این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  زیباترین وصیت نامه شهید

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زیباترین وصیت نامه شهید را از این سایت دریافت کنید.

  فرازهایی از وصیت نامه شهدا

  وصیت نامه شهدا،وصیت نامه شهدا در مورد حجاب،فرازی از وصیت نامه شهدا،خلاصه وصیت نامه شهدا،وصیت نامه شهدا 8 سال دفاع مقدس,وصیت نامه شهدا از حجاب،وصیت نامه شهدا به مردم،اخلاص در وصیت نامه شهدا،خاطرات و وصیت نامه شهدا,برگزیده وصیت نامه شهدا،وصیت نامه شهدا درباره نماز

  فرازهایی از وصیت نامه شهدا

  وصیت نامه شهدا

  انسانی که با انقلاب اسلامی دگرگون شده بود، در جنگ تحمیلی به بلوغ رسید و دارای یک جهان بینی شد و این جهان بینی بیش از همه در دست نوشته ها و وصیت نامه شهدا متبلور شده است.

  بخشی از وصیت نامه شهدا

  وصیت نامه شهدا از بابت پرداختن به جزئیات حضور نیروها در یک عملیات، حال و هوایشان، راز و نیاز ها و وداع در لحظات آخر جالب توجه است.

  ۱. وصیت نامه شهید مصطفی چمران: خوش دارم هیچ‏کس مرا نشناسد

  خوش دارم هیچ‏کس مرا نشناسد، هیچ‏کس از غم‏ها و دردهایم آگاهی نداشته باشد، هیچ‏کس از راز و نیازهای شبانه‏ ام نفهمد، هیچ‏کس اشک‏های سوزانم را در نیمه‏ های شب نبیند، هیچ‏کس به من محبت نکند، هیچ‏کس به من توجه نکند، جز خدا کسی را نداشته باشم، جز خدا با کسی راز و نیاز نکنم، جز خدا انیسی نداشته باشم، جز خدا به کسی پناه نبرم

  ۲. قسمتی از وصیت نامه شهید سرلشکر خلبان عباس بابایی

  همسرم! راه خدا را انتخاب کن که جز این راه دیگری برای خوشبختی وجود ندارد.

  ملیحه جان همانطوری که میدانی احترام مادر واجب است. چنانچه انسان کوچکترین ناراحتی داشته باشد نخستین کسی که سخت ناراحت می شود مادراست که همیشه به فکر فرزند یعنی جگرگوشه اش می باشد.

  ۳. وصیت نامه شهید «حاج محمد ابراهیم همت»

  شهید همت در دومین وصیت نامه بجامانده از خود نوشته است:خویشتن را در قفس محبوس می بینم و می خواهم از قفس به در آیم. سیمهای خاردار مانعند. من از دنیای ظاهر فریب مادیات و همه آنچه كه از خدا بازم می دارد متنفرم.

  ۴. وصیت نامه شهید مجید پازوكی

  " درود بر امام امت، نایب بر حق امام زمان (عج) حضرت امام خمینی كه هرچه داریم از وجود با بركت ایشان است كه اسلام و امت اسلامی را پس از هزاروچهارصدسال مجدداً زنده نمود. قدر امام را بدانید و خالصانه پیروش باشید، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی امانت الهی هستند وظیفة همه ما پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن است. صلاح دنیا و آخرت ما در پیروی از ولایت فقیه می باشد. فعالانه در مسائل انقلاب و اجتماع شركت نمایید. حضور گسترده و آگاهانة مردم ضامن انقلاب و اصول آن است. در نماز جمعه شركت كنید و شعائراسلام را زنده تر كنید".

  اخلاص در وصیت نامه شهدا

  ۵. وصیت نامه شهید مهدی باکری

  یا روح الله و شما ای پیروان صادق یا شهیدان

  خدایا چطور وصیتنامه بنویسم در حالیکه سراپا گناه و معصیت و نافرمانی ام. گرچه از رحمت و آمرزش تو ناامید نیستم ولی ترسم از این است که نیامرزیده از دنیا بروم. می ترسم رفتنم خالص نباشد و پذیرفته درگاهت نشوم. یا رب العفو، خدایا نمیرم در حالی از ما راضی نباشی. ای وای که سیه روز خواهم بود. خدایا چه قدر دوستداشتنی و پرستیدنی هستی! هیهات که نفهمیدم. یا اباعبدالله شفاعت! آه چه قدر لذتبخش است انسان آماده باشد برای دیدار ربش، و چه کنم که تهیدستم، خدایا تو قبولم کن.

  سلام بر روح خدا، نجات بخش ما از عصر حاضر، عصر ظلم وستم، عصر کفر و الحاد، عصر مظلومیت اسلام و پیروان واقعی اش. عزیزانم شبانه روز باید شکرگزار خدا باشیم که سرباز راستین صادق این نعمت شویم و باید خطر وسوسه های درونی و دنیافریبی را شناخته و بر حذر باشیم که صدق نیت و خلوص در عمل، تنها چاره ساز است.

  ای عاشقان اباعبدالله، بایستی شهادت را در آغوش گرفت، گونه ها بایستی از شوقش سرخ شود و ضربان قلب تندتر بزند. بایستی محتوای فرامین امام را درک و عمل کنیم تا بلکه قدری از تکلیف خود را در شکر گزاری به جا آورده باشیم.

  وصیت به مادرم و خواهران و برادرانم و اهل فامیل: بدانید اسلام تنها راه نجات و سعادت ماست، همیشه به یاد خدا باشید و فرامین خدا را عمل کنید، پشتیبان و از ته قلب مقلد امام باشید، اهمیّت زیاد به دعاها و مجالس یاد اباعبدالله و شهدا بدهید که راه سعادت و توشه آخرت است. پیوسته تربیت حسینی و زینبی بیابید و رسالت آن ها را رسالت خود بدانید و فرزندان خود را نیز همانگونه تربیت کنید تا سربازانی با ایمان و عاشق شهادت و علمدارانی صالح وارث حضرت ابوالفضل برای اسلام ببار آیند. از تمامی افرادی که از من رنجیده اند و حقی بر گردن من دارند طلب بخشش دارم و امید دارم خداوند مرا با گناهان بسیار بیامرزد. خدایا مرا پاکیزه بپذیر.

  ۶. وصیت نامه شهید مرتضی آوینی

  زندگی زیباست، ولی شهادت از آن زیباتر است؛ سلامت تن زیباست، ولی پرنده ی عشق، تن را قفسی می بیند که در باغ نهاده باشند.

  مگر نه آنکه گردن ها را باریک آفریده اند، تا در مقتل کربلای عشق، آسان‌تر بریده شوند. و مگر نه آن که از پسر آدم، عهدی ازلی ستانده اند که حسین را از سر خویش، بیشتر دوست داشته باشد و مگر نه آن که خانه تن، راه فرسودگی می پیماید تا خانه روح، آباد شود و مگر این عاشق بیقرار را بر این سفینه سرگردان آسمانی، که کره ی زمین باشد، برای ماندن در اصطبل خواب و خور آفریده اند و مگر از درون این خاک، اگر نردبانی به آسمان نباشد، جز کرم هایی فربه و تن پرور برمی آید.

  ای شهید، ای آن که بر کرانه ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته ای، دستی برار و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را هم، از این منجلاب بیرون کش".

  وصیت نامه شهدا ۸ سال دفاع مقدس

  ۷. وصیت نامه شهید محمدعلی رجایی رئیس جمهور 

  بسم الله الرحمن الرحیم

  محمدعلی رجائی مقلد امام و فرزند ملت به عهد و پیمانی كه با خدای خود بسته بود وفا كرد و به كاروان شهدای اسلام و انقلاب اسلامی پیوست. «وَاوَفُوا بِعَهْدِ اَللَّهِ اِذا عَاهَدْتُمْ» رجایی این سرباز اسلام و انقلاب كه طعم فقر و محرومیت را چشیده بود و هنوز نقش آثار داغ و شكنجه زندان های منحوس پهلوی از پیكر وی محو نشده بود، در مبارزه بی امان خود علیه ظلم و جور و استكبار، علیه شرك و كفر و الحاد تا پای جان ایستاد و با خون خود، نهال انقلاب اسلامی ایران را آبیاری كرد و به خدا پیوست. اینك ای امت شهیدپرور و انقلابی ایران، فرزند شما محمدعلی رجایی، كه شما با رأی قاطع خود او را به ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزیده و با انتخاب او به ریاست جمهوری به جریانات انحرافی و سازش كارانه خط بطلان كشیدید در راه انجام وظیفه ای كه به عهده او گذاشته بودید شهید شد.

  منبع مطلب : www.sarpoosh.com

  خواندن این وصیتنامه به همه توصیه می شود؛ پیام شهیدی که تاریخ را به مشاهده می خواند+دستخط شهید

  شهید

  وصیتنامه شهید "هادی قربانی مقدم"

  خواندن این وصیتنامه به همه توصیه می شود؛ پیام شهیدی که تاریخ را به مشاهده می خواند+دستخط شهید

  دوشنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۹

  اخبار

  شهید "هادی قربانی مقدم": قلم آهسته می گرید و بر صفحه سفید کاغذ رنگ سیاه و بر صفحه تاریخ رنگ خون می زند و آسمان آبی را سرخگون می کند. حامل پیام امت, پیام خونبار حماسه آفرین، پیامی که از قلب یک انسان بیرون می تراود و تاریخ را به مشاهده خویش می خواند و پیامی که از شهادت و جانباختن سخن می گوید.

  وصیتنامه شهید هادی قربانی مقدم

  بسم الله الرحمن الرحیم

  وَلَاتَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فِی سبیلِ اللّهِ أَمواتاً بَلْ أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یرزقونَ.

  و مپندارید کسانی که در راه خدا کشته می شوند مرده اند بلکه زنده اند و در نزد پروردگار خویش روزی می خورند.

  مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا.

  قال الامام الحسین (ع):« إِنِّیْ لا أَرَیَ الْمَوْتَ إِلَّا سَعَادَةً وَالحَیاةَ مَعَ الظّالِمِینَ إِلّا بَرَما

  امام حسین(ع): من مرگ را جز سعادت و زندگی و ستمگران را بجز مایه ملالت و بدبختی نمی‌بینم

  الموت اولی من رکوب النار العار اولی من دخول النار

  الحمدلله رب العالمین

  سپاس پروردگار بزرگ و مهربان را که به نور خویش مرا انشاء الله از ظلمت خودم نجات داد و هدایتم کرد. به من یاد داد درس زندگی را و درس چگونه زیستن را و چگونه مردن را.

  به من یاد داد که شاکر باشم. به من محبت را آموخت و آنگاه در قلبم محبت به اسلام و ائمه و انبیاء را قرار داد.

  ستایش خداوند عزیز و جل و جلاله را که انبیاء را برای هدایت نوع بشر خلق کرد و مبعوث نمود و برنامه هدایت بشر را به آنها داد. ستایش خداوند رحمان و رحیم را که انوار رحمتش و رحمانیتش به همه بندگان چه کافر و چه مومن می رسد و رحمت او مخصوص مومنان است.

  ای خدای من چگونه تو را شکر کنم. چگونه سپاس نعمت های بی کران تو را بجا آورم و چگونه بگویم بنده ات هستم  در حالی که بندگی تو را به جا نیاورده ام و نخواهم توانست.

  هر چه بگویم تو را نمی توانم وصف کنم و به قول قرآن « سبحان الله عما یصفون» زبان قاصر است و قلم شکسته و توان نمانده.

  اگر بگویم تو قادری آیا قادریت تو را به جا آورده ام؟ اگر بگویم تو عادلی آیا عدالت تو را بیان کرده ام؟ به خدا قسم هرگز! کلمات شرمگین هستند که صفات تو را بیان نمایند ولی چه کنیم که برای شناخت تو واژه هایی دیگر سراغ نداریم .

  هر جا می نگرم تو را می بینم, هر کس را مشاهده می کنم دیوانه توست و از تو می گوید و هر خانه سر می زنم تو را می جویند .

  هر در که زنم صاحب آن خانه تویی تو هر جا که روم پرتو کاشانه تویی تو

  عاشقانت عاشقترین مردم و دیوانگانت دیوانه ترین مردم هستند. نه شب دارند و نه روز. آنقدر عاشقت هستند که جان می دهند در راهت و جانبازی می کنند برایت و از مال و فرزند و دنیا می گذرند .

  آنکس که ترا شناخت جان را چه کند فرزند و عیال و خانمان را چه کند

  دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی دیوانه تو هر دو جهان را چه کند

  چشم به هر گوشه نظر می کند تو را می بیند به دریا, به کوه , به صحرا

  به دریا بنگرم دریا تو وینم به صحرا بنگرم صحرا تو وینم به هر جا بنگرم کوه و در و دشت نشان از قامت رعنا تو وینم

  خدایا به من معرفت خودت را عنایت کن که عاشقت گردم و دیوانه ات شوم آنطور که هیچ کس را جز تو نبینم و سر بنهم در بیابان و دنیا را فقط به خاطر تو دوست بدارم و جهان را.

  به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست

  انبیاء را از لطف و کرمت مبعوث کردی و بشر را به آنها هدایت فرمودی و زندگی را لذت بخش کردی . تو را سپاس و تو را حمد و ستایش باد .

  صلوات و درود بر انبیاء و رسولان الهی از آدم تا خاتم که راه زندگی را به بشر آموختند و او را از جهل و ظلمت به نور، هدایت فرمودند و سوختند و نور دادند و در راه خدا از هیچ چیز فروگذار نکردند تا آنجا که ابراهیم در آتش رفت و موسی به دریا و عیسی را به آسمان برد بخاطر قصد قتل او و رسول اکرم تمام بلاها و دردها را به جان خرید، اهانت ها را تحمل کرد و خاکسترها را بر سر و روی خود خرید، در غار پنهان شد، در بستر قتلش علی (ع) را خوابانید و سه سال در سختی و محاصره با یاران به سر برد. شکنجه های روحی دید و خاندانش هم از نظر اقتصادی و هم از نظر روحی در محاصره کفار بودند.

  درود خداوند بر سید آنها و خاتم آنها و نور آسمان و زمین. بر آنکس که خداوند جهان را به خاطر او آفرید و هیچ چیز خلق نشده بود که او خلق شد و زندگی را به خاطر او قائم کرد.

  آن پیامبری که ترازوی عدالت خدا در جهان و قیامت است و امت او برترین امت و خاندانش افضل ترین خاندان است.

  پروردگارا شکر می کنم تو را که زیر بیرق او هستم و امیدوارم در لحظه های آخرم نیز باشم و یاد او را هیچگاه فراموش نکنم. آمین یا رب العالمین.

  و صلوات و درود بر اوصیاء و ائمه هدا و سید آنها علی (ع) اشرف مخلوقات عالم و شیر شجاعت و پهلوان یکه تاز میدان نبرد و قهرمان شکست ناپذیر و عارف عابد و زاهد بی مانند همان شخصی که از نهیب و فریاد الله اکبرش دشمن جان می داد و کسی را یارای مقابله با شمشیرش نبود.

  انسانی که گاه می جنگید و فاتح خیبر می شد و گاه سکوت می کرد و فاتح می شد. عدالتش دشمنان را تعجر و دوستان را به دشمنی با او انداخته بود و همه را شگفت زده می کرد. سلام خداوند بر او باد و بر یازده فرزندش و سلام و صلوات بر یگانه بانوی بشریت و اسلام حضرت فاطمه دخت رسول اکرم و قره العین رسول که مظلومانه به شهادت رسید.

  صلوات و درود بر یکایک اعمه که هر کدام نوری و چراغی بودند و اوصاف آنها همان اوصاف مولایمان علی (ع) است که هر 14 تن یکی بودند و اوصاف هر کدام دیگری را شامل شود.

  و با سلام و درود بر امام عصر حضرت حجه ابن الحسن (ع) و نایب بر حقش حضرت امام خمینی که عَلَم مبارزه با طاغوت را برداشت و ظلم را به قعر دوزخ فرستاد و بار دیگر فرعونی از فراعنه را نابود ساخت. او همچون جدش ابراهیم خلیل (ع) تبر برداشت و بت بزرگ و کوچک را شکست و توحید را که در پرده غیبت آرمیده بود به ارمغان آورد و بار دیگر اسلام و مسلمین را زنده کرد و نوید حیات داد مردی که به قول خودش از هیچ چیز نترسید و در کمال قدرت به آمریکا این قدرت پوشالی قرن تو دهنی زد و استعمار را ریشه کن کرد .

  منبع مطلب : hamedan.navideshahed.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید