این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رشد سریع سبزه عدس

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رشد سریع سبزه عدس را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش رشد سریع سبزه عید در کمترین زمان

  برای رشد سریع سبزه عید چه باید کرد و از چه بذری استفاده کرد؟آموزش سبزه انداختن دقیقه نودی و راهکاری برای کاشت سبزه در کمترین زمان

  آموزش رشد سریع سبزه عید در کمترین زمان

  27 اسفند 1399

  /9 دیدگاه /در گل و گیاه آپارتمانی, متفرقه /توسط مائده قضاوی

  با نزدیک شدن به روزهای آخر ماه اسفند تمام ایرانیان یکی از روش های رشد سریع سبزه عید را به کار می برند تا از آن برای سفره هفت سین خود استفاده کنند. اگر شما هم کمی دیر اقدام کرده اید و می خواهید بدانید برای رشد سریع سبزه عید چه باید کرد باید با سریع ترین راه های کاشتن آن و بذرهایی که برای این کار مناسب هستند آشنایی پیدا کنید. در این مقاله از کلینیک گل و گیاه جوانه بان در مورد اینکه چگونه سبزه عید سریع رشد کند بیشتر می خوانیم:

  خرید بسته کودی مناسب یوکا،انواع دراسنا و نخل(شامادورا،اریکاو..) با تخفیف و ارسال رایگان در باسلام خرید بسته کودی مناسب خانواده فیکوس با تخفیف و ارسال رایگان در باسلام خرید بسته کودی مناسب باباآدم، برگ انجیری، فیلودندرون و پتوس با تخفیف و ارسال رایگان در باسلام خرید بسته حشره کش با کود ضدتنش با تخفیف در باسلام خرید بسته قارچ کش بردوفیکس و کود ضدتنش با تخفیف در باسلام خرید حشره کش کنفیدور و کود ضدتنش با تخفیف در باسلام

  خرید بسته کودی سانسوریا و زاموفیلیا با تخفیف و ارسال رایگان در باسلام

  اهمیت کاشت سبزه برای عید در خانواده های ایرانی

  یکی از رسومات کهن ایران باستان در کنار نگهداری از سنبل، کاشتن سبزه به عنوان یکی از سین های اصلی سفره هفت سین است. سبزه در لحظه سال تحویل نشان دهنده رویش و نمادی از زندگی و شادابی است. در گذشته اکثر افراد و خانواده ها از گندم برای سبزه انداختن استفاده می کردند. دلیل آن نیز در دسترس بودن آن برای تمام افراد جامعه و مقدس بودن گندم در سفره های خانواده ها بود. چرا که این دانه با ارزش، منبع اصلی تغذیه همه افراد بود. اما بعدها به دلیل زیبا بودن سبزه های رشد یافته از دیگر حبوبات نیز برای این کار استفاده شد. همچنین پیدا کردن راهکارهای مختلف برای رشد سریع سبزه عید نیز، باعی استفاده از دیگر مواد مانند شاهی و کنجد برای کاشت سبزه عید شد.

  اگرچه امروزه به دلیل کمبود وقت بسیاری از خانواده ها این سبزه ها را از بیرون تهیه می کنند، اما کاشت آن ها همیشه طرفداران خود را بین دوستداران پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی دارد و هنوز بین خانواده های اصیل محبوب و پر اهمیت است. چرا که برای بسیاری از آن ها علاوه بر پرداخت هزینه هم، نماد خوش یمنی و سالی بهتر است. اگر شما هم می خواهید بدانید چگونه سبزه عید سریع رشد کند با ادامه این نوشته همراه ما باشید:

  برای ثبت درخواست مشاوره کلیک کنید

  توجه: برای گیاهان آپارتمانی فقط در صورت خرید محصول مشاوره کامل انجام میشود

  سریع ترین بذرها برای سبزه عید و زمان جوانه زدن آن ها

  همانطور که گفته شد امروزه علاوه بر راه های مختلف سبزه انداختن و دادن اشکال مختلف به آن ها، از بذرهای مختلفی نیز برای این کار استفاده می شود. اما از آنجاییکه هر کدام از بذرها زمان ثابتی نیاز دارند تا جوانه بزنند، راه های مختلف سبزه انداختن تاثیر چندانی در سرعت رشد آن ها ندارد. بنابراین لازم است قبل از پیدا کردن و به کار بردن سریع ترین روش سبزه انداختن با انواع بذرها و زمان مورد نیاز برای رشدشان آشنا شوید تا بتوانید بذر مناسبی را جهت رشد سریع سبزه انتخاب کنید. در ادامه به ذکر بذرهای مورد استفاده برای این منظور و زمانی که هر کدام نیاز دارند تا جوانه بزنند می پردازیم:

  گندم: گندم را که جزء سبزه های عید ده روزه رشد است باید یک روز خیساند.عدس و ماش: برای کاشتن عدس و ماش که سبزه عید 5 روزه برای جوانه زدن هستند، لازم است 24 ساعت آن ها را بخیسانید.کنجد و تخمه آفتابگردان: به آفتابگردان باید اجازه دهید 24 ساعت خیس بخورد و به کنجد 8 ساعت. این بذرها جزء سبزه های عیدی هستند که دو روزه جوانه می زنند.شاهی و خاکشیر: این دو بذر از سبزه عید های 4 یا 5 روزه هستند. بنابراین 5 روز قبل از عید می توانید اقدام به کاشتشان کنید.یونجه: 8 ساعت برای خیس خوردن این بذر کافیست. 6 تا 10 روز هم قبل از عید اقدام به کاشتن آن کنید کافیست.هسته مرکبات: هسته ها به دو روز خیس خوردن نیاز دارند و جزء سبزه های عید 10 تا 20 روزه هستند.شنبلیله: از جمله سبزه های عید که سه روزه جوانه می زند، شنبلیله است. این بذر 8 ساعت نیاز دارد که خیس بخورد.ارزن: ارزن را باید 24 ساعت خیساند. این گیاه تنها 4 روز زمان نیاز دارد تا جوانه بزند.

  با یک کلیک عضو کانال ایتا نارنج اسپادانا شوید

  آموزش سریع ترین راه و روش کاشت سبزه و نکات مربوط به آن

  اگر شما هم علاقه دارید خودتان در خانه سبزه سبز کنید و از آنچه خودتان کاشته اید در سفره هفت سین خود استفاده کنید لازم است بدانید کاشت سبزه چندان کار سختی به نظر نمی رسد. تنها لازم است آموزش های لازم برای انداختن سبزه عید با رشد سریع را ببینید. اما قبل از اینکه بدانید برای رشد سریع سبزه عید چه باید کرد و چگونه بذرها را کاشت و چطور از آن ها مراقبت کرد، لازم است مواردی را در نظر بگیرید. به این معنی که برای بهتر انجام شدن آن و داشتن جوانه هایی پر و زیبا و همچنین با دوام، لازم است به نکات ریزی در مورد آن ها دقت کنید. این نکات نیز عبارتند از:

  ظرفی که درون آن سبزه می اندازید خیلی مهم است. بهترین ظرف برای این کار ظروف سفالی و چوبی است، چرا که رطوبت را به خوبی درون خود نگه می دارند و باعث رشد بهتر جوانه ها می شوند. در این میان نیز بدترین آن ها ظروف فلزی و پلاستیکی است.

  برای داشتن یک سبزه پر و زیبا تنها به محاسبه زمان جوانه زنی نپردازید. مدت زمانی 5 تا 10 روزه را برای رشد بهتر جوانه ها و پر شدن سبزه نیز در نظر بگیرید تا سبزه شما برای سفره هفت سین بسیار زیبا باشد.

  منبع مطلب : javaneban.ir

  معرفی انواع سبزه های دقیقه نودی با سرعت رشد بالا

  بسیاری از خانم ها چند روز مانده به عید نوروز به فکر انداختن سبزه میفتند از این رو به دنبال کاشت سبزه هایی هستند که رشد سریعی داشته باشد. با ما همراه باشید تا چند نوع سبزه با رشد سریع را معرفی نماییم.

  سبزه های دقیقه نودی

  سبزه های دقیقه نودی موضوع مورد بحث ماست. این روزها که در حال نزدیک شدن به بهار هستیم، در کنار خانه‌ تکانی باید به فکر چیدن سفره هفت سین هم باشیم. معمولا سبزه سفره هفت سین به سبزه گندم یا در نهایت عدس خلاصه می‌شود.

  در این یادداشت می‌خواهیم به شما طرز گذاشتن انواع سبزه‌ های دیگر نوروز را آموزش دهیم.

  بهترین بذرها برای کاشت سبزه فوری

  1. آموزش کاشت سبزه خرفه سبزه فوری

  خرفه در هر نوع خاکی می‌تواند رشد کند ولی اگر خاک دارای رطوبت کمتری باشد موجب رشد بهتر آن می‌گردد. بذر خرفه را به صورت دست‌ پاش بکارید و روی آن را با یک لایه (حدوداً یک سانتیمتر) خاک یا بسترهای آماده کشت سبزی و صیفی پوشش دهید.

  برای انداختن سبزه فوری خرفه، مقداری بذر خرفه را در یک ظرف جدا خیس می‌کنیم. بذر خاکشیر را هم در یک ظرف جدا خیس می کنیم و وقتی لعاب پیدا کرد بذر خرفه را به آن اضافه می کنیم.

  بذر خرفه به دلیل اینکه لعابی ندارد به تنهایی قابل استفاده نیست و بذر خاکشیر به آن کمک می‌ کند. بنابراین بهتر است برای سبزه خرفه، از سه واحد بذر خرفه با یک واحد بذر خاکشیر استفاد کرد.

  همچنین برای مدل دار کردن سبزه خرفه می توانید از بذر شاهی نیز استفاده کرده و شکل دلخواه خود را به آن بدهید و بعد جاهای خالی را با بذر خرفه و خاکشیر بپوشانید.

  سبزه در چند روز اول به آب و رطوبت زیادی برای رشد نیاز دارد اگر به درستی مرطوب نشود بذرها خشک می شوند. همچنین گرما و سرما بر رشد سبزه تاثیر زیادی دارد، اگر در محل گرمی باشد سرعت رشد آن سریع تر از محل سرد است و نور خورشید هم سرعت رشد جوانه ها را بیشتر خواهد کرد.

  2. آموزش کاشت سبزه یونجه با رشد سریع

  سبزه یونجه از جمله سبزه‌ های فوری است که برای پرورش آن در روز‌های آخر سال نیز می‌ توان اقدام کرد. بذر یونجه خیلی زود رشد می‌کند. کافیست یک روز کامل آن را در آب خیس کنید تا خیلی زود شاهد جوانه زدن آن شوید. مدت زمان جوانه زدن بذر سبزه یونجه حدود ۵ الی ۶ روز است.

  ابتدا مقداری از بذر یونجه را باید در آب به مدت یک شبانه روز خیس کنید، سپس آن‌ها را لای یک پارچه مرطوب پیچیده و در یک ظرف صاف مانند بشقاب خود قرار دهید.

  هر روز مقداری آب روی پارچه تا زمان جوانه زدن بریزید و بذر‌ها را به وسیله پارچه محافظت کنید. نباید بشقابی که این پارچه در آن قرار دارد از آب پر شود فقط باید مرتب پارچه را خیس کنید تا رطوبت کافی به بذر‌ها برسد.

  مدت زمانی که طول می‌کشد تا جوانه یونجه به اندازه کافی رشد کند در حدود ۱۰ روز است؛ بنابراین بهترین زمان جهت سبز کردن یونجه از روز ۲۰ اسفند ماه به بعد خواهد بود.

  بعد از آنکه بذر یونجه جوانه زد، پارچه را برداشته و جوانه‌ ها در ظرف مورد نظر ریخته و سپس آن را در محل پر نور و آفتابی قرار دهید. در روز‌های بعد به تدریج سبزه‌ ها سبز شده و رشد می‏‌ کنند. در این مدت مرتب به آن‌ ها آب ‏دهید. هر بار در موقع آبیاری آب اضافه را که در زیر بشقاب جمع شده خالی کنید و آب تازه به آن بدهید.

  نکات مهم برای سبز کردن سبزه یونجه:

  برای کاشت یک بشقاب از سبزه یونجه، حدود پنجاه تا صد گرم بذر یونجه کافیست.

  در هنگام جوانه زدن، اگر پاشیدن آب را فراموش کنید بذر‌ها سبز نمی‏‌شوند.

  توجه کنید که با وجود رطوبت کافی و تاریکی مطلق، بذر‌ها به تدریج جوانه می‏‌زنند.

  برای رشد سریع‌ تر سبزه یونجه آن‌ها را مقابل نور آفتاب قرار دهید.

  سعی کنید در کف ظرفتان آب زیاد جمع نشود، زیرا موجب پوسیدگی سبزه‏‌ها می‏‌شود.

  برای دوام بیشتر، بهتر است اجازه ندهید که سبزه‏‌ها با سرعت زیاد رشد کنند. برای اینکه سبزه به تدریج رشد کند می‌‏توان آن را در محل خنک قرار داد. چرا که سرما از رشد سریع سبزه جلوگیری می‏‌کند.

  3. سبزه شنبلیله سبزه فوری عید

  شنبلیه نیز یکی از گیاهانی است که برای جوانه زدن نیاز به زمان زیادی ندارد این گیاه جهت جوانه زدن فقط به ۲ الی ۳ روز فقط زمان نیاز دارد این گیاه جهت رشد مناسب تا روز ۱۳ ام تنها به ۱۴ روز وقت نیاز دارد.

  4. کاشت سبزه ارزن یکی دیگر از سبزه های فوری

  ارزن هم یکی از گیاه‌ های محبوب برای سبزه انداختن است این گیاه طی ۴ روز جوانه می زند و بهترین زمان برای رشد این سبزه تا روز ۱۳ ام تنها ۱۴ روز قبل از عید می‌ باشد.

  5. آموزش کاشت سبزه خاکشیر سبزه با رشد بالا

  مدت زمان لازم برای کاشت سبزه خاکشیر ۵ الی ۶ روز است. اگر یادتان رفته است که سبزه بکارید خاکشیر یک گزینه مناسب برای شماست. برای تهیه ی سبزه خاکشیر به یک لیوان خاکشیر، تنطیف و پنبه نیاز است.

  خاک شیر را خیس کرده و ظرفی که می خواهید روی آن سبزه بکارید را با پنبه بپوشانید و تنظیف را دور آن بپیچید بعد به آرامی خاکشیر را روی تنظیف بمالید طوری که تمام قسمت ها را بپوشاند.

  به مدت ۲ الی ۳ روز یک نایلون که در آن چند حفره ایجاد کنید و روی ظرف بکشید سبزه را با آب پاش، آبیاری کنید. بعد از اینکه سبزه ها جوانه زدند، نایلون را بردارید و هر روز به سبزه خود آب دهید.

  6. آموزش سبزه کنجد برای عید نوروز

  ابتدا دانه کنجد را برای ۶ تا ۷ ساعت خیس کنید. کنجد ها باید خام باشد برای جوانه زدن کنجد، 5 روز قبل از سال تحویل زمان لازم است یکی از دلایلی که خیلی ها از کنجد برای سبزه استفاده می کنند این است که رشد کمی دارد و سفره هفت سین شما را زیبا نشان می دهد و زود پلاسیده نمی شود.

  برای کاشت سبزه کنجد، ابتدا یک قطعه پارچه را روی یک بطری خالی یا همان ظرف دلخواه بپیچانید و سپس مقداری از دانه‌ های کنجد را در آب خیس کنید و بر روی پارچه بریزید. بعد از چند روز، دانه‌ های کنجد بر روی پارچه دور بطری جوانه می‌زند و سبزه ی سال نو شما آماده می شود.

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید