این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سربازی حرفه ای چیست

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سربازی حرفه ای چیست را از این سایت دریافت کنید.

  💫 سربازی حرفه ای چیست و سرانجام آن چه شد؟ هر آنچه در مورد «طرح سرباز حرفه ای» باید بدانیم

  سربازی حرفه ای نام طرحی است که مدتی پیش  به منظور اصلاح قانون سربازی فعلی بعد از بررسی های فراوان در مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح شد. این طرح که شایعات زیادی در مورد به گوش می رسد، هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و در انتها می بایست به تایید ستاد نیروهای مسلح کشور نیز برسد.چنانچه نسبت به آشنایی با طرح سربازی حرفه ای علاقه مند هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

  سربازی حرفه ای چیست و سرانجام آن چه شد؟ هر آنچه در مورد «طرح سرباز حرفه ای» باید بدانیم

  ۱۴۰۰-۰۸-۲۶

  سربازی حرفه ای نام طرحی است که مدتی پیش  به منظور اصلاح قانون سربازی فعلی بعد از بررسی های فراوان در مرکز پژوهش‌ های مجلس مطرح شد. این طرح که شایعات زیادی در مورد به گوش می رسد، هنوز به مرحله اجرایی نرسیده و در انتها می بایست به تایید ستاد نیروهای مسلح کشور نیز برسد.

  رکن اصلی این طرح تبدیل سربازی اجباری به سربازی اختیاری در قالب ارائه حقوق و مزایای بیشتر به سربازان می باشد. بر پایه طرح فوق، مدت خدمت وظیفه عمومی در ایران از دو سال به پنج سال افزایش یافته و شرکت در آن اختیاری می‌ شود.

  چنانچه نسبت به آشنایی با طرح سربازی حرفه ای علاقه مند هستید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

  آشنایی با طرح سربازی حرفه ای

  همانطور که اشاره شد سربازی حرفه ای نام طرحی است که با هدف اصلاح قانون سربازی اجباری توسط تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.

  طبق این طرح، طول مدت سربازی مشمولان نظام وظیفه از دو سال به پنج سال افزایش یافته و در صورت وجود نیروی مازاد بر نیاز، مشمولین از سربازی اجباری معاف می‌ شوند. طبق این طرح علاقه مندان به خدمت نظام وظیفه سربازی به مدت دو سال با ۹۰ درصد حقوق نیروهای کادری به استخدام نیروهای مسلح درمی آیند.

  بر اساس طرح سربازی حرفه ای در واقع کسانی که مایل به سربازی رفتن نیستند، از برخی حقوق و مزایای خود در جامعه صرف نظر کرده و این تسهیلات به افرادی اعطا می شود که علاقه به انجام سربازی دارند. البته در این مورد اصل اول، برآورد نیاز نیروهای مسلح است. چرا که کشور ما در بین کشورهای ناامن واقع شده و مسئله امنیت برای آن جزء واجبات است.

  در این طرح، سربازی بعد از دو سال به مدت ۵ سال نیز ادامه خواهد داشت و با این کار به صورت حرفه‌ ای سرباز تربیت و آموزش دیده می‌ شود. در نتیجه این امر سربازانی خبره و کارآمد در اختیار ارگان های نظامی کشور قرار میگیرد.

  تغییرات صورت گرفته در طرح سربازی حرفه ای

  بر اساس طرح سربازی حرفه ای تعداد سربازان کشور و دستمزد آنها دستخوش تغییر قرار می گیرد. به این صورت که در این طرح نیاز ستاد کل نیروهای مسلح به سرباز را حدود ۸۰ هزار نفر تخمین زده و تسهیلات و مزایایی برای این افراد پیش بینی شده است.

  افراد اعزام شده به خدمت سربازی در این طرح حقوقی یکسان با کارمندان کادر رسمی دریافت می‌ کنند و در پایان نیز می‌ توانند به استخدام رسمی ارگان های مربوطه درآیند. با کاهش تعداد سربازان از ۴۰۰ هزار نفر به۸۰ هزار نفر در حقیقت سربازی به صورت داوطلبانه انجام می‌ شود.

  شرایط سنی طرح سربازی حرفه ای

  کسانی که قصد رفتن به خدمت سربازی را ندارند باید تا سن۵۰ سالگی از برخی حقوق و مزایای خود در سطح جامعه صرف نظر کرده و همچنین میزان مالیات مشخصی را با هدف تامین منابع طرح سربازی حرفه ای بپردازند. جزئیات مربوط به مالیات اخذ شده در ادامه به اطلاع شما عزیزان رسانده میگردد.

  لازم به ذکر است این افراد در صورت نرفتن به خدمت تا سن ۵۰ سالگی مشکلی برای دریافت خدمات دولتی مانند اجازه سفر خارجی، استخدام در سازمان های دولتی و یا کاندیداتوری مجلس نخواهند داشت ولی بابت دریافت این خدمات باید هر ساله مالیات مشخصی را به دولت پرداخت کنند.

  مشاوره حرفه ای تخصص ماست

  برای مشاوره در زمینه سربازی حرفه ای چیست و سرانجام آن چه شد؟ هر آنچه در مورد «طرح سرباز حرفه ای» باید بدانیم با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

  تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

  ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.

  تماس از تلفن همراه

  شماره تماس با تلفن ثابت: ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵

  جدول مالیات بر امنیت پیشنهادی طرح سربازی حرفه ای

  خدمات اجتماعی و اقتصادی مشمول دریافت عوارض عدم انجام خدمت وظیفه عمومی میزان عوارض برای دارندگان کارت‌ های معافیت میزان عوارض برای مشمولان مازاد بر نیاز میزان عوارض برای غایبان و افراد با وضعیتی نامشخصصدور و تعویض گواهینامه و گذرنامه، دریافت گواهی عدم سوء پیشینه، دریافت گواهی صادره از سوی شهرداری‌ ها، دریافت هرگونه خدمات ثبتی از جمله گواهی امضا و تنظیم انواع وکالتنامه، دریافت یا تعویض پلاک خودرو، دریافت جواز کسب، دریافت کارت بازرگانی، ثبت شرکت و موسسات تجاری، اخذ انشعابات شهری مانند آب و برق و گاز و تلفن ۱۰ درصد عوارض دولتی ۲۵ درصد عوارض دولتی درصد عوارض دولتیدریافت مجوز واردات و ترخیص کالا از گمرکات کشور نیم درصد عوارض دولتی یک درصد عوارض دولتی ۲ درصد عوارض دولتیانجام معامله اموال منقول و غیر منقول با تنظیم سند رسمی نیم درصد عوارض دولتی یک درصد عوارض دولتی ۲ درصد عوارض دولتیدریافت پروانه ساختمانی نیم درصد عوارض دولتی یک درصد عوارض دولتی دو درصد عوارض دولتیخروج از کشور ۱۰درصد عوارض دولتی ۲۵درصد عوارض دولتی ۵۰ درصد عوارض دولتیاستفاده از تسهیلات بانکی نیم در هزار مبلغ تسهیلات یک در هزار مبلغ تسهیلات دو در هزار مبلغ تسهیلاتکاندید شدن در انتخابات مبلغ ۳ میلیون ریال مبلغ ۶ میلیون ریال طبق مفاد ماده ۱۰ کاندید شدن غایبان ممنوع است.

  مزایای طرح سربازی حرفه ای برای مشمولین

  کمک به تشکیل خانواده سریع تر نسل جوان و کاهش سن ازدواج

  سامان دهی معضلات مربوط به سربازان غایب و فراری

  تربیت حرفه ای سربازان برای حفظ امنیت کشور

  اخذ مالیات بر امنیت از افراد مشمول و استفاده از آن برای بهبود شرایط خدمت نظام وظیفه

  منبع مطلب : avije.org

  سربازی حرفه‌ای

  سربازی حرفه‌ای

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  سربازی اجباری در کشورهای با رنگ قرمز. در میان کشورهای با رنگ قرمز، ایران جزء کمیاب کشورهایی است که دختران و زنان کاملاً از سربازی معاف هستند و سربازی اجباری تنها برای پسران و مردان است.[۱]

  بدون نیروی مسلح - نیرو مسلح فعال فقط در زمان جنگ

  سربازی اختیاری برای زنان و مردان

  دارای سربازی اجباری برای زنان و مردان (در ایران فقط مردان)

  حذف سربازی اجباری در آینده

  ارتش دارای فعالیت‌های محدود و دارای سربازی اختیاری

  بدون اطلاعات

  طرح سربازی حرفه‌ای یا ارتش حرفه‌ای طرحی است که توسط تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با هدف حذف سربازی اجباری، اصلاح قانون سربازی اجباری در ایران و ایجاد سربازی اختیاری و بهبود وضعیت سربازان مطرح شده‌است.[۲][۳][۴] بر پایه طرح فوق، مدت سربازی در ایران از دو سال به پنج سال افزایش یافته و سربازی اختیاری شده، دستمزد و خدمات سربازان افزایش می‌یابد و مانند سایر افراد شاغل، سربازان دارای حق دفاع از حقوق خود می‌شوند.[۵][۶][۷][۸] با اجرا طرح «سربازی اختیاری» و «سربازی حرفه‌ای» دولت ایران باید عادلانه‌تر و متناسب با کار سربازان، خدمات و دستمزد سربازان را افزایش دهد.[۳][۹] اما چون در ایران از سربازان و سربازی اجباری، به‌عنوان نیرو کار ارزان با دستمزد ناچیز استفاده می‌شود، ستاد کل نیروهای مسلح با طرح «سربازی حرفه‌ای» و «سربازی اختیاری» مخالف است.[۳][۹] بیشتر اعضای ستاد کل نیروهای مسلح از جمله فرمانده کل آن، توسط رهبر جمهوری اسلامی انتخاب می‌شوند.[۱۰] مسئولان جمهوری اسلامی برای دهه‌ها از ابتدا انقلاب ۱۳۵۷ تا کنون، هیچ تغییر بنیادین در اصل سربازی اجباری در ایران نداده‌اند و به انتقادات و پیشنهادها بی‌توجه هستند، به نحوی که هنوز سربازی در این کشور حالت اجباری برای پسران دارد.[۱۱]

  درحال حاضر سربازی اجباری در ایران پیشنهادها و انتقادها را نمی‌پذیرد، حتی اگر به بهای خودکشی سربازان تمام شود.[۱۲] حشمت فلاحت پیشه، رئیس پیشین کمیسیون امنیت ملی مجلس، دربارهٔ سربازی اجباری بیان می‌کند: «متأسفانه بر سربازی اجباری، رانت حاکم شده‌است. مسئولانی که مخالفِ سربازی اختیاری هستند، فرزندان‌شان به سربازی اجباری نمی‌فرستند اگرهم به سربازی بروند، فرزندان‌شان در بهترین مکان‌ها سربازی می‌کنند. اما این فرزندان مردم عادی هستند که به سربازی اجباری فرستاده می‌شوند و بدونِ آموزش حرفه‌ای در مقابل دشمنان و قاچاقچیان حرفه‌ای قرار می‌گیرند و جان و زندگی آن‌ها به خطر می‌افتد.»[۳] در حکومت‌هایی که سربازی اجباری دارند تلاش می‌کنند رنگ و لعاب مقدس به سربازی بزنند و عباراتی مثل «دوران مقدس سربازی»، «وظیفه عمومی» و «خدمت ملی» استفاده می‌کنند تا تلف‌شدنِ عمر سربازان را مقدس نشان‌دهند و در مقابل، مخالفان و آزادی‌خواهان از واژه‌هایی مانند دورانِ «بردگی»، «اجباری»، «اسارت» و «بیگاری» یاد می‌کنند.[۱۳][۱۴]

  تصویر مربوط به ۱۷۸۰ میلادی، فردی که برای سربازی اجباری دستگیر شده‌است. اولین بار ناپلئون سربازی اجباری، اجرا کرد و سپس با اعتراضات بزرگ مردم فرانسه ناپلئون تسلیم مردم شد و این قانون لغو کرد.[۱۵]

  تعدادی از نمایندگان مجلس و فرماندهان نظامی ایران، بهبود وضعیت سربازان و اجرا طرح «سربازی حرفه‌ای»، را موضوعی حاکمیتی و امنیتی و از اختیارات علی خامنه‌ای به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح می‌دانند، با احتیاط با آن برخورد می‌کنند و این رهبر جمهوری اسلامی است که باید تصمیم نهایی را برای سرنوشت سربازان بگیرد.[۱۶][۱۷] سربازی اجباری که در جمهوری اسلامی تنها برای پسران است، منتقدان بسیاری دارد که البته صدای آن‌ها هیچ‌وقت در رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی شنیده نمی‌شود.[۱۲]

  مانع اجرا سربازی حرفه‌ای[ویرایش]

  در ایران همواره از سربازها و سربازی اجباری، به‌عنوان نیرو کارِ ارزان با حقوق کم استفاده می‌شود.[۱۳][۱۸] در حکومت‌هایی که سربازی اجباری دارند تلاش می‌کنند رنگ و لعاب مقدس به سربازی بزنند و عباراتی مثل «دوران مقدس سربازی»، «وظیفه عمومی» و «خدمت ملی» استفاده می‌کنند تا تلف‌شدنِ عمر سربازان را مقدس نشان‌دهند و در مقابل، مخالفان و آزادی‌خواهان از واژه‌هایی مانند دورانِ «بردگی»، «اجباری»، «اسارت» و «بیگاری» یاد می‌کنند.[۱۳][۱۴] با اجرا طرح «سربازی اختیاری» و «سربازی حرفه‌ای» دولت ایران باید عادلانه‌تر و متناسب با کار سربازان، خدمات و دستمزد سربازان را افزایش دهد.[۱۹][۱۸] اما چون در ایران از سربازان و سربازی اجباری، به‌عنوان نیرو کار ارزان با دستمزد ناچیز استفاده می‌شود، ستاد کل نیروهای مسلح با طرح «سربازی حرفه‌ای» و «سربازی اختیاری» مخالف است.[۱۹][۲۰] بیشتر اعضای ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین فرمانده کل ستاد کل نیروهای مسلح، توسط رهبر جمهوری اسلامی انتخاب می‌شوند.[۲۱]

  بعضی از نمایندگان مجلس و فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی، در واکنش به طرحِ حذف سربازی اجباری، سربازی اجباری را موضوعی حاکمیتی و امنیتی و از اختیارات علی خامنه‌ای به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح می‌دانند، با احتیاط با آن برخورد می‌کنند و این رهبر جمهوری اسلامی است که باید تصمیم نهایی را برای آینده سربازان بگیرد.[۲۲][۲۳][۲۴] علی خامنه‌ای دربارهٔ سربازی اجباری می‌گوید:[۲۵]

  سربازی واقعاً مقدس است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای کشور قرار دارد. سربازها باید خدا را شکر کنند که در محیطی قرار گرفته‌اند که زمینه کسب علم و معرفت و فراگیری فضایل و تقوا در آن فراهم است و برای شکر این نعمت باید در سربازی کوشا باشند. باید احساس تباه‌شدنِ وقت و عمر به کسی که درحال گذراندن سربازی است، دست ندهد.[۲۵]

  — سید علی خامنه‌ای، [۲۶]

  در مرداد ۱۳۹۳ تعدادی از دانشجویان در دیدار با علی خامنه‌ای درخواست کردند مدت زمان سربازی اجباری کاهش یابد که با مخالفت علی خامنه‌ای روبه‌رو شدند و علی خامنه‌ای بیان کرد: «راه حل مشکل، این نیست که مدت زمان سربازی را کم کنیم باید کارهای دیگر انجام داد.»[۲۷][۲۸] تعدادی از نمایندگان مجلس پس از آنکه دربارهٔ حذف سربازی اجباری و اجرا «سربازی حرفه‌ای» در رسانه‌ها صحبت کردند، ستاد کل نیروهای مسلح از آن نمایندگان مجلس در دادگاه‌ها و رسانه‌ها شکایت کرد.[۲۹] به‌همین دلیل بسیاری از نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند تا جایی که می‌توانند دربارهٔ اجرا طرح «سربازی حرفه‌ای»، سکوت کنند.[۲۹]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید