این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سفره هفت سین معمولی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سفره هفت سین معمولی را از این سایت دریافت کنید.

  25 مدل سفره هفت سین 1402

  25 مدل سفره هفت سین 1397 | زیباترین چیدمان سفره هفت سین عید نوروز 97 ،مدل سفره هفت سین 1397،بهترین مدل های سفره هفت سین 97،مدل های زیبای سفره هفت سین 1397،مدل شیک سفره هفت سین 97،سفره هفت سین 1397،سفره هفت سین مجلسی 97،مدل های مختلف سفره هفت سین عید نوروز 1397،عکس سفره هفت سین نوروز 97،چیدمان سفره هفت سین 1397

  25 مدل سفره هفت سین 1402 | زیباترین چیدمان سفره هفت سین عید نوروز ۱۴۰۲

  مجموعه : آموزش هنر در خانه

  25 مدل سفره هفت سین 1402 | زیباترین چیدمان سفره هفت سین عید نوروز ۱۴۰۲

  زیباترین مدلهای سفره هفت سین را برای عید نوروز ۱۴۰۲ آماده نموده ایم که میتوانید به عنوان الگو از آنها استفاده نمایید. شماره هفت نه تنها در بین ایرانیان باستان مقدس بوده بلکه در بین ساکنان امروز این سرزمین نیز از قداست خاصی برخوردار است ودر بیشتر فرهنگ ها و ملل مختلف دیگر نیز جایگاه ویژه اي دارد.

  تقدس شماره هفت در ایران باستان از آیین مهر یا میترا می‌آید و ازآن جهت است که این شماره را امرداد به معنای جاودانگی و بی مرگی می نامیدند. بهمین دلیل امروزه هفت سمبل از عناصر مختلف را بر می گزینند و بر خوان «سفره» نوروز میگذارند.برخی میگویند هفت سین ،نمادی از هفت دانه ي گیاهی است که در زمان ایرانیان باستان با آن سبزه ي نوروز را تهیه میکردند

  و عبارت بودند از: جو، ماش، عدس، ارزن، لوبیا، نخود و گندم پیشینیان ما ده روز قبل از نوروز از این هفت دانه سبزه می پروراندند و بر سر در خانه هایشان می نهادند. هر کدام از این دانه ها که سبز تر و پربارتر می شد، آنرا نشان پرمحصولی آن دانه میدانستند و از این جهت این شماره را نشانی از فال نیک و خوش یمنی تلقی می‌کردند.

  نوروز از جشنهای باستانی ایران است که چون مبنای آن تازگى بخشیدن به طبیعت و روح انسان است، پایدار ماند و جاودان است.یکی از ارکان اصلی نوروز، چیدن سفره هفت سین برای جمع شدن بر گرد آن به هنگام تحویل سال است . در بسیارى از منابع آمده است که «هفت سین» نخست هفت شین بوده و بعد ها به سین تغییر یافته است.

  ایرانیان به هنگام چیدن سفره هفت سین نخستین و مهم ترین موردی راکه بر سفره قرار میدهند، قرآن کریم است.ایرانیان مسلمان به نشانه توکل و توسل به خداوند متعال در آغاز سال و تقاضای بهترین ها از آفريننده خویش قرآن را در بهترین جای سفره قرار داده و پس ازآن اجزای دیگر را می چینند.

  سمنو: سمبل زایش و بارورى گیاهان است و از جوانه هاى تازه رسیده گندم تهیه مى شود.

  سیب: سمبل بارورى، زایش و سلامتی است.

  سنجد: سمبل عشق و دلباختگى است و از مقدمات اصلى تولد و زایندگى.

  سبزه: سمبل شادابى و سرسبزى و نشانگر زندگى بشر و پیوند او با طبیعت است.

  سماق، سرکه و سیر: سمبل چاشنى و محرک شادى و سلامتی در زندگى به شمار مى روند.

  سکه: به نیت برکت و درآمد زیاد انتخاب و بر سفره هفت سین می‌نشیند .

  اما غیر از این گیاهان و میوه هاى سفره نشین، خوان نوروزى اجزاى دیگرى هم داشته است، دراین میان تخم مرغ سمبل زایش و آفرینش است و نشانه اى از نطفه و نژاد.

  آینه: سمبل روشنایى است و حتما باید در بالاى سفره جاى بگیرد.

  آب: نشانه برکت و پاکی در زندگى است .

  اسپند، شاخه هاى سرو، دانه هاى انار، گل بیدمشک، شیر نارنج، نان و پنیر، شمعدان و… را هم مى توان جزو اجزاى دیگر سفره هفت سین دانست.

  سفره ي هفت سین یک بهانه است تا به هوای آن بعد از یکسال دغدغه و کار ، بعد از یکسال شاید دور بودن از جمع صمیمی خانواده، ساعاتی مانده به لحظه ي سال تحویل، همراه با خانواده درکنار آن بنشینیم و به اجزای آن نگاه کنیم و شاید یادمان بیاید زندگی زیباتر ازآن چیزی که ما برای خودمان رقم زدیم جریان دارد.

  زیباترین چیدمان سفره هفت سین عید نوروز ۱۴۰۲

  25 مدل سفره هفت سین 1402

  مدلهای جدید سفره هفت سین ۱۴۰۲ زیبا و جالب

  مدلهای سفره هفت سین ۱۴۰۲ زیبا و شیک

  زیباترین تزیین سفره هفت سین 1402 ،تزیین سفره هفت سین ۱۴۰۲

  عکس سفره هفت سین نوروز ۱۴۰۲ ،چیدمان سفره هفت سین 1402 / سایت پارس ناز

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  مدل های سفره هفت سین ساده اما شیک و دوست داشتنی با تزئینات راحت

  تصاویری از انواع مدل های شیک و جدید سفره هفت سین ساده مخصوص افراد خوش سلیقه و ساده پسند را در این مطلب مشاهده خواهید کرد.

  مدل های سفره هفت سین ساده اما شیک و دوست داشتنی با تزئینات راحت

  ندا خوشرو ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰

  در این مطلب تصاویری از انواع مدل های سفره هفت سین ساده را مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این مدل ها با سلیقه شخصی شما مطابقت و همخوانی داشته باشند.

  طراحی هفت سین تاثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی منزل دارد از این رو بهتر است شما در هنگام چیدمان انواع مدل های سفره هفت سین ساده و فانتزی حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید.

  سفره هفت سین ساده با طراحی شیک و بی نظیر

  اگر شما مهارت زیادی برای چیدمان هفت سین ندارید بهتر است از مدل های هفت سین ساده الگوبرداری کنید. این مدل هفت سین ها در عین سادگی به صورت خلاقانه و جالب طراحی می شوند و باعث خلق فضایی متفاوت در دکوراسیون داخلی منزل خواهند شد. در ادامه مدل هایی از هفت سین با طراحی ساده و در عین حال جالب را پیش رو خواهید داشت که امیدواریم این مدل ها مورد توجه تان قرار بگیرند.

  مدل های هفت سین با طراحی ساده و جالب

  در طراحی اغلب هفت سین های ساده ظروف و پارچه ای که در زیر ظروف هفت سین انداخته می شود از بین طرح های زیبا و خاص انتخاب می شوند همچنین در این مدل ها برای تزیین هفت سین از شمع های تزیینی و گلبرگ های مصنوعی و عروسک حیوان نماد سال و … استفاده می شود.

  برای زیبایی بیشتر چیدمان هفت سین ساده بهتر است رنگ ظروف را با رنگ پارچه ای که در زیر ظروف هفت سین انداخته می شود ست کنید همچنین می توانید از رنگ های متضاد که در کنار هم زیبایی خاصی دارند برای چیدمان این مدل هفت سین استفاده نمایید.

  هفت سین شیک و ساده

  طراحی هفت سین شیک

  چیدمان هفت سین ساده و بی نظیر

  مدل هفت سین ساده و خاص

  سفره هفت سین کوچک و زیبا برای عید فرخنده نوروز

  طراحی شیک سفره هفت سین

  سفره هفت سین خاص و زیبا

  مدل ساده هفت سین

  مدل سفره هفت سین

  هفت سین شیک و جدید

  چیدمان هفت سین

  طراحی هفت سین شیک و بی نظیر

  هفت سین ساده و جالب

  توجه داشته باشید که برای تزیین هفت سین با طراحی ساده از تزیینات شلوغ استفاده نمی شود همچنین ظروف این مدل هفت سین ها را بهتر است از بین طرح های ساده سفالی و کریستالی و … انتخاب کنید و اگر شما تمایل دارید از جام برای چیدمان هفت سین های ساده استفاده نمایید بهتر است جام را به کمک روبان یا مروارید تزیین کنید.

  هفت سین ساده را می توانید روی میز یا زمین بچینید همچنین در صورت تمایل می توانید برای زیبایی بیشتر این مدل هفت سین از نورپردازی رنگارنگ در اطراف ظروف هفت سین استفاده نمایید.

  چیدمان ساده برای هفت سین

  تزیین ساده هفت سین

  مدل هفت سین ساده و جذاب

  تزیین ساده هفت سین با شمع تزیینی

  مدل هفت سین شیک و ساده

  تزیین زیبا و ساده هفت سین

  مدل هفت سین ساده و جالب

  منبع مطلب : arga-mag.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید