این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زمان مصرف متفورمین

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زمان مصرف متفورمین را از این سایت دریافت کنید.

  دوز و مقدار مصرف متفورمین

  میزان دوز مصرفی متفورمین

  دوز و مقدار مصرف متفورمین

  متفورمین یکی از داروهای مهمّ در درمان دیابت است که در کنار تغذیه و ورزش به عنوان درمان اولیّه و اصلی دیابت در نظر گرفته می شود. با توجّه به شیوع بالای مصرف این دارو به دوزهای توصیه شده دارو اشاره خواهیم کرد.

  👈 بیشتر بدانیم: آشنایی با متفورمین 🔗

  متفورمین در داروخانه ها به دو شکل وجود دارد؛ متفورمین عادی و متفورمین آهسته رهش. هر دو شکل متفورمین یک دارو هستند، اما به روش های مختلف مصرف می شوند.

  متفورمین استاندارد باید دو یا سه بار در روز مصرف شود. توصیه می شود که بیماران آن را با وعده های غذایی برای کاهش درد معده و روده که از عوارض جانبی دارو است، میل کنند.

  متفورمین آهسته رهش برای مصرف یک بار در روز ساخته شده است و باید در شب مصرف شود، با شام. این نحوه مصرف می تواند به کاهش سطح گلوکز بالا در طول شب کمک نماید.

  دوز معمول بزرگسالان برای دیابت نوع۲

  قرص عادی

  دوز اولیه: ۵۰۰ میلی گرم خوراکی دو بار در روز یا ۸۵۰ میلی گرم خوراکی یک بار در روزافزایش دوز: افزایش ۵۰۰ میلی گرم در هفته یا ۸۵۰ میلی گرم هر ۲ هفته در صورت تحملدوز نگهدارنده: ۲۰۰۰ میلی گرم در روز در دوزهای منقسمحداکثر دوز: ۲۵۵۰ میلی گرم در روز

  قرص طولانی رهش

  دوز اولیه: ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم خوراکی یک بار در روزتیتراژ دوز: افزایش ۵۰۰ میلی گرم در هفته در صورت تحملحداکثر دوز: ۲۰۰۰ میلی گرم در روزتغییر دارو از عادی به قرص طولانی رهش:

  بیمارانی که داروی عادی یا همان رهش سریع دریافت می کنند می توانند با همان دوز کل روزانه (تا ۲۰۰۰ میلی گرم در روز) داوی خود را به داروی طولانی رهش تغییر دهند.

  نکات مهمّ

  متفورمین، اگر منع مصرف نداشته باشد، باید به عنوان اولین خط درمانی برای کنترل دیابت نوع ۲ در نظر گرفته شود.

  داروی عادی یا با رهش فوری: در دوزهای منقسم ۲ تا ۳ بار در روز همراه با غذا مصرف شود. به آرامی دارو را افزایش دهید تا عوارض گوارشی به حداقل برسد. به طور کلی، پاسخ های قابل توجهی با دوزهای کمتر از ۱۵۰۰ میلی گرم در روز مشاهده نمی شود و دوزهای بالای ۲۰۰۰ میلی گرم به طور کلی با اثر اضافی کم و تحمل پذیری ضعیف تر همراه است لذا بهترین دوز بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌گرم در روز است.

  دارو با انتشار طولانی مدت (ER): یکبار و همراه با وعده غذایی عصر مصرف شود. اگر کنترل قند خون با ER ۲۰۰۰ میلی گرم یک بار در روز حاصل نشد، ممکن است تقسیم دوز روزانه به ER ۱۰۰۰ میلی گرم دو بار در روز در نظر گرفته شود. اگر کنترل قند خون هنوز به دست نیامده است، به محصول با رهش فوری تغییر دهید.

  دوز معمول کودکان برای دیابت نوع۲

  برای کودکان با سن ده سال و بیشتر

  قرص عادی

  دوز اولیه: ۵۰۰ میلی گرم خوراکی دو بار در روزتیتراسیون دوز: افزایش ۵۰۰ میلی گرم در هفته در صورت تحمل. دوز روزانه باید در دوزهای منقسم ۲ تا ۳ بار در روز همراه با غذا مصرف شودحداکثر دوز: ۲۰۰۰ میلی گرم در روز

  سوسپانسیون خوراکی با رهش طولانی مدت

  دوز اولیه: ۵۰۰ میلی گرم خوراکی یک بار در روز همراه با وعده غذایی عصر.تیتراسیون دوز: افزایش ۵۰۰ میلی گرم در هفته بر اساس کنترل قند خون و تحملحداکثر دوز: ۲۰۰۰ میلی گرم در روز

  تنظیم دوز در نارسایی کلیه

  قبل از شروع درمان eGFR را محاسبه نمایید. GFR عددی است که نشانگر قدرت کلیه در فیلتر کردن مواد دفعی از خون است و میزانی از خون که در دقیقه فیلتر می شود را نشان می‌دهد. این عدد با یک فرمول ریاضی که شامل سن، وزن بدن و کراتی نین سرم است محاسبه می شود و در مردان و زنان متفاوت است. شما می توانید این عدد را از پزشک خود بخواهید یا اینکه آن را با فرمول زیر محاسبه نمایید:

  میزان نرمال آن در حدود ۹۰ تا ۱۲۰میلی لیتر در دقیقه است. از عدد ۹۰ تا ۶۰ کاهش خفیف، از ۶۰ تا ۳۰ کاهش متوسط، از ۳۰ تا ۱۵ کاهش شدید و کمتر از ۱۵ میلی لیتر در دقیقه اصطلاحاً نارسایی کلیه تعریف می شود.

  eGFR کمتر از ۳۰ میلی لیتر در دقیقه: استفاده از متفورمین، منع مصرف دارد

  eGFR ۳۰ تا ۴۵ میلی لیتر در دقیقه: شروع درمان توصیه نمی شود

  eGFR که در طول درمان به کمتر از ۳۰ میلی لیتر در دقیقه: درمان را قطع کنید

  eGFR که در طول درمان به کمتر از ۴۵ میلی‌لیتر/دقیقه می‌رسد: ارزیابی خطرات در مقابل مزایای ادامه درمان

  eGFR بیشتر از ۴۵ میلی لیتر در دقیقه: ادامه دوز عادی و هیچ تنظیم دوز توصیه نمی شود

  تنظیم دوز در بیماری کبدی

  در بیماران مبتلا به نارسایی کبدی توصیه نمی شود.

  در افراد مسن

  بیماران مسن، ناتوان و مبتلا به سوء تغذیه: معمولاً تیتراسیون تا حداکثر دوز توصیه نمی شود.

  این دارو را در زمان یا قبل از تصویربرداری قطع کنید:

  در بیماران با eGFR بین ۳۰ تا ۶۰ میلی لیتر در دقیقه

  در بیماران با سابقه نارسایی کبدی، اعتیاد به الکل یا نارسایی قلبی

  در بیمارانی که کنتراست یددار داخل شریانی دریافت می کنند

  ۴۸ ساعت پس از عمل eGFR را دوباره ارزیابی کنید. تنها در صورتی که عملکرد کلیه پایدار باشد، درمان را مجدداً شروع کنید.

  مصرف همزمان با انسولین

  برای به حداقل رساندن خطر هیپوگلیسمی ممکن است دوز کمتری از انسولین یا عوامل ترشح کننده انسولین مورد نیاز باشد.

  انسولین درمانی همزمان:

  هنگام شروع درمان در بیمارانی که در حال حاضر انسولین دریافت می کنند، متفورمین باید با ۵۰۰ میلی گرم خوراکی یک بار در روز شروع شود و با افزایش ۵۰۰ میلی گرم در هفته تیتر شود.

  هنگامی که سطح گلوکز خون ناشتا به کمتر از ۱۲۰ میلی گرم در دسی لیتر کاهش می یابد، دوز انسولین را بین ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش دهید.

  منبع مطلب : ghalbeman.ir

  بهترین زمان مصرف متفورمین چه زمانی است؟ صبح یا شب؟

  بهترین زمان مصرف متفورمین برای لاغری چه زمانی است؟ چگونه از قرص متفورمین استفاده کنم تا لاغر کنم اینها نکاتی هستند که در این مقاله به شما خواهیم گفت.

  دارو و عوارض

  بهترین زمان مصرف متفورمین چه زمانی است؟ صبح یا شب؟

  mrmmhآوریل 4, 20201396,272 زمان تقریبی مطالعه 10 دقیقه

  بهترین زمان مصرف متفورمین هرچه سریع تر، زمانیه که شما این قرص رو همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم مصرف کنید. پس محققان توصیه میکنند که با دقت از برنامه ی غذایی ویژه ای که پزشک به شما میده، پیروی کنید و طبق دستور پزشک خود به طور منظم ورزش کنید.

  بهترینی وقتیه که این قرص رو همراه وعده های غذایی مصرف کنید. این قرص رو با اولین و آخرین وعده ی غذایی میل کنید.

  قرص متفورمین برای چی استفاده میشه؟

  باعث درمان دیابت نوع دوم میشه، این دارو ممکنه به صورت ترکیبی هم تجویز بشه.

  برای جلوگیری از مبتلا شدن به دیابت در افرادی که خطر ابتلا به دیابت رو دارند.

  درمان علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک با کاهش دادن سطح هورمون آندروژن.

  برای کاهش وزن ولاغری شکم.

  از این دارو برای درمان علائم PCOS استفاده میشه.

  علائم این بیماری عبارتند از: تخمک گذاری وچرخه ی قاعدگی نامنظم و… . این دارو به باروری کمک میکنه واحتمال بارداری موفقیت آمیز رو افزایش میده. خطر سقط زودرس یا دیابت حاملگی رو کاهش میده. بهتریه تا اطلاعات بیشتری رو در باره قرص متفورمین و لاغری شکم داشته باشین.

  با لمس عکس زیر و دنبال کردن صفحه اینستاگرام ” های زیبا ” از تخفیفات ویژه خدمات ما بهره مند بشید.

  برای دریافت مشاوره رایگان رژیم غذایی فرم زیر را پر کنید

  فواید مصرف قرص متفورمین برای افراد دیابتی

  مصرف این دارو در بیماران دیابتی خطر ابتلا به سرطان رو کاهش میده و از بروز مسائلی مانند حمله قلبی یا قطع عضو و …. جلوگیری میکنه. همچنین برای لاغر شدن و کاهش وزن، کاهش کلسترول مصرف میشه.

  تحقیق ها وآزمایش هایی که انجام شده نشون میده که اگه شما قصد دارید که با مصرف قرص متفورمین وزن خودتونو کم کنید باید همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم این دارو رو مصرف کنید و همچنین با در نظر گرفتن بهترین زمان مصرف متفورمین، به کاهش وزن خود کمک کنید.

  برای مطالعه: لاغری شکم و پهلو

  رژیم لاغری 216 ، 6 کیلو لاغری در 21 روز!

  بهترین زمان مصرف قرص متفورمین در بارداری

  این دارو احتمال بارداری در زنانی که مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) هستند و افزایش میده. این قرص مصرف انرژی سلولی رو تنظیم میکنه.

  به طوری که از تولید قند بیشتر جلوگیری میکنه که باعث میشه، که تولید و ذخیره ی انرژی در سلول ها کنترل بشه و آنزیمی به نام آنزیم AMPK رو فعال میکنه که این آنزیم باعث میشه که سلول های ماهیچه ای میزان جذب قند موجود در خون رو زیاد کنه. یعنی قندی که در خون وجود داره، جذب سلول های ماهیچه ای میشه.

  مهم ترین سوال: چالش لاغری چیست؟ چه افرادی به کمک این چالش لاغر شدن؟

  قرص متفورمین چگونه در لاغر شدن به ما کمک میکند؟

  متفورمین در روده های شما شروع به کار میکنه. این امر تعادل باکتریای های طبیعی دردستگاه گوارش رو تغییر میده و آنزیم های خاصی رو فعال میکنه که به بدن کمک میکنه تا از چربی ها به طور موثر و مفید استفاده کنه. طبق نظر کارشناسان ما، این قرص باعث ایجاد درد معده میشه که این امر باعث میشه افراد اشتهای خودشونو از دست بدن و کمتر غذا بخورن.

  همچنین وزن بدن خودشونو در اثر اسهال از دست میدن که البته این ها عوارض گوارشی ای هستن که این دارو ایجاد میکنه. اما برای کنترل بیشترعوارض درباره بهترین زمان مصرف متفورمین و طریقه صحیح استفاده ازاون با دکتر متخصص مشورت بکنید.

  رژیم لاغری 216 ، 6 کیلو لاغری در 21 روز

  کاهش اشتها با متفورمین

  اما تفسیر و تعبیر احتمالی اینه که تغییرهایی که در روده ایجاد میشه، اشتها رو کاهش میده و این ممکنه که سطح هورمون لپتین بدن رو بالا ببره و شما احساس سیری کنید و چون اشتها ندارین پس کمتر غذا میخورین. این دارو اسید های چرب موجود در بدن رو کاهش میده.

  البته به این نکته هم توجه داشته باشید که اگه میخواین کاهش وزنتون همیشگی باشه و وزن زیادی رو کم کنین باید علاوه بر مصرف این قرص، رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم رو در برنامه ی روزانتون قرار بدین.

  اگه دنبال یک رژیم مناسب هستین: رژیم 40 روزه خام گیاه خواری چیست؟ دستور رژیم خام گیاهخواری

  بهترین زمان مصرف قرص متفورمین

  بهترین زمان مصرف این قرص زمانی هستش که شما این قرص رو به همراه وعده های غذایی مصرف میکنین تا به کاهش عوارض معده یا روده که ممکنه در چند هفته ی اول مصرف این قرص رخ بده کمک کنه. متفورمین در دو نوع عرضه میشه:

  متفورمین استانداردمتفورمین طولانی

  با توجه به پیشنهاد کارشناسان، این قرص استاندارد معمولا دو الی سه بار در روز به صورت قرص یا مایع مصرف میشه و بهترین زمان مصرف متفورمین باید همراه اولین و آخرین وعده ی غذایی یعنی همراه با صبحانه و شام مصرف بشه.

  متفورمین طولانی که به عنوان متفورمین هیدروکلراید معرفی میشه باید یک بار در روز به صورت قرص یا مایع مصرف بشه.

  مصرف متفورمین در شام

  برای این نوع از قرص ها، بهترین زمان متفورمین، زمانی صرف شام هستش یعنی این قرصو باید همراه با شام میل کنید. این قرص طولانی به آرامی و بعد از 24 ساعت متابولیزه میشه که این موضوع به کاهش عوارض جانبی دستگاه گوارش کمک میکنه.

  منبع مطلب : www.hiziba.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید