این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سبزی عید با عدس

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سبزی عید با عدس را از این سایت دریافت کنید.

  تهيه سبزه عید با عدس

  سبزه عید جزو اصلی ترین گزینه های سفره هفت سین است و به همین علت کاشت آن برای افراد بسیار مهم است.

  تهيه سبزه عید با عدس

  سبزه عید جزو اصلی ترین گزینه های سفره هفت سین است و به همین علت کاشت آن برای افراد بسیار مهم است.

  به گزارش گروه وب گردی خبرگزاری صدا و سيما، کم کم که به روز‌های پایانی سال نزدیک می شویم همه کدبانو‌های با سلیقه به فکر تدارک کار‌های سال نو می‌افتند یکی از هیجان انگیزترین تدارکات کاشتن سبزه عید است که جزو اصلی‌ترین گزینه‌های سفره هفت سین محسوب می‌شود. تنوع زیادی در سبزه‌های هفت سین وجود دارد که سبزه گندم و عدس محبوب‌ترین آن‌ها است.

  کاشت سبزه عید نوروز با عدس

  چنانچه تصمیم دارید سبزه هفت سین را با عدس سبز کنید می‌توانید از ظروف مختلف برای سبز کردن آن استفاده نمایید، ولی بهترین گزینه برای سبز کردن سبزه عید ظروف چینی و سفالی است. البته باید بگوییم که انتخاب ظرف کاملا به سلیقه شما برمی گردد و می‌توانید با توجه به چیدمان سفره هفت سین خود اقدام به انتخاب ظرف مورد نظر خود نماييد. برای کاشتن سبزه عید با عدس دو تا سه هفته پیش از عيد نوروز عدس را تهیه کرده و اقدامات لازم را جهت کاشت شروع کنید تا به موقع سبز شود.

  برای کاشت سبزه عید با عدس مراحل زیر را باید انجام دهيد تا نتیجه کار سبزه ای پرپشت و زیبا باشد.در ابتدای کار پس از اینکه عدس مورد نیاز را تهیه کردید تقریباً ۱۶ الی ۱۸ روز پیش از فرا رسیدن سال نو عدس‌ها را داخل ظرفی ریخته و کمی آب روی آن بریزید و ظرف را در دمای معمولی فضای اتاق قرار دهید.

  در این مرحله به خاطر اینکه آب جذب عدس‌ها می‌شود بنابراین باید میزان آب را زود به زود بررسی کنید و درصورت اینکه ملاحظه کردید آب آن خشک شده است مقداری آب ولرم به آن بیفزایید.

  پس از اینکه چند روز سپری شد تغییراتی در شکل ظاهری عدد‌ها ملاحظه می‌کنید در این حالت وقت آن است که عدس‌ها را لای پارچه نمدار بگذارید. دقت کنید که در این مرحله جوانه زدن عدس‌ها کامل می‌شود پس نباید بگذارید عدس‌ها بی آب و خشک شوند برای جلوگیری از این کار می‌توانید با استفاده از اسپری بارچه را هر روز نمدار کنید.هنگامی که مطمئن شدید که عدس‌ها جوانه زدند بهترین کار این است که آن‌ها را به ظرف اصلی انتقال دهید و پس از اینکه جوانه‌ها به اندازه کافی رشد کرده و سبز شدند، پارچه را از روی آن بردارید، ولی همچنان دست از آبکشی و آبیاری عدس‌ها با اسپری برندارید بهتر است سبزه در محیطی همچون کنار پنجره قرار بگیرد که هوایی معتدل دارد.

  باید بدانید چنانچه سبزه‌ها با نور طبیعی رشد کرده باشند سرسبزی بیشتری خواهند داشت بنابراین گاهی اوقات بهتر است اقدام به چرخاندن ظرف سبزه بکنید تا سبزه عدس به صورت کج رشد نکند.تا عید نوروز به شکل مستمر روزانه، اقدام به آبیاری سبزه تان کنید تا زمان تحویل سال زیباترین سبزه را در سفره هفت سین تان بگذارید.

  نکات تکمیلی برای تهیه سبزه عدس:

  برای جلوگیری از خرابی و پوسیدگی عدس‌ها بهتر است هر روز آب آن را تعویض کنید.

  هر نوع بذری که می‌خواهید با آن سبزه بکارید حتماً از تازه و سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

  آبی که در درست کردن سبزه عدس استفاده می‌کنید بهتر است ولرم باشد.

  دقت کنید که به صورت نازک اقدام به ریختن عدس‌ها داخل ظرف نکنید بهتر آن است که نحوه قرار گیری عدس‌ها داخل ظرف به صورت ضخیم و گنبدی شکل باشد تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

  از قرار دادن سبزه عدس در محیطی که سرما و گرمای شدیدی دارد به شدت خودداری کنید و بدانید که بهترین دما برای رشد آن دمای معتدل است.

  چنانچه قصد دارید سبزه عدس را در داخل خاک بکارید حدود ۱۰ روز پیش از عید عدس‌ها را روی خاک ریخته و با اسپری آبیاری کنید تا رشد کنند.

  هنگامی که رشد سبزه‌ها به حد دلخواه شما رسید می‌توانید شب‌ها در فضای خنکی از منزل قرار دهید تا بیش از اندازه رشد نکنند.

  منبع مطلب : www.iribnews.ir

  طرز تهیه سبزه عید با عدس نکاتی که حتما باید رعایت کنید

  آموزش مرحله به مرحله سبزه عید با عدس و نکات مهم در طرز تهیه سبزه عدس برای سفره هفت سین را در این مطلب مشاهده نموده و اقدام به درست کردن سبزه عدس نمایید.

  آموزش تهیه سبزه عید با عدس و فوت و فن های آن

  یلدا محمدی ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰

  سبزه عید با عدس یکی از زیباترین و جذاب ترین سبزه ها برای سفره هفت سین می باشد که قصد داریم در این مطلب به ارائه طرز تهیه سبزه عدس به صورت مرحله به مرحله و با آموزش کامل بپردازیم و امیدواریم شما نیز از این آموزش نهایت استفاده را ببرید.

  با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، همه خانم های باسلیقه و کدبانو در تدارک چیدن سفره هفت سین می باشند، همانطور که می دانید سبزه یکی از اجزا اصلی سفره هفت سین است که به راحتی می توان اقدام به تهیه آن نمود و سبزه ای زیبا و ایده آل برای سفره هفت سین داشت. سبزه های هفت سین تنوع زیادی دارند که محبوب ترین آنها سبزه با عدس و گندم است. از این رو قصد داریم در این مطلب به ارائه آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سبزه عید با عدس بپردازیم که امیدواریم این آموزش کامل برای همه علاقه مندان مفید و کاربردی باشد.

  آموزش مرحله به مرحله تهیه سبزه عید با عدس :

  سبزه هفت سین را می توان با استفاده از عدس در ظروف مختلف سبز نمود، اما همانطور که قبلا در مبحث آموزش سبزه عید با خاکشیر نیز مطرح نمودیم، بهترین ظروف برای سبز کرده سبزه عید، ظروف سفالی و چینی می باشند. البته انتخاب ظرف کاملا سلیقه ای است و شما می توانید با توجه به مدل و چیدمان سفره هفت سین ، ظرف مورد نظر را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. برای تهیه سبزه با عدس، بهتر است حدود دو یا سه هفته قبل از جشن نوروز اقدام به تهیه عدس و انجام دیگر مراحل نمایید تا سبزه شما به موقع آماده شود و سبزه زیبا و سرسبزی برای سفره هفت سین داشته باشید. در ادامه مراحل مربوط به طرز تهیه سبزه عدس را ملاحظه فرمایید و طبق این مراحل پیش بروید.

  سبزه عید با عدس

  اولین اقدام تهیه عدس به مقدار مورد نیاز است. حدود ۱۶ تا ۱۸ روز قبل از شروع سال نو، مقدار عدس مورد نیاز را با توجه به اندازه ظرف تهیه نمایید. عدس ها را در ظرفی ریخته و مقداری آب روی آن بریزید و ظرف را در فضای اتاق با دمای معمولی قرار دهید. در این مرحله عدس ها آب را به خود جذب می نمایند، پس بهتر است میزان آب آن را چک نمایید و در صورتی که مشاهده نمودید آب درون ظرف در حال خشک شدن است، مقداری آب ولرم به آن اضافه کنید.

  خیساندن عدس برای سبزه

  بعد از گذشت چند روز، شکل ظاهری عدس ها تغییر می کند، حال زمان آن رسیده است که عدس ها را لای پارچه نمدار قرار دهید. توجه داشته باشید که در این مرحله جوانه زدن عدس ها تکمیل می گردد، پس به هیچ وجه نباید عدس های خشک و بی آب شوند. بدین منظور می توانید از اسپری استفاده کنید و هر روز دستمال را نیز نمدار نمایید.

  مراحل درست کردن سبزه عدس

  جوانه زدن عدس ها برای سبزه نوروز

  زمانی که از جوانه زدن عدس ها، اطمینان یافتید بهتر است آن ها را به ظرف اصلی منتقل نمایید و بعد از اینکه جوانه ها کمی رشد نمودند و سبز شدند، دستمال را بردارید اما همچنان به آبیاری عدس ها با اسپری و همچنین آبکشی آنها ادامه دهید. بهتر است ظرف را در محیطی با هوای معتدل قرار دهید، کنار پنجره می تواند مکان مناسبی برای ظرف سبزه باشد.

  انتقال عدس ها به ظرف اصلی برای سبزه عید

  توجه داشته باشید که بهتر است سبزه ها با نور طبیعی رشد کنند تا سرسبزی بیشتری داشته باشند، همچنین بهتر است گاهی ظرف سبزه را بچرخانید تا سبزه عدس شما به صورت کج رشد نکند.

  طرز تهیه سبزه عدس برای عیدنوروز

  به آبیاری سبزه به صورت روزانه ادامه دهید تا سبزه هفت سین شما تا عید نوروز آماده و زیبا شود.

  سبزه عدس برای سفره هفت سین

  نکات مهم در تهیه سبزه عدس :

  بهتر است آب عدس ها را هر روز تعویض نمایید تا عدس ها پوسیده و خراب نوشند.

  برای تهیه هر نوع سبزه برای هفت سین، باید از بذر های تازه و سالم استفاده نمایید.

  در مراحل درست کردن سبزه عدس بهتر است از آب ولرم استفاده کنید.

  برای زیبایی بیشتر سبزه هفت سین با عدس بهتر است عدس ها را به صورت لایه نازک در ظرف نریزید و از مقدار بیشتری عدس استفاده نمایید.

  زمانی که احساس کردید سبزه به اندازه دلخواه رسیده است، شب ها آن را در محیطی خنک تر از فضای منزل قرار دهید تا بیش از حد رشد نکند.

  بهترین دما برای رشد سبزه عدس، دمای معتدل است، پس از محیطی با گرما یا سرمای شدید بپرهزید.

  سبزه سفره هفت سین با عدس

  بهترین روش طرز تهیه سبزه هفت سین به وسیله عدس را مشاهده نمودید، امیدواریم این آموزش برای شما دوستان نیز مفید بوده باشد و نهایت استفاده را از آن ببرید. در ادامه می توانی تصاویری از مدل سبزه هفت سین با تزیینات زیبا را ببینید و ایده بگیرید.

  انواع تزیین سبزه عید با خلاقیت های زیبا

  با نزدیک شدن به عید نوروز ایرانیان، معمولا بازار خرید و فروش وسایل مختلف سفره هفت سین نیز داغ می شود، سبزه یکی از سین های زیبای سفره هفت سین است که به منظور روح بخشیدن به زندگی استفاده می شود و در واقع تکه ای از طبیعت است که بر روی سفره عید قرار می گیرد و همانطور که گفتیم می توان برای کاشت آن از بذر های مختلف گندم، خاکشیر، خرفه، هسته پرتقال و غیره استفاده کرد. حال بسیاری از خانوم های خوش ذوق تمایل زیادی به تهیه سبزه عید با سلیقه خودشان و در منزل دارند، در ادامه مدلهای زیبایی از انواع تزیین سبزه عید نوروز به اشتراک گذاشته ایم که امیدواریم مورد توجهتان قرار گیرند.

  منبع مطلب : arga-mag.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید