این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  رنگ های رنگین کمون

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  رنگ های رنگین کمون را از این سایت دریافت کنید.

  رنگ‌های رنگین کمان و معانی آنها

  رنگین کمان یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعت است. به هر حال برای این که رنگی کمان را ببینید، باید در زمان مناسب در جای مناسب باشید. آیا کنجکاوید بدانید رنگ‌های این

  رنگ‌های رنگین کمان و معانی آنها

  رنگین کمان یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعت است. به هر حال برای این که رنگی کمان را ببینید، باید در زمان مناسب در جای مناسب باشید. آیا کنجکاوید بدانید رنگ‌های این کمان زیبا واقعاً به چه معنا است؟ با استفاده از این مقاله،

  رنگ‌های رنگین کمان و معانی آنها

  تألیف و ترجمه: حمید وثیق زاده انصاری

  منبع: راسخون

  رنگین کمان یکی از زیباترین پدیده‌های طبیعت است. به هر حال برای این که رنگی کمان را ببینید، باید در زمان مناسب در جای مناسب باشید. آیا کنجکاوید بدانید رنگ‌های این کمان زیبا واقعاً به چه معنا است؟ با استفاده از این مقاله، رنگ‌های رنگین کمان و معنای آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  بنفش: معنویت نیلی: ابدیت آبی: الوهیت سبز: طبیعت زرد: عقل نارنجی: خلاقیت قرمز: جنب و جوش

  محققی می‌گفت در بعد از ظهری آفتابی پیش از غروب از خانه خارج شدم. باران تازه بند آمده بود. سلانه سلانه در امتدا جاده راه می‌رفتم. هیچ وقت آن بعد از ظهر زیبا در شهر گوآ در هند را فرموش نمی‌کنم. از آن روزهایی بود که به ستوه آمده بودم کارهای بسیاری داشتم که باید به پایان می‌رساندم. چند نفری را دیدم که به بالا خیره شده بودند و از خودم پرسیدم که واقعاً چه منظوری دارند. همین که نگاهی به آسمان انداختم فهمیدم که چیزی که این افراد را این طور مسحور کرده و واداشته تا کنار جاده توقف کنند رنگین کمانی زیبا و بی پایان است که در طول آسمان کشیده شده بود. با دیدن رنگ‌های خیره کننده‌ی رنگین کمان تمام استرس‌ها و نگرانی‌هایم را فراموش کردم و بی ‌اختیار برای لحظاتی چند به آسمان خیره شدم.

  واقعاً لیام فرانک بائوم خیلی خوب گفته است: "جایی در پس رنگین کمان، آسمان‌ها آبی‌اند، و رؤیاهایی که جرأت می‌کنی در سر بپرورانی به وقوع می‌پیوندند." خوب، آیا واقعاً ظرفی از طلا در انتهای رنگین کمان است؟ از خودم پرسیدم آیا داستان‌هایی که در بچگی شنیده بودم اصلاً می‌توانست واقعیت داشته باشد. آیا واقعاً ممکن بود من گنجم را پیدا کنم؟ وقتی به رنگین کمان نگاه کردم، متوجه شدم که تماشای رنگین کمان به خودی خود یک گنج بود. وقتی که بچه‌ها در گودال‌های آب، بازی می‌کردند و هیجان خود را از دیدن رنگین کمان نشان می‌دادند من هم احساس سبکی بسیاری می‌کردم و می‌‌فهمیدم که زندگی واقعاً زیبا است. این‌ها همه به نگرش ما بر می‌گردد و این که چگونه رفتارمان را تغییر دهیم که وضعیت را برای خود و اطرافیان خود بهتر کنیم. رنگین کمان مرا شاد کرده بود. من فهمیدم بهترین چیز رنگین کمان این است که درست وقتی انتظارش را نداری آن را می‌بینی. وقت‌هایی بود که امیدوار بودم بتوانم نگاهی به رنگین کمانی زیبا بیندازم مخصوصاً بعد از باران‌های سنگینی که در گوآ می‌آید، اما بخشکی شانس!

  دیدن رنگین کمان قانون ساده‌‌ای دارد – بدنتان باید در مکان مناسب و به طرز مناسبی قرار بگیرد؛ به طوریکه پشت شما به آفتاب باشد، رنگین کمان همیشه وقتی ظاهر می‌شود که دو عنصر، یعنی باران و هم چنین نور آفتاب وجود داشته داشته باشد. همین طور که نور آفتاب وارد قطرات در حال بارش می‌شود، به رنگ‌های اصلی‌ خود تجزیه می‌شود. دیدن طیف رنگ‌ها در آسمان آبی منظره‌ای است که تعداد کمی شانس دیدن آن را دارند. خوب این رنگ‌ها واقعاً چه معنایی دارند؟

  یادم می‌آید که وقتی بچه بودم اغلب هنگام به یاد آوردن رنگ‌های رنگین کمان گیج می‌شدم. برای همین همان موقع بود که مادرم راه ساده‌ای به من یاد داد که رنگ‌های رنگین کمان را به ترتیب به یاد بیاورم. آن هم کلمه‌ی قنزسانب بود. این کلمه واقعاً به دردم خورد و حتی امروز هم آن را به یاد می‌آورم. جاهای دیگر مردم همچنین با کلمه‌ی بناسزنق رنگ‌های رنگین کمان را به یاد می‌آورند.

  قرمز

  قرمز اولین یا بالاترین رنگ در رنگین کمان است. اولین چیزی که رنگ قرمز به ذهن می‌آورد عشق است. این رنگ، رنگ انرژی و اشتیاق است. قرمز هم چنین رنگی است که بلندترین‌ترین طول موج را دارد. قرمز نماد جنب و جوش و امنیت است. قرمز همیشه به نشان دادن شور و حرارت هم معروف بوده است.

  نارنجی

  نارنجی از بالا دومین رنگ در رنگین کمان است. این رنگ ترکیبی از قرمز و زرد است. ممکن است این رنگ به اندازه‌ی قرمز آتشین نباشد اما نماد زیادیِ انرژی و عقل است. نارنجی رنگ بسیار گرمی است، که با وجود پویایی، با ملاحظه‌تر و کنترل شده‌تر است. این رنگ می‌تواند خلاقیت و بازیگوشی فرد را افزایش دهد و تعادل در زندگی را به ارمغان بیاورد.

  زرد

  سومین رنگ در رنگین کمان از بالا زرد است. رنگ زرد به خودی خود پر طراوت است، چرا که رنگ خورشید را نشان می‌دهد. این رنگ به پر انرژی بودن معروف است. زرد هم چنین به معنای چیزی روشن و شاد است، و گفته می‌شود که استفاده از این رنگ باعث واضح شدن افکار در ذهن فرد می‌شود، و هم چنین مهارت‌های تصمیم گیری شخص را بهبود می‌بخشد. عقل و خرد معمولاً به این رنگ نسبت داده می‌شود.

  سبز

  سبز چهارمین و رنگ میانی در رنگین کمان است. رنگ سبز با ادغام زرد و آبی تشکیل می‌شود. بنا بر این، در مرکز طیف قرار می‌گیرد. سبز، علاوه بر این که اثر آرام بخشی بر فرد دارد، همواره به رنگ باروری معروف بوده است. رنگ سبز نماد هماهنگی، تعادل، رشد و سلامتی است.

  آبی

  پنجمین رنگ از بالا در رنگین کمان رنگ آبی است. به آبی که فکر کنید اقیانوس‌ها و آسمان به ذهنتان می‌آید و بعد همه‌ی این‌ها در فکر شما به سوی نا شناخته‌ها می‌رود. آبی به عنوان رنگ الوهیت شناخته شده است. گفته شده است استفاده از رنگ آبی در زندگی روزمره‌‌مان صلح و تفاهم، و همین طور راحتی در جریان روابط را به بار می‌آورد. این رنگ هم چنین به تسکین و آسودگی شخص کمک می کند.

  نیلی

  دومین رنگ از پایین در رنگین کمان نیلی است. رنگ نیلی نمونه‌ی پر رنگ‌تری از رنگ آبی است. رنگ نیلی به معنی بی ‌نهایت است. هم چنین نماد عقل، شهود، و تسلط بر نفس می‌باشد. این رنگ به عنوان پلی بین متناهی و نا متناهی شناخته شده است. انرژی رنگ آبی در رنگ نیلی چندین برابر می‌شود.

  بنفش

  بنفش آخرین و پایین‌ترین رنگ در رنگین کمان است. این رنگ ترکیبی از رنگ‌های قرمز و آبی است. این رنگ بالاترین و رقیق‌ترین نمود نور است و در سمت مخالف رنگ قرمز قرار می‌گیرد. این رنگ به پایان و هم چنین آغاز ارتعاش انرژی معروف شده است. بنفش تیره نماد دست یابی به سطوح بالای معنویت، و بنفش کم ‌رنگ سمبل عشق به بشریت است. به طور معمول بنفش همواره نماد خانواده‌های بزرگ منش بوده است.

  منبع مطلب : rasekhoon.net

  رنگ های رنگین کمان کدامند و هر کدام به چه معنا هستند؟

  آشنایی با رنگ های رنگین کمان و معانی جالب آن ها . تحقیقی درباره رنگ های رنگین کمان و معنی آنها . هر کدام از رنگهای قوس قزح چه معنی می دهند؟

  رنگ های رنگین کمان کدامند و هر کدام به چه معنا هستند؟

  چگونه می شود که بعد از هربار بارش باران رنگین کمان زیبایی در آسمان جلوه می دهد هر چند که این زیبایی در هر مکانی دیده نمی شود . رنگین کمان یکی از پدیده های خارق العاده ای است که در طبیعت به وجود می آید و چشمان همه را به خود خیره می کند. آن دارای هفت رنگ است که هر یک از رنگ های آن دارای یک معنای خاص است. با ما باشید تا شما را با این موضوع حیرت انگیز آشنا کنیم.

  رنگین کمان چه رنگ هایی دارد ؟

  رنگین کمان یکی از زیباترین پدیده های طبیعت است. شاید در روزهای بارانی دیده باشید که پس از بند آمدن باران و بالا آمدن خورشید، ناگهان نوارهای رنگی به هم چسبیده در آسمان پدیدار می شود که زیبایی شگفت انگیزی دارد.

  این پدیده می تواند برای کودکان بسیار جالب باشد چون آن ها نمی دانند که این یک پدیده ی طبیعی است. رنگین کمان در اثر تابش نور خورشید به قطرات باقی مانده باران در هوا به وجود می آید و دارای هفت رنگ است.

  رنگین کمان از نوارهای رنگی به هم چسبیده تشکیل می شود که مانند کمان بر فراز آسمان ایجاد می شود. به همین دلیل به آن رنگین کمان (کمان رنگی) گفته می شود.

  همانطور که گفته شد این پدیده شگفت انگیز از هفت رنگ تشکیل شده است. رنگ های رنگین کمان عبارتند از:

  قرمز نارنجی زرد سبز آبی نیلی بنفش

  هر یک از این رنگ ها معنی خاصی دارند که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد.

  رنگین کمان چند رنگ دارد ؟

  ۱. معنی رنگ قرمز در رنگین کمان

  رنگ قرمز اولین رنگ در رنگین کمان است که در بالای آن وجود دارد. همانطور که می دانید رنگ قرمز نماد عشق است. قرمز همیشه رنگ انرژی و اشتیاق است و طول موج بسیار بالایی دارد.

  همچنین رنگ قرمز نماد جنب و جوش و امنیت است. قرمز همیشه به نشان دادن شور و حرارت هم معروف بوده است. در رنگین کمان نیز این رنگ به معنای جنب و جوش است.

  ۲. معنی رنگ نارنجی در رنگین کمان

  دومین رنگ در رنگین کمان رنگ نارنجی است. رنگ نارنجی از ترکیب قرمز و زرد تشکیل می شود و به اندازه ی رنگ قرمز آتشین و تند نیست و رنگ گرمی است. نارنجی در رنگین کمان نماد خلاقیت است و نماد زیادی عقل و انرژی می باشد.

  نارنجی کمی از پویایی رنگ قرمز را داراست ولی باملاحظه تر و کنترل شده تر از آن است. این رنگ می‌تواند خلاقیت و بازیگوشی فرد را افزایش دهد و تعادل در زندگی را به ارمغان بیاورد.

  ۳. معنی رنگ های رنگین کمان: زرد

  سومین رنگ در رنگین کمان، رنگ زرد است. این رنگ زیبا همرنگ خورشید است و باعث طراوت می شود. معمولا رنگ زرد را با پر انرژی بودن می شناسند و در آن همه چیز روشن و شاد است.

  رنگ زرد باعث می شود که افکار در ذهن افراتد واضح شود و بتواند در تصمیم گیری ها مهارت پیدا کند. معمولا رنگ زرد همراه با عقل و خرد است و در رنگین کمان هم نماد عقل است.

  ۴. معنی رنگ سبز رنگین کمان

  چهارمین رنگ در رنگین کمان رنگ سبز است. همانطور که گفته شد رنگین کمان دارای هفت رنگ است که رنگ سبز رنگ میانی آن است. این رنگ از ترکیب آبی و زرد تشکیل می شود.

  رنگ سبز مرکز طیف است و موجب آرام بخشی افراد می شود. همچنین این رنگ را رنگ باروری نیز می دانند و آن را به عنوان نماد هماهنگی، تعادل، رشد و سلامتی می شناسند. رنگ سبز در رنگین کمان به معنای طبیعت است.

  رنگ های رنگین کمان نماد چیست ؟

  ۵. معنای رنگ آبی در رنگین کمان

  پنجمین رنگ در رنگین کمان رنگ آبی است. اولین چیزی که با فکر کردن به رنگ آبی به ذهن می رسد، آسمان و اقیانوس است. آبی به عنوان رنگ الوهیت شناخته شده است. در واقع استفاده از رنگ آبی در زندگی باعث ایجاد صلح و تفاهم می شود.

  به عبارتی دیگر رنگ آبی همیشه نشان از تسکین و آسودگی دارد و در رنگین کمان به معنی الوهیت است.

  ۶. معنی رنگ نیلی در رنگین کمان

  ششمین رنگ در رنگین کمان، رنگ نیلی است. نیلی پر رنگ تر از آبی است و به معنی بی نهایت است. این رنگ را نماد عقل، شهود، و تسلط بر نفس می دانند و آن را به عنوان پلی بین متناهی و نامتناهی می شناسند.

  به دلیل پر رنگ تر بودن رنگ نیلی نسبت به رنگ آبی، انرژی این رنگ از آبی بیشتر است و در رنگین کمان به معنی ابدیت است.

  ۷. معنی رنگ بنفش در رنگین کمان

  آخرین رنگ در رنگین کمان، رنگ بنفش است که از ترکیب رنگ قرمز و آبی تشکیل می شود. بنفش بالاترین و رقیق‌ترین نمود نور است و در سمت مخالف رنگ قرمز قرار می‌گیرد.

  در واقع بنفش به پایان و هم چنین آغاز ارتعاش انرژی معروف شده است و نماد عشق به بشریت و نماد خانواده های بزرگ منش می باشد. در رنگین کمان نیز بنفش نماد معنویت است.

  حالا که با رنگ های رنگین کمان آشنا شدید، با دیدن آن در آسمان می دانید که هر یک از رنگ های آن به چه معناست.

  بیشتر بخوانید :انشاهای کوتاه درباره صدای باران

  لینکداین تامبلر پینتریست Reddit VKontakte پاکت واتس آپ تلگرام وایبر

  اشتراک گذاری با ایمیل

  منبع مطلب : jadvalyab.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید