این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سقف برداشت از حساب بانکی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سقف برداشت از حساب بانکی را از این سایت دریافت کنید.

  سقف برداشت/خرید در روش‌های مختلف انجام تراکنش بانکی

  روش های مختلفی برای انتقال وجه و پول وجود دارد، این روش ها دارای سقف برداشت هستند که در این مقاله سقف برداشت روش های مانند پایا، ساتنا، درگاه پرداخت را شرح داده ایم

  سقف برداشت/خرید در روش‌های مختلف انجام تراکنش بانکی

  با توجه به این‌که روش‌های متنوعی برای انجام تراکنش بانکی وجود دارد و عملیات انتقال وجه به شیوه‌های متفاوتی صورت می‌گیرد، توصیه می‌کنیم با مطالعه‌ی مطالب زیر، با محدودیت‌ها و موارد خاص پیرامون سقف برداشت همه‌ی انواع تراکنش‌های مالی آشنا شوید.

  آنچه در این مقاله می‌خوانید

  چند روش برای تایید تراکنش‌ها

  به طور کلی روش‌ تایید تراکنش، به تمام روش‌هایی گفته می‌شود که برای تایید تراکنش‌های انجام شده در درگاه‌های اینترنتی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای نمونه رمز دوم ثابت حساب، رمز دوم متغیر حساب به کمک پیامک، رمز دوم متغیر کارت به کمک کد دستوری و … از جمله روش‌های تایید تراکنش هستند. برای اشراف بیش‌تر به سازکارها و روش‌های تایید تراکنش باید با اصطلاحات زیر آشنایی داشته باشیم.

  سقف برداشت پیش‌فرض

  این اصطلاح به معنای حداکثر مبلغی است که بانک‌ها به صورت پیش‌فرض به منظور انتقال وجه در سامانه‌ی بانکی کشور توسط درگاه‌های اینترنتی در نظر گرفته‌اند که کاربران در خریدهای غیرحضوری خودشان تا حد نهایی این سقف می‌توانند عملیات انتقال وجه را انجام بدهند.

  حداکثر مجاز

  این اصطلاح به معنای حداکثر مبلغ انتقال وجه روزانه توسط کاربران به کمک درگاه‌های اینترنتی است. توجه کنید که عموما این مبلغ از سقف پیش‌فرض بانک‌ها بیش‌تر خواهد بود. در واقع سقف مجاز برداشت وجه روزانه در درگاه‌های اینترنتی معمولا بر مبنای سقف مبلغ اعلام شده توسط پذیرنده‌های خدمات درگاه است. از طرف دیگر برای انتقال وجه در شبکه‌ی شتابی کشور، سقف مبلغ قابل انتقال از قوانین شبکه‌ی شتاب تبعیت می‌کند.

  سقف خرید از درگاه پرداخت اینترنتی

  یکی از روش‌های مرسوم میان کاربران در چند سال گذشته که به کمک آن انتقال وجه انجام می‌گیرد، استفاده از درگاه‌های پرداخت اینترنتی است. درگاه پرداخت اینترنتی علاوه‌بر قابلیت‌های کاربردی برای پذیرندگان در راستای پیشرفت کسب و کارها، سقف خرید روزانه‌ ۵۰ میلیون تومان برای هر کارت بانکی را تعیین نموده است.

  در آبان ماه سال ۱۴۱۰، سقف برداشت/خرید از درگاه پرداخت یا کارتخوان، از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

  حمیدرضا احمدیان مدیرعامل هلدینگ داده‌ورزی سداد با اشاره به آخرین تغییرات در مباحث انتقال غیرنقدی وجه، اظهار داشت: انتقال وجه روزانه توسط دستگاه های پوز از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، به طوری که هم اکنون این امکان در ابزارهای فروشگاهی سداد برای مشتریان فراهم شده است. وی ارسال ابلاغیه دستور از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا و همسان سازی ابزارها را به شرکت های پرداختی و پرداخت یار تائید کرد.

  این میزان سقف برداشت برای یک تراکنش غیرحضوری در حال حاضر آپشن بسیار جذابی به‌شمار می‌رود و در بسیاری از کسب و کارها برای کاربر تجربه‌ی کاربری مطلوب و برای پذیرنده یک امکان ویژه در نحوه‌ی تسویه‌‌حساب مالی فراهم می‌آورد. توضیح این‌که روش تسویه در درگاه پرداخت مستقیم به صورت رایگان انجام می‌شود اما در درگاه‌های واسط که بیش‌تر مورد استفاده‌ی استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای نوپا قرار می‌گیرد، عموما با یک روز اختلاف پس از کسر کارمزد اندکی از مجموع تراکنش‌های روزانه، صورت می‌پذیرد.

  توجه داشته باشید، محدودیت خرید اینترنتی یا سقف پرداخت درگاه اینترنتی برای هر کارت می‌باشد و همچنین این محدودیت برای خرید از کارت توسط بانک مرکزی اعمال شده است، بدین معنی که شما امکان خرید تا سقف تعیین شده از یکی ابزارهای پرداخت را دارید. نمی‌توانید ۵۰ میلیون از کارتخوان و ۱۰۰ میلیون از درگاه پرداخت استفاده کنید.

  سقف برداشت در روش ساتنا

  سامانه‌ی ساتنا یا همان سامانه‌ی تسویه‌ی ناخالص آنی، اصولا برای برقراری امکان انتقال مبالغ سنگین‌تر ایجاد شده است. بر این اساس حواله‌ی ساتنا برای انتقال وجه، بر مبنای حساب بانکی تعریف شده است. این نوع تراکنش به لحاظ زمان‌بندی نیز یا به شکل آنی انجام می‌شود، و یا نهایتاً در کم‌تر از یک ساعت صورت می‌پذیرد. با این اوصاف حداقل مبلغی که می‌توان به روش ساتنا حواله کرد مبلغ ۱۵ میلیون تومان است. شما برای این‌که یک حواله‌ به روش ساتنا داشته باشید، از دو طریق می‌توانید اقدام کنید.

  الف) از طریق شعبه‌ی بانک و به میزان نامحدود

  ب) از طریق اینترنت بانک که حداکثر مبلغ قابل انتقال در این شیوه به کمک رمز ثابت ۵۰ میلیون تومان و با استفاده از توکن ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

  سقف برداشت در روش پایا

  سازکار سامانه‌ی پایا یا همان اتاق پایاپای الکترونیکی شباهت بسیاری با سامانه‌ی ساتنا دارد. تنها تفاوت پایا با ساتنا در این است که مبلغ سقف برداشت کم‌تری دارد. برای این‌که یک حواله‌ی پایا داشته باشید از سه طریق ممکن می‌توانید عمل کنید.

  الف) از طریق شعبه‌ی بانک که دارای مبلغ حداکثر ۵۰ میلیون تومان است.

  ب) از طریق اینترنت بانک که از این طریق سامانه‌ی پایا حداکثر ۱۵ میلیون تومان امکان جابه‌جایی ایجاد کرده است. ولی با این تبصره که مجموع مبالغ انتقال روزانه نباید بیش از ۶۰ میلیون تومان باشد.

  پ) از طریق موبایل بانک که حداکثر مبلغ قابل انتقال آن در هر روز ۱۵ میلیون تومان است.

  توضیح نهایی در مورد سازکار تسویه‌ی سامانه‌ی پایا این‌که، این سامانه دو یا سه مرتبه در روز فرآیند تسویه را انجام‌ می‌دهد بنابراین در روش پایا انتقال وجه به صورت لحظه‌ای رخ نمی‌دهد.

  سقف برداشت در دستگاه‌های خودپرداز

  دستگاه‌های خودپرداز یکی از پر کاربردترین ابزارهای برای برداشت و انتقال وجه هستند که البته باید به صورت حضوری کاربر به آن‌ها مراجعه نماید. اکنون با گسترش درگاه‌های پرداخت اینترنتی و امکان خریدهای غیرحضوری استفاده از دستگاه‌های خودپرداز روند کاهشی دارد. حداکثر مبلغ قابل برداشت توسط دستگاه‌های خودپرداز به ازای هر کارت بانکی ۲۰۰ هزار تومان است. البته گاهی اوقات در مورد برخی از بانک‌ها چنانچه کارت بانکی و دستگاه خودپرداز هر دو از یک بانک واحد باشند، این سقف برداشت افزایش پیدا می‌کند.

   سقف برداشت در دستگاه‌های کارتخوان

  دستگاه کارتخوان یکی از ابزارهای پرکاربرد خرید در این سال‌ها بوده است که سال‌هاست جای‌گزین پایانه‌ی فروش شده است. این دستگاه که تحول بزرگی در الگوی خرید ایجاد کرد، اکنون در هر فروشگاهی مانند سوپرمارکت‌ها و یا هر نوع فروشگاه دیگری وجود دارد. حداکثر مبلغ خرید از طریق دستگاه کارتخوان با هر کارت بانکی در هر روز پنجاه میلیون تومان است. همچنین برای فردی با هر تعداد کارت بانکی، حداکثر مبلغ قابل خرید صد میلیون تومان خواهد بود.

  منبع مطلب : rayanpay.com

  محدودیت و سقف تراکنش های بانکی مختلف

  محدودیت و سقف تراکنش های بانکی کارت به کارت، ساتنا، پایا، درگاه پرداخت اینترنتی، کارتخوان ، سقف انتقال وجه در شبانه روز با تلفن بانک، اینترنت بانک

  زیبال | ارائه دهنده درگاه پرداخت اینترنتی و راهکارهای نوین پرداختی به کسب و کارهای آنلاین

  وبلاگ پرداخت یار زیبال

  وبلاگ پرداخت یار زیبال

  محدودیت و سقف تراکنش های بانکی مختلف

  نادیا معارف وند

  آموزش,اصطلاحات بانکی و پرداختی

  ۱۳۹۹-۰۶-۲۷

  محدودیت و سقف تراکنش بانکی با ابزاهای پرداختی مختلف

  انجام هریک از تراکنش های بانکی با استفاده از ابزارهای پرداخت سقف و محدودیت های متفاوتی دارد.

  به هرگونه وسیله‌ای که با استفاده از آن بتوان عملیات انتقال وجه را انجام داد ابزار پرداخت و به تمامی سخت افزارها و نرم افزاهایی که با استفاده از ابزارهای پرداخت بتوانیم روی آنها تراکنش انجام دهیم ابزار پذیرش گفته می‌شود.

  نقل و انتقالات وجه با استفاده از ابزارهای پرداخت (مانند کارت بانکی) توسط ابزارهای پذیرش (مانند درگاه پرداخت اینترنتی) در بازه های زمانی مشخص، سقف مشخصی دارد.

  در بلاگ ” اصطلاحات بانکی کاربردی و مهم ” معانی هریک از سامانه های مربوط به انتقالات وجه را بررسی کردیم در ادامه شرایط خاص و سقف واریز سامانه های انتقال وجه را بررسی می‌کنیم.

  سقف و محدودیت تراکنش های بانکی با هر یک از ابزاهای پرداخت و پذیرش

  درگاه پرداخت اینترنتی

  درگاه پرداخت اینترنتی تنها روش خرید کاملا غیرحضوری است.

  سقف انجام تراکنش با استفاده از کارت های بانکی روی درگاه پرداخت اینترنتی برای هر کارت حداکثر ۵۰ میلیون تومان است و اگر فردی چند کارت بانکی داشته باشد در هر شبانه روز حداکثر می تواند ۱۰۰ میلیون تومان با استفاده از تمامی آن کارت ها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی خرید کند.

  دستگاه کارتخوان (پایانه فروش) point of sale

  سقف دستگاه های کارتخوان هم مشابه درگاه پرداخت اینترنتی با استفاده از هرکارت حداکثر ۵۰ میلیون تومان و برای هر نفر در شبانه روز با هر تعداد کارت حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان است.

  حواله ساتنا؛ محدودیت و سقف تراکنش های بانکی

  همانطور که در بلاگ ” اصطلاحات بانکی کاربردی ” ذکر کردیم سامانه ساتنا برای انتقال وجه در مبالغ بالا و فوری استفاده می‌شود.

  حداقل مبلغ قابل انتقال توسط سامانه ساتنا ۱۵ میلیون تومان است.

  محدودیت و سقف تراکنش های بانکی با استفاده از حواله ساتنا :

  مراجعه حضوری به شعب بانک : با مراجعه حضوری به شعب بانک محدودیت و سقف انتقال وجود ندارد و مبلغ دلخواه قابل انتقال است.

  اینترنت بانک : هر حساب حداکثر ۵۰ میلیون تومان و هر فرد با هرتعداد حساب بانکی حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان در هر شبانه روز می‌تواند انتقال دهد.

  دستگاه توکن : توکن ها سخت افزارهای فیزیکی هستند که برای تشخیص هویت کاربران به صورت الکترونیکی و اتصال آنها به سامانه استفاده می‌شوند.

  حواله پایا

  این سامانه برای مبالغ کمتر از ساتنا استفاده می‌شود و انتقالات وجه در سیکل های پایا انجام می‌شود و فوری نیست.

  انتقال وجه با استفاده از حواله پایا :

  مراجعه حضوری به شعب بانک : با سقف انتقال حداکثر ۵۰ میلیون تومان در هر تراکنش

  اینترنت بانک : مجموع انتقالات حداکثر ۵۰ میلیون در شبانه روز

  موبایل بانک : سقف حداکثر ۱۵ میلیون تومان

  تذکر :هر فرد در یک شبانه روز حداکثر می‌تواند ۱۰۰ میلیون تومان با استفاده از اینترنت بانک انتقال وجه انجام دهد.

  مثال ۱ : اگر فردی ۱۰۰ میلیون تومان با استفاده از حواله ساتنا انتقال دهد دیگر امکان انتقال با حواله پایا را نخواهد داشت.

  مثال ۲ :  اگر ۵۰ میلیون تومان با حواله ساتنا انتقال دهید می‌توانید ۵۰ میلیون تومان دیگر نیز با حواله پایا یا مجددا با حواله ساتنا انتقال دهید.

  حداکثر برداشت وجه از ATM

  حداکثر مبلغ قابل دریافت به صورت نقدی ۲۰۰ هزار تومان است.

  کارت به کارت (سحاب)؛ محدودیت و سقف تراکنش های بانکی

  این انتقال وجه نسبت به سایر انواع انتقال وجه رواج بیشتری دارد و به صورت آنی انجام می‌شود اما از نظر مبلغ محدود تر از سایر روش ها است.

  محدودیت و سقف تراکنش های بانکی کارت به کارت را بانک مبدا مشخص می‌کند و برای بانک های مختلف متفاوت است.

  سقف انتقال وجه کارت به کارت :

  دستگاه خوپرداز : حداکثر ۱۰ میلیون تومان

  برنامه های پرداخت ( اپلیکیشن ها) : حداکثر ۶ میلیون تومان. (برخی از بانک‌ها‌‌ سقف ۱ یا ۳ میلیون تومانی دارند)

  اینترنت بانک سقف انتقال پول

  سقف انتقال پول با کارتخوان

  سقف انتقال پول در درگاه پرداخت اینترنتی

  سقف انتقال وجه با اینترنت بانک

  سقف انتقال وجه با موبایل بانک

  سقف برداشت وجه

  سقف تراکنش های بانکی

  سقف تراکنش های کارت به کارت

  سقف حواله پایا سقف حواله ساتنا سقف سامانه سحاب سقف کارت به کارت

  محدودیت تراکنش های بانکی

  موبایل بانک

  دیدگاهتان را بنویسید

  سلام تشکر فراوان پاسخ

  تو این گرونی این محدودیت خیلی احمقانست

  یک مشت بی سواد شدن گرداننده

  پاسخ واقعا درسته پاسخ قوانین مسخره بانکی پاسخ

  ارزش پول ما در دو سه سال متاسفانه نصف شده. انگار نصف دارایی های تک تک ایرانیها به باد رفته. این ۵۰ تومن مثل ۱۰ تومن چند سال پیشه و باید به روز بشه.

  پاسخ

  سقف تراکنشها باید افزایش پیدا کنه..

  پاسخ

  سلام بانک انتقال چه حجمی از پول به حسابو مسدود میکنه؟ هر حساب ظرفیت مخصوصی داره؟

  پاسخ

  خواندن بعدی

  مفهوم اصطلاحات بانکی کاربردی ( انواع انتقال وجه و تسویه ها)

  منبع مطلب : zibal.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید