این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شرایط یارانه معیشتی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شرایط یارانه معیشتی را از این سایت دریافت کنید.

  پاسخ به ۹ سوال در مورد یارانه‌های جدید/ یارانه‌ حمایتی چه زمانی قابل برداشت است؟

  تهران- ایرنا- پرداخت یارانه جدید حمایتی به ۷۲ میلیون ایرانی شب گذشته آغاز شد اما مردم سوالاتی در خصوص یارانه‌های جدید دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱،‏ ۱۵:۱۳

  کد خبر: 84747789 T T ۴۰ نفر فرزانه سلامت بخش

  ایرنا گزارش می‌دهد؛

  پاسخ به ۹ سوال در مورد یارانه‌های جدید/ یارانه‌ حمایتی چه زمانی قابل برداشت است؟

  تهران- ایرنا- پرداخت یارانه جدید حمایتی به ۷۲ میلیون ایرانی شب گذشته آغاز شد اما مردم سوالاتی در خصوص یارانه‌های جدید دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

  به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، دولت قبل در سال ۹۷ اقدام از ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی رونمایی کرد تا با این روش بتواند جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرد و حمایتی از معیشت مردم باشد اما از روز ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ تا امروز بیش از ۷۴ میلیارد دلار ارز ترجیحی پرداخت شده که نه‌تنها نتوانست جلوی بالا رفتن قیمت‌ها را بگیرد، بلکه با مشکلات دیگری برای کشور ایجاد کرد و علتی در کوچک شدن سفره مردم است. این ارز به یک رانت بزرگ در اقتصاد ایران تبدیل شد.

  دولت سیزدهم از روز نخست آغاز به کار خود، در خصوص اصلاح این سیاست تاکید داشت تا به جای اینکه عده‌ای واردکننده از آن سود ببرند، نفع آن به خودم مردم برسد و از سوی دیگر بتواند با اصلاح و حذف این ارز، در جهت کاهش نرخ تورم اقدام کند.

  آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» شامگاه دوشنبه در پنجمین گفتگوی زنده تلویزیونی خود با مردم از جراحی بزرگ اقتصادی در کشور خبر داد که سال‌هاست بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران بر اجرای آن تاکید دارند.

  وی یکی از چالش جدی پیش‌روی دولت را موضوع تخصیص ناعادلانه یارانه کالاهای اساسی از طریق توزیع ارز ترجیحی معرفی کرد و گفت: از همان نخستین روزهای آغاز فعالیت دولت، تقریبا همه اقتصاددانان و صاحب‌نظران به ما هشدار می‌دادند که باید برای این موضوع به عنوان یکی از مشکلات جدی کشور چاره‌اندیشی کنیم.

  آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه تخصیص ارز ترجیحی، تبعیض و فساد و رانت‌خواری ایجاد کرده بود، اظهار داشت: پرداخت ارز ترجیحی باید اصلاح  و فکری برای این قضیه می‌شد.

  رئیس جمهور با بیان اینکه به جای عنوان حذف ارز ترجیحی باید گفت این طرح نوعی مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه کالاهای اساسی است، به بیان میزان یارانه‌های پرداختی به خانواده‌ها در اجرای طرح کمک‌معیشتی پرداخت‌ و خاطر نشان کرد: سازمان برنامه و بودجه این موضع را کارشناسی کرده و پیشنهادی که داد که به ۳ دهک اول، نفری ۴۰۰ هزار تومان یعنی یک خانواده ۵ نفره، ۲ میلیون تومان در ماه و به دهک‌های چهارم به بعد هم ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر پرداخت خواهد شد.

  رییس جمهوری در صحبت‌های خود این آرامش و اطمینان را به آحاد جامعه داد که حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و تامین معیشت اولویت دولت است و مردم نباید نگران افزایش قیمت‌ها نباشند.

  پس از  گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور، روند واریز کمک معیشتی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی برای تمام ۹ دهک جامعه به حساب مردم آغاز شد که پرداخت یارانه جدید صبح امروز به پایان رسید.

  مردم سوالاتی در خصوص یارانه‌های جدید دارند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

  یارانه‌ها چند برابر شد؟

  با واریز یارانه جدید به حساب اقشار کم‌درآمد توسط دولت سیزدهم، میزان یارانه دریافتی آنها نسبت به قبل بیش از ۳ برابر می‌شود. خانوارهای تک‌نفره اقشار متوسط جامعه پیش از این ماهانه حدود ۱۰۰ هزار تومان یارانه (نقدی و معیشتی) دریافت می‌کردند با رقم پرداختی توسط دولت سیزدهم (۳۰۰ هزار تومان) رقم دریافتی آنها ۳ برابر خواهد شد.

  یارانه خانوارهای دو نفره اقشار متوسط پیش از این ماهانه حدود ۱۹۴ هزار تومان بود که هم‌اکنون به ۶۰۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت و خانوارهای سه نفره هم‌اکنون با افزایش ۳.۳ برابری حدود ۹۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که قبلا این رقم ۲۷۴ هزار تومان بود.

  یارانه خانوارهای چهار نفره پیش از این ۳۵۴ هزار تومان بود که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید و ۳.۴ برابر شد. یارانه خانوارهای پنج نفره به بالا نیز بیش از ۳.۵ برابر شده است.

  آیا نان و دارو گران می‌شود؟

  رئیس جمهور در گفت‌وگوی شب گذشته خود در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاح نحوه و محل پرداخت یارانه کالاهای اساسی در نرخ نان تغییر ایجاد می‌کند؟، گفت: نان سنتی با قیمت سابق به دست همه مردم خواهد رسید. دارو در پوشش بیمه‌ای می‌رود و قیمت آن هم تغییر نمی‌کند و زیرساخت‌های این کار نیز تکمیل و آماده می‌شود.

  آیت‌الله رئیسی در تشریح نحوه پرداخت ارز ترجیحی به دارو افزود: یارانه‌ای که الان واردکنندگان این بخش دریافت می‌کنند، به بیمه‌ها پرداخت می‌شود و بیمه‌ها دارو را با قیمتی که الآن وجود دارد به دست مردم می‌رسانند.

  وی با تأکید مجدد بر اینکه با اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه کالاهای اساسی تغییری در قیمت نان سنتی، دارو و بنزین نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: تا زمانی که زیرساخت‌های فنی برای کالا برگ الکترونیک آماده شود که احتمالا یک یا دو ماه باشد، کمک معیشتی به صورت نقدی پرداخت خواهد شد و هر وقت کالا برگ الکترونیک آماده شد، تناسب میزانی که به عنوان کمک معیشتی پرداخت می‌شود، کاملاً با مردم در میان گذاشته خواهد شد.

  «سید احسان خاندوزی» وزیر اقتصاد هم در مورد یارانه نان و دارو گفت: مصوبه ستاد اقتصادی دولت این است که همه ایرانیان (یارانه‌بگیران فعلی و کسانی که مشمول یارانه نیستند) مشمول یارانه نان و دارو خواهند بود.

  یارانه جدید برای چه کسانی واریز شده است؟

  براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و دستور رییس جمهور، یارانه ۴۰۰ هزار تومانی، خانوارهای مشمول دریافت یارانه بر مبنای دهک بندی اعلام شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ۹ دهک تقسیم می‌شود که بر این اساس به مشمولان دهک‌های اول تا سوم به ازای هر نفر ماهانه مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و به دهک‌های چهارم تا نهم به ازای هر نفر ماهیانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان واریز شده است.

  بر اساس فهرست اعلام شده، مشمولان دریافت یارانه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از ۲۳ میلیون خانوار ایرانی هستند که ۷۲ میلیون نفر ایرانی را شامل می‌شود.

  خاندوزی، وزیر اقتصاد در این مورد نیز گفت که ۳۰ درصد جمعیت کشور یارانه ۴۰۰ هزار تومان، ۶۰ درصد دیگر یارانه ۳۰۰ هزارتومانی دریافت می‌کنند و نزدیک به ۱۰ درصد جزو طبقات برخوردار هستند و بی‌نیاز از حمایت دولت شناسایی شدند که در صف یارانه‌بگیران نیستند.

  منبع : www.irna.ir

  سامانه حمایت معیشتی

  در این مقاله در مورد سامانه حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir صحبت کردیم و نحوه ‌ثبت نام سایت حمایت معیشتی و ثبت خانوار جدید را آموزش دادیم.

  سامانه حمایت معیشتی - hemayat.mcls.gov.ir

  عناوین اصلی این مقاله:

  مقدمه

  ورود به سامانه حمایت معیشتی

  ثبت نام سایت حمایت معیشتی جاماندگان

  پیگیری یارانه معیشتی با کد ملی

  راهنمای سامانه حمایت معیشتی

  نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

  سامانه حمایت معیشتی به آدرس سایت hemayat.mcls.gov.ir توسط وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به منظور سر و سامان دادن به وضعیت متقاضیان دریافت یارانه  و جاماندگان حمایت معیشتی راه اندازی شده است. در این نوشتار راهنمای ورود به سایت حمایت معیشتی و ثبت خانوار جدید را ارائه خواهیم کرد.

  در سال های گذشته به منظور کمک به مردم در برابر تورم موجود در کشور، اقدام به اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها توسط دولت شد. سامانه درخواست یارانه و کمک حمایت معیشتی دولت هم به همین منظور راه اندازی شد.  طبق این طرح به هر عضو از خانوارها مبلغی به عنوان یارانه تعلق می گرفت. در ادامه تغییراتی در این طرح به وجود آمده و مقرر شد که افراد با توانایی مالی بالا از این طرح خارج گردند. به همین دلیل، در چند مرحله یارانه برخی افراد و گروه ها حذف گردید. در ادامه طرح یارانه معیشتی تنها برای برخی دهک های پایین بارانه بگیر اجرا شد. پس یک گروه از مخاطبان سایت ثبت نام یارانه معیشتی سال ۱۴۰۱ افرادی هستند که در بازه های مختلف به اشتباه یارانه شان قطع شده است. این افراد با ثبت نام سامانه حمایت معیشتی می توانند نسبت به انجام اعتراض و دریافت این یارانه اقدام نمایند.

  ورود به سامانه حمایت معیشتی

  با توجه به این که طرح یارانه معیشتی در سال 98 اجرا شد، برای مشخص کردن افراد واجد شرایط اولین غربال همان یارانه بگیران قبلی بودند. یعنی با استناد به این موضوع، کسانی که یارانه بگیر نبودند، وضعیت مالی مناسبی داشته و نیازمند به این یارانه محسوب نمی شوند. حال کسانی که فکر می کنند به اشتباه از طرح یارانه حذف شده یا در ادامه یارانه معیشتی به آن ها تعلق نگرفته با این که وضعیت مالی ضعیفی دارند، باید با ورود به سایت حمایت معیشتی خانوار نسبت به تکمیل فرم ثبت نام یارانه معیشتی اقدام نمایند. در ادامه شرایط آن ها بررسی شده و در صورتی که واجد شرایط دریافت یارانه باشند، این کمک معیشتی به آن ها تعلق خواهد گرفت. با توجه به این که در حال حاضر تعداد زیادی از افراد جامعه با مشکلاتی در این باره مواجه هستند،‌ در این مطلب نحوه ورود به سامانه حمایت معیشتی به نشانی اینترنتی hemayat.mcls.gov.ir را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

  ورود به سامانه حمایت معیشتی

  از آن جایی که یارانه افراد زیادی در مراحل مختلف حذف گروه های ثروتمند و دهک های بالا به اشتباه قطع شده، این افراد در ادامه واجد شرایط یارانه معیشتی هم شناخته نشده و این یارانه هم به آن ها تعلق نگرفته است. همان طور که گفتیم، سایت طرح حمایت معیشتی به صورت اختصاصی برای این افراد تعریف شده است. یعنی امکان مراجعه به سامانه حمایت معیشتی و انجام اعتراض از این طریق برای همه کسانی که فکر می کنند به اشتباه از طرح هدفمندی یارانه ها حذف شده و یا در واجدین شرایط یارانه معیشتی قرار نگرفته اند، وجود دارد. از آن جایی که این شرایط برای بسیاری از هم وطنان رخ داده و آن ها را از دریافت یارانه معیشتی محروم کرده است، در این بخش روش ورود به سامانه حمایت معیشتی را برای شما توضیح می دهیم. در ادامه هم نحوه ثبت نام جامندگان در این سامانه را بیان خواهیم کرد تا برای انجام این کار هم با مشکلی مواجه نباشید.

  جهت ورود به سایت طرح کمک حمایت معیشتی لازم است کاربران یک سری مراحل ساده را طی کنند که در این جا آن ها را به صورت گام به گام بیان کرده ایم. این مراحل مورد نیاز جهت انجام ثبت نام در سامانه مذکور شامل موارد زیر می شوند:

  ۱در اولین قدم باید نشانی اینترنتی این سایت یعنی hemayat.mcls.gov.ir را در مرورگر خود قرار داده و به آن وارد شوید. در صورتی که در ادامه قصد انجام ثبت نام در این سامانه را دارید، بهتر است از رایانه یا لپ تاپ برای ورود استفاده کرده تا در حین ثبت نام با مشکلی رو به رو نشوید.

  ۲بعد از این که آدرس اینترنتی بالا را جست و جو کردید، باید اولین سامانه بالا آمده در لیست نتایج گوگل با عنوان «معیشتی - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» را انتخاب نموده و بر روی آن کلیک کنید.

  ۳در ادامه به سایت مذکور وارد شده و صفحه اصلی آن را به شکل زیر مشاهده می کنید. امکان ورود به بخش مربوط به ثبت نام جاماندگان طرح حمایت معیشتی از این طریق برای شما فراهم شده است.

  در این قسمت روش ورود به سامانه در نظر گرفته شده به منظور انجام اعتراض و ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی را بیان کردیم. در ادامه نحوه ثبت نام سامانه حمایت معیشتی را هم برای شما توضیح خواهیم داد تا در صورت داشتن شرایط لازم بتوانید در این سایت ثبت نام کرده و اقدامات لازم جهت دریافت یارانه معیشتی را انجام دهید.

  منبع : www.hamrahmoshaver.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید