این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سامانه یکپارچه خودرو وکالتی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سامانه یکپارچه خودرو وکالتی را از این سایت دریافت کنید.

  Transferring to the website...

  منبع مطلب : www.irna.ir

  چگونه از سامانه یکپارچه خودرو بخریم؟

  عرضه ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی داخلی و مونتاژی در سامانه یکپارچه خودرو آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد. چگونه در این طرح شرکت کنیم؟

  پیش بینی بورس قیمت خودرو قیمت مسکن پیش بینی قیمت دلار ارزدیجیتال

  چگونه از سامانه یکپارچه خودرو بخریم؟

  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸

  عرضه ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی داخلی و مونتاژی در سامانه یکپارچه خودرو آغاز شده و تا پایان سال ادامه دارد. چگونه در این طرح شرکت کنیم؟

  فردای اقتصاد: طرح یکپارچه عرضه بر مبنای فرآیند نوبت‌دهی برای محصولات خودروسازان داخلی از روز گذشته آغاز شد و تا ۲۸ اسفندماه ادامه دارد. متقاضیان خرید خودرو از این سامانه باید تا پایان وقت اداری سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه نسبت به ایجاد حساب وکالتی در بانک‌های عامل، اقدام کنند و سپس صرفاً متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها از سوی بانک ارسال شده است، از تاریخ ۲۶ اسفندماه تا آخرین روز کاری سال فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام اولیه به منظور تشکیل لیست نوبت‌دهی (لیست انتظار) برای خودروی مدنظر، در سامانه https://www.esalecar.ir اقدام کنند.

  در این مطلب می‌خوانید:

  شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرونحوه عرضه خودرو چگونه است؟مراحل ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرونحوه پیش ثبت‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرونحوه نوبت‌دهی در سامانه ثبت نام خودرونحوه قطعی کردن ثبت‌نام متقاضیان در سامانه یکپارچهچه خودروهایی در سامانه یکپارچه عرضه می‌شود؟چگونه حساب وکالتی باز کنیم؟کدام بانک‌ها حساب وکالتی دارند؟سهم مادران از طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه

  شرایط ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو

  هر کد ملی مجاز به خرید یک دستگاه خودرو از مجموع شرکت های خودروسازی است.

  حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو در سامانه یکپارچه، ۱۸ سال است.

  دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

  متقاضیانی که طی ۴۸ ماهه گذشته در شرکت ایران خودرو و سایپا و همچنین طی ۲۴ ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی، نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش‌های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و ...) اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را ندارند.

  متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

  انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به صورت وکالتی ممنوع است.

  امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.

  شرکت خودروساز موظف است روش‌های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند (حداقل به مدت یک سال)، از جمله رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کند.

  امکان ثبت نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.

  نحوه عرضه خودرو چگونه است؟

  سخنگوی وزارت صمت، درباره نحوه قرعه کشی خودروها نیز می‌گوید در صورتی که تقاضا برابر عرضه خودرو باشد، خودروها بدون قرعه‌کشی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد اما در صورتی تقاضا بیشتر از عرضه باشد، متقاضیان در لیست انتظار قرار می‌گیرند.

  مراحل ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو

  متقاضیان خرید خودروهای داخلی، از روز شنبه ۲۰ اسفندماه تا روز سه‌شنبه ۲۳ اسفندماه، فرصت دارند تا برای افتتاح حساب وکالتی خودرو نزد بانک‌های عامل، اقدام کرده و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را در این حساب واریز کنند.

  سپس از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ اسفندماه نیز ثبت نام از متقاضیان از طریق سامانه یکپارچه خرید خودرو داخلی، به نشانی اینترنتی esalecar.ir صورت می‌گیرد. متقاضیان ثبت‌نام خودرو داخلی، نباید پلاک فعال داشته باشند و همچنین در ۴۸ ماه اخیز نباید از ایران خودرو و سایپا، خودرویی خریداری کرده باشند.

  پس از پایان ثبت‌نام خودرو، اولویت بندی متقاضیان انجام شده و زمان بندی خودروی درخواستی به متقاضی اعلام می‌شود. این مرحله، حداکثر تا پایان فروردین ۱۴۰۲ طول خواهد کشید و در تمام این مدت، مبلغ مسدود شده باید در حساب وکالتی خریدار باقی بماند.

  چنانچه زمان تحویل خودروها، بیشتر از سه ماه باشد، خریدار می‌تواند نسبت به رفع انسداد (با حفظ نوبت خرید خودرو) اقدام کند و سپس بر اساس فراخوان خودروساز (منطبق با لیست انتظار هر محصول) در خصوص قطعی کردن ثبت‌نام اقدام کند.

  آخرین مرحله طرح یکپارچه عرضه خودرو داخلی، تکمیل یا واریز وجه و سپس دریافت خودرو است. البته خریداران توجه داشته باشند که قیمت روز خودرو در زمان تحویل، قیمت روز اعلامی مطابق دستورالعمل شورای رقابت خواهد بود.

  نحوه پیش ثبت‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

  در این مرحله متقاضیان واجد شرایط، که وجه لازم را در حساب وکالتی خودرو مسدود نموده‌اند، امکان ثبت نام اولیه برای قرارگرفتن در لیست نوبت دهی و (حق تقدم خرید خودروهای داخلی) برمبنای لیست انتظار را خواهند داشت بنابراین پیش نیاز ثبت نام متقاضیان برای لیست نوبت دهی، وکالتی نمودن حساب شخصی متقاضی (به نفع سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) و مسدود نمودن وجه اعتبار است.

  موجودی لازم برای انجام ثبت نام در لیست نوبت‌دهی کلیه خودروهای داخلی "۱۰۰ میلیون تومان" بوده و این وجه، صرفا لازم است تا زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی در حساب شخصی وکالتی مشتریان وجود داشته باشد. وجود وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی صرفاً به منظور شناسایی مشتریان واقعی درنظر گرفته شده است و برای کلیه متقاضیان خرید خودرو (شامل طرح‌های فروش عادی و طرح جوانی جمعیت) الزامی است.

  وجه اعتبار مذکور در حساب وکالتی شخص متقاضی، از زمان ثبت نام اولیه تا اعلام اولویت‌های تخصیص، مسدود شده و قابل برداشت نیست. انصراف از حساب وکالتی یا برداشت وجه توسط متقاضی در طی این مدت، به منزله انصراف از خرید خودرو تلقی می‌شود و متقاضی، از لیست انتظار حذف خواهد شد.

  امکان ثبت‌نام صرفا برای یک خودرو وجود دارد و ثبت نام از کسانی که پیش از این در لیست نوبت‌دهی ثبت ‌نام خودرو وارداتی نام‌نویسی کرده‌اند، وجود نداشته و در صورت ثبت نام مجدد، فرد متقاضی از لیست افراد واجد شرایط، حذف می‌شود.

  ثبت‌نام مرحله اول در لیست نوبت‌دهی، هیچگونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند. بنابراین تعهد خودروساز، صرفا براساس قطعی کردن ثبت‌نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می‌گیرد.

  منبع مطلب : www.fardayeeghtesad.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید