این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زن رئیس جمهور صربستان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زن رئیس جمهور صربستان را از این سایت دریافت کنید.

  همسر رییس جمهور صربستان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی+ تصاویر

  ​همسر رییس جمهوری صربستان این‌ روزها برای اختتامیه اولین کنگره بین‌المللی بانوان تأثیرگذار در تهران حضور دارد.

  همسر رییس جمهور صربستان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی+ تصاویر

  ​همسر رییس جمهوری صربستان این‌ روزها برای اختتامیه اولین کنگره بین‌المللی بانوان تأثیرگذار در تهران حضور دارد.

  کد خبر: 592887 ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ ۲۰:۰۰:۳۴ اعتمادآنلاین |

  نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تأثیرگذار  با هدف تقدیر، بهره‌برداری و حمایت و نیز کمک به رشد و ارتقای خلاقیت و ایده‌های بانوان، برپا شد.  یکی از کسانی که عکس‌هایش این‌روزها مورد توجه قرار گرفت و واکنش‌های متفاوت کاربران فضای مجازی را به همراه دارد، اولتامارا ووچیچ -همسر رییس جمهوری صربستان- است.

  به گزارش ایسنا، یکی از مکان‌هایی که او به‌عنوان همسر یک سیاستمدار اروپایی در بازدید از تهران انتخاب کرد، سازمان اسناد و کتابخانه ملی بود. او در این بازدید با اهدای ۳۲ جلد کتاب نفیس درباره تاریخ فرهنگی و اجتماعی صربستان، ‌پنجره فرهنگی جمهوری صربستان را در کتابخانه ملّی ایران - با حضور علیرضا مختارپور رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران - افتتاح کرد.

  تصاویر مربوط به حضور وی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی را می بینید:

  اخبار مرتبط

  رامبد جوان به موضوع آزار حیوانات توسط شهرداری و تمسخر بزرگمهر حسین پور در فضای مجازی واکنش نشان داد

  همه چیز کار ضدانقلاب است حتی لو رفتن سوالات کنکور!

  کشورهای در راس دنیا خواهان توانمندی نظامی ما هستند / به بهانه کرونا ۳ سال روی ذهن بچه های ما کار کر…

  کنایه روزنامه همشهری به مسئولان؛ همچنان فکر می‌کنند فضای مجازی اوقات فراغت را پر می‌کند!

  گرانی و فشار اقتصادی به همت دولت انقلابی بزودی برطرف خواهد شد

  خلاقیت رییس جمهور رییس جمهوری صربستان فضای مجازی

  منبع مطلب : www.etemadonline.com

  همسر رئیس‌جمهور صربستان در تهران چه می‌کند؟

  همسر رئیس جمهور صربستان در بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی، گفت: امروزه بسیاری از نیازهای دانشی انسان از طریق جست‌وجو در اینترنت برطرف می‌شود، اما صلح و آرامش چیزی نیست که در اینترنت بتوان آن را یافت. ما باید به دنبال صلح و آرامش در دنیا باشیم و کتابخانه‌ها، مرکز صلح و آرامش در دنیا هستند.

  جشنواره فجر

  اعلام فیلم‌های جشنواره فجر، نامزدهای جوایز سزار و سرنوشت مبهم «سقوط»

  در پنجمین روز جشنواره تئاتر فجر چه خبر است؟

  هر آنچه از ۲۴ فیلم «سودای سیمرغ» می‌دانیم

  ماجرای تغییر نام کارگردان «بچه زرنگ» چیست؟

  اعلام اسامی "سودای سیمرغ" و رونمایی از پوستر جشنواره فیلم فجر

  شنبه / ۱ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۹:۴۷

  دسته‌بندی: ادبیات و کتاب

  کد خبر: 1401110100746

  خبرنگار : 71573

  همسر رئیس‌جمهور صربستان در تهران چه می‌کند؟

  همسر رئیس جمهور صربستان در بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی، گفت: امروزه بسیاری از نیازهای دانشی انسان از طریق جست‌وجو در اینترنت برطرف می‌شود، اما صلح و آرامش چیزی نیست که در اینترنت بتوان آن را یافت. ما باید به دنبال صلح و آرامش در دنیا باشیم و کتابخانه‌ها، مرکز صلح و آرامش در دنیا هستند.

  به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، تامارا ووچیچ -همسر رئیس جمهور صربستان- و هیات همراهش که برای شرکت در اختتامیه اولین کنگره بین‌المللی بانوان تأثیرگذار مهمان جمهوری اسلامی ایران بودند، امروز (شنبه، یکم بهمن ماه) با حضور در محل کتابخانه ملّی ایران و دیدار و گفت‌وگو با رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، از گنجینه و منابع کتابی و غیرکتابی موجود در مخازن کتابخانه ملّی ایران بازدید کرد.

  او ضمن بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران و اهدای ۳۲ جلد کتاب نفیس درباره تاریخ فرهنگی و اجتماعی صربستان، ‌پنجره فرهنگی جمهوری صربستان در کتابخانه ملّی ایران را با حضور علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران افتتاح کرد.

  همسر رئیس جمهور صربستان با ابراز خرسندی از حضور در کتابخانه ملّی ایران گفت: بر اساس آموزه‌های دین اسلام، خداوند پیام‌های خود را از طریق کتاب به مردم منتقل کرده است و من بسیار خوشحالم که از نزدیک تنها قرآن هشت ضلعی در ابعاد بسیار کوچک را در کتابخانه ملّی ایران دیدم و از این موضوع بسیار شگفت‌زده شدم.

  او پس از افتتاح بخش ویژه صربستان در کتابخانه ملّی ایران تاکید کرد: این بخش فرهنگی صربستان، نشان دهنده زوایایی از تاریخ و فرهنگ صربستان است. به‌نظرم سرمایه‌گذاری در حوزه تفکر از سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها بسیار مهمتر است و لازم است توجه بیشتری به این موضوع شود.

  تامارا ووچیچ ادامه داد: امروزه بسیاری از نیازهای دانشی انسان از طریق جستجو در اینترنت برطرف می‌شود، اما صلح و آرامش چیزی نیست که در اینترنت بتوان آن را یافت. ما باید به دنبال صلح و آرامش در دنیا باشیم و کتابخانه‌ها، مرکز صلح و آرامش در دنیا هستند.

  او تأکید کرد: در این بازدید با فعالیت بخش‌های مختلف کتابخانه ملّی کشور شما آشنا شدم و از نزدیک شاهد فعالیت بانوان ایران در بخش‌های مختلف بودم و این حضور و پشتکار بانوان ایرانی موجب خوشحالی است. یک ضرب‌المثل آفریقایی می‌گوید اگر یک آقا آموزش داده شود، یک شخص آموزش می‌بیند، اما اگر یک خانم آموزش ببیند، در واقع یک کشور آموزش می‌بیند. از همین رو بسیار خوشحالم بانوان فرهیخته در مسئولیت‌های مختلف در کتابخانه ملّی ایران مشغول به کار هستند.

  همسر رئیس جمهور صربستان ادامه داد: آنچه در سفر خود به کشور ایران مشاهده کردم حضور خانم‌های ایرانی با دانش های تخصصی در علوم و حرفه‌های مختلف بود که زنانی قوی و با اعتماد به نفس هستند و این مهم هدیه‌ای است که با خود به کشورم خواهم برد.

  تامارا ووچیچ ضمن ابراز خرسندی از حضور در کتابخانه ملّی ایران گفت: این فرصت برای من بسیار مغتنم بود که با حضور در کتابخانه ملّی ایران با تاریخ و تمدن و فرهنگ غنی ایران بیشتر آشنا شوم و از مهمان نوازی شما بسیار سپاسگزارم.

  گامی برای تبادل منابع اطلاعات ایران و صربستان

  علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران هم با خوش آمدگویی به تامارا ووچیچ، همسر رئیس جمهور صربستان و هیات همراه، بر گسترش ارتباطات فرهنگی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان تأکید کرد و گفت: کتابخانه‌ها هم قلب و هم مغز جهان هستند و به قول یکی از نویسندگان مشهور اگر روزی تمام منابع انرژی جهان خاموش شوند، باز می‌شود کتابی را از قفسه کتابخانه برداشت و در زیر نور خورشید و یا در زیر نور ماه مطالعه کرد.

  او ادامه داد: با اهدای کتاب توسط نماینده محترم جمهوری صربستان به کتابخانه ملّی ایران، از میزان علاقمندی و دلسوزی این بانوی محترم نسبت به مسائل فرهنگی و کتاب‌های ارزشمند بسیار خوشحال شدم و امیدوارم با پیگیری و امضای تفاهم‌نامه متقابل بین کتابخانه ملّی ایران و کتابخانه ملّی کشور صربستان، در تبادل اطلاعات، تخصص‌ها و منابع اطلاعاتی هر دو کتابخانه گام های مثبتی را برداریم.

  در ادامه معاونین سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران نیز به تشریح فعالیت های کتابخانه ملّی ایران پرداختند.

  در این مراسم تامارا ووچیچ همسر رئیس جمهور صربستان و هیات همراه از میراث مکتوب و نفیس موجود در مخازن کتابخانه ملّی ایران همچون قدیمی‌ترین قرآن موجود در کتابخانه ملّی ایران، تنها قرآن نفیس هشت ضلعی و کوچک دنیا و نقشه های قدیمی خلیج فارس بازدید کردند.

  علیرضا مختارپور رئیس کتابخانه ملّی ایران نیز نشان یادبود سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران و یک جلد کتاب نفیس را به او اهدا کرد.

  انتهای پیام خبرنگار ندا ولی‌پور دبیر شیما غفاری

  آخرین اخبار جشنواره های فجر - کلیک کنید

  موضوعات داغ روز

  جشنواره‌های فجر1401

  جشنواره فیلم فجر 1401

  جشنواره تئاتر فجر 1401

  کافه خاطره دفاع مقدس گردشگري سودای سیمرغ

  نظرات

  منبع مطلب : www.isna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید