این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ساعت آخرالزمان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ساعت آخرالزمان را از این سایت دریافت کنید.

  «ساعت آخرالزمان ۱۰ ثانیه جلو رفت»؛ ۹۰ ثانیه تا نیمه‌شب فاجعه!

  بولتن دانشمندان اتمی در پس‌زمینه بحران اوکراین و افزایش هراس‌ها از وقوع جنگ اتمی، با اصلاح مجدد ساعت موسوم به «آخرالزمان»، فاجعه نیمه‌شب را روی تنها ۹۰ ثانیه تنظیم کرد.

  بین الملل آمریکای شمالی ۵ بهمن ۱۴۰۱،‏ ۱۱:۴۰

  در بحبوحه تشدید تنش‌ها در اوکراین؛

  «ساعت آخرالزمان ۱۰ ثانیه جلو رفت»؛ ۹۰ ثانیه تا نیمه‌شب فاجعه!

  بولتن دانشمندان اتمی در پس‌زمینه بحران اوکراین و افزایش هراس‌ها از وقوع جنگ اتمی، با اصلاح مجدد ساعت موسوم به «آخرالزمان»، فاجعه نیمه‌شب را روی تنها ۹۰ ثانیه تنظیم کرد.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، بولتن دانشمندان اتمی که یک سازمان غیرانتفاعی فعال در حوزه علم و امنیت جهانی با توجه به پیشرفت فناوری است، ساعت موسوم به «آخرالزمان» را جلو کشید و روی تنها ۹۰ ثانیه تنظیم کرد.

  این گروه از دانشمندان با اشاره به افزایش هراس‌ها از وقوع جنگ اتمی در پی تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین، ساعت آخرالزمان یا روز قیامت را ۱۰ ثانیه جلو برد و مدعی شد که تا وقوع نیمه‌شب فاجعه تنها ۹۰ ثانیه مانده است!

  آنها با این ساعت نظر خود درباره سرعت نزدیک شدن دنیا به یک فاجعه جهانی یا همان جنگ اتمی را بیان می‌کنند. این ساعت که ژانویه هر سال به‌روز می‌شود، با هدف هشدار به انسان‌ها درباره مخاطراتی از جمله جنگ اتمی، تغییرات اقلیمی و زیست‌فناوری که موجودیت بشر را تهدید می‌کند، طراحی شده است.

  به گفته این دانشمندان، تازه‌ترین به‌روزرسانی این ساعت بیانگر «مقطع بی‌سابقه خطر» است که تا اندازه زیادی از «مخاطرات فزآینده در جنگ اوکراین» نشات می‌گیرد.

  هیئت علم و امنیت این سازمان، روسیه را به «تهدید نیمه عریان» استفاده از سلاح اتمی متهم کرده و به ادعای خود به جهان یادآوری می‌کند که جنگ ممکن است از کنترل خارج شده و به شکلی فاجعه‌بار تشدید شود.

  استیو فِتر، عضو این هیئت و پروفسور سیاست عمومی در دانشگاه مِریلند، گفت: حتی اگر در اوکراین سلاح اتمی استفاده نشود، جنگ نظم اتمی را به چالش کشیده است؛ نظمی که عبارتست از توافق و تفاهم‌نامه‌هایی که طی ۶ دهه ایجاد شده تا مخاطرات سلاح اتمی را محدود کند.

  این هیئت پیش‌بینی کرده که اگر آخرین پیمان سلاح‌های اتمی بین روسیه و آمریکا موسوم به «استارت نو» در سال ۲۰۲۶ منقضی شود، اتفاقی که بعد از آن رخ می‌دهد، یک رقابت هسته‌ای است.

  به ادعای این گروه، چین همین حالا برنامه هسته‌ای خود را توسعه داده، کره شمالی آزمایش‌های موشکی را تشدید کرده و به ادعای واهی آنها «ایران» با دستیابی به توانایی سلاح اتمی فاصله چندانی ندارد. آنها همچنین گفته‌اند که آمریکا، روسیه و هند در حال نوسازی زرادخانه هسته‌ای خود هستند.

  ادعای این گروه درباره ایران در حالی مطرح شده که تهران بارها برنامه هسته‌ای خود را «صلح‌آمیز» اعلام کرده است.

  مِری رابینسون، کمیسر عالی اسبق حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفته بود که «ساعت آخرالزمان، آژیر هشدار را برای تمام بشریت به صدا درمی‌آورد. ما در لبه پرتگاه هستیم.

  ساعت آخرالزمان آخرین بار در سال ۲۰۲۰ جلو کشیده شد. در آن سال با احتساب ۲۰ ثانیه جلو رفتن، نیمه‌شب فاجعه روی ۱۰۰ ثانیه تنظیم شد.

  کد خبر 5691821 مطالب مرتبط

  ناتو یک طرف جنگ اوکراین نیست اما باید به مسکو چیزی را بفهمانیم!

  برچسب‌ها

  استارت نو آخرالزمان سازمان ملل متحد زرادخانه هسته ای ایالات متحده امریکا دانشگاه مریلند روسیه راشاتودی هندوستان خبرگزاری مهر تهران اوکراین برنامه هسته ای ایران کره شمالی شهر خبر

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  ساعت آخرالزمان رکورد زد؛ فقط 90 ثانیه تا نابودی زمان باقی مانده است

  جدیدترین به‌روزرسانی ساعت آخرالزمان نشان می‌دهد که حالا بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ به نابودی نزدیک شده‌ایم.

  علمی

  ساعت آخرالزمان رکورد زد؛ فقط 90 ثانیه تا نابودی بشر زمان باقی مانده است

  نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۰

  بولتن دانشمندان اتمی می‌گوید انسان‌ها تنها 90 ثانیه با آخرالزمان فاصله دارند. این تعریف استعاری که تحت عنوان فاصله باقی‌مانده تا نیمه‌شب ساعت آخرالزمان هم شناخته می‌شود، هر سال به‌روز می‌شود و براساس مؤلفه‌های مختلفی نشان می‌دهد که انسان چقدر تا نابودسازی خود فاصله دارد.

  به گزارش ورج، اگرچه این زمان صرفاً یک استعاره است، اما در واقعیت نشان می‌دهد که چه ریسک‌هایی جهان را تهدید می‌کنند. ازاین‌رو، به‌نظر می‌رسد که امسال جنگ روسیه و اوکراین، افزایش تنش‌های اتمی، وخیم‌ترشدن شرایط اقلیمی و انتشار بی‌حدوحصر اطلاعات نادرست، ما را بیش از هر زمان دیگری به آخرالزمان نزدیک کرده است.

  این بولتن باور دارد که بزرگ‌ترین مؤلفه در این به‌روزرسانی، جنگ اوکراین است و به همین خاطر امسال این گزارش برای اولین‌بار در سه زبان انگلیسی، روسی و اوکراینی منتشر شده. این گزارش می‌گوید:

  «تهاجم روسیه به اوکراین ریسک استفاده از سلاح اتمی، بیولوژیکی و شیمیایی را افزایش داده، تلاش برای مقابله با تغییرات اقلیمی را مختل کرده و اقدامات بین‌المللی را برای حل دیگر مشکلات جهانی به تعویق انداخته است.»

  ساعت آخرالزمان چیست؟

  ساعت آخرالزمان اولین‌بار در سال 1947 توسط هنرمندی به نام «مارتیل لنگسدورف» معرفی شد. این بولتن پس از انفجار بمب‌های اتمی در هیروشیما و ناکازاکی توسط دانشمندان ساخته شده بود تا به بررسی پیامدهای توسعه این سلاح‌های خطرناک بپردازد.

  بولتن دانشمندان اتمی از آن زمان تاکنون موضوعات مختلفی را در نظر می‌گیرد تا تهدیدهای حیات انسان‌ها در زمین را بررسی کند. درحال‌حاضر زمان باقی‌مانده تا آخرالزمان توسط هیئت‌علمی و امنیتی این بولتن و با مشورت هیئتی از حامیان آن‌ها تعیین می‌شود. امسال 11 برنده جایزه نوبل هم در این هیئت مشورتی حضور داشتند.

  ساعت آخرالزمان در سال 1991 پس از پایان جنگ سرد حدود 17 دقیقه عقب رفت، اما حالا دوباره به نیمه‌شب نزدیک شده است. این ساعت آخرین‌بار در سال 2020 به‌سمت جلو حرکت کرد و فقط 100 ثانیه تا نیمه‌شب فاصله داشت؛ اما حالا با فاصله 90 ثانیه رکورد زده و در نزدیک‌ترین فاصله تا نابودی قرار گرفته است.

  زمین تبلیغات مادیران

  مقالات و اخبار مرتبط

  پژوهشی جدید: نیمی از یخچال‌های طبیعی تا سال 2100 از بین خواهند رفت

  ناسا توضیح می‌دهد: چرا از زهره به‌عنوان دوقلوی اهریمنی زمین یاد می‌شود؟ [تماشا کنید]

  سیارکی به اندازه خودرو از فاصله‌ای نزدیک‌تر از ماهواره‌های ارتباطی از کنار زمین عبور کرد

  پژوهشی جدید: آبی که می‌نوشید، 4.5 میلیارد سال قدمت دارد

  دانشمندان با کشف قدیمی‌ترین DNA تاریخ، از یک اکوسیستم دو میلیون ساله پرده برداشتند

  دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

  برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.

  مطالب پیشنهادی

  پیشنهادهای دیجیاتو

  بررسی سامسونگ گلکسی تب S8 اولترا؛ بهترین و بزرگ‌ترین تبلت اندرویدی

  شرایط فروش مدیران خودرو؛ شرایط فروش محصولات فونیکس

  رفع تحریم‌های تکنولوژی ایران؛ ما هنوز شهروند درجه اول اینترنت نیستیم

  بررسی گلکسی تب اکتیو ۴ پرو؛ تبلت روزهای سخت

  منبع مطلب : digiato.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید