این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  راه های مصرف صحیح اب

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  راه های مصرف صحیح اب را از این سایت دریافت کنید.

  6 روش مهم برای صرفه جویی در مصرف آب (چگونه در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟)

  کشور ما در منطقه ای خشک در خاورمیانه جای گرفته و از این جهت بیش از سایر نقاط دنیا در […]

  6 روش مهم برای صرفه جویی در مصرف آب (چگونه در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟)

  مقالات نگهداری و نظافت

  1399.03.24 :Share It

  کشور ما در منطقه ای خشک در خاورمیانه جای گرفته و از این جهت بیش از سایر نقاط دنیا در […]

  کشور ما در منطقه ای خشک در خاورمیانه جای گرفته و از این جهت بیش از سایر نقاط دنیا در معرض خشکسالی قرار دارد. برای مقابله با بحران جهانی کمبود آب، بهترین راه صرفه جویی است. روش های مختلفی برای کنترل مصرف آب مطرح شده که ما در این مقاله قصد داریم 6 روش مهم برای صرفه جویی را بررسی کنیم. ما در سورپرایز همراهی کنید.

  1.   از باز بودن دائمی آب هنگام شست و شو جلوگیری کنید

  هرگز اجازه ندهید که شیر آب به صورت تمام وقت هنگام حمام کردن، شستن ظرف ها، شست و شوی دست ها و نوشیدن آب باز بماند. بدین منظور با سفارش آب معدنی برای مصرف شخصی علاوه بر این که گزینه مطمئن تری از لحاظ سلامت آب نسبت به آب شهری محسوب می شود، می تواند به کاهش مصرف نیز کمک کند. توجه به این نکته که به هنگام استحمام در حدود 2 گالن آب در دقیقه آب مصرف می شود، اهمیت صرفه جویی در شست و شو را بیش از پیش نشان می دهد.

  2.   جریان آب را به هنگام استحمام کاهش دهید

  حمام بیشترین جایی است که مصرف آب را افزایش می دهد. با تصمیم های هوشمندانه خود در حین استحمام می توانید به میزان قابل توجهی مصرف آب را کاهش دهید. بسیاری از افراد پیش از شروع حمام، شیر آب را باز می گذارند تا آب به اندازه کافی گرم شود. در چنین شرایطی می توانید با قرار دادن سطلی در زیر شیر، از هدر رفتن آب جلوگیری کنید.

  در حین حمام کردن، می توانید از دوش های کم مصرف استفاده کنید و با کاهش زمان استحمام، علاوه بر کاهش مصرف آب، هزینه قبض خود را نیز کاهش دهید. فراموش نکنید که در حین اصلاح سر و صورت شیر آب را ببندید. همچنین با مقایسه قیمت گالن آب معدنی با هزینه قبض آب پرداختی در ابتدای هر ماه نیز شما را به استفاده از آب های معدنی حتی برای استحمام نیز متمایل می کند.

  3.   از تنظیم کننده برای کنترل جریان آب سیفون استفاده کنید

  برخی از سیفون ها به مرور زمان مستهلک می شوند و علاوه بر کاهش عملکرد گذشته، نشتی پیدا می کنند. همانند استفاده از پمپ دستی گالن آب که باعث کاهش مصرف می شود، نصب تنظیم کننده می توانید به میزان قابل توجهی جلوی مصرف بیهوده آب را از طریق سیفون توالت بگیرید. همچنین با بررسی و جلوگیری از نشتی سرویس بهداشتی، از هدر رفت آب جلوگیری خواهد شد.

  4.   فرایند آبیاری گیاهان را هوشمند کنید

  قبل از باغبانی در باغچه های خانگی، گیاهانی را انتخاب کنید که تا جایی که ممکن است با شرایط بومی منطقه زندگی شما مطابقت داشته باشند. به علاوه با انتخاب گیاهانی که نسبت به هوای خشک تاب آوری بیشتری دارند، مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

  برای حفظ رطوبت خاک می توانید از مالچ استفاده کنید. مالچ به حفظ رطوبت خاک کمک می کند و با تجزیه آن، باعث می شود آب بیشتری جذب شود. تنظیم زمان آبیاری نیز می تواند کمک زیادی به کاهش مصرف آب کند. آبیاری صبحگاهی، آب خنک تری را به گیاهان می رساند که با تبخیر دیرتری همراه است.

  5.   صرفه جویی در مصرف آب هنگام پخت و پز

  شیر های آب آشپزخانه حدود 5 گالن در دقیقه آب را از خود عبور می دهند. برای همین بهتر است از باز بودن بیهوده شیر آب در هنگام پخت و پز غذا و شست و شوی میوه و سبزی جلوگیری شود. بهتر است قبل از زیر آب گرفتن سبزیجات، ابتدا با برس به خوبی آن ها را تمیز کنید. می توانید از یک سبد نیز برای آب کشی میوه استفاده کنید.

  آب اضافی باقی مانده را که برای بخار پز کردن و یا پختن انواع و اقسام مواد غذایی استفاده می شود، دور نریزید. این آب گزینه مناسبی برای آبیاری گیاهان محسوب می شود. بهتر است برای یخ زدایی از موادی چون گوشت منجمد شده، از قبل برنامه ریزی کنید و آب جوش را برای این کار مصرف نکنید.

  6.   مصرف آب در ماشین لباس شویی را بهینه کنید

  قبل از این که ماشین لباس شویی پر شود، آن را روشن نکنید. ماشین لباس شویی آب زیادی مصرف می کند که این امر به حجم لباسی که برای شست و شو مورد استفاده قرار می گیرد، بستگی ندارد. پس، از حداکثر حجمی که ماشین لباس شویی توان شست و شو دارد، استفاده کنید.

  چرا صرفه جویی در مصرف آب اهمیت دارد؟

  حتی اگر در نقطه ای از کره زمین زندگی می کردیم که هیچگاه با کمبود آب مواجه نمی شدیم، باز هم صرفه جویی در مصرف آب به سلامت زندگی فردی و اجتماعی ما کمک می کرد. با کاهش حجم مصرفی آب، کمتر نیاز به تصفیه آب فاضلاب برای استفاده در زندگی روزمره احساس خواهد شد. همچنین کاهش هدر رفت، به معنی خرج کمتر است. چرا که دیگر نیاز به پرداخت قبض با هزینه هنگفت، نخواهید بود. در پایان پیشنهاد می کنیم برای خرید آب معدنی سورپرایز و ثبت سفارش خود با شماره تلفن ۲۲۸۷۶۷۸۴-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

  منبع مطلب : surprise.ir

  20 روش ساده و کاربردی برای صرفه‌جویی در مصرف آب ?

  صرفه‌جویی در مصرف آب، ایده های صرفه جویی در مصرف آب، اهمیت صرفه جویی در مصرف آب، صرفه جویی در مصرف آب برای کودکان. عکس صرفه جویی آب.

  صرفه‌جویی در مصرف آب فقط یک جمله شعاری نیست. زندگی ما به آب وابسته است و در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری صرفه‌جویی در مصرف آب نه فقط برای نسل حاضر، بلکه برای نجات زندگی آیندگان اهمیت زیادی دارد. اما شما چقدر در مورد راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب می‌دانید؟ بهترین راهکار برای صرفه‌جویی در مصرف آب چیست؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش با ما باشید تا ۲۰ روش ساده و کاربردی صرفه‌جویی در مصرف آب آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد مصرف درست آب پاسخ خواهیم داد.

  چرا باید در مصرف آب صرفه‌جویی کنیم؟

  اگر به جای مسواک زدن با یک لیوان آب؛ شیر آب را باز کنید و شروع به مسواک زدن کنید، مقدار زیادی آب بدون هیچ استفاده‌ای راهی فاضلاب می‌شود. اصلاً می‌دانید با این مقدار آب چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟ اگر شما خودتان در مصرف آب صرفه‌جویی نمی‌کنید، پس چطور می‌خواهید ایده‌های کاهش مصرف آب را برای نسل‌های آینده توضیح دهید؟

  بهتر است بدانید که صرفه‌جویی در مصرف آب موضوعی جدی است که برای تک تک ما و آیندگان‌مان اهمیت زیادی دارد. امروزه در بسیاری از مناطق ایران بحران آب به طور جدی مشکل‌ساز شده است. بسیاری از هموطنان ما در مناطق محروم از آب آشامیدنی و تصفیه شده محروم هستند و آن وقت عده‌ای دیگر بدون توجه به این موضوع توجهی به هدر رفتن آب نمی‌کنند.

  با یک لیوان آب چه کارهایی می‌توان انجام داد کلاس اول این سوال را از دانش آموزان می‌پرسند و حالا وقت آن است که ما هم کمی به این موضوع فکر کنیم. یک لیوان آب می‌تواند یک تشنه را سیراب کند، از یک گیاه در برابر خشک شدن محافظت کند و آب مورد نیاز برای سیراب شدن یک پرنده و مسواک زدن یک کودک را فراهم کند.

  حال تصور کنید با یک بطری آب چه کارهایی می‌توان انجام داد؟ از همین رو همه ما باید یاد بگیریم که چگونه از آب درست استفاده کنیم و از هدر رفتن قطره قطره‌های آن جلوگیری کنیم.

  ۱- شیر آب را باز نگذارید تا در مصرف آب صرفه جویی شود

  روش‌های پیشگیری از اتلاف انرژی در منزل و محل کار چه راهکاری دارید؟ برای مثال جلو هدر رفتن آب از طریق بستن شیرهای آب در زمان انجام کارهایی مثل مسواک زدن را بگیرید. شاید به نظرتان عجیب باشد اما باز گذاشتن شیرهای آب در زمان انجام اموری شبیه شستن دست و صورت روزانه به طور متوسط ۶ لیتر آب و در هفته ۶۰ لیتر آب را هدر می‌دهند.

  آیا تا به حال فکر کرده‌ای که چه راه‌هایی برای صرفه‌جویی در مصرف آب میشناسی؟ توجه به چکه‌های آب از شیری خراب شده هم می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از هدر رفتن آب کند. اگر شیرهای آب چکه می‌کنند تعویض واشر شیر آب کار بسیار آسانی است، در انجام آن تعلل نکنید.

  ۲- به اندازه نیاز آب بجوشانید تا در مصرف آب صرفه‌جویی شود

  یکی از بهترین و ساده‌ترین ایده‌های صرفه‌جویی در مصرف آب پر کردن کتری آب به اندازه نیاز است. زمانی که می‌خواهید چای دم کنید به اندازه تعداد فنجان‌های چای در کتری آب بجوشانید.

  همین راهکار به ظاهر بی‌اهمیت سبب صرفه‌جویی در پول، انرژی و مصرف آب می‌شود.

  بیشتر بخوانید: رابطه محیط زیست و سلامتی در روز جهانی زمین

  ۳- در دوش گرفتن دقت کنید

  هر دقیقه که بیشتر زیر دوش حمام بمانید حدود ۱۷ لیتر آب هدر می‌رود. بهتر است از سر دوش‌های کم‌مصرف موسوم به «تلفنی» که آب را با فشار کمتری جاری می‌کنند استفاده کنید.

  زمان دوش گرفتن باید کمتر از ۵ دقیقه باشد به این ترتیب در پایان حدود ۴۰۰۰ لیتر آب ذخیره می‌شود. زمانی که در حال لیف و صابون و شامپو کردن هستید حتما شیر آب را ببندید. به این ترتیب به راحتی یکی از راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب را رعایت کرده‌اید.

  ۴- برای جلوگیری از مصرف زیاد آب ماشین لباسشویی را پر کنید

  حتما بخوانید  13 روش تشخیص خربزه شیرین از خربزه کال و نارس

  یکی از راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب ماشین لباسشویی این است که ماشین لباسشویی را تا آن‌جا که مخزن و ظرفیتش اجازه می‌دهد پر از لباس کنید. روشن کردن ماشین لباسشویی در حالی که مخزنش هنوز فضای زیادی برای لباس‌های چرک دارد هدر دادن آب است.

  می‌دانستید ماشین لباسشویی معمولا آب زیادی برای شستن لباس‌ها مصرف می‌کند؟ اگر برای‌تان مقدور است ماشین لباسشویی قدیمی را با ماشین‌لباسشویی‌های جدید که مصرف آب کمتری دارند تعویض کنید.

  ۵- فشار آب سیفون توالت را تنظیم کنید

  شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید بنیاد خیریه « بیل و ملیندا گیتس» چندی پیش اعلام کرد به فردی که بتواند سیفون‌های توالت قرن ۱۸ میلادی را دوباره طراحی کند مبلغ ۴۱ میلیون دلار جایزه می‌دهد. به گفته «فرانک ریجس برمن»، رییس بخش سیستم‌های تخلیه فاضله سازمان آب آمریکا عاقلانه نیست که آب را تا حد آب آشامیدنی تصفیه کنیم و بعد در سیستم فاضلاب آن را هدر دهیم.

  منبع مطلب : blog.okcs.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید