این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روز اول مدرسه چکار کنیم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روز اول مدرسه چکار کنیم را از این سایت دریافت کنید.

  روز اول مهر چگونه شروع کنیم؟

  روز اول چه کار کنیم؟ پاسخ متعارف این است که به سادگی شروع به صحبت کنیم . راه دیگر این است:((این برنامه و رئوس مطالب شماست بروید و کتابهایتان را بخرید ،

  روز اول مهر چگونه شروع کنیم؟

  چندین سال پیش گروهی از استادان دانشگاه اوکلاهاما هم دیگر را در روز اول کلاسشان ملاقات کردند و کارهایی را که هر کدامشان در آن روز انجام می دادند بررسی کردند؛ اما خیلی زود بحث آن ها از ((آن چه مشاهده کرده بودند)) به ((آن چه که امکان انجامش بود))تغییر یافت .سرانجام آن ها 9 روش عملی جالب را شناسایی کردند که در این جا به آن ها اشاره می شود؛البته معلم نباید احساس کند که ملزم به اجرای همه ی این موارد است ؛ اما به نظر می رسد اجرای حداقل یک یا چندین مورد از آن ها در روز اول یا در هفته ی اول کمک می کند تا کلاس به روش صحیحی شروع شود.

  1.   درگیر کردن سریع دانش آموزان در کلاس

  این کار به روش های مختلف صورت می گیرد:

  ·       از آن ها بخواهیم خودشان را معرفی کنند.

  ·       اجازه دهیم در باره ی موضوعی بی سر و صدا فکر کنند و بنوبسند.

  به همه ی کلاس یا گروه کوچکی از آن ها اجازه ی بحث کردن و مذاکره بدهیم.

  به نظر می رسد که اجازه دادن به دانش آموزان از همان ابتدا برای این که بدانند آن ها اعضای فعالی خواهند شد ، روش خوبی خواهد بود.

  2.  شناسایی ارزش و اهمیت موضوع درسی

  دانش آموزان با این ذهنیت که چرا این موضوع درسی مهم است وارد کلاس نمی شوند شاید لازم باشد معلم به آن ها کمک کند تا اهمیت درس را درک کنند.هر چه زودتر این اتفاق بیافتد دانش آموزان زودتر آمادگی پیدا می کنند تا دقت و انرژی شان را صرف یادگیری موضوع درسی کنند.

  3. تنظیم و ارائه توقعات

  شامل مواردی از این قبیل است:آن چه که معلم به عنوان زمان مناسب برای مطالعه و تکالیف کلاس در نظر می گیرد ، اهمیت تحویل به موقع تکالیف ، انتظارات از رفتار کلاسی ، روشی که معلم می خواهد با دانش آموزان ارتباط برقرار کند و این که تا چه اندازه ارتباط بین دانش آموزان مطلوب است.

  همچنین نخستین روز فرصتی ایجاد می کند تا پی به انتظارات دانش آموزان معلم و کلاس ببریم.

  4.            ایجاد تفاهم

  تقریبا هر کلاسی ، هم برای معلم و هم برای دانش آموزان لذت بخش تر خواهد بود ؛ اگر آن ها کمی هم دیگر را بفهمند.این تبادل و تفاهم می تواند با معرفی هم دیگر در ارائه اطلاعات قبلی شروع شود.

  5.           آشکار کردن چیزی در مورد خودتان

  گاهی اوقات ، اگر دانش آموزان را مثل یک انسان معمولی (یعنی فردی جدا از یک موضع قدرت و کارشناس درسی)تصور کنند، خیلی راحت تر می توانید با او ارتباط برقرار کنند.ارائه خاطرات شخصی و سخت گیری کم تر می تواند به این فرایند کمک کند.

  6.  تصدیق اعتبار خود

  گاهی اوقات این اتفاق خود به خود روی می دهد،اما دربرخی مواقع دانش آموزان هم نیاز دارند تا در مورد تجربه ی کاری معلم ،تجربه ی مسافرت یا تحقیقات و انتشارات معلم در یک ناحیه باخبر شوند .این شناخت باعث می شود تا دانش آموزان اطمینان یابند که معلم به آنچه در باره اش صحبت می کند اشراف دارد.

  7.            تعیین چگونگی جو حاکم بر کلاس

  هر معلمی یک نوع جو کلاسی را می پسنددسخت گیرانه ،آرام ، رسمی ، خصوصی ، طنز آمیز وجدی و غیره.باید سعی کنید هر نوع جوی را که می پسندید خیلی زود آن را ایجاد کنید و برای مابقی سال نهادینه کنید.

  8. تهیه اطلاعات اجرائی

  اغلب در طول دوره ی سال تشکیل می یابد .با فرض این که شما برنامه ی درسی با این اطلاعات دارید ، دانش آموزان به چه صورتی مطالب خواندنی نیاز خواهند داشت تکالیف منزل به چه صورتی خواهد بود محل کار شماکجاست، ساعات کاریتان چه قدر خواهد بود،سیاست شما در رابطه با حاضرین، ورقه های تاخیرداشته ، امتحانات جبرانی و...چگونه است.

  9.   معرفی موضوع درسی

  در صورتی که مروری کلی بر روی موضوع داشته باشیم ، این معرفی تسهیل خواهد شد

  ·       موضوع چیست؟

  ·       به چه صورت با بخش های علمی ارتباط پیدا می کند؟

  چند نکته

  باید به خاطر داشته باشید آن چه را که می خواهید کلاس در مابقی سال آن را انجام دهد ، باید در روز اول آن را انجام دهید؛اگر می خواهید آن ها بحث وبررسی کنند،در روز اول بحث و بررسی کنید؛ اگر می خواهید آن ها همواره در گروه های کوچک کار کنند ، در روز اول کاری را آماده کنید تا آن ها در گروه های کوچک انجام دهند.

  ·   قبل از این که امشب به خانه برگردید ، بار کارهایتان را بر زمین بگذارید. آن را با خود به خانه نبرید.می توانید فردا آن را بردارید. اگر می توانید آن چه به عنوان مسئولیت بر دوش می کشید ، برای لحظاتی پایین بگذارید و تمدد اعصاب کنید. بعد از این که استراحت کردید دوباره آن را بردارید.زندگی کوتاه است از آن لذت ببرید.

  ·   همیشه کلامتان را نرم و شیرین سازید،درست مثل این که مجبورید آن ها را بخورید .با دقت رانندگی کنید ، این تنها اتومبیل ها نیستند که ممکن است تنها یک فرد از این دنیا باشند ، اما احتمالاً تمام هستی شخص دیگر هستید.

  ·   ما می توانیم از مداد رنگی چیزهای زیادی بیاموزیم .بعضی از آن ها تیره هستند و بعضی زیبا و بعضی دیگر هم تیره . بعضی از آن ها اسم های عجیبی دارندو همه ی آن ها در رنگ های متفاوتی هستند؛ اما همه ی آن ها در یک جعبه ی مشترک زندگی می کنند.

  منبع : www.teaching.com/teaching

  برگرفته شده از مجله رشدمعلم توسط جعفری آموزگار کلاس دوم فرهنگیان

  + نوشته شده در چهارشنبه یکم آبان ۱۳۸۷ ساعت 23:18 توسط شکوفه جعفری  |

  منبع مطلب : moalememroz.blogfa.com

  روز اول مدرسه: آشنایی با هم

  روز اول کلاس،کلاسداری،آشنایی،

  منبع مطلب : www.amoozesh118.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید