این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری را از این سایت دریافت کنید.

  دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

  دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای تأییدپذیری کامل این مقاله به منابع بیشتری نیاز است. لطفاً با توجه به شیوهٔ ویکی‌پدیا برای ارجاع به منابع، با ارایهٔ منابع معتبر این مقاله را بهبود بخشید. مطالب بی‌منبع را می‌توان به چالش کشید و حذف کرد.

  این مقاله نیازمند تمیزکاری است. لطفاً تا جای امکان آن‌را از نظر املا، انشا، چیدمان و درستی بهتر کنید، سپس این برچسب را بردارید. محتویات این مقاله ممکن است غیر قابل اعتماد و نادرست یا جانبدارانه باشد یا قوانین حقوق پدیدآورندگان را نقض کرده باشد.

  دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

  نشان‌وارهٔ دانشگاه ترکیبی از یک جوانه و دایره‌ای به دور آن است.[۱]

  نوع دولتی بنیانگذاری شده ۱۳۵۳

  رئیس دکتر اسداله تیموری یانسری از ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

  موقعیت مازندران، ساری

  تلفن ۰۱۱-۳۳۶۸۷۹۰۱-۵ وبگاه sanru.ac.ir

  دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران در استان مازندران و تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. این دانشگاه یکی از سه دانشگاه تخصصی کشاورزی در ایران است.[۲]

  دانشکده‌های علوم زراعی، مهندسی زراعی، علوم دامی و شیلات و منابع طبیعی در این دانشگاه ظرفیتی بیش از ۲۵۰۰ دانشجو در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی را دارا هستند. این دانشگاه ۱۳۲ عضو هیئت علمی دارد.

  تاریخچه[ویرایش]

  این دانشگاه به عنوان مدرسه عالی مهندسی کشاورزی ساری در سال ۱۳۵۲ به صورت یک واحد آموزشی غیرانتفاعی مستقل با هدف ایجاد دوره‌های عالی در شورای گسترش آموزش عالی وقت تصویب گردید و کار خود را با سه رشته کشاورزی عمومی، جنگل و مرتع و دامپروری آغاز کرد. در سال ۱۳۵۸ و پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به همراه چند مرکز آموزش عالی دیگر، عامل اصلی شکل‌گیری دانشگاه مازندران گردید. طی سالهای ۱۳۵۸ لغایت ۱۳۷۶ با کسب شاخص‌های مطلوب آموزشی و پژوهشی با تصویب شورای گسترش آموزش عالی به دو دانشکده علوم کشاورزی و منابع طبیعی ارتقا یافته که از سال تحصیلی ۷۸–۷۹ به صورت جداگانه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نمودند. در سال ۱۳۸۳ پس از کسب شاخص‌های جدید موافقت اصولی راه اندازی مجتمع آموزش عالی علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری کسب گردید و در اوائل سال ۱۳۸۴ پس از کسب موافقت قطعی، با چهار دانشکده علوم زراعی، مهندسی زراعی، علوم دامی و شیلات و منابع طبیعی تحت پوشش مجتمع فوق شروع به فعالیت نمود. در سال ۱۳۸۴ موافقت قطعی فعالیت پژوهشکده برنج و مرکبات و همچنین پژوهشکده اکوسیستم‌های خزری از شورای گسترش آموزش عالی کسب گردید. با پیگیری‌های مجدانه مسئولان مجتمع و همراهی دست‌اندرکاران سیاسی و نمایندگان استان نسبت به ارتقا مجتمع فوق به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری اقدام شد و شورای گسترش آموزش عالی رسماً در تاریخ ۱۶/۱۰/۸۵ با انفکاک آن از داشگاه مازندران و ارتقا به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری موافقت نمود و از سال ۱۳۸۷ با عنوان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری شروع به کار نمود. هم‌اکنون این دانشگاه در مقطع کارشناسی در رشته‌های زراعت و اصلاح نباتات، علوم دامی، مهندسی آب، خاک‌شناسی، باغبانی، علوم و صنایع غذایی، ترویج و آموزش کشاورزی، گیاه پزشکی، مکانیک بیوسیستم، اقتصاد کشاورزی، مرتع و آبخیزداری، علوم و مهندسی جنگل، مهندسی طبیعت، شیلات، مهندسی صنایع مبلمان، مهندسی صنایع چوب و فراورده‌های سلولوزی و در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های زراعت، اصلاح نباتات، بیوتکنولوژی کشاورزی، سازه‌های آبی، مدیریت مرتع، گیاهان دارویی، مدیریت حوزه‌های آبخیز، حفاظت آب و خاک، تغذیه دام و طیور، ژنتیک و اصلاح دام و طیور، بیماری‌شناسی گیاهی، فراوری محصولات شیلاتی، مکانیک ماشین‌های کشاورزی، زیست‌شناسی سلولی و ملکولی، شناسایی و مبارزه با علف‌های هرز، مهندسی منابع آب، آبخیزداری، خاکشناسی، عمران و بهره‌برداری جنگل، مدیریت جنگل، علوم زیستی جنگل، حفاظت و اصلاح چوب، صنایع سلولوزی، تکثیر و پرورش ماهیان آبزی، فیزیولوژی دام، هواشناسی کشاورزی، آبیاری و زهکشی، ماشینهای کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، علوم و صنایع غذایی، باغبانی و حشره‌شناسی و در مقطع دکتری تخصصی رشته‌های اصلاح نباتات(ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک-بیومتریک)، عمران و بهره‌برداری جنگل، مدیریت جنگل، علوم زیستی جنگل، علوم مرتع، زراعت، تغذیه دام، سازه‌های آبی، آبیاری و زهکشی، ژنتیک و اصلاح نژاد دام، آبخیزداری، خاکشناسی، اقتصاد کشاورزی، مدیریت حوزه‌های آبخیز، حفاظت آب و خاک، صنایع سلولوزی و … به آموزش دانشجویان اشتغال دارد.

  پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری طبرستان[ویرایش]

  در سال ۱۳۸۴ موافقت قطعی فعالیت پژوهشکده برنج و مرکبات و همچنین پژوهشکده اکوسیستم‌های خزری از شورای گسترش آموزش عالی کسب گردید سپس پژوهشکده برنج و مرکبات با توجه به گستره فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود و همچنین نیاز جامعه کشاورزی به پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری طبرستان تغییر نام یافت. این پژوهشکده دارای ساختار سازمانی کامل و مستقل بوده و از گروه¬‌های به‌نژادی و به‌زراعی برنج، مرکبات، گیاهان دارویی، مهندسی ژنتیک و بیولوژی مولکولی تشکیل شده‌است. از بدو تأسیس این مرکز پژوهشی (۱۳۸۷تاکنون)، مجموعه آزمایشگاه¬‌هایی در حوزه‌¬های مختلف زیست¬‌فناوری به مساحتی حدود ۱۰۰۰ متر مربع راه ¬اندازی و خدمات آموزشی، پژوهشی و آزمایشگاهی قابل توجهی را در حوزه¬‌های مرتبط با زیست‌¬فناوری ارائه نموده‌است.

  پژوهشکده اکوسیستم‌های خزری[ویرایش]

  پژوهشکده اکوسیستم‌های خزری با مطالعه زیرشاخه‌هایی چون شناخت اکوسیستم‌های جنگلی، اکوسیستم‌های آبی، فراورده‌های اکوسیستم‌ها، اکوسیستم‌های مرتعی و مسائل زیست‌محیطی، راه توسعه و احیا منابع طبیعی استان را پیگیری می‌نماید و با هدایت پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و برگزاری کارگاه‌های پژوهشی برای کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و ارائه همایش‌های علمی داخلی و بین‌المللی تلاش می‌کند.

  امکانات آموزشی پژوهشی/دانشکده‌ها/مراکز پژوهشی[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  صفحه نخست

  مراسم گرامیداشت روز کارمند (1401) اخبار و رویدادها پیام هیات رئیسه دانشگاه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیات رئیسه دانشگاه به مناسبت گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر نمود. متن پیام … ادامه خبر → پیام هیات رئیسه دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی به گزارش روابط عمومی…

  مراسم گرامیداشت روز کارمند (1401)

  اخبار و رویدادها

  پیام هیات رئیسه دانشگاه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیات رئیسه دانشگاه به مناسبت گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر نمود. متن پیام ...

  ادامه خبر →

  پیام هیات رئیسه دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی

  به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیات رئیسه دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید پیامی صادر نمود. متن پیام به ...

  ادامه خبر →

  عزاداری اربعین حسینی در دانشگاه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی، عزاداری اربعین سرور و سالار شهیدان، امام حسین علیه السلام بصورت دسته روی و سینه زنی ...

  ادامه خبر → سایر اخبار

  گزارش تصویری

  نشست معاونت اداری و مالی دانشگاه با کارشناسان بیمه درمان تکمیلی در دانشگاه برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی، نشست دکتر فلاح معاون اداری و مالی، مهندس ذبیحی مدیر امور اداری و پشتیبانی و همکاران مرتبط با بخش بیمه و درمان دانشگاه با کارشناسان بیمه درمان تکمیلی در دانشگاه برگزار شد. در این نشست ضمن بررسی مشکلات و موانع موجود در بیمه تکمیلی درمان، در خصوص قرارداد جدید پیشنهاداتی ارائه…

  اطلاعیه های دانشگاه

  اطلاعیه شماره 2 ثبت‌نام از پذیرفته ­شدگان آزمون سراسری و صرفا سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

  اطلاعيه حذف و اضافه دانشجويان ورودي 1400 و ماقبل

  مهلت ارسال ايده ها به رويداد استارتاپي كشاورزي دانش بنيان و تحول آفرين تا 15 مهرماه 1401 تمديد شد

  اطلاعیه طرح کارت سلامت ویژه دانشجویان

  اطلاعيه شماره يك پذيرفته شدگان نهايي آزمون سراسري سال 1401 (رشته‌هاي تحصيلي با آزمون و پذيرش صرفا بر اساس سوابق تحصيلي)

  اطلاعیه اسکان در خوابگاه های دانشجویی

  كارگاه تشريح شيوه‌نامه‌ ویژه اعضای هیات علمی و کارشناسان پژوهشی

  سایر اطلاعیه ها

  دستاوردها

  فروشگاه کتاب

  پذیرش دکتری

  پذیرش ارشد

  پذیرش کارشناسی

  تازه‌های انتشارات

  مجلات خبری

  همایش‌های دانشگاه

  میز خدمت الکترونیک

  تلفن های تماس

  پیگیری درخواست ها

  درخواست خدمت

  پژوهشکده ژنتیک و زیست فناوری طبرستان

  معاونت دانشجویی

  حوزه ریاست

  معاونت اداری و مالی

  معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی

  معاونت پژوهشی و فناوری

  منبع مطلب : sanru.ac.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید