این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ساعت امسال تغییر می کند

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ساعت امسال تغییر می کند را از این سایت دریافت کنید.

  ساعت رسمی کشور از ابتدای ۱۴۰۲ تغییر می‌کند؟

  با مصوبه مجلس و ابلاغ رئیس جمهور ساعت رسمی کشور از ابتدای سال ۱۴۰۲ تغییر نمی‌کند، در این گزارش فرایند تصویب این قانون را می‌خوانیم.

  ساعت رسمی کشور از ابتدای ۱۴۰۲ تغییر می‌کند؟

  سایت خوان ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ ۱۷:۵۹ ۳۹۵۰۸۰۸

  تسنیم : با مصوبه مجلس و ابلاغ رئیس جمهور ساعت رسمی کشور از ابتدای سال ۱۴۰۲ تغییر نمی‌کند، در این گزارش فرایند تصویب این قانون را می‌خوانیم.

  جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را تحت عنوان عدم تغییر ساعت رسمی کشور تدوین و تقدیم هیئت رئیسه کرده بودند که این طرح برای ارزیابی کارشناسی به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شده بود.

  اعضای کمیسیون اجتماعی پس از انجام بررسی‌های لازم در تاریخ (22 اسفند  سال 1400) با اکثریت آرا با این طرح موافقت کرده و طرح جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

  نمایندگان نیز در جلسه علنی روز( سه‌شنبه 24 اسفند ماه 1400)با 115 رأی موافق، 77 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 220 نماینده حاضر در جلسه با طرح مذکور موافقت کردند و پس از آن طرح برای تایید به شورای نگهبان ارسال شد که شورای ایراداتی به آن گرفت.

  ابوالفضل ابوترابی طرح تغییر ساعت رسمی کشور درباره این ایرادات به تسنیم، گفته بود یک ابهام این بود که آیا در عدم تغییر ساعت این اختیار به دولت داده خواهد شد که به مانند قبل از سال 1386 دولت ساعت‌ها را تغییر بدهد یا خیر که مجلس اعلام کرد خیر اما تبصره‌ای آورده شده مبنی بر اینکه دولت بدون تغییر ساعت می‌تواند در 6 ماه گرم سال مناطقی که نیاز دارند فراخوان بدهد و اعلام کند کارمندان این مناطق یک ساعت زودتر به محل کار بروند.

  عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی تصریح کرد: دومین ابهام شورای نگهبان درباره این بود که از چه تاریخی قرار است این عدم تغییر ساعت اجرایی شود که در رفع ابهام این موضوع، آن را موکول به ابتدای سال 1402 کردیم.

  نماینده نجف‌آباد درباره علت اجرایی شدن این قانون از ابتدای سال 1402 اضافه کرد: دولت به مجلس اعلام کرد که سه ماه زمان نیاز دارد تا برنامه‌ها و نرم‌افزارهای کامپیوتری ادارات را به‌روز کند و از سوی دیگر درباره پروازهای بین‌المللی نیز باید اطلاع‌رسانی کند که به همین دلیل با نظر دولت مقرر شد این قانون از ابتدای سال 1402 اجرایی شود.

  *موافقت مجلس با اصلاح طرح تغییر ساعت رسمی کشور

  پس از رفع ایرادات شورای نگهبان نسبت به طرح تغییر ساعت رسمی کشور، این طرح در (12 اردیبهشت ماه سال 1401) مجددا در دستورکار قرار گرفت که وکلای‌ملت در این جلسه با طرح تغییر ساعت رسمی کشور جهت تأمین نظر شورای نگهبان با 151 رأی موافق، 48 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

  ماده واحده به شرح زیر است: قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب سی و یکم مرداد ماه یک هزار و سیصد و هشتاد و شش مجلس شورای اسلامی نسخ می‌گردد وساعت رسمی کشور به قبل از این قانون بر می‌گردد.

  * مهر تایید شورای نگهبان بر تثبیت ساعت رسمی کشور

  پس از آن هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری روز (شنبه ۲۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۱) با اشاره به آخرین طرح‌ها و لوایح مورد بررسی در این شورا، گفت:

  طرح تغییر ساعت رسمی کشور در جلسه شورای نگهبان بررسی و  مغایر موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد. پیش از این شورای نگهبان ابهاماتی داشت که مجلس شورای اسلامی اصلاحاتی در این طرح انجام داد و ابهامات را برطرف کرد. بنابراین براساس مصوبه مجلس و تایید شورای نگهبان از ابتدای سال 1402  قانون عدم تغییر ساعت رسمی کشور اجرا می‌شود.

  طحان نظیف خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز بر این اساس زمان لازم برای تطبیق خود با این قانون را دارند. بنابراین از ابتدای سال آینده ساعت‌ها تغییر نخواهد کرد.

  *قالیباف قانون تغییر ساعت رسمی کشور را ابلاغ کرد

  بنابر این گزارش، طبق روال قانونی محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در تاریخ (دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه امسال)در نامه‌ای به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری قانون نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

  * رئیسی قانون نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» برای اجرا ابلاغ کرد

  در نهایت نیز آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، روز (یکشنبه اول خرداد ماه سال جاری)«قانون نسخ قانون تغییر ساعت رسمی کشور» مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

  به گزارش تسنیم، طبق این مصوبه مجلس، «قانون تغییر ساعات رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶/۵/۳۱ نسخ می شود و دولت مجاز به تغییر ساعت رسمی کشور نیست.

  به هیات وزیران اجازه داده می شود مطابق ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 با اصلاحات و الحاقات بعدی نسبت به تنظیم ساعات کار ادارات، سازمان ها و مراکز تابعه اقدام کند.

  تبصره - این قانون از تاریخ 1402/1/1 لازم الاجراست.

  اخبار مرتبط

  ابلاغ دو قانون مصوب مجلس از سوی روحانی

  جزییات سازوکار جایگزینی منتخبان فوت شده مجلس یازدهم

  «قالیباف» قانون تغییر نحوه ارائه لایحه بودجه را ابلاغ کرد

  تراژدی شش ژانویه کار یک نفر بود

  رفراندوم زیر سایه تحریم مردم

  بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.

  رئیس جمهور قانون قانون اساسی

  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

  هیئت رئیسه

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  ساعت رسمی کشور از آغاز سال ۱۴۰۲ تغییر نمی‌‎کند

  - ساعت رسمی کشور از آغاز سال ۱۴۰۲ تغییر نمی‌‎کند

  ساعت رسمی کشور از آغاز سال ۱۴۰۲ تغییر نمی‌‎کند

  ۲۱ فروردین‌ماه ۱۴۰۱

  ساعت رسمی کشور از آغاز سال ۱۴۰۲ تغییر نمی‌‎کند

  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، از رفع ابهام طرح تغییر ساعت رسمی کشور به منظور تامین نظر شورای نگهبان و اجرای این قانون از آغاز سال ۱۴۰۲ خبر داد.

  ولی اسماعیلی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار امروز(یکشنبه ۲۱ فروردین ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست طرح تغییر ساعت رسمی کشور که شورای نگهبان ایراداتی را به آن وارد دانسته بود با حضور طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان بررسی شده و ابهام مورد نظر رفع شد اما اجرای این قانون را به آغاز سال ۱۴۰۲ موکول کردیم چرا که دولت به نبود زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن در سال جاری اشاره کرده بود.

  نماینده  گرمی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما بر اساس ماده ۸۲ قانون مدیریت خدمات کشوری به دولت این اختیار را دادیم که ساعات کاری ادارات را تعیین کند اما ساعت رسمی کشور از سال آینده تغییر نمی‌کند و دولت نیز باید در سال جاری زیرساخت‌های لازم برای اجرای این قانون را آماده کند.

  وی تصریح کرد: در این نشست طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی (اعاده شده از شورای نگهبان) نیز مورد بررسی قرار گرفت که مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را مغایر با اصل ۱۱۰ قانون اساسی دانسته بود اما اعضای کمیسیون بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند بنابراین مجدد برای تصویب یا اظهارنظر به مجمع ارسال شد.

  این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: طرح استفساریه موادی از قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران(اعاده شده از شورای نگهبان) از دیگر موضوعاتی بود که در دستورکار نشست امروز این کمیسیون قرار داشت و با توجه به اینکه در قانون بودجه ۱۴۰۱ بر تداوم تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران تاکید شده است بنابراین با تاکید بابایی کارنامی به عنوان طراح آن، استفساریه از دستورکار خارج شد.

  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست عضو حقوقدان شورای نگهبان و نمایندگانی از وزارت نیرو، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط حضور داشتند.

  مشاهد برخی مطالب مرتبط:

  شب قدر | مراکز دولتی در روزهای ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تأخیر کار خود را آغاز می کنند

  بخشنامه طرح شناورسازی ساعت آغاز فعالیت دستگاه‌های اجرایی مستقر در شهر تهران

  قید عبارت استخدام پیمانی در آگهی استخدامی برای داوطلبین حق ایجاد نمی‌کند

  ابطال نظریه عدم امکان تغییر پست سازمانی به همراه تغییر رشته شغلی کارمندان رسمی آزمایشی

  بخشنامه شناور شدن ساعت کار و ساعت شروع کاری کارمندان

  مصوبه تغییر ساعت کاری ادارات در ماه رمضان سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد

  منبع مطلب : shenasname.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید