این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سایت آیس

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سایت آیس را از این سایت دریافت کنید.

  اعتبار سنجی بانکی

  سامانه اعتبار سنجی آیس ارائه دهنده رتبه اعتباری اعتبار سنجی بانکی امتیاز اعتباری استعلام بانکی استعلام چک برگشتی نمره اعتباری و گزارش اعتباری برای اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی تحت نظارت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران

  گزارش اعتبار سنجی + رتبه اعتباری

  گزارش خودم (حقیقی) گزارش شرکتم (حقوقی)

  دریافت گزارش اعتباری

  عضویت/پنل ویژه کسب و کار و صاحبین مشاغل

  اعتبارسنجی چیست و از کجا اعتبار می گیرد؟

  رتبه اعتباری (Credit rate) معیاری است که بر اساس رفتار‌های اعتباری پیشین شخص حقیقی یا حقوقی در 122 مجموعه داخل کشور شامل بانک‌ها، موسسات اعتباری، شرکت های بیمه، کارگزاری‌ها، لیزینگ ها و ... با استفاده از فرمول‌های استاندارد (Credit bureau) از میزان ریسک اعتباری(Credit risk) اشخاص ارائه می‌دهد. پرداخت به‌موقع صورت حساب‌ها و اقساط تسهیلات دریافتی باعث می‌شود امتیاز اعتباری (Credit score) مناسبی به افراد تعلق گیرد و عدم پرداخت به‌موقع اقساط یا وجود نقاط منفی مانند چک برگشتی تاثیر زیادی در گزارش اعتباری(Credit Report) اشخاص خواهد داشت. در حال حاضر سابقه اعتباری 5 سال اخیر اشخاص در سامانه موجود می‌باشد. ادامه مطلب

  عبدالحميد نقيبي محمودآبادي :

  ضمن عرض سلام و تشکر گزارش دهی بسیار روان و سلیس و بسیار راحت برای کاربر بود و خیلی سریع پاسخ اطلاعات مورد نظر برگردانده شده تنها یک سوال برای من که البته با اخذ گزارش اعتباری کاملا نا آشنا بودم وجود دارد و آنهم اینکه بانکها گزارش اعتباری را با رتبه بندی های A و B و C و ... نام می برند و در جایی خواندم که حدود شماره های اعتبار سنحی بین صفر تا 900 می باشد البته در این گزارش ارسال شده نمره یا رده اعتباری ذکر نشده بود . مثلا نمی دانم در این گزارش رتبه ی اعتباری اینحانب چند می باشد.

  آیس :

  آقای نقیبی عزیز، داشتن رتبه اعتباری بر اساس وام در جریان است به عبارتی دیگر رتبه اعتباری زمانی ایجاد می‌شود که شخص دارای وام در جریان باشد و یا آخرین وام او طی یکسال گذشته به اتمام رسیده است.

  حسين مكاري سياه لاخ :

  عالی بود هم قشنگ واضح توضیح داد هم مشخصات دقیق بود

  محمد نصيري :

  این گزارش اعتباری فوق العاده بود هم تمام قسط ها و بدهی های خودم را مرور کردم و هم بدهی های افرادی را که ضامن شده ام یادآوری کرد و هم مرا تا مرز سکته جلو برد و هم اینکه این را یادآور شد چرا ضامن دیگران بشوی تا آنها وام بگیرند و مشکل شان بشود ولی تو دردسرش را بکشی. کدوم عقل سلیم این ضمانت ها را قبول می کند بعدش بهترین سود را کارمندان بانک و خود بانک ببرد مگه حماقت ضمانت تا چه حد؟ این ضمانت ها بیانگر همان کار کردن ... و خوردن .... هست. نمی دانم می توانم دیگر ضامن نشوم. ولی خودم به خودم اطمینان ندارم چون باز هم خجالت می کشم مشکلی فردی را حل نکنم. ولی بانک با ضمانت من وام می دهد چه سودی به من می دهد؟ چون من خوش اعتبار باعث می شوم از محل ضمانتم وام بدهد و سود بگیرد پس سهم من چی میشه ؟ این که از عدالت نیست.

  علي عزيزي دستگردي :

  خیلی سریع و عالی انجام شد.م

  يونس احمدي :

  سلام وقتتون بخیر ضمن تشکر و قدردانی از این خدمات فوق العاده بنده یک قسط معوقه از بانک رسالت داشتم که هفته پیش تسویه کردم ولی بعد از یک هفته همچنان در گزارش بعنوان سررسید شده و پرداخت نشده آورده لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  آیس :

  آقای احمدی عزیز، گزارشات بین هر 15 الی 30 روز یکبار بروز رسانی می شوند.

  حذف ضامن از تسهیلات زیر 100 میلیون بعد از اعتبارسنجی

  ابلاغ بخشنامه حذف ضامن از وام های خرد توسط رئیس کل بانک مرکزیرئیس کل بانک مرکزی در جدیدترین اظهارات خود، بخشنامه حذف ضامن از وام های خرد را به تمامی بانک ها ابلاغ نموده است. جناب آقای علی صالح آبادی به منظور سهولت دسترسی مردم به این وام ها همه بانک ها را مکلف به رعایت سازی آن کرده است. بنابراین هیچ بانکی در این زمینه نباید به مشتریان خود سخت گیری نمایند. چرا که امروزه با اعتبارسنجی، می توان به راحتی به میزان خوش حساب یا بد حساب بودن یک فرد در نظام بانکی، پی برد. پس دیگر جایی برای اعمال سختگیری ه... ادامه مطلب

  نظر خود را راجع به این مقاله بنویسید

  مجید خراسان نوشت :

  بعد از تسویه اقساط معوق ، چه زمانی طول می کشد تا رتبه خوب شود ؟

  آیس نوشت :

  آقای خراسان عزیزافزایش رتبه اعتباری امری زمانبر است سه ماه بعد از پرداخت اقساط سررسید گذشته و معوق وام های مستقیم و ضمانت شده، رتبه اعتباری روند بهبود را آغاز می نماید. برای بهبود رتبه اعتباری پیشنهاد می کنیم اقساط مستقیم و ضمانت شده را در موعد مقرر پرداخت نمایید، از بروز چک برگشتی جلوگیری کنید و گزارش اعتباری خود را بصورت دوره ای بررسی نمایید.

  علی رضا عبداللهی نوشت :

  واقعا اعتبار سنحی انجام بشه بزرگترین خدمت به جامعه، وازمشکلات داشتن ضامن رهامیشن مردم.....

  رامین خوشبخت نوشت :

  سلام وقت بخیر من میخواستم از تعداد اقساط عقب افتاده ام در بانک تجارت ،وام ودیعه اطلاع پیدا کنم و بدونم چند قسط عقب افتاده دارم

  آیس نوشت :

  آقای خوشبخت عزیز، با دریافت گزارش اعتبارسنجی خود، میتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

  اکبر محمدزاده نوشت :

  سلام وقت بخیر ، یه سوال ؟ آیا واریز نکردن بموقع وام ازدواج هم تاثیری در این زمینه دارد (مثلا تاخیرِ ده الی پانزده روزه) باتشکر

  آیس نوشت :

  آقای مجمدزاده عزیز، دیرکرد در پرداخت اقساط حتی با یک روز تاخیر، تاثیر بسیار منفی بر رتبه اعتباری دارد و باعث کاهش شدید رتبه می شود.

  ابوالفضل بیات نوشت :

  ممنون.یعنی باید دست ریس بانک مرکزی روبوسید.اگه.این کار رو .بانک ها انجام بدن.یعنی بلخره یکی هم صدای کسانی که احتیاج.دارن.ولی نمیتونن بخاطرنداشتن ضامن وام بگیرن.روشنیده.خداوندبزرگ.رستگارش.کنه

  پنل اعتبارسنجی ویژه کسب و کار

  (؟) ورود عضویت

  نحوه دریافت گزارش اعتبارسنجی

  ورود شماره تلفن و کد ملی

  شماره تلفن همراه و کد ملی خود را وارد نمایید.

  پرداخت

  پس از کنترل تطابق بین کد ملی و شماره تلفن، هزینه گزارش را پرداخت نمایید.

  تایید هویت

  کد تأیید ارسال شده را وارد نمایید.

  مشاهده گزارش

  گزارش رتبه اعتباری به همراه جزئیات کامل را مشاهده و دریافت کنید.

  منبع مطلب : www.icescoring.com

  آیس چیست و در نظام بانکداری و و ام گیری چه اطلاعاتی دارد

  آیس سامانه اعتبار سنجی از فعالیت های بانکی 5 تا 7 سال مشتری بانک ها می باشد که هر فردی می تواند حرکتهای وامی د و اعتبارش را بداند.

  آیس چیست و در نظام بانکداری و و ام گیری چه اطلاعاتی دارد

  0 21/05/02 خواندن: 5 دقیقه

  آیس چیست؟

  آیــس به عنوان ارائه دهنده خدمات اعتبـارسنجی، رتبــه اعتبـاری و گــزارش اعتبـاری؛ مطابق قـرارداد با شــرکت «مشاوره رتبه بندی اعتبــاری ایــران» فعالیت می‌ نماید.

  شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران را بشناسید

  شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران با حمایت وزارت امور اقتصادی و دارایی، نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مشارکت کلیه بانک های کشور و برخی از شرکت های بزرگ بیمه و لیزینگ در آبان ماه ۱۳۸۵ بصورت سهامی خاص در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تاسیس شده است.

  رتبه اعتباری و کاری آن

  رتبه اعتباری عددی است بین ۰ تا ۹۰۰ که بر مبنای رفتار هر شخص در شبکه بانکی کشور به وی اختصاص می یابد. هرچه این عدد بیشتر باشد، وضعیت اعتبـاری وی بهتـر بوده و ریسک معامله با ایشان کمتر خواهد بود.

  رتبه و اعتبار بانکی و اهمیت آن

  بانک‌ها

  صندوق های قرض الحسنه

  صاحبان مشاغل

  شرکت های بیمه و کارگزاری

  شرکت های سرمایه گذاری

  شرکت های ارائه خدمات اجتماعی

  شرکت های فروش قسطی-اعتباری محصولات

  چه اطلاعاتی وجود دارد

  اطلاعات کامل هویتی مشتری از شبکه بانکی، براساس تاریخ آخرین به روزرسانی اطلاعات هر بانک

  تشریح کامل روند بازپرداخت کلیه تسهیلات دریافتی توسط مشتری در نظام بانکی کشور به تفکیک هر قرارداد

  ترسیم وضعیت تعهدات آتی مشتری

  اخذ گزارش کامل وضعیت ضامن بودن مشتری در قراردادهای مختلف

  ارائه گزارش تعداد استعلام رتبه اعتباری مشتری توسط تمامی بانک ها

  ارائه گزارش وام ها و تسهیلاتی که از شبکه بانکی و موسسات اعتباری دریافت شده است

  بدهی های مالیاتی

  بدهی ها به اداره گمرکات

  صندوق دانشجویی قوه قضائیه

  دریافت تمامی موارد بالا توسط کد ملی و شماره موبایل مشتری پس از احراز هویت امکان پذیر خواهد بود.

  مطابقت کدملی و شماره موبایل الزامی است.

  پنل حقوقی در آیس

  اگر صاحب کسب و کاری هستید می توانید با ورود به قسمت پایین صفحه اصلی سایت www.icescoring.com و عضویت در سایت، یک پـنـل حقوقـی اعتبارسنجی برای خودتان ثبت کنید. مزیت این پنل مشاهده و بررسی آنلاین وضعیت خوش حسابی مشتریان حتی بدون نیاز به حضور آن هاست.

  ورود شماره موبایل و کد ملی

  امکان پرداخت توسط خودتان یا مشتری

  تایید به وسیله پیامک ارسال شده به مشتری

  مشاهده گزارش

  حسن دریافـت مستقیم گــزارش اعتبـاری این است که شما بدون هیچگونه واسطه ای می توانید گزارش اعتباری مشتری خود را البته با تایید وی مشاهده کنید.

  پارامترهای موثر در داشتن اعتبار با سامانه آیس

  تعداد چک برگشتی

  وام هایی که شخص از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و حتی صندوقهای رفاه دانشجویی اخذ کرده و مبالغ آنها

  اقساط سررسید گذشته

  ضمانتهایی که شخص برای اشخاص ثالث انجام داده است

  بدهی های مالیاتی

  رفتار بانکی موثر در وام بعدی

  توضیح اینکه معمولا اطلاعات تسهیلاتی اشخاص بین ۵ تا ۷ سال در کشورهای مختلف، حتی پس از پایان اقساط در سامانه اعتبار سنجی می ‌ماند. این بدین معنی نیست که اشخاص در این مدت نمی توانند وام دریافت نمایند، این موضوع به این معناست که در مدت ۵ تا ۷ سال، تمام رفتار اعتباری مشتریان بر رتبه اعتباری آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

  امنیت و عدم جمع آوری هر اطلاعاتی

  مواردی نظیر اطلاعات مربوط به نژاد، علایق مذهبی، سابقه بیماری‌، شیوه زندگی شخصی، اولویتهای سیاسی، اسامی دوستان، سوابق کیفری، میزان درآمد و گردش حساب مشتری، فهرست دارایی ‌های شخص و دیگر اطلاعاتی که جزو سوابق محرمانه اشخاص تلقی می‌شود در سامانه اعتبارسنجی جمع ‌آوری نمی‌شود.

  شیوه فعالیت اعتبارسنجی

  اطلاعات رفتار مالی شخص از مجموع ۱۰۵ موسسه مالی و بانک و لیزینگ توسط شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران تحلیل و پردازش می گردد. شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران با همکاری و مشاوره شرکت کردیت اینفو سولوشنز که در زمینه طراحی موتورهای پردازش اطلاعات اعتباری و اعتبار سنجی فعالیت می کند، الگوریتمی برای محاسبه رتبه اعتباری براساس پارامترهای فوق طراحی نموده که اطلاعات دریافتی را به امتیاز اعتباری و سپس رتبه اعتباری تبدیل می نماید.

  تاریخچه شرکت و آغاز حرکت

  شرکت کردیت اینفو در سال ۱۹۹۷ در کشور ایسلند تاسیس شده و از زمان تاسیس تا کنون به ارائه خدمات اعتبارسنجی پرداخته است . شرکت کردیت اینفو دارای مشتریان زیادی از کشورهای اوکراین ، گرجستان ،قزاقستان ، جمهوری چک و غیره می باشد.

  این سامانه از چه سالی فعال است

  سامانه اعتبار سنجی آیس به عنوان ارائه دهنده رتبه اعتباری و نیز گزارش اعتباری به مشتریان حقیقی، سازمانها و شرکت ها با استفاده از اطلاعات دریافتی از شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران از اسفندماه سال ۹۷ اقدام به خدمت رسانی به مشتریان در این زمینه نموده است .

  اشتراک گذاریلینک کوتاه

  https://vamchi.com/?p=197062

  برچسب ها

  آیس شرکت مشاوره رتبه بندی اعتبار ایران

  دیدگاه خود را بیان نمایید

  منبع مطلب : vamchi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید