این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ذکر های ماه رجب

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ذکر های ماه رجب را از این سایت دریافت کنید.

  اذکار و دعاهای ماه رجب

  اذکار و دعاهای ماه رجب

  اذکار و دعاهای ماه رجب

  انتشار: شنبه ۲۴ رجب ۱۴۳۵- بروزرسانی: سه‌شنبه ۱۶ شعبان ۱۴۳۷

  ذكرها و دعاهاى ماه‌ مبارک رجب

  -

  از اعمال مهم رجب اذکار و ادعیه این ماه می‌باشد که عبارتند از:

  هزار مرتبه ذکراستغفر اللّه ذا الجلال و الإكرام من جميع الذنوب و الآثام در این ماه که موجب غفران تمام گناهان می‌شود.

  قرائت ده‌هزار مرتبه یا هزار مرتبه سوره توحيد در این ماه، در روايتی ذکر شده:

  «كسى كه هزار بار آن را بخواند روز قيامت عمل هزار پيامبر و هزار فرشته را مى‌آورد. و هيچكس نزديكتر از او به خدا نيست مگر كسى كه بيشتر از او آن را خوانده باشد. و ثواب خواندن اين سوره در رجب چندين برابر است.»

  هزار مرتبه ذکر «لا اله الا اللّه»

  هزار مرتبه ذکر «سبحان اللّه»

  صد مرتبه ذکر «أستغفر اللّه الّذي لا اله الا هو وحده لا شريك له و اتوب إليه»

  ذکر«عظم الذّنب من عبدك فليحسن العفو من عندك» در سجده‌های ماه رجب به تبعیت از امام سجاد علیه السلام که این ذکر را می‌گفتند.

  بعد از هر نمازى بگويد:«يا من ارجوه لكلّ خير و آمن سخطه عند كلّ شرّ، يا من يعطى الكثير بالقليل يا من يعطي من سئله يا من يعطي من لم يسئله و من لم يعرفه تحنّنا منه و رحمة أعطني بمسألتي إيّاك جميع خير الدّنيا و جميع خير الآخرة و اصرف عنّي بمسألتي إيّاك جميع شرّ الدنيا و شرّ الآخرة فإنّه غير منقوص ما أعطيت و زدني من فضلك يا كريم»سپس با دست چپ محاسن خود را گرفته و انگشت سبابه دست راست خود را حركت داده و گريه كند و بگويد:«يا ذا الجلال و الإكرام يا ذا النّعماء و الجود يا ذا المنّ و الطّول حرّم شيبتي على النّار»

  مربوط به دسته های:اذکار و دعاهای ماه رجب - مراقبات ماه رجب -

  منبع مطلب : erfanvahekmat.com

  اذکار و ادعیه سفارش‌شده در ماه رجب

  امروز اول ماه رجب‌ است، ماهی که خداوند متعال آن را ماه خود برشمرد و در این ماه اذکار و ادعیه‌های سفارش شده است.

  فرهنگ /

  قرآن و فعالیت های دینی

  ۱۴:۴۰ ۱۴۰۱-۱۱-۳ ۰ ۰

  اذکار و ادعیه سفارش‌شده در ماه رجب

  امروز اول ماه رجب‌ است، ماهی که خداوند متعال آن را ماه خود برشمرد و در این ماه اذکار و ادعیه‌های سفارش شده است.

  به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس امروز اول ماه رجب‌ است، ماهی که خداوند متعال آن را ماه خود برشمرد و از این ماه فرصتی برای رسیدن به خدا نام برده شده است.

  برای ایام این ماه عزیز اذکار و ادعیه‌هایی سفارش شده است که در این مطلب به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

  اذکار سفارش شده برای ماه رجب

  هزار مرتبه ذکر «استغفراللّه ذاالجلال و الإکرام من جمیع الذنوب و الآثام» در این ماه که موجب غفران تمام گناهان می‌شود.

  قرائت ده‌هزار مرتبه یا هزار مرتبه سوره توحید در این ماه، در روایتی ذکر شده: «کسى که هزار بار این سوره را بخواند روز قیامت عمل هزار پیامبر و هزار فرشته را مى‌آورد و هیچکس نزدیکتر از او به خدا نیست مگر کسى که بیشتر از او آن را خوانده باشد و ثواب خواندن این سوره در رجب چندین برابر است.»

  هزار مرتبه ذکر «لا اله الا اللّه»

  هزار مرتبه ذکر «سبحان اللّه»

  صد مرتبه ذکر «أستغفر اللّه الّذی لا اله الا هو وحده لا شریک له و اتوب إلیه»

  ذکر«عظم الذّنب من عبدک فلیحسن العفو من عندک» در سجده‌های ماه رجب به تبعیت از امام سجاد علیه السلام که این ذکر را می‌گفتند.

  بعد از هر نماز این دعا را بخواند

  بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِیمِ

  یَا مَنْ أَرْجُوهُ لِکُلِّ خَیْرٍ، وَآمَنُ سَخَطَهُ عِنْدَ کُلِّ شَرٍّ، یَا مَنْ یُعْطِى الْکَثِیرَ بِالْقَلِیلِ، یَا مَنْ یُعْطِى مَنْ سَأَلَهُ، یَا مَنْ یُعْطِى مَنْ لَمْ یَسْأَلْهُ وَمَنْ لَمْ یَعْرِفْهُ تَحَنُّناً مِنْهُ وَرَحْمَةً، أَعْطِنِى بِمَسْأَلَتِى إِیَّاکَ جَمِیعَ خَیْرِ الدُّنْیا وَجَمِیعَ خَیْرِ الْآخِرَةِ، وَاصْرِفْ عَنِّى بِمَسْأَلَتِى إِیَّاکَ جَمِیعَ شَرِّ الدُّنْیا وَشَرِّ الْآخِرَةِ، فَإِنَّهُ غَیْرُ مَنْقُوصٍ مَا أَعْطَیْتَ، وَزِدْنِى مِنْ فَضْلِکَ یَا کَرِیمُ.

  ای آن‌که هر خیری را از او امید دارم و از خشمش در هر شرّی ایمنی جویم، ای آن‌که در برابر عبادت اندک مزد بسیار عطا می‌کند، ای آن‌که به هرکه از او بخواهد می‌بخشد، ای آن‌که به هرکه از او نخواهد و او را نشناسد نیز می‌بخشد، عطایش از روی مهربانی و رحمت است، با درخواستم از تو، همه‌ی خیر دنیا و خیر آخرت را به من عطا کن و با درخواستم از تو همه شر دنیا و شر آخرت را بازگردان، زیرا آنچه را تو عطا کردی کاستی ندارد و از احسانت بر من بیفزای ای مهمان‌نواز.

  سپس با دست چپ محاسن خود را گرفته و انگشت سبابه دست راست خود را حرکت داده و گریه کند و بگوید: یَا ذَا الْجَلالِ وَالْإِکْرامِ، یَا ذَا النَّعْماءِ وَالْجُودِ، یَا ذَا الْمَنِّ وَالطَّوْلِ، حَرِّمْ شَیْبَتِی عَلَى النَّارِ.

  ای دارای بزرگی و رأفت و محبت، ای دارای بخشش و جود، ای دارای عطا و کرم، محاسنم را بر آتش دوزخ حرام کن.

  نمازی برای هر شب این ماه

  مستحب است در ماه رجب شصت رکعت خوانده شود به این صورت که هر شب این ماه دو رکعت که در هر رکعت آن سوره فاتحه را یک مرتبه وقل یا أیها الکافرون ‌را سه مرتبه و قل هو اللّه احدرا یک مرتبه بخواند و هنگامی که سلام نماز را داد، دست‌های خود را بلند کرده و بگوید: «لا إلهَ الا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِیْکَ لَهُ له الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیی وَ یُمیتُ وَ هُوَ حَىُّ لا یَمُوتُ بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ هُوَ عَلی‌ کُلِّ شَىْ‌ءٍ قَدِیْرٌ وَ إِلَیْهِ الْمَصِیْرُ وَ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ الا بِاللَّهِ العَلِىِّ العَظِیْمِ اللّهُمَ صَلِّ عَلی‌ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ النَبىِّ الأُمِّی‌» و دست‌های خود را بصورت بکشد.

  پیامبر صلّی اللّه علیه و آله و سلّم فرمودند: «هر کس چنین کند خداوند متعال دعای او را مستجاب و ثواب شصت حج و شصت عمره به او می‌دهد.»

  پایان پیام/

  شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

  این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

  ماه رجب رجب اعمال ماه رجب دعاهای ماه رجب

  اخبار مرتبط

  بهره‌برداری معنوی از «ماه رجب»

  ۱۱:۵۱ ۱۴۰۱-۱۱-۳

  ندای شب تا صبح فرشته‌ای در ماه رجب+فیلم

  ۰۰:۳۰ ۱۴۰۱-۱۱-۳

  دعای ماه رجب با صدای موسوی قهار+فیلم

  ۱۷:۲۸ ۱۴۰۱-۱۱-۲

  اعمال شب اول ماه رجب

  ۱۶:۳۰ ۱۴۰۱-۱۱-۲

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید