا اینستاگرام و واتساپ را برای همیشه فیلتر کنند و دیگر اجازه دسترسی کاربران به آنها را ندهند.

  همه این‌ها احتمالاتی است که وجود دارد و تاکنون هیچ اظهار نظر رسمی در این رابطه منتشر نشده است. در هر صورت فعلا باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا پس از آرام شدن اوضاع، اینستاگرام و واتس اپ از فیلترینگ درمی‌آیند یا مسئولان تصمیم می‌گیرند این دو شبکه اجتماعی محبوب و پراستفاده در بین کاربران ایرانی را برای همیشه فیلتر کنند؟

  منبع مطلب : gadgetnews.net

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  1

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید