این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زاویه 360 درجه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زاویه 360 درجه را از این سایت دریافت کنید.

  یک زاویه ۳۶۰ درجه ای! – فضای کاری اشتراکی زاویه

  یک زاویه ۳۶۰ درجه ای!

  یک زاویه ۳۶۰ درجه ای!

  من در زاویه چه کار می‌کنم؟ سؤالی که جوابش برای خود من هم پیچیده است. نقشی که من برای خودم در زاویه قائل هستم؛ چیزی بیشتر از یک عنوان یا سمت شغلی محسوب می‌شه. فرهنگ سازمانی زاویه مثل یک استارتاپ می‌مونه. توی زاویه هر کسی هر گوشه‌ای از کار رو که می‌تونه به پیش می‌بره.

  مسئولیت من توی زاویه بیشتر مربوط به اعضا و تجربشون می‌شه. طی این ۸ ماه که از شروع همکاری من با تیم فضای کار مشترک زاویه می‌گذره؛ من به همراه دیگر اعضای تیم اجرایی زاویه موفق شدیم قدم‌های رو به جلویی برای بهبود تجربه کاربری اعضا برداریم. ما برای زاویه برنامه‌ها و مسیر طولانی پیش رو داریم که در این مطلب بخشی از این برنامه‌ها رو به شما توضیح می‌دم.

  شروع همکاری من با فضای کار اشتراکی زاویه

  گفت‌وگوهای من با ایمان و اتابک از اواخر بهمن ۱۳۹۷ شروع شد. ما در جلسات ۳ نفره خودمون پیرامون موضوعات مختلفی حرف زدیم. از نیازمندی‌های اعضای زاویه و کادوی شب عید گرفته تا هدیه‌های کوچیک برای خوشامدگویی از جمله موضوعات ما بودند. دغدغه ما همیشه دغدغه بهتر شدن و متفاوت بودن تجربه اعضا بوده و هست. علاوه بر این، دوست داشتیم به تک‌تک اعضا و نیازهاشون توجه ویژه داشته باشیم. ما توی تیم زاویه به این فکر می‌کردیم که بتونیم شرایط و بستری برای همسو شدن با اهداف اعضامون ایجاد کنیم. بستری که در اون به اعضای زاویه برای رسیدن به موفقیت‌های شخصی و تیمی کمک کنیم.

  وظیفه من در شروع همکاری با فضای کار مشترک زاویه، بهینه‌سازی و طراحی فرآیندهای امور ثبت نامی و روزمره اعضا بود. روز اول که کار رو شروع کردم اصلا فکرش رو هم نمی‌کردم که قراره در جستجوی جواب یک سری سؤال، زندگی من وارد دوران جدیدی بشه. دوران پر فراز و نشیب ایجاد پلتفرم «زاویه ۳۶۰»! در این یادداشت به توضیح مواردی دربارهٔ این پلتفرم می‌پردازم و شما رو در جریان بلند پروازی‌های ما برای آینده فضای کار مشترک قرار می‌دم.

  نیازمندی‌های جدید با گسترش سریع اعضا و امکانات

  با تغییر شرایط مکانی زاویه و افزایش شرایط پذیرش اعضا در مدت بسیار کمی تعداد اعضای زاویه از ۳۰ نفر به حدود ۲۰۰ نفر رسید!

  تیم ۳ نفره زاویه مجبور بود حجم زیادی از اطلاعات اعضا را نگهداری و ویرایش کنه. قراردادها، شرایط پرداخت، تغییر عضویت و لیست اعضای هر تیم فقط بخشی از این اطلاعات بودند. نگهداری و ویرایش این حجم از داده اگر چه تا اون زمان به شیوه سنتی انجام شده بود اما ادامه روش های سنتی با وسعت جدید تقریبا غیر قابل تصور بود. برای همین بود که اتوماسیون فرآیندهای اداری و مدیریت اعضا زاویه در اولویت اول کار ما قرار گرفت.

  مهم‌ترین مسئله قرارداد و الحاقیه‌های اعضای زاویه بود، وارد کردن اطلاعات شخصی (که کم هم نبود) برای هر عضو و ثبت تغییرات کاربری هرکدام از اعضا در طی زمان حضورشون، از جمله مواردی هستند که وجود چنین پلتفرمی رو برای ما حیاتی می‌کرد.

  شروع داستانی به نام پلتفرم زاویه ۳۶۰

  از خرداد ۹۸ تیم اجرایی زاویه به همراه تیم خوب روشاک، ساخت فرایند اتوماسیون صدور قراردادها رو تحت قالب پلتفرمی با نام «زاویه ۳۶۰» شروع کرد. اما این اول ماجرا بود. زاویه ۳۶۰ اصلا قصد این را نداشت که پروژه کوچیکی باشه و سودای بزرگی توی سرش می‌چرخید!

  ایمان داوودیان به داستان زاویه۳۶۰، امکانات و ابعاد مختلفش از مدت‌ها قبل فکر کرده بود و توی ذهن خودش حسابی به موضوع پرداخته بود، قرار شد زاویه ۳۶۰ ابزار و محصولی باشه که به همه نیازهای یک فضای کار اشتراکی جواب بده و مدیریت همه امور به صورت یکپارچه در دورن اون مجتمع بشه. علاوه بر امکانات اداری مرسوم، بنا بر این شد که زاویه ۳۶۰ تمام امکاناتی که برای تعامل اعضای یک فضای کار اشتراکی می‌شه تصور کرد رو هم داشته باشه. امکاناتی مثل اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام رویدادها، اطلاع از اقلام و اجناس مورد نیاز برای فضا و اطلاع از اقلام مورد نیاز روزانه برای اعضا از جمله امکانات پیش‌بینی شده در پلتفرم زاویه ۳۶۰ بود.

  در مسیر زاویه ۳۶۰

  ساختن بک‌لاگ پلتفرم زاویه ۳۶۰ یکی از سخت‌ترین قسمت‌های کار بود. قسمتی که تقریباً اولین، بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین مرحله بود. برای سهولت در انجام مراحل پیش رو، از اونجایی که دیتابیس جامعی از اعضای فعلی اون زمان در دسترس نبود، باید اطلاعات کاربری تک تک اعضا، از جمله اطلاعات شخصی و پرداختی رو جمع‌آوری می‌کردیم تا پاسخگوی بخش‌های حقوقی و مالی باشیم.

  درس بزرگی که در این مدت گرفتم اهمیت دیتا، معماری اطلاعات و در عین حال ثبت همه داده‌ها به صورت قابل فهم برای سایرین بود، که در حقیقت اساس داشتن یک سیستم و سرویس آنلاین محسوب می‌شه. همه داده‌های ما در اِکسِل شیت‌های مختلف نگه داری می‌شد و باید هر کدام جداگانه بررسی و انتقال داده می‌شدند.

  مواجهه با مشکلات در مسیر ایجاد زاویه ۳۶۰

  ما با دو دسته نیاز متفاوت روبه‌رو بودیم. از طرفی باید نیازهای بخش اداری و حقوقی رو پاسخ می‌دادیم و از طرفی با نیازهای روز افزون اعضای زاویه مواجه بودیم. اما دغدغه بزرگتری هم پیش روی ما بود! ما مجبور شدیم زاویه ۳۶۰ را قبل از توسعه و تست منتشر کنیم. فرزند نوزاد ما یعنی زاویه ۳۶۰ قبل از اینکه فرصت آزمایش و خطا داشته باشه مجبور بود پا به عرصه وجود بگذاره. در چنین شرایطی بدیهی بود که پروژه در حین استفاده با ایراداتی روبه‌رو بشه و تغیرات باید به صورت زنده و سریع روی پلتفرم اعمال می‌شدند. هر روز به تعداد کاربران زاویه ۳۶۰ اضافه می‌شد و مجبور بودیم در حل مسئله بسیار سریع و Agile باشیم.

  ما از نقطه صفر به سمت ایجاد یک پلتفرم جامع و کامل حرکت کرده بودیم! جایی که در نگاه اول فاصله زیادی باهاش داشتیم. پلتفرمی که باید در کمترین زمان پاسخگوی هر دو بخش اداری و کاربری می‌بود.

  مهاجرت فرایندهای اداری از روش سنتی و مکتوب به شیوه اتوماتیک مهم‌ترین گام برای ما بود. به همین خاطر اولین اقدامات هم بر اساس همین اولویت‌بندی شدند.

  اما هیچ چیز به این سادگی حرکت نمی‌کرد! در شرایطی که تیم زاویه و روشاک به شدت درگیر توسعه زاویه ۳۶۰ بود؛ توییت‌ها و بازخوردهای کاربران نشون می‌داد که باید فکری به حال ایرادات پلتفرم کرد. بازخورد کاربران ما رو بیشتر مصمم کرد که نیازمند باز طراحی فرایندها هستیم. اما تیم ۳ نفره زاویه در هر لحظه با مشکلات مدیریت فضای کار مشترک، مسائل مربوط به اعضا و رویدادها روبه‌رو بود. مسائل و مشکلاتی که شاید از نگاه یک ناظر بیرونی خیلی مهم نباشند اما این درگیری‌ها به اندازه‌ای وقت و انرژی و تیم رو مشغول می‌کرد که دیگه مجالی برای طراحی مجدد فرآیندهای زاویه ۳۶۰ باقی نمی‌موند.

  منبع مطلب : zavie.co

  مفهوم درجه در زاویه — به زبان ساده (+ دانلود فیلم آموزش رایگان) – فرادرس

  در این آموزش، با مفاهیم درجه، زاویه و اندازه‌گیری آن آشنا خواهیم شد. فهرست مطالب این نوشته نشانه درجه: ° یک درجه دایره کامل چرا ۳۶۰ درجه؟ اندازه‌گیری زاویه فیلم آموزشی مفهوم درجه در زاویه ما برای اندازه‌گیری زاویه از واحدی به نام درجه (degree) استفاده می‌کنیم. یک دایره کامل، 360 درجه است. (برای اندازه‌گیری […]

  زاویه . هندسه

  مفهوم درجه در زاویه — به زبان ساده (+ دانلود فیلم آموزش رایگان)

  آخرین به‌روزرسانی: ۳ دی ۱۴۰۱

  زمان مطالعه: ۵ دقیقه

  در این آموزش، با مفاهیم درجه، زاویه و اندازه‌گیری آن آشنا خواهیم شد.

  فهرست مطالب این نوشته

  فیلم آموزشی مفهوم درجه در زاویه

  نشانه درجه: ° یک درجه دایره کامل چرا ۳۶۰ درجه؟ اندازه‌گیری زاویه

  فیلم آموزشی مفهوم درجه در زاویه

  دانلود ویدیو

  ما برای اندازه‌گیری زاویه از واحدی به نام درجه (degree) استفاده می‌کنیم.

  یک دایره کامل، 360 درجه است.

  (برای اندازه‌گیری زاویه از واحد دیگری به نام رادیان نیز استفاده می‌شود.)

  توجه: از «درجه» به عنوان واحد اندازه‌گیری دما هم استفاده می‌شود ولی درجه‌ای که اینجا در مورد آن صحبت می‌کنیم، متفاوت و مربوط به زاویه است.

  نشانه درجه: °

  برای نشان دادن درجه، از یک دایره کوچک بعد از اندازه زاویه استفاده می‌کنیم.

  برای مثال °90  یعنی 90 درجه.

  یک درجه

  این مقدار، نشان دهنده اندازه یک درجه است.

  دایره کامل

  یک دایره کامل، 360 درجه است.

  نیم دایره، °180 است. (به آن زاویه نیم‌صفحه هم می‌گویند.)

  ربع دایره، °90 است. (به آن زاویه قائمه هم می‌گویند.)

  چرا ۳۶۰ درجه؟

  یکی از دلایل این انتخاب ممکن است آن باشد که تقویم‌های قدیمی مثل تقویم ایرانی، یک سال را 360 روز در نظر می‌گرفتند و با این حساب، ستاره‌ها هر روز یک درجه دور ستاره شمال می‌چرخیدند.

  علاوه بر این، 360 بر اعداد 2، 3، 4، 5، 6، 8، 9، 10، 12، 15، 18، 20، 24، 30، 36، 40، 45، 60، 72، 90، 120 و 180 تقسیم‌پذیر است و به همین دلیل بسیاری از محاسبات هندسی راحت‌تر انجام می‌شوند.

  اندازه‌گیری زاویه

  معمولاً برای اندازه‌گیری زاویه از نقاله استفاده می‌شود.

  یک نقاله معمولی از 0 تا 180 درجه را اندازه می‌گیرد.

  نقاله‌هایی به شکل دایره کامل هم وجود دارند. البته این نقاله‌ها کاربرد چندانی ندارند چون اندازه‌شان بزرگ است.

  منبع بر اساس رای ۱۵۸ نفر

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  شما قبلا رای داده‌اید!

  اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.

  ثبت نظر منابع: مجله فرادرس به اشتراک بگذارید: مطالب مرتبط

  مرکز تقارن چیست؟ – به زبان ساده + در اشکال مختلف

  ۱۸ آبان ۱۴۰۱

  ارتفاع چیست؟ – ارتفاع در اشکال هندسی به زبان ساده

  ۱ مرداد ۱۴۰۱

  خط تقارن چیست؟ — تعریف محور تقارن به زبان ساده + مثال های تصویری

  ۲۵ تیر ۱۴۰۱

  قرینه شکل چیست؟ — به زبان ساده + مثال و حل تمرین

  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  قطر چیست؟ — قطر در اشکال هندسی

  ۵ تیر ۱۴۰۱

  تقارن مرکزی چیست؟ — به زبان ساده + مثال

  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  محیط چیست؟ — به زبان ساده + حل مثال های تصویری

  ۹ خرداد ۱۴۰۱

  مساحت چیست؟ — به زبان ساده + حل مثال های متنوع

  ۷ خرداد ۱۴۰۱

  تقارن محوری چیست؟ — به زبان ساده + مثال و فیلم آموزشی

  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  مساحت بیضی با انتگرال — اثبات فرمول به زبان ساده

  ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

  One thought on “مفهوم درجه در زاویه — به زبان ساده (+ دانلود فیلم آموزش رایگان)”

  مهدی پورراهدار

  ۱۱ آبان، ۱۳۹۹ در ۶:۱۵ ب٫ظ

  ممنون از شما عالی بود

  پاسخ نظر شما چیست؟ برچسب‌ها ANGLE BASIC MATHEMATIC DEGREE MATH MATHEMATIC PROTRACTOR آموزش ریاضی آموزک آموزک ریاضی آموزک هندسه اندازه گیری زاویه درجه ریاضی ریاضی دبستان زاویه نقاله

  منبع مطلب : blog.faradars.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید