این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سامانه نوشتاری بحران

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سامانه نوشتاری بحران را از این سایت دریافت کنید.

  صفحه اصلی

  ما یک سرویس ملی رایگان هستیم که برای همه ایرانی‌هایی که در شرایط بد عاطفی هستند دسترسی ۲۴ ساعته به مشاور بحران فراهم می‌کنیم. این خدمت‌رسانی از طریق روشی

  ما برای شما اینجاییم...

  شروع چت آنلاین تماس با ۱۲۳

  ما اینجاییم تا گوش کنیم.

  ما یک سرویس ملی رایگان هستیم که برای همه ایرانی‌هایی که در شرایط بد عاطفی هستند دسترسی ۲۴ ساعته به مشاور بحران فراهم می‌کنیم. این خدمت‌رسانی از طریق روشی انجام می‌­شود که مردم از آن استفاده می‌­کنند و به آن اعتماد دارند: چت کردن آنلاین.

  ما اینجاییم تا هیچ شخصی در ایران در لحظات سخت زندگیش تنها نباشد.

  سامانه ما چطور عمل می‌کند؟

  ۱.در آغاز شما در بحران هستید. بحران فقط به معنای تو فکر خودکشی بودن نیست. بحران هر زمانی است که شرایط عاطفی دردناکی را تجربه می‌کنید و به حمایت نیاز دارید. بنابراین از این طریق به ما پیام می‌دهید.

  پیام نخستین شما می‌­تواند هرچه باشد.

  ۲. پیام نخست بصورت اتوماتیک برای شما ارسا‌ل می‌­شود. در پیام نخست به شما گفته می‌شود که به مشاور بحران وصل خواهید شد و از شما می‌­خواهد تا کمی بیشتر در مورد شرایط خود توضیح دهید.

  نمونه یک مکالمه بین پیام‌دهنده و مشاور بحران

  تو فکر خودکشی هستم

  حالم خوب نیست

  نگران شخص دیگری هستم

  اطلاعات و پشتیبانی

  باورهای غلط در مورد خودکشی

  با افزایش دانش خود در زمینه خودکشی می‌توانیم به پیشگیری کمک کنیم.

  باورهای غلط

  در زمان کرونا و زمان‌های دیگر ما اینجا هستیم تا از شما حمایت کنیم.

  برای افزایش اطلاعات و یافتن استراتژی‌های کنار آمدن با کرونا کلیک کنید.

  اطلاعات بیشتر

  مشارکت و حمایت مالی در زمینه پیشگیری از خودکشی

  تلاش برای پیشگیری از خودکشی جزء مسئولیت‌های شهروندی است

  حمایت مالی

  باورهای غلط در مورد خودکشی

  با افزایش دانش خود در زمینه خودکشی می‌توانیم به پیشگیری کمک کنیم.

  باورهای غلط

  در زمان کرونا و زمان‌های دیگر ما اینجا هستیم تا از شما حمایت کنیم.

  برای افزایش اطلاعات و یافتن استراتژی‌های کنار آمدن با کرونا کلیک کنید.

  اطلاعات بیشتر

  مشارکت و حمایت مالی در زمینه پیشگیری از خودکشی

  تلاش برای پیشگیری از خودکشی جزء مسئولیت‌های شهروندی است

  حمایت مالی

  باورهای غلط در مورد خودکشی

  با افزایش دانش خود در زمینه خودکشی می‌توانیم به پیشگیری کمک کنیم.

  باورهای غلط

  در زمان کرونا و زمان‌های دیگر ما اینجا هستیم تا از شما حمایت کنیم.

  برای افزایش اطلاعات و یافتن استراتژی‌های کنار آمدن با کرونا کلیک کنید.

  اطلاعات بیشتر

  مشارکت و حمایت مالی در زمینه پیشگیری از خودکشی

  تلاش برای پیشگیری از خودکشی جزء مسئولیت‌های شهروندی است

  حمایت مالی قبل بعدی

  شما چطور می‌توانید کمک کنید

  هر مکالمه می‌تواند امید ایجاد کند و این غم انگیز است که ما منابع لازم برای پاسخ فوری به هر پیام را نداریم. ما برای ادامه مسیر به حمایت‌های مردم و نهادها متکی هستیم.

  به ما بپیوندید و به مردم کمک کنید در زمان بحران بطور رایگان ۷/۲۴ حمایت دریافت کنند.

  حمایت مالی

  در حمایت از افراد در بحران حامی ما باشید

  سرمایه اجتماعی

  پیشگیری از خودکشی به‌مثابه مسئولیت شهروندی

  داوطلبین مشاوره بحران

  داوطلب آموزش برای مشاور بحران

  منبع مطلب : irancrisisline.org

  فهرست شماره تلفن‌های فوریتی خودکشی

  فهرست شماره تلفن‌های فوریتی خودکشی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  تلفن‌های فوریتی خودکشی در بیشتر کشورهای دنیا وجود دارند. این شماره تلفن‌ها که همه روزه و ۲۴ ساعت شبانه روز در دسترس افراد هستند، گاه به‌طور عمومی خدمات ارائه می‌کنند و گاه خدمات به گروه‌های خاص همچون بومی‌های کانادا یا آمریکایی‌ها. یکی از نخستین خطوط تلفنی فوریتی خودکشی ابتدا در انگلستان و در سال ۱۹۵۳ راه اندازی شد.کشور سازمانایرانسازمان بهزیستی کشور روش‌های گوناگونی را فراهم کرده که افراد می‌توانند از راه آن‌ها از خدمات مشاوره‌ای متخصصان در مواردی چون مشاوره ازدواج، خانواده، جوانان و کودکان، خودکشی و دیگر موضوعات بهره ببرند. این خدمات به صورت رایگان و از سه راه اینترنتی، حضوری و تلفنی قابل دسترسی هستند.[۱]تلفنی: اورژانس اجتماعی (وابسته به سازمان بهزیستی ایران) خط تلفن سه رقمی ۱۲۳ در جهت اورژانس‌های اجتماعی -که خودکشی نیز بخشی از آن است- به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمات می‌پردازد.[۲] همچنین شماره ۱۴۸۰ برای مشاوره تلفنی رایگان از ساعت ۶ صبح تا ۹ شب قابل از سراسر کشور قابل دسترسی است.اینترنتی: با ثبت نام در وبگاه Moshaver.behzisti.ir بایگانی‌شده در ۱۹ آوریل ۲۰۱۸ توسط Wayback Machineحضوری: با جست‌وجو و یافتن نزدیک‌ترین مرکز مشاوره در وبگاه بهزیستی به نشانی The Iran National Organization of Well-Being.۱۱۰ و ۱۱۵ نیز شماره تلفن‌های ملی پلیس و اورژانس در کشور ایران هستند.[۳]

  شماره 02154467000 (ره‌آوا خط مستقیم مداخله بحران روانپزشکی) از ساعت 2بعداظهر تا 12شب دستیاران روانپزشکی بیمارستان روزبه پاسخگوی افرادی خواهند بود که در شرایط بحران و نیازمند مداخله فوری روانپزشکی هستند.[۴]

  استرالیا خط زندگی یک خط تلفن بحران است که خدماتی همچون پیشگیری از خودکشی، مشاوره و حمایت در بحران ارائه می‌نماید.[۵] http://www.lifeline.org.auخط کمک کودکان همچون خط زندگی، خدماتی مثل پیشگیری از خودکشی، مشاوره و حمایت در بحران را تنها برای استرالیایی‌های ۵ تا ۲۵ سال ارائه می‌کند.

  https://web.archive.org/web/20140125193543/http://www.kidshelp.com.au//grownups/about-this-site.php

  کانادا خط تلفن ملی پیشگیری از خودکشی. این خط که در کشور آمریکا دائر شده‌است، در کانادا نیز به صورت ۲۴ ساعته و رایگان خدمات پیشگیری از خودکشی و مشاوره در هنگام بحران‌های عاطفی به هر سنی و به صورت محرمانه ارائه می‌کند.[۶] https://web.archive.org/web/20120618215107/http://www.suicidepreventionlifeline.org/Default.aspxخط تلفن کمک به کودکان نیز خدمات ذکر شده در بالا را تنها به کانادایی‌های پایین ۲۰ سال ارائه می‌دهد. http://org.kidshelpphone.ca/enجزایر کیمن سازمان خدمات اجتماعی جزایر کیمن که در جورج تاون، جزایر کیمن واقع شده، شماره تلفنی دارد برای اشخاصی که به گونه‌ای در بحران عاطفی هستند یا قصد خودکشی دارند.[۷] http://www.gov.ky/portal/page?_pageid=1142,1593314&_dad=portalایرلند نیکوکاران (سازمان خیریه) به هر کس که در کشور ایرلند نیاز به مشاوره عاطفی در مواقع بحرانی یا در مواقعی که فرد افکار خودکشی دارد، به صورت رایگان خدمات ارائه می‌کند.

  http://www.samaritans.org/

  زلاند نو خط زندگی آوتیروا http://www.lifeline.org.nz و خط زندگی زلاند نو http://www.lifeline.co.nz سازمان‌هایی هستند که در زلاند نو به افراد نیازمند کمک روانی در مواقع بحرانی خدمات ارائه می‌کنند.انگلیس سازمان پیشگیری از خودکشی جوانان پاپیروس یک سازمان خیریه ثبت شده در کشور انگلستان است که بیشتر بر پیشگیری از خودکشی جوانان متمرکز می‌باشد. این سازمان همچنین بسته‌های آموزشی در رابطه با خودکشی و پیشگیری از آن ارائه می‌کند.

  http://www.papyrus-uk.org/

  نیکوکاران (سازمان خیریه) در این کشور نیز همچون ایرلند خدمات ارائه می‌کند.[۸] http://www.samaritans.org/

  کمپین مبارزه علیه زندگی غم بار[۹] که نخست در سال ۲۰۰۶ دایر شد، بیشتر بر کاهش نرخ خودکشی در میان مردان ۱۵ تا ۳۵ سال متمرکز است.[۱۰] http://www.thecalmzone.netایالات متحده آمریکا خط زندگی ملی پیشگیری از خودکشی به صورت ۲۴ ساعته و رایگان خدمات پیشگیری از خودکشی و مشاوره در هنگام بحران‌های عاطفی به هر سنی و به صورت محرمانه ارائه می‌کند.[۱۱][۱۲]پروژه ترور نیز به دگرباشان جنسی جوان خدمات مشاوره ارائه می‌کند.[۱۳] http://www.thetrevorproject.org/

  منابع[ویرایش]

  ↑ "ارائه خدمات مشاوره روانشناختی، ژنتیک، تحصیلی، شغلی و … به آحاد مردم" [Offering counselling services such as psychotherapy, genetic, educational, career search, and … to all the people] (PDF) (به فارسی). Retrieved 25 July 2020.

  ↑ {{یادکرد وب | نشانی=http://tabrizbehzisti.ir/2016/07/13/خط-تلفن-123/ | عنوان=خط تلفن ۱۲۳ | ناشر=بهزیستی شهرستان تبریز | accessdate=۱۷ دسامبر ۲۰۱۹ | archiveurl=https://web.archive.org/web/20190306105716/http://tabrizbehzisti.ir/2016/07/13/%D8%AE%D8%B7-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-123/ | archivedate=۶ مارس ۲۰۱۹ | dead-url=yes

  ↑ "شماره تلفن‌های امدادی نهادها و سازمان‌ها برای مواقع ضروری" [Assistive phone numbers of institutes and organizations for emergency situations]. Retrieved 25 جولای 2020. {{cite web}}: Check date values in: |access-date= (help)[]

  ↑ http://pr.tums.ac.ir/Zpaao

  ↑ British Journal of Guidance & Counselling: An Exploration of National Calls to Lifeline Australia: Social Support or Urgent Suicide Intervention?

  ↑ «Center for Health and Media Policy at Hunter College: Facebook's new anti-suicide tool». بایگانی‌شده از اصلی در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۴. دریافت‌شده در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴.

  ↑ Cayman Islands Social Services

  ↑ BBC: Money woe calls to Samaritans double

  ↑ فهرست شماره تلفن‌های فوریتی خودکشی، شمارهٔ ثبت خیریه: 1110621 در کمیسیون خیریهٔ انگلستان و ولز

  ↑ «NHS Health Promotion/Campaign Against Living Miserably». بایگانی‌شده از اصلی در ۵ اکتبر ۲۰۰۲. دریافت‌شده در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۴.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید