این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهادت حضرت فاطمه 1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهادت حضرت فاطمه 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تقویم سال 1401 همراه با زندگی نامه از تولد تا ازدواج با حضرت علی (ع) و شهادت

  تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه در سال 1401 چه روزی است؟۶ دی سال ۱۴۰۱ و ۳ جمادی‌الثانيه ۱۴۴۴ تاریخ شهادت حضرت فاطمة زهرا می‌باشد. تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) در تقویم شمسی برابر است با روز سه شنبه۶ دی سال 1401تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) در تقویم قمری برابر است با :روز سه شنبه 3 جمادي الثانيه

  شهادت حضرت فاطمه در سال 1401 چه روزی است؟+زندگینامه حضرت زهرا

  انتشار 1401/02/15-15:11

  0

  تاریخ دقیق سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در تقویم سال ۱۴۰۱ به شمسی ، قمری و میلادی همراه زندگی نامه از تولد تا ازدواج با حضرت علی (ع) و شهادت را آورده ایم.

  حضرت زهرا (س) در بیستم جمادی الثانی سال پنجم پس از بعثت در مکه مکرمه به دنیا آمد و سوم جمادی الثانی سال یازدهم هجری و در ۱۸ سالگی در مدینه منوره به شهادت رسید.

  تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه  در سال 1401 چه روزی است؟

  ۶ دی سال ۱۴۰۱ و ۳ جمادی‌الثانيه ۱۴۴۴ تاریخ شهادت حضرت فاطمة زهرا می‌باشد.

  تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) در تقویم شمسی برابر است با روز  سه شنبه۶ دی سال 1401تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) در تقویم قمری برابر است با :روز سه شنبه   3 جمادي الثانيه  سال 1444تاریخ دقیق شهادت حضرت فاطمه (س) در تقویم میلادی برابر است با :روزسه شنبه 27 ژانویه سال 2023

  شهادت حضرت فاطمه زهرا ۱۴۰۱ چند شنبه و چه روزی است؟

  سه شنبه ۶ دی روز شهادت حضرت فاطمة زهرا می‌باشد.

  متن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا ۱۴۰۰ با عکسپیامک های مناسب برای تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س)پیام تسلیت ایام فاطمیهمتن شهادت حضرت زهرا

  زندگینامه حضرت فاطمه (س)

  فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد.

   نام، القاب، کنیه‌ها

  نام مبارک آن حضرت، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه، مرضیه، نیز ذکر شده است.

  فاطمه، در لغت به معنی بریده شده و جدا شده می‌باشد و علت این نامگذاری بر طبق احادیث نبوی، آنست که: پیروان فاطمه (علیها السلام) به سبب او از آتش دوزخ بریده، جدا شده و برکنارند.

  زهرا به معنای درخشنده است و از امام ششم، امام صادق (علیه السلام) روایت شده است که: "چون دخت پیامبر در محرابش می‌ایستاد (مشغول عبادت می‌شد)، نورش برای اهل آسمان می‌درخشید؛ همانطور که نور ستارگان برای اهل زمین می‌درخشد."

  صدّیقه به معنی کسی است که به جز راستی چیزی از او صادر نمی شود؛طاهره به معنای پاک و پاکیزه، مبارکه به معنای با خیر و برکت، بتول به معنای بریده و دور از ناپاکی، راضیه به معنای راضی به قضا و قدر الهی و مرضیه یعنی مورد رضایت الهی کنیه‌های فاطمه (علیها السلام) نیز عبارتند از ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه، ام ابیها و...

  مادر و پدر

  نام پدر فاطمه (س) محمد بن عبدالله (ص) است که و مادرش حضرت خدیجه دختر خویلد، از زنان بزرگ و شریف قریش بوده است.

  ولادت

  فاطمه (علیها السلام) در سال پنجم پس از بعثت(2) و در روز 20 جمادی الثانی در مکه به دنیا آمد.

  عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمهعکس پروفایل دهه فاطمیهپیام تسلیت ایام فاطمیه ۹۸

  ازدواج و فرزندان آن حضرت

  امام علی (علیه السلام) از خواستگاران فاطمه (علیها السلام) بود و حضرت رسول بنا بر آنچه که ذکر گردید، به امر الهی با این وصلت موافقت نمود.ثمره این ازدواج مبارک، 5 فرزند به نامهای حسن، حسین، زینب، ام کلثوم و محسن (که در جریان وقایع پس از پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) سقط شد)، بود.

  شهادت حضرت زهرا (س)

  در مورد تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) چند روایت وجود دارد که بنا بر روایتی ۷۵ روز پس از رحلت پیامبر اسلام (ص) در ۱۳ جمادی الاولی (که نظر اهل سنت نیز بر همین تاریخ است) و به روایت مشهورتری ۹۵ روز پس از رحلت پیامبر اسلام (ص) مطابق با روز سه شنبه سوم جمادی الثانی در سال یازدهم هجری -در حالی که ۱۸ سال بیشتر از عمر مبارکشان نمی‌گذشت- است.

  در «کشف الغمه» و غیر آن روایت کرده‌اند که، چون وفات حضرت زهرا (س) نزدیک شد، اسماء بنت عمیس را فرمود که آبی بیاور که من وضو بسازم، پس وضو ساخت و به روایتی غسل کرد نیکوترین غسل‌ها و بوی خوش طلبید و خود را خوشبو گردانید و جامه‌های نو طلبید و پوشید و فرمود که "ای اسماء جبرئیل در وقت وفات پدرم چهل درهم کافور آورد از بهشت، حضرت آن را سه قسمت کرد یک حصه برای خود گذاشت و یکی از برای من و یکی از برای علی (ع)، آن کافور را بیاور که مرا به آن حنوط کنند."، چون کافور را آورد فرمود که نزدیک سر من بگذار پس پای خود را به قبله کرد و خوابید و جامه بر روی خود کشید و فرمود که "ای اسماء ساعتی صبر کن بعد از آن مرا بخوان اگر جواب نگویم علی (ع) را طلب کن، بدان که من به پدر خود ملحق گردیده‌ام"، اسماء ساعتی انتظار کشید بعد از آن، آن حضرت را ندا کرد و صدایی نشنید، پس گفت:‌ ای دختر مصطفی، ای دختر بهترین فرزندان آدم، ای دختر بهترین کسی که بر روی زمین راه رفته است، ای دختر آن کسی که درشب معراج به مرتبه «قابَ قَوْسَین اَوْ اَدْنی» رسیده است، چون جواب نشنید جامه را از روی مبارکش برداشت دید که مرغ روحش به ریاض جنّات پرواز کرده است پس بر روی آن حضرت افتاد آن حضرت را می‌بوسید و می‌گفت: چون به خدمت حضرت رسول (ص) برسی سلام اسماء بنت عمیس را به آن حضرت برسان؛ در این حال حضرت امام حسن و امام حسین (علیهما السلام) تشریف آوردند.

  در روایت دیگر است که اسماء گریبان خود را چاک زد و از نزد فاطمه (ع) بیرون شد، حسنین (علیهما السلام) او را ملاقات کردند فرمودند:‌ ای اسماء، مادر ما کجا است؟ اسماء سکوت کرد، آن دوبزرگوار داخل بیت شدند و دیدند که مادرشان خوابیده است، حضرت امام حسین (ع) نزدیک شد و حرکت داد آن حضرت را دید که از دنیا رفته است «فَقالَ یا اَخا آجَرَ اللّه فی الْوالِدَة؛ گفت:‌ ای برادر؛ خدا اَجر دهد تو را در مصیبت مادر.» پس امام حسن (ع) خود را روی مادر افکند.

  مردم مدینه پس از آگاهی از شهادت فاطمه زهرا (س)، در اطراف خانه آن بزرگوار جمع گشتند و منتظر تشییع و تدفین فاطمه (س) بودند، اما اعلام شد که تدفین حضرت زهرا (س) به تأخیر افتاده است؛ لذا مردم پراکنده شدند. هنگامی که شب فرا رسید و چشمان مردم به خواب رفت، امام علی (ع) بنا بر وصیت فاطمه (س) و به دور از حضور افراد، به غسل بدن مطهر و رنج دیده همسر خویش پرداخت و سپس او را کفن نمود.

  منبع مطلب : ruydadiran.com

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید