این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  سلاح شاتگان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  سلاح شاتگان را از این سایت دریافت کنید.

  10 شات گان برتر

  مجله تصویری سلاح– شات گان یا تفنگ ساچمه زنی، تفنگی است بدون خان که معمولا برد آن بیش از 100 متر نبوده و قابلیت شلیک ساچمه های متعدد به سوی هدف را خواهد داشت. این دسته سلاح ها نیز همانند سایر اسلحه های گرم پر […]

  خانهاسلحه شناسی۱۰ شات گان برتر

  ۱۰ شات گان برتر

  اسلحه شناسی / ویژه ها

  ۰ نظر

  ۱۰ شات گان برتر

  مجله تصویری سلاح– شات گان یا تفنگ ساچمه زنی، تفنگی است بدون خان که معمولا برد آن بیش از ۱۰۰ متر نبوده و قابلیت شلیک ساچمه های متعدد به سوی هدف را خواهد داشت. این دسته سلاح ها نیز همانند سایر اسلحه های گرم پر مصرف، به مرور زمان دچار تغییر و تحول به سوی مدرنیته شده اند. از این رو امروزه شاهد انواع و اقسام مختلفی از تفنگ های ساچمه زنی هستیم که حتی به طور گسترده توسط نیرو های نظامی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. اما اگر بحث انتخاب به میان بیاید، کدام سلاح ویژگی های کامل تری در اختیار دارد؟ هم اکنون ۱۰ شات گان برتر تاریخ نظامی را معرفی خواهیم کرد که از نظر تاکتیکی از سایر هم رده های خود پیش هستند.KEL-TEC KSG

  KEL-TEC KSG یکی از بهترین شات گان های طراحی شده توسط Kel-Tec است که مجهز به دو خشاب بوده و می توان آن ها را به صورت دستی و بسیار آسان جا به جا کرد. هر کدام از لوله ها قابلیت جای دهی 7 گلوله 70 میلی متری و یا 6 گلوله 76 میلی متری را خواهند داشت. برای آن هایی که اطلاعات کاملی در مورد این سلاح ندارند، باید اضافه کرد که اسلحه هیچ گونه سیستم خودکار نداشته و کاملا دستی کار می کند. اما از آن جایی که تمام اجزای تفنگ ارگونومیک هستند، احساس تاکتیکی خاصی را به مخاطب انتقال خواهد داد. در حال حاضر تفنگ ساچمه زنی KEL-TEC KSG توسط گردان ماموریت های ویژه 707 کره جنوبی و همچنین نیرو های ضد تروریسم فرانسه استفاده می شود.

  SRM ARMS MODEL 1216

  این مدل نیمه خودکار مجهز خشاب شش دور است  از جمله غیر معمول ترین ویژگی های این اسلحه، خشاب قابل جداسازی آن همراه با چهار لوله است. از طرفی به منظور کاهش وزن، از مواد پلیمری استفاده شده است.

  UTAS UTS-15

  برای معرفی سومین تفنگ ساچمه زنی مرگبار سری به ترکیه خواهیم زد. UTAS UTS-15 یک تفنگ ساچمه زنی 12 میلی متری است که مجهز به دو خشاب هفت دور بوده و به کمک پلیمر تغییر یافته ساخته شده است. این پلیمر تقویت شده نه تنها سبب کاهش وزن سلاح می شود بلکه استحکام و دوام آن را نیز بالا خواهد برد. در این برهه از زمان شاید بتوان جالب ترین ویژگی این شات گان را طراحی متفاوت آن عنوان کرد. مجموعه فاکتور های مذکور منجر به ایجاد سازگاری بالا با موقعیت های مختلف شده اند.

  VEPR-12

  این شات گان چند منظوره مجهز به خشاب قابل جداسازی بوده و توسط شرکت Molot-Oruzhie تولید شده است. VEPR-12 را به دلیل الگو برداری از کلاشنیکف محبوب، می توان از بسیاری جهات سلاحی منحصر به فرد به شمار آورد. از آن جایی که این شات گان در روسیه ساخته شده است، هم اکنون توسط ارتش روسیه و نیرو های ناتو مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین ویژگی های VEPR-12 شامل قدرت آتش سریع، طراحی ارگونومیک و سهولت در استفاده خواهد بود. این اسلحه برای اهداف دیگری همچون شکار، مسابقه های تیر اندازی و همچنین دفاع شخصی در کشور های مختلف جهان به کار برده می شود.

  MOSSBERG 500 TACTICAL PERSUADER

  MOSSBERG 500 یکی دیگر از سری تفنگ های ساچمه ای بوده که توسط شرکت اسلحه سازی مشهور O.F. Mossberg & Sons تولید شده است. لازم به ذکر است که اسلحه مذکور یکی از بهترین ها در مجموعه شات گان های ساخت این کمپانی به شمار می رود و تاکنون در اختیار نیرو های پلیس، ارتش و حتی مردم عادی زیادی بوده است! با وجود آن که سلاح تنها 3 کیلوگرم وزن دارد اما مقاومت بالایی در برابر فرسایش از خود نشان می دهد.

  BENELLI M4

  جایگاه ششم به شات گانی تحت عنوان  Benelli M4 تعلق دارد. تفنگ های ساچمه ای ایتالیایی از اسم و رسم خوبی در بازار اسلحه برخوردار هستند که این موفقیت را مدیون کیفیت بالای مواد به کار رفته در پروسه ساخت خواهند بود. این سلاح که سیستم نیمه خودکار دارد توسط شرکت Benelli Arma SpA تولید شده است. تست های اولیه انجام شده روی این شات گان از ضریب اطمینان بالای آن حکایت دارند.

  REMINGTON MODEL 870

  رمینگتون مدل ۸۷۰ یکی از محبوب ترین شات گان هایی است که توسط یک کمپانی اسلحه سازی به همین نام تولید شده است. در حال حاضر این سلاح به طور گسترده مورد استفاده سازمان های نظامی در کل جهان بوده و برای اهداف دیگری همچون شکار و یا مسابقات تیر اندازی نیز کاربرد دارد. وزن رمینگتون مدل ۸۷۰ نسبتا مناسب بوده و بنابر این قابلیت تحرک خوبی به سلاح داده است.

  FN SLP

  این مورد را می توان گزینه ای کامل به منظور استفاده توسط نیرو های پلیس به شمار آورد. اما چیزی که این سلاح را از بقیه رقبای خود متمایز می سازد، تجهیز آن به سیستم گازی خواهد بود و با گاز کار می کند. در سال 2009، FN SLP شات گان سال لقب گرفت که به دلیل ویژگی های مثبت و ارزشمند آن بوده است. استفاده آسان، سریع و طراحی ارگونومیک از اصلی ترین خصوصیات مذکور هستند.

  UPER BLACK EAGLE II SHOTGUN

  منبع مطلب : www.gunsmonitor.com

  آشنایی با 5 شات‌گان رزمی

  شات گان شات گان های رزمی شات گان Benelli M4 سلاح انوع سلاح سلاح Benelli M4,شات گان Saiga-12,روش کالیبر سلاح,گیج چیست,اطلاعات عمومی,دانستنیهای علمی,بیشتر بدانید

  آشنایی با 5 شات‌گان رزمی

  مجموعه: آیا می دانید ؟

  آشنایی با 5 شات‌گان رزمی

  شات گان ها از جمله گونه های قدیمی سلاح هستند که در بخش های گوناگونی همچون ورزش تیراندازی، شکار، اعمال قانون و عملیاتهای نظامی به کار می رود.

  مدل های مختلفی از شات گان های رزمی در سالهای اخیر تولید و در بازار جهانی سلاح به ارتش ها و نیروهای پلیس فروخته شده اند. در این مطلب شما را با 5 مدل معروف از شات گان های رزمی در بازار جهانی آشنا می کنیم. باید توجه داشت که در شات گان از عبارت "گیج" برای کالیبر سلاح استفاده می شود و عمده سلاح های مورد نظر در این مطلب از گیج 12 بهره می برند.

  گیج برابر است با قطر گلوله سرب خالص که با معکوس جرم سرب بر حسب پوند ساخته می‌شود. یعنی 12 گیج برابر است با قطر گلوله سربی با جرم 12/1 پوند. شایان ذکر است که با این تعریف می‌توان استدلال کرد که با کوچکتر شدن رقم گیج اندازه ی قطر بزرگتر می‌شود.

  Benelli M4

  شرکت ایتالیایی "Benelli" یکی از موفق ترین تولید کنندگان شات گان در بازار جهانی به شمار می رود. مدل M4 این شرکت که یک شات گان نیمه اتوماتیک با کالیبر گیج 12 است یکی از موفق ترین طرح های موجود در این بخش به حساب می آید. این مدل در حال حاضر در نیروهای مسلح 20 کشور جهان از جمله آمریکا، انگلستان، برزیل، استرالیا و ایرلند خدمت می کند.

  توان شلیک در حالت نیمه اتوماتیک حجم آتش این سلاح را افزایش می دهد. M4 با 8 تیر که به صورت جداگانه در لوله قرار می گیرند تغذیه می شود.  قابلیت مناسب دیگر این سلاح قنداق آن است که قابلیت تغییر پذیری در طول را داشته و متناسب با بدن کاربر می تواند اندازه آن را تغییر داد. طول این شات گان کمی بیش از 80 سانتی متر بوده و وزن در حدود 3 کیلو و 800 گرم است.

  در بخش رویی این سلاح نیز یک سطح ریلی نصب شده است که با استفاده از آن امکان نصب انواع دوربین ها و هدف گیرهای لیزری بر روی این سلاح وجود دارد. برد موثر این سلاح در حدود 50 متر است.

  Saiga-12

  این شات گان رزمی ارتش روسیه به نام Saiga-12 است که بر پایه اسلحه معروف AK-47 و با همان مکانیزم و با شکل ظاهری شبیه به آن ساخته شده است. نحوه مسلح کردن و کار با این سلاح دقیقا به مانند سلاح هجومی کلاشینکف است و سربازانی که بر روی آن سلاح آموزش دیده باشند به راحتی با این سلاح نیز می توانند به عملیات بپردازند.

  این شات گان نیمه اتوماتیک بر خلاف سایر شات گان های معمول که گلوله های حاوی ساچمه بایستی در درون لوله قرار گیرند دارای خشابی شبیه به خشاب اسلحه کلاشینکوف است که 12 گلوله حاوی ساچمه در آن قرار می گیرد. طول این سلاح در حدود 120 سانتی متر و وزن آن نیز در حدود 3 کیلو و 600 گرم است. کالیبر این سلاح  18.53 میلی متر "گیج 12" است و گلوله پلاستیکی به کار رفته در آن معمولا با 9 ساچمه فولادی پر شده است. برد مفید این گونه از سلاح ها معمولا بین 30 تا 50 متر است. این شات گان روسی در مدلهای جدید دارای سامانه های ریلی برای نصب انواع دوربین و انواع هدف گیرهای لیزری است. این سلاح به غیر از روسیه در قرقیزستان و آمریکا نیز به کار می رود.

  پیشنهاد ویژه

  کفپوش اپوکسی درجه یک با قیمت مناسب را اینجا سفارش دهید

  از امروز تا نوروز بلیط هواپیما رو با تخفیف بخر!

  ارائه ارزانترین قیمت بلیط هواپیما از تمامی ایرلاین‌ها

  USAS-12

  شرکت دوو در ذهن بسیاری از ایرانیان یادآور محصولاتی همچون خودرو و لوازم خانگی است اما باید گفت که در کنار این محصولات دوو در بازار سلاح نیز دستی دارد. USAS-12 یک شات گان رزمی ساخت صنایع دقیق شرکت دوو کره جنوبی است. این شات گان در مدل رزمی خود که برای نیروهای نظامی و پلیس طراحی شده قابلیت شلیک اتوماتیک و در مدل مخصوص غیرنظامیان قابلیت شلیک نیمه اتوماتیک را دارد.

  این سلاح کره ای در واقع بر پایه طرحی از شرکت آمریکایی Gilbert Equipment تولید شده است و شرکت دوو با خرید و اعمال تغییراتی بر روی آن به تولید این سلاح پرداخته است. این سلاح از گلوله های گیج 12 استفاده کرده و می تواند با نرخ شلیک 400 الی 450 گلوله در دقیقه اجرای آتش کند و برد آن در حدود 50 متر است.وزن USAS-12 در حدود 5 کیلو و 450 گرم بوده و طول آن 96 سانتی متر است. این سلاح با خشابهای 10 و یا 20 تیری مسلح می شود.

  UTS-15

  اما سلاح بعدی که در این مطلب معرفی می شود از کشور ترکیه بوده و از ظاهری متفاوت با آنچه از یک شات گان در ذهن دارید برخوردار است. مهمات این سلاح در بالای لوله آن قرار می گیرند که کمک می کند طول سلاح کاهش یابد.

  در حقیقت گلوله های مورد نظر از طریق دو مخزن در سلاح قرار می گیرند که این خود باعث می شود این سلاح توان حمل 14 گلوله گیج 12 را داشته باشد و این یک برتری محسوس برای کاربر سلاح بشمار می آید.مسئله بعدی قرار گرفتن ریل بر روی بدنه سلاح است که قابلیت نصب انواع سامانه های اپتیکی و چراغ قوه بر روی سلاح را فراهم می کند.

  مکانیزم مسلح کردن این شات گان به صورت دستی و به شکل سنتی به مانند شات گان های قدیمی است و پس از هر شلیک توسط کاربر گلوله جدید به داخل لوله وارد می شود. طول کوتاه این سلاح قابلیت استفاده از آن در نبردهای فاصله نزدیک و جنگهای شهری را افزایش داده است. وزن UTS-15 در حدود 3 کیلوگرم و طول آن نیز در حدود 72 سانتی متر است. این سلاح توسط شرکت " UTAS " ترکیه ساخته شده است.

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید