این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  راهپیمایی مردم تهران

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  راهپیمایی مردم تهران را از این سایت دریافت کنید.

  حاشیه‌های راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر/ خروش یکصدا علیه ناامنی و آشوب

  تهران- ایرنا- خیابان انقلاب امروز محل خروش یکصدای مردم تهران از اقشار مختلف و با انگیزه‌های مختلف علیه ناامنی و آشوب‌های اخیر بود.

  ۱ مهر ۱۴۰۱،‏ ۱۵:۴۰ کد خبرنگار: 5261 کد خبر: 84896084 T T ۴ نفر

  حاشیه‌های راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر/ خروش یکصدا علیه ناامنی و آشوب

  تهران- ایرنا- خیابان انقلاب امروز محل خروش یکصدای مردم تهران از اقشار مختلف و با انگیزه‌های مختلف علیه ناامنی و آشوب‌های اخیر بود.

  گروه سیاسی ایرنا: چند روزی است یا بهتر است بگوییم چند شبی است که عوامل آشوب‌طلب و اغتشاش‌گر به بهانه فوت مرحومه مهسا امینی با حضور پراکنده در چند نقطه از تهران و دیگر شهرهای کشور دست به تخریب اموال عمومی، ایجاد ناامنی و اخلال در نظم عمومی جامعه زده‌اند؛ اقداماتی که از سویی منجر به شهادت چند تن از مدافعان امنیت کشور و از سوی دیگر هتک حرمت به مقدسات بویژه اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و همچنین حجاب بانوان میهن اسلامی شده است.

  بنابر فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی امروز (جمعه ۱ مهرماه ۱۴۰۱) قرار بود پس از نماز جمعه در شهرهای سراسر کشور، راهپیمایی مردمی در محکومیت اقدامات اخیر عناصر آشوب‌طلب و ناامن کنندگان فضای جامعه برگزار شود؛ آنچه در ادامه می‌خوانید روایتی است از متن و حاشیه راهپیمایی امروز مردم تهران.

  - ساعت کم‌کم دارد به ۱۲ نزدیک می‌شود و من در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران مشغول قدم زدن هستم؛ انبوه خودروهای پارک شده در خیابان‌های اطراف دانشگاه تهران حکایت از حضور متفاوت تهرانی‌ها در نماز جمعه نسبت به هفته‌های قبل دارد.

  - پس از اقامه نماز جمعه، نمازگزاران از درب‌های خیابان قدس و انقلاب (سردر اصلی دانشگاه تهران) به سمت میدان انقلاب با سر دادن شعارهای مختلف حرکت می‌کنند؛ علاوه بر نمازگزاران مردم از نقاط دیگر تهران نیز به سیل جمعیت می‌پیوندند.

  - پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را می‌بینم که پر تعداد در دست جمعیت است؛ آتش زدن پرچم مقدس ایران از سوی آشوب‌طلبان در روزهای گذشته موجب جریحه‌دار شدن احساسات میلیون‌ها ایرانی شده بود.

  - جمعیت زیادی را می‌بینم که از سمت چهارراه ولیعصر (عج) و حتی خیابان‌های جنوبی خیابان انقلاب مانند ابوریحان، دانشگاه و فخر رازی به سمت خیابان انقلاب و مسیر اصلی راهپیمایی می‌آیند تا با سیل مردم به سمت میدان انقلاب همراه شوند.

  - در دست جمعیت بیشتر پلاکاردهایی با موضوع حمایت از فراجا دیده می‌شود که این روزها خط مقدم مقابله با اغتشاش و آشوب در سطح شهرهای کشور است.

  - یک خودروی مجهز به باند و سیستم صوتی نیز در میانه جمعیت است و گوینده‌ای با سردادن شعارهایی از جمله «ملت ما بیدار است از فتنه‌گر بیزار است»، «مرگ بر منافق»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس»، «مزدور آمریکایی به جنگ دین آمده» و … جمعیت را ترغیب به تکرار این شعارها می‌کند؛ با اینحال پس از آنکه خودروی مذکور وارد خیابان انقلاب شد، صدایش در صدای مردمی که خودجوش شعارهایی علیه اغتشاشگران سر میدادند گم شد.

  - اینجا دیگر خود مردم بودند که در هر قسمت از جمعیت یک نفر به صورت خودجوش شعاری می‌گفت و جمعیت اطرافش آن را تکرار می‌کردند.

  - در میانه جمعیت مردی را دیدم که پلاکاردی دست نویس در دست گرفته بود که روی آن از مطالباتش نوشته بود:

  اصلاح قانون گشت ارشاد

  پیگیری و اطلاع رسانی در پرونده خانم امینی

  پاسخگویی ۲۶ نهاد مسئول در حوزه حجاب

  - سه هشتگ #مخالف_اغتشاش #موافق_اصلاح_قانون_گشت_ارشاد و #موافق_قانون_حجاب هم زیر آن سه مطالبه‌اش درج کرده بود.

  - سلبریتی‌ها هم این روزها مانند سابقه‌شان در گذشته آتش بیار معرکه شده‌اند و همین موضوع نیز باعث شد تا امروز مردم در شعارهایشان به آنها نیز گوشزد کنند که حواسشان به آنها هست و در شرایط حساس، مواضع آنها و بنزین ریختن‌شان روی آتش فتنه و آشوب را به خوبی می‌بینند.

  - در میان جمعیت خانم‌هایی با پوشش‌های مختلف در کنار هم قرار دارند و یکصدا علیه ناامنی و آشوب فریاد می‌زنند.

  - در راه بازگشت وارد پیاده‌روی جنوبی خیابان انقلاب شدم تا سریعتر و کمی هم از تیغ تیز آفتاب در امان باشم؛ گوش‌هایم را تیز می‌کنم ببینم صحبت عمده مردم چیست و چه مکالماتی میان آنها رد و بدل می‌شود! یکی از پرتکرارترین کلیدواژه‌ها اعجاب از حضور گسترده مردم در راهپیمایی امروز و جمعیت زیاد است؛ اعجاب آنها هم طبیعی است چراکه پیش خود جمعیت ده‌ها هزار نفری راهپیمایی امروز را با جمعیت چند صد نفره آشوب‌طلبان و اغتشاشگران مقایسه می‌کنند که چگونه جمعی محدود به خود اجازه عرض اندام و به چالش کشیدن نظم عمومی را می‌دهد.

  - کمی که جلوتر آمدم با شنیدن جمله « ... کار و کاسبی برامون نذاشتن» ترغیب شدم برگردم و گوینده این جمله را پیدا کنم! برگشتم دیدم جوانی نهایتا ۳۰ ساله است که در حال صحبت کردن با مردی میان‌سال در پیاده رو بود. ظاهرش به جوانان امروزی می‌خورد، تیشرت خاکستری و شلوار جین به تن داشت. جلو رفتم و پس از سلام کردن و آنکه خودم را معرفی کردم، پرسیدم برای شرکت در راهپیمایی آمدید؟ گفت بله. از شغلش پرسیدم که گفت یکی از کسبه مرکز تجارت ایرانیان در میدان ولیعصر (عج) تهران است یعنی یکی از نقاط اصلی اغتشاشات در روزهای اخیر.

  - از ضربه‌ای که ناآرامی‌های این روزها به کسب و کارش زده و اینکه مجبور است مغازه را زودتر موعد تعطیل کند تا در خلال ناآرامی‌های آسیبی به اموال و کسب و کارش وارد نشود شکایت داشت و آن را عامل اصلی حضورش در این راهپیمایی عنوان می‌کرد؛ از اینکه سر ماه باید مبلغ زیادی را بعنوان اجاره بهای مغازه بپردازد و همچنین باید حساب‌های خود با طرف‌های کاری و شرکا را تسویه کند می‌گفت.

  - در مسیر بازگشت هستم و خیابان انقلاب را به سمت شرق می‌آیم اما کماکان جمعیت قابل توجهی را می‌بینم که به سمت میدان انقلاب در حرکت هستند؛ به فتنه‌های گذشته فکر می‌کنم، از ۷۸ تا ۸۸ تا ۹۸ که همواره آنکس که بساط این فتنه‌ها را جمع کرده بر خلاف کشورهای غربی، نه نیروی امنیتی و گارد ویژه بوده و نه اعمال خشونت، بلکه این همواره مردم هستند که به میدان می‌آیند و بساط ناامنی را جمع می‌کنند.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر

  نمازگزاران و اقشار مختلف مردمی تهران همزمان با دیگر شهرهای کشور امروز پس از برگزاری نماز جمعه در محکومیت اهانت به مقدسات راهپیمایی کردند.

  سیاست سایر ۱ مهر ۱۴۰۱،‏ ۱۳:۴۶

  با حضور گسترده مردم برگزار شد؛

  راهپیمایی مردم تهران در محکومیت اغتشاشات اخیر

  نمازگزاران و اقشار مختلف مردمی تهران همزمان با دیگر شهرهای کشور امروز پس از برگزاری نماز جمعه در محکومیت اهانت به مقدسات راهپیمایی کردند.

  به گزارش خبرنگار مهر، نمازگزاران ظهر امروز (جمعه یک مهر ماه) بعد از اقامه نماز جمعه، در اعتراض به آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر با حضور پرشور در راهپیمایی، ناامنی‌ها را محکوم کردند.

  حضور پرشمار مردم تهران در از تقاطع وصال با خیابان انقلاب آغاز شده و تا دانشگاه تهران و میدان انقلاب ادامه داشت.

  مردم با سر دادن شعارهایی در محکومیت اهانت به مقدسات اعتراض خود را اعلام کردند و شعارهایی از جمله مرگ بر آمریکا، مرگ بر منافق، مرگ بر فتنه‌گر، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، فریاد هر بسیجی مرگ بر آمریکا، منافق فتنه گر این آخرین پیام است ملت انقلابی آماده قیام است، این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده، مرگ بر آشوب‌گر، مرگ بر انگلیس، مرگ بر اسرائیل و … از سوی راهپیمایان سر داده شد.

  آنها عکس نوشته و تصاویری از رهبر معظم انقلاب و همچنین پرچم ایران را در دست داشتند.

  گفتنی است مردم تهران با سر دادن شعار «نیروی انتظامی، تشکر تشکر» از حضور و تلاش خدمتگذاران نیروی انتظامی در روزهای اخیر قدردانی کردند.

  همچنین گروهی از حاضران در راپیمایی با سر دادن شعارهایی همچون «سلبریتی بی‌غیرت، بصیرت! بصیرت!» از موضع‌گیری برخی چهره‌های شناخته شده گلایه کردند.

  نمازگزاران و مردم تهران، با حضور پرشمار و پرشور خود در مقابل درب دانشگاه تهران و با سردادن شعارهایی همچون «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند» حمایت خود از اصل ولایت فقیه را به رخ دشمنان کشیدند.

  قطعنامۀ پایانی تظاهرات محکومیت فتنه‌گران و هتاکان به مقدسات دینی

  تظاهرات بزرگ مردم ایران در محکومیت فتنه‌گران و هتاکان به مقدسات دینی با صدور قطعنامه‌ای پایان یافت.

  متن قطعنامه به شرح زیر است:

  «بسم الله الرحمن الرحیم»

  «وَلَنْ تَرْضَیٰ عَنْکَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَیٰ حَتَّیٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَی اللَّهِ هُوَ الْهُدَیٰ»

  امت اسلام در شرایطی از یک آزمون بزرگ سربلند بیرون آمده و با خلق اربعینی بی نظیر شور و شکوه اسلامی، شیعی و انقلابی خود را نمایان ساخت و بر تمام معادلات باطل و ذهنیت‌های منفی دشمنان خط بطلان کشید؛ که امواج نورانی آن تمامی مرزهای جغرافیایی و انسانی را درنوردیده، امّا با صدور دستور اهانت به ساحت قدسی قرآن و مقدسات و ارزش‌های دینی و برپایی آشوب و بلوا در شهرها، از اتاق‌های فکر استکبارجهانی، چهره پلید دشمنان قسم خورده و معاند را بیش از پیش برای همگان نمایان و بار دیگر دشمنی، رذالت و زبونی دشمنان عنود و حسود اسلام و انقلاب را به نمایش گذاشت.

  امروز بیش از هر زمان دیگری درخت تومند و ریشه دار انقلاب اسلامی و ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار داشته و توانسته با توکل به ذات لایزال الهی و استمداد از عنایات خاصّۀ حضرت ولی عصر مهدی موعود «عجل الله تعالی فرجه الشریف» و با تکیه بر مبانی اسلام ناب محمدی «صلی الله علیه و آله و سلم» برگرفته از رهنمودهای رهبر فقید و بت شکن حضرت امام خمینی «رحمت الله علیه» و اطاعت از منویات حکیمانه قائد عظیم الشان حضرت امام خامنه ای «مدظله العالی»، یکی پس از دیگری قله‌های رفیع عزت و افتخار را فتح نموده و توطئه‌های شوم سران سلطه و استکبار جهانی را خنثی سازد.

  امروز همه شاهدند که با عزم و اراده‌ای جهادی و انقلابی و اِعمال سیاست‌های مدبرانه داخلی و خارجی نظام اسلامی، دشمنان در رسیدن به اهداف شومشان ناکام مانده و برای نیل به اهداف پلیدشان به هر حرکت شومی دست می‌زنند.

  بدخواهان نظام و دشمنان خارجی، گمان کرده‌اند خواهند توانست با ایجاد فتنه و آشوب‌های داخلی، حرکت بالنده و پیش روندۀ انقلاب الهی ما را سد کرده، حال آنکه پس از گذشت بیش از ۴ دهه از حیات طیبۀ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تمام فتنه‌های مذبوحانه آنان با شکست مواجه شده و انقلاب اسلامی با قدرت و اقتدار روز افزونش، همچنان به راه نورانی خود ادامه می‌دهد.

  آنچه که طی روزهای اخیر در تهران و برخی شهرستان‌ها با فتنه انگیزی دشمنان بیرونی و نفوذی‌های داخلی سرسپرده و فریب خورده رخ داد، بیانگر طراحی شوم همه زخم خوردگان از نظام اسلامی و ایجاد خلل در مسیر اراده و پیشرفت ملت بصیر ایران اسلامی است.

  ما تظاهرکنندگان همراه، همدل و هم صدا با مردم همیشه در صحنه و آگاه بیش از ۹۰۰ شهر ایران اسلامی، امروز جمعه در دومین روز از ایام نورانی هفتۀ بزرگداشت دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدر، جانبازان غیور، آزادگان سرافراز و رزمندگان عزیز جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در هشت سال جنگ تحمیلی؛ آمده‌ایم تا با اجتماع باشکوه، وحدت بخش و دشمن شکن خود؛ ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های امامین انقلاب و شهدای والامقام، نفرت و انزجار و خشم انقلابی خود را از این گونه جنایت‌ها و خباثت‌های سران فتنه و عوامل مزدور و سرسپردۀ داخلی اشان فریاد کرده و با فریادهای کوبندۀ شعار «الله اکبر خامنه ای رهبر» در پایان هر بند از این قطعنامه، مطالبات و مواضع رسمی خود را اعلام کنیم:

  ۱ جنایت و خباثت عده‌ای معدود از عناصر خودفروخته و فریب خورده و مزدوران سرسپرده در اهانت بی‌شرمانه ه به ساحت قدسی و آتش زدن کتاب رحمت و حِکمت، قرآن مجید واهانت وقیحانه به مقدسات و ارزش‌های دینی و اعتقادات عمومی و به آتش کشیدن تعدادی از مساجد و هتک حرمت حجاب و عفاف بانوان محترمه را کاملاً مردود و شدیداً محکوم می‌کنیم.

  ۲- ما حاضران در این تجمع ؛ مراتب حمایت قاطع خود را از حافظان جان و مال و امنیت ، نیروی محترم انتظامی که مظهر اقتدار جمهوری اسلامی است و سایر دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اعلام داشته و یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی انتظامی را که با تقدیم شهدای عزیز حافظ امنیت کشور هستند گرامی می‌داریم و از این جان برکفان می‌خواهیم تا با قوت و قدرت به وظایف قانونی خود عمل کرده و خواب راحت را از برهم زنندگان آرامش عمومی و امنیت کشور سلب نمایند.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید