این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رنگ مد امسال

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رنگ مد امسال را از این سایت دریافت کنید.

  رنگ سال 2023 چیست؟

  رنگ سال 2023 چیست؟، رنگ 2023 بر اساس گزارش پنتون، رنگ سال در ایران و اروپا | مجله پارچه نگار بهترین مجله در زمینه پارچه و لباس

  اخبار

  رنگ سال 2023 چیست؟

  5

  31,184 زمان تقریبی مطالعه 6 دقیقه

  هر سال با فرارسیدن سال جدید میلادی، موسسات مختلف رنگ سال را اعلام می کنند. پنتون به عنوان یک موسسه قدیمی و صاحب نام، سالهاست که وظیفه شناسایی و معرفی رنگ سال را بر عهده دارد. این موسسه برای رنگ سال 2023 رنگ Viva Magenta را در نظر دارد. به طور تقریبی می توان گفت این رنگ سرخابی قرمز، زرشکی یا ارغوانی است. در ادامه این مطلب ما قصد داریم به معرفی این رنگ و رنگ هایی که می توانید با آن ترکیب کنید، بپردازیم. در نتیجه اگر در مورد رنگ سال 2023 کنجکاو هستید، مطالعه این مطلب برای شما جذاب خواهد بود. Viva Magenta به عنوان رنگ سال 1402 قرار است استایل درخشانی برای شما بسازد.

  رنگ سال بر چه اساسی انتخاب می شود؟

  قبل از هر چیز، بد نیست کمی در مورد فلسفه اعلام رنگ سال صحبت کنیم. حتما برای شما این سوال پیش آمده است که رنگ سال چیست و با چه معیارهایی مشخص می شود. شرکت های مختلفی در آغاز سال میلادی یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کنند. اما در بین تمام این موسسات، رنگ معرفی شده توسط موسسه پنتون به عنوان مبنایی در صنعت مد شناخته می شود. موسسه پنتون برای معرفی رنگ سال از چندین متخصص کمک می گیرد. آنها معمولا با بررسی رنگ سال های مختلف در مورد رنگ سال جدید تصمیم می گیرند. Viva Magenta نیز بر همین اساس به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است.

  بد نیست بدانید در این تصمیم گیری جنبه های مختلفی در نظر گرفته می شود. وضعیت روانی و اقتصادی جامعه، شبکه های اجتماعی و حتی سیاست جزو مواردی است که در تعیین رنگ سال، موثر خواهد بود. رنگ سال 2023 قرار است شادی و نشاط از دست رفته را به جامعه بازگرداند. علاوه بر این، با نگاهی بر طبیعت و اوضاع کنونی جامعه جهانی، اقتدار از دست رفته را به یاد بشریت بیاورد. استفاده از این رنگ در استایل روزمره می تواند احساس شادی و رضایت را در شما بیدار کند. برای آشنایی بیشتر با این رنگ با ما همراه باشید.

  رنگ سال 2023 چیست؟

  به نظر می رسد، رنگ سال 2023/ 1402 قرار است شور و هیجانی دوباره در صنعت مد ایجاد کند. رنگی که موسسه پنتون اعلام می کند، نمادی خواهد بود از رفاه، ثبات و تعادلی که امروزه انسان در سراسر دنیا به آن نیاز دارید. موسسه پنتون این رنگ را با نام Viva Magenta معرفی کرده است. اگر به دنبال کد رنگی آن باشید، PANTONE 18-1750 کدی است که می توانید با آن این رنگ را پیدا کنید. در نگاه اول می توان گفت این رنگ سرخابی قرمز است. اما کمی دقیق تر که نگاه کنید، رنگ سال 2023 یک زرشکی کم رنگ و ترکیبی از صورتی و سرخابی است. در حقیقت شاید بتوان آن را قرمز شرابی یا ارغوانی نیز نامید. این رنگ فوق العاده قرار است جسارت و شادابی را به استایل شما اضافه کند.

  همانطور که می دانید سرخابی قرمز به عنوان طیفی از رنگ قرمز، یکی از چشمگیرترین رنگ هایی است که می توانید از آن در استایل خود بهره ببرید. Viva Magenta به این دلیل به عنوان رنگ سال 2023 معرفی شده است تا نمادی برای قدرت و آزادی باشد. این رنگ نشان از جهانی است که دوباره می تواند مقتدرانه خود را بازسازی کرده و روی پای خود بایستد. اگر طبعی جسور، شوخ و پویا دارید، رنگ سال 2023 می تواند بیانگر احساسات درونی شما باشد. Viva Magenta قرار است روح شما را تقویت کند تا بتوانید قدرت درونی خود را کشف کنید. از این رنگ برگرفته از طبیعت و نماد قدرت و شجاعت در استایل خود غافل نشوید.

  چرا Viva Magenta به عنوان رنگ سال 2023 انتخاب شده است؟

  به گفته مدیر اجرایی مؤسسه پنتون، این رنگ به این دلیل انتخاب شده است که برای یک جهان نامتعارف به یک رنگ نامتعارف نیز نیاز داشتیم. این رنگ می تواند به ما و فعالان صنعت مد چشم اندازی جدید ارائه کند. Viva Magenta به عنوان طیفی از رنگ قرمز، احساس قدرت را به بیننده منتقل می کند. اما قرار نیست این احساس قدرت حالتی منفی و تهاجمی داشته باشد. به همین دلیل Viva Magenta در دل خود اندکی بنفش و ارغوانی تیره نیز دارد. به همین دلیل شما می توانید آن را سرخابی قرمز نیز در نظر بگیرید. رنگ سال 2023 قرار است با انرژی و نشاط، روی دیگری از قدرت را به ما نشان دهد. در حقیقت حسی که این رنگ منتقل می کند، همان چیزی است که همه ما برای آینده ای خوش بینانه تر به آن نیاز داریم.

  رنگ سال 2023 را با چه رنگ هایی ست کنیم؟

  انتظارها به سر آمد و در ابتدای دسامبر 2022، موسسه پنتون رنگ سال 2023 را اعلام کرد. Viva Magenta که می توان آن را در تیره ترین طیف رنگ قرمز و سرخابی قرار داد. البته اگر بخواهیم به دقت به این رنگ نگاه کنیم، اندکی رنگ بنفش نیز در آن دیده می شود. به همین دلیل می توان گفت یکی از خاص ترین رنگ هایی است که باید به استایل خود اضافه کنید. استفاده از این رنگ در استایل، روشی است که بتوانید محتاطانه، به سراغ طیف رنگ خیره کننده سرخابی یا قرمز بروید. برای اینکه بتوانید به بهترین شکل این رنگ را در استایل خود به کار ببرید، بد نیست با بهترین رنگ هایی که می توانید به آن اضافه کنید، آشنا شوید. در ادامه ما قصد داریم به معرفی رنگ های مکمل و متضاد با رنگ سال 2023 بپردازیم.

  پیشنهاد ما: 10 رنگ مناسب برای ترکیب با رنگ سال 2022

  رنگ سال 2023 را با مشکی ست کنید

  اجازه دهید به عنوان اولین رنگی که می توانید با رنگ سال 2023 ست کنید، به رنگ مشکی اشاره کنیم. یکی از بهترین رنگ هایی که در کنار Viva Magenta قرار می گیرد، مشکی است. با ترکیب این دو رنگ می توانید استایلی شیک و البته مرموز داشته باشید. همانطور که می دانید، رنگ های مختلف احساسات مختلفی را به شما و مخاطب منتقل می کنند. رنگ مشکی و قرمز هر دو نماد قدرت و البته رمز و راز هستند. هرچند رنگ قرمز این تناژ رنگی اندکی به سرخابی متمایل است اما با ترکیب این دو رنگ خاص در کنار هم متفاوت، قدرتمند و جسور به نظر می رسید. این ترکیب رنگ برای محیط های رسمی مانند مهمانی و حتی محیط کار بسیار مناسب است.

  منبع مطلب : parchenegar.com

  رنگ سال ۱۴۰۱

  رنگ سال 1401 چیه؟رنگ سال 1401-2022 شرکت پنتون چه رنگی است؟ انتخاب رنگ 2022 very pery بعنوان رنگ سال1401 - رنگ سال2022 را چطور ست کنیم؟

  رنگ سال ۱۴۰۱ / ۲۰۲۲ چه رنگیه؟ پنتون رنگ سال ۲۰۲۲ را اعلام کرد. اگر شما هم به استفاده از رنگ‌های مد روز پایبند باشید، حتما قبل از شروع سال میلادی به دنبال جواب سوال «رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟» می‌گردید. احتمالا می‌دانید که کمپانی پنتون هر سال یک یا دو رنگ را به عنوان رنگ مد سال معرفی می‌کند. رنگ سال ۲۰۲۲- ۱۴۰۱ کمپانی پنتون رنگ بنفش مایل به آبی، به رنگ گل پریوش است. پنتون رنگ سال ۱۴۰۱- ۲۰۲۲ را تحت نام «Very peri» انتخاب کرده است. ما در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش، به رنگ مد سال جدید ۲۰۲۲-۱۴۰۱ و هر آنچه درباره رنگ سال ۱۴۰۱ باید بدانید، می‌پردازیم و به شما می‌گوییم چطور براساس پالت پنتون رنگ مد سال را برای رنگ لباس و دکوراسیون ۱۴۰۱- ۲۰۲۲ ست کنید.

  تاریخچه انتخاب رنگ سال از سوی شرکت پنتون

  بیایید پیش از هر چیز به این سوال جواب بدهیم که اصلا چرا یک رنگ باید به عنوان رنگ سال انتخاب شود؟ این رنگ بر اساس چه معیارهایی انتخاب می‌شود؟ و اصلا چه کسی یا کدام کمپانی رنگ سال انتخاب می‌کند؟ برای کسانی که اهل مد و فشن هستند و زندگی‌شان با هنر عجین شده، رنگ‌ها فراتر از آن‌چه برای افراد عادی معنا دارد، مهم هستند.

  موسسه رنگ پنتون (Pantone Color Institute) شرکتی است که سالانه، رنگ سال را انتخاب می‌کند. از سال ۲۰۰۰ انتخاب رنگ سال به عنوان یک اقدام جسورانه انجام شد. البته تا سال ۲۰۰۷ حدس و گمانه‌زنی درباره انتخاب هر ساله رنگ سال، بین دیگر برندها و شرکت‌ها چندان رواج نداشت. اما به مرور رنگ سال، جای خودش را در استایل‌ها و دنیای فشن، مد، دیجیتال و تکنولوژی و … باز کرد.

  هر سال اوایل ماه دسامبر، موسسه رنگ پنتون، رنگ جدید سال را معرفی می‌کند. شنیدن و معرفی این رنگ بر بعضی کسب و کارها تاثیر مستقیم دارد به همین خاطر هم جزو اتفاقات مهم هر ساله به حساب می‌آید.

  کمپانی پنتون کجاست و فعالیت اصلی آن چیست؟

  اطلاع از آخرین مطالب جذاب و پرطرفدار

  کمپانی یا موسسه رنگ پنتون در ایالت نیوجرسی کشور آمریکا واقع شده و معتبرترین موسسه رنگ در دنیا شناخته می‌شود. این موسسه اطلاعات و کدهای رنگی را که صنایع دیگر برای تولید محصولات خود در زمینه‌های مختلف از جمله مد و فشن، صنعت چاپ و … به آن نیاز دارند، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

  در واقع به بیان بهتر، موسسه پنتون یک پل ارتباطی بین طراحان و صنایع در سراسر دنیا است چون این کمپانی خالق یک سیستم استاندارد به نام سیستم تطبیق رنگ پنتون (PMS) است. تولیدکنندگان در سراسر دنیا برای مطمئن شدن از رنگی که برای مشتریان استفاده می‌کنند، رنگ به‌ کار رفته در محصول خود را با سیستم رنگ پنتون تطبیق می‌دهند.

  کدهای رنگ انتخابی باید با کدهای موجود در کاتالوگ ارائه شده از سوی کمپانی پنتون سازگار باشد. همچنین با انتخاب رنگ سال پنتون، این کد در دسترس صنایع دیگر هم قرار می‌گیرد.

  رنگ سال بر چه اساسی انتخاب می‌شود؟

  شاید جالب باشد ولی پشت هر انتخاب رنگ، مجموعه‌ای از مفاهیم خوابیده است که شاید حتی به ذهن‌تان هم خطور نکند. پروسه انتخاب رنگ برای سال جدید با مشورت تعدادی کارشناس کارکشته و خبره در عرصه هنر و در عین حال آگاه به مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و … انجام می‌شود. حتی بلایای طبیعی و انسانی هم در انتخاب رنگ سال نقش پررنگی دارند.

  رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟

  مثلا رنگ سال ۲۰۲۱ بر اساس شرایط کرونایی انتخاب شد؛ همان رنگ زرد و خاکستری معروف. اما رنگ سال ۱۴۰۱ چه رنگی است؟ و اسم رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟ امسال هم این رنگ جدید سال ۲۰۲۲ یا رنگ جدید سال ۱۴۰۱ با نماد گذر از عصر حاضر و انتقال به عصری جدید، بنفش یا رنگ وِری پری انتخاب شده است.

  در یک کلام رنگ سال پنتون منعکس کننده آن چیزی است که در فرهنگ جامعه جهانی، در حال وقوع است. این رنگ حتی بیانگر این است که مردم به دنبال چه چیزی هستند و به چه چیزی می‌توانند امیدوار باشند.

  ویژگی‌ های رنگ سال ۲۰۲۲ چیست؟

  رنگ سال ۱۴۰۱ یا بنفش وری‌پری در عین حالی که به رنگ آبی نزدیک است و به همین خاطر هم طرفداران زیادی دارد، در ترکیب به کار رفته در آن، کمی رنگ قرمز هم استفاده شده است. به‌ همین دلیل در کنار احساس آرامش، پویایی را هم القا می‌کند و خلاقیت را برمی‌انگیزد.

  لوری پرسمن، معاون رنگ در مؤسسه پنتون درباره رنگ سال ۲۰۲۲ گفته است: ساخت یک رنگ جدید، بعد از مدت‌ها و برای اولین‌بار در این شرکت اتفاق افتاده که نمادی از تغییراتی است که در سال آینده پیش روی ما قرار می‌گیرد. به بیان بهتر رنگ سال ۱۴۰۱ پنتون اتفاقاتی را منعکس می‌کند که در فرهنگ جهانی می‌گذرد.

  رنگ بنفش وری پری PANTONE 17-3938 Very Peri به عنوان رنگ سال جدید، همچنین بیانگر سوالاتی است که مردم در تلاش برای یافتن پاسخ آنها هستند.

  انتخاب رنگ Very pery برای سال ۲۰۲۲-۱۴۰۱

  رنگ سال ۱۴۰۱ چه رنگی است؟ همان طور که گفتیم، کمپانی پنتون، رنگ‌های برتر فصلی را مورد بررسی قرار می‌دهد و رنگ سال پنتون را انتخاب می‌کند. برای این کار هم با کمک گرفتن از طراحان، بازاریاب‌های حرفه‌ای، تولیدکننده‌ها و برندهای مطرح، روند انتخاب رنگ‌های جهانی را پیش‌بینی می‌کند. در همین راستا، پنتون به شرکت‌ها در مورد هویت بصری محصول و برند با استفاده از رنگ‌ها، مشاوره می‌دهد و انتخاب برخی رنگ‌ها را توصیه می‌کند.

  موسسه رنگ پنتون همچنین پیش‌بینی‌های روند فصلی، روان‌شناسی رنگ‌ها و مشاوره رنگ، با برندهای جهانی همکاری می‌کند تا به طور موثر از قدرت، روانشناسی و احساسات رنگ در استراتژی طراحی‌های خودش استفاده کند. متخصصان این شرکت، نه تنها بر طراحی، بلکه بر مصرف‌گرایی هم تاثیر مستقیمی می‌‌گذارند. حالا به نظر می‌رسد بعد از یک دوره انزوا در اثر پاندمی کرونا پنتون این نوید را داده که با رنگ بنفش-آبی Very pery در سال ۲۰۲۲۲ بعد تازه‌ای از زندگی را تجربه کنیم.

  منبع مطلب : blog.okcs.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید