این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شما سفارش ثبت شده ای ندارید

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شما سفارش ثبت شده ای ندارید را از این سایت دریافت کنید.

  Transferring to the website...

  منبع مطلب : www.alef.ir

  پیغام‌های خطایی که ممکن است معامله‌گر دریافت کند

  احتمالاً در هنگام استفاده سامانه‌های معاملاتی آنلاین حین ارسال سفارش با خطاهایی مواجه شده باشید. این مطلب به بررسی علت این خطاها می‌پردازد.

  پیغام‌های خطایی که ممکن است معامله‌گر دریافت کند

  آشنایی با بورسدانش معامله‌گری

  زمان مطالعه: 7 دقیقه

  انتشار ۶ آبان ۱۳۹۹ تعداد بازدید: 30485 سطح مبتدی

  اگر از سامانه‌های معاملاتی آنلاین استفاده کرده باشید، احتمالاً مواردی پیش آمده که هنگام ارسال سفارش با خطا روبرو شده باشید و سفارش شما ثبت نشده باشد. در اینجا به بررسی خطاهایی می‌پردازیم که معامله‌گران ممکن است با آن روبرو شوند.

  گام نخست را با افتتاح حساب بردارید

  افتتاح حساب

  خطا حداقل مبلغ رعایت نشده است

  برای جلوگیری از سوءاستفاده‌های زیادی که برخی افراد با ارسال سفارش های کم حجم انجام می‌دادند، قانون حداقل سفارش قابل ارسال در معاملات آنلاین تصویب شد.

  حداقل مبلغ خرید برای سامانه‌های آنلاین برای نمادهای فعال در بازار بورس تهران و فرابورس ایران پنج میلیون ریال می‌باشد. لطفا با توجه به محاسبات ماشین حساب موجود در پنل ارسال سفارش، سفارش خرید خود را به گونه‌ای وارد کنید که مبلغ آن حداقل پنج میلیون ریال + کارمزد خرید باشد.

  مقدار معامله خارج از محدوده تعریف شده است

  حداقل مبلغ سفارش فروش در معاملات آنلاین به میزان ۵۰٫۰۰۰ ریال یا پنج هزار تومان می باشد. در صورتی که تمایل دارید سفارش فروشی به میزان کمتر از مبلغ فوق ارسال کنید می توانید در دست داشتن اصل کارت ملی خود به یکی از شعب کارگزاری مفید مراجعه کنید و سفارش فروش خود را ثبت کنید.

  باید دقت داشت:

  ارسال سفارش فروش با ارزش کمتر از ۵ میلیون ریال در نمادهای بورسی تخلف معاملاتی محسوب خواهد شد.

  در صورتی که کل ارزش دارایی در یک نماد کمتر از ۵۰۰ هزار تومان باشد، صرفاً می‌بایست یک سفارش فروش در آن نماد و به ارزش کل دارایی ارسال گردد. در غیر اینصورت مشمول تخلف معاملاتی خواهد بود. مسئولیت کنترل مبلغ سفارش‌ها بر عهده سهامدار می‌باشد.

  خطا مانده کافی نیست

  در صورتی که مبلغ سفارش بیش از مانده حساب شما یا همان قدرت خرید باشد با این خطا مواجه می‌شوید.

  قبل از ارسال سفارش با توجه به مانده حساب خود سفارش خود را ثبت کنید. در صورتی که مانده حساب شما برای انجام سفارش کافی نیست، نسبت به افزایش مانده حساب خود از طریق واریز وجه اقدام نمایید.

  در صورتی که اقدام به فروش کرده‌اید و از محل فروش درخواست خرید دارید لطفا دقت فرمایید موعد تسویه نماد فروش رفته کوچکتر یا مساوی با موعد تسویه نمادی باشد که قصد خرید آن را دارید.

  نماد مجاز نیست

  در بازار بورس وضعیت نماد دارای حالت‌های مختلفی است. با در نظر گرفتن وضعیت نماد ممکن است شما اجازه ارسال سفارش در نماد ذکر شده را نداشته باشید. که در این حالت با خطای، وضعیت نماد اجازه ارسال سفارش را نمی‌دهد، مواجه می‌شوید.

  دقت داشته باشید که فقط در حالت مجاز و مجاز – محفوظ امکان ارسال سفارش وجود دارد. در سامانه‌های معاملاتی آنلاین وضعیت مجاز با علامت سبز رنگ ، وضعیت ممنوع با علامت قرمز رنگ ، و وضعیت مجاز – محفوظ با علامت زرد رنگ در کنار نماد مشخص می‌شوند.

   خطا موجودی سهام کافی نیست

  اگر تعداد سهم برای سفارش بیش از تعدادی باشد که در پرتفوی سپرده‌گذاری وجود دارد، این خطا نمایش داده می‌شود. ملاک تعداد درست دارایی افراد از هر نماد، تعداد سهمی است که صبح هر روز و قبل از شروع معاملات در پرتفوی سپرده‌گذاری دیده می‌شود.

  اگر برای یک بخشی از سهام یک نماد سفارش فروش ثبت شده باشد و سفارش در هسته معاملات باز باشد، تنها برای بخش باقی‌مانده می‌توان مجدداً سفارش فروش ثبت کرد.

  به‌عنوان‌مثال، اگر معامله‌گر ۸۰۰ سهم از یک نماد داشته باشد و برای فروش ۵۰۰ سهم آن سفارش ثبت کرده باشد، دارایی قابل‌فروش او از این نماد ۳۰۰ سهم می‌شود.

  اگر بدون در نظر گرفتن این موضوع دوباره سفارشی با اندازه ۵۰۰ ارسال کند، با خطای موجودی سهام کافی نمی‌باشد، روبرو می‌شود. همچنین بدیهی است که در صورتی که ۸۰۰ سهم برای فروش ثبت شده باشد ثبت مجدد سفارش فروش امکان‌پذیر نخواهد بود و با خطای موجودی سهام کافی نمی باشد مواجه خواهد شد بنابراین به سفارش‌های ثبت شده باید دقت کنید.

  دلیل بروز چنین خطایی در صورتی که دارایی در سبدبان شرکت سپرده گذاری مرکزی موجود باشد می تواند به یکی از دلایل زیر باشد :

  کارگزار ناظر مشتری در این نماد کارگزاری مفید نیست

  در صورتی که سهم را از طریق کارگزاری مفید خریده‌اید ولی در روز کاری بعد این سهم در سبدبان کارگزاری مفید شما مشاهده نمی‌شود کارگزار ناظر شما در این نماد کارگزاری مفید نیست. پس از اطمینان از دارایی خود در سبدبان شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدام به ثبت تغییر کارگزار ناظر در سامانه آنلاین کارگزاری مفید نمایید.

  سفارش فروش ثبت شده و در سفارشات باز موجود است

  در بعضی از مواقع ارسال سفارش فروش در سامانه ثبت شده و در صورتی که درخواست ویرایش سفارش را دارید باید همان سفارش ثبت شده را ویرایش ویا حذف نمایید.

  نکته‌ای که بهتر است به آن توجه کنید

  برخی از سهامداران بازار سرمایه بنا به دلایلی ممکن است دارای کد بورسی غیر فعال باشند. همین موضوع باعث عدم نمایش کامل سبد سهام شان می‌شود. به همین منظور می بایست اقدام به ثبت درخواست تجمیع کد بورسی نمایند. پس از حداکثر ۱۰ روز کاری، تجمیع کد بورسی انجام شده و سبد سهام شخص حقیقی در سامانه ذینفعان بازار سرمایه و سپس در سبدبان کارگزاری مفید به ‌روزرسانی می‌شود.

  قیمت نماد خارج از رنج تعیین شده است

  همانگونه که می‌دانید نمادهای موجود در بازار سرمایه با توجه به بازاری که در آن قرار دارند دارای دامنه نوسان قیمتی معینی هستند. اگر مبلغ وارد شده در سفارش بالاتر و یا پایین‌تر از بازه ذکر شده باشد، با این خطا مواجه می‌شوید.

  خطا ممنوع المعامله بودن سهامدار

  درصورتی‌که شخص با ارزش دارایی بیش از ۵۰ میلیون تومان به مدت ۲ سال هیچ فروشی نداشته باشد، از سمت شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه ، ممنوع المعامله فروش می‌شود. در این صورت شخص برای خرید مشکلی ندارد و تنها هنگام فروش با خطای ممنوع المعامله بودن روبرو می‌شود. برای رفع این مشکل شخص پس از احراز هویت در سامانه سجام، باید وارد درگاه یکپارچه ذ‌نفعان بازار سرمایه شده و درخواست خود را از قسمت مربوطه ثبت نماید.

  منبع مطلب : learning.emofid.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید