این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  روز جهانی گردشگری

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  روز جهانی گردشگری را از این سایت دریافت کنید.

  روز جهانی گردشگری

  روز جهانی گردشگری

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  مناطق شش‌گانه سازمان جهانی گردشگری

  از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد.

  از گرامی داشت چنین روزی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.

  منابع[ویرایش]

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «World Tourism Day». در ، بازبینی‌شده در ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۴.

  رده‌ها: تعطیلات سکولارروزهای سازمان مللسازمان جهانی گردشگریمناسبت‌های سپتامبرمناسبت‌های ماه سپتامبر

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  روز جهانی گردشگری 2020

  سال هاست که سازمان جهانی گردشگری روز بیست و هفتم سپتامبر را با عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری کرده و کشورها را بر آن داشته تا برنامه هایی را در این روز اجرا .

  کارناوال

  نویسنده ارشد کارناوال

  انتشار 05 مهر 1397 به روز رسانی 02 مهر 1399 کارناوال بلاگ

  رویدادها و مناسبت های ملی و جهانی

  روز جهانی گردشگری 2020 | جهانگردی و توسعه روستایی

  تاریخچه روز جهانی گردشگری

  روزجهانی گردشگری 2020

  روز جهانی گردشگری در ایران

  دیدگاه

  سال هاست که سازمان جهانی گردشگری روز بیست و هفتم سپتامبر را با عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری کرده و کشورها را بر آن داشته تا برنامه هایی را در این روز اجرا کنند و با ارائه دغدغه ها و پیشنهادات کاربردی، پیشرفتی روز افزون را برای این صنعت به ارمغان بیاورند. به بهانه این روز، قصد داریم نگاهی به تاریخچه روز جهانی گردشگری از دیروز تا امروز داشته باشیم، شعارهای این روز را مرور کنیم و شعار روز جهانی گردشگری سال 2019 را مورد بررسی قرار دهیم.

  اجاره ویلا شمال بلیط اتوبوس بلیط هواپیما

  تاریخچه روز جهانی گردشگری

  جالب است بدانید که از دیرباز و پیش از آنکه روزی از سال به عنوان روز جهانی گردشگری در نظر گرفته شود، نشست هایی توسط سازمان جهانی گردشگری در کشورهای مختلف برگزار می شد تا اینکه در 27 سپتامبر سال 1979 در نشستی در کشور اسپانیا این روز را به عنوان روز جهانی گردشگری با نام بین المللی "World Tourism Day" و به اختصار "WTD" برگزیدند.

  بر اساس تصمیم سازمان جهانی گردشگریِ سازمان ملل متحد از سال 1980، روز 27 سپتامبرِ هر سال به عنوان روز جهانی گردشگری در سراسر دنیا جشن گرفته می شود. انتخاب و تصویب این روز، اتفاق مهمی در صنعت گردشگری به حساب می آید و نقطه عطفی را در گردشگری جهانی به وجود آورده است. انجام برنامه های مختلف در این روز با این اهداف صورت می گیرد: بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن نحوه تاثیرات گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در اقصی نقاط جهان.

  چرا 27 سپتامبر؟

  دلیل انتخاب 27 سپتامبر این است که در این روز، فصل سفر در نیم کره شمالی پایان می یابد و در نیمکره جنوبی آغاز می شود. در این زمان بسیاری از مردم در سراسر جهان به سفر و گشت و گذار  فکر می کنند.

  روز جهانی گردشگری

  روز جهانی گردشگری | یک میزبان، یک شعار

  به منظور گرامیداشت روز جهانی گردشگری هر سال یک کشور به عنوان محل برگزاری نشست سازمان جهانی گردشگری انتخاب می شود و میزبانی را بر عهده می گیرد. برای یکپارچه سازی برنامه ها در هر سال شعاری برای این روز توسط مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری با پیشنهاد شورای اجرایی این سازمان، اعلام می شود و کشورها برنامه های خود را بر اساس همین شعار تنظیم می کنند. در زیر به میزبانان و شعار های 10 سال گذشته اشاره می کنیم:

  سال کشور میزبان شعار 2020 مرکوسور

  گردشگری و توسعه روستایی

  2019 هند

  گردشگری و مشاغل؛ آینده‌ای بهتر برای همه

  2018 مجارستان

  گردشگری و تحول دیجیتالی

  2017 قطر

  گردشگری پایدار ابزاری برای توسعه

  2016 تایلند

  گردشگری برای همه؛ ترویج دسترسی جهانی

  2015 اسپانیا

  یک میلیارد گردشگر، یک میلیارد فرصت

  2014 مکزیک

  گردشگری و توسعه جامعه

  2013 مالدیو

  گردشگری و آب؛ حفاظت از آینده مشترک

  2012 اسپانیا

  گردشگری و انرژی پایدار

  2011 مصر اتصال فرهنگ ها 2010 چین

  گردشگری و تنوع زیستی

  روز جهانی گردشگری 2018

  روز جهانی گردشگری 2020 | گردشگری و توسعه روستایی

  سازمان جهانی گردشگری، شعار امسال روز جهانی گردشگری در سال 2020 را به نام " سال گردشگری و توسعه روستایی " انتخاب کرده است؛ روزی که همه ساله در تاریخ 27 سپتامبر (6 مهرماه) جشن گرفته می شود. امسال برای اولین بار در طول تاریخِ این سازمان، جشن روز جهانی گردشگری نه توسط یک کشور که توسط گروهی از کشورها برگزار می شود. کشورهای آرژانتین، برزیل، پاراگوئه، اروگوئه و شیلی که در کنار هم گروه کشورهای " مرکوسور " را تشیکل می دهند، میزبانی این رویداد را بر عهده دارند. این میزبانی چندگانه باعث تجلی روح همکاری و یگانگی در میان کشورهای عضو سازمان جهانی گردشگری می شود، چیزی که در این روزهای شیوع کرونا در جهان و ضربه سخت صنعت گردشگری از آن، به شدت به آن نیاز دارند.

  چرا این شعار؟

  برای بسیاری از جوامع روستایی، گردشگری به معنی ایجاد فرصت است. گردشگری در روستاها باعث ایجاد شغل و توانمندسازی اقتصادی به ویژه برای زنان و جوانان می شود. گردشگری به جوامع روستایی این امکان را می دهد تا از محیط طبیعی روستای خود در کنار فرهنگ و میراث تاریخی شان محافظت کنند. روستاها برای رسیدن به این هدف، فرصت کسب تجربه های منحصربه‌فرد و خالص را در اختیار گردشگران قرار می دهند. این ویژگی گردشگری که باعث می شود روستاها کیفیت و اصالت خود را حفظ کنند و فراموش نشوند، موضوع اصلی بزرگداشت روز جهانی گردشگری در سال 2020 است.

  امسال و این شعار، فرصتی برای ترویج ظرفیت های بالقوه گردشگری برای تولید شغل و ایجاد فرصت های گوناگون در روستاهاست. با استفاده از این شعار همچنین می توان از نقش مهم و منحصربه‌فرد گردشگری در محافظت و ترویج میراث طبیعی و فرهنگی روستایی و مهار مهاجرت از روستا به شهرها تجلیل کرد.

  روز جهانی گردشگری 2020

  روز جهانی گردشگری در ایران

  روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری از ۵ تا ۱۲ مهرماه با برنامه هایی همراه است. امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا برنامه های هفته گردشگری به صورت مجازی، نیمه مجازی یا در فضای باز برگزار می شود. به جز این مراسم ملی این برنامه ها نیز در نظر گرفته شده اند:

  امکان بازدید رایگان و نیم بها از تمام موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

  افتتاح پروژه های گردشگری

  تجلیل از فعالان، سرمایه گذاران و کارآفرینان صنعت گردشگری

  برگزاری جشن ها، نمایشگاه ها و گردهمایی ها در همه استان ها

  رالی تور خودروهای مسافرتی

  روز جهانی گردشگری نقشه تهران

  منبع مطلب : www.karnaval.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید