این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شهادت علی نقی هادی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شهادت علی نقی هادی را از این سایت دریافت کنید.

  تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام در تقویم 1401

  شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام [ ٣ رجب ] در ایران برابر با 16 بهمن ماه 1400 می باشد .

  تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام در تقویم 1401

  8 0

  زمان مطالعه: 2 دقیقه

  شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام [ ٣ رجب ] در ایران برابر با 5 بهمن ماه 1401 می باشد .

  شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام در تقویم 1401 چه روزی است ؟

  امام هادی (ع) امام دهم شیعیان می باشند که در ماه رجب به شهادت رسیدند ، در این مطلب از مجله دلگرم تاریخ دقیق شهادت امام هادی (ع) در تقویم سال ۱۴۰۱ را بررسی خواهیم کرد ؛ با ما همراه باشید .

  تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام در تقویم 1401

  تاریخ روز شهادت امام علی النقی الهادی (ع) در تقویم شمسی برابر است با :روز چهارشنبه ۵ ماه بهمن سال ۱۴۰۱

  تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام در تقویم قمری

  تاریخ روز شهادت امام علی النقی الهادی در تقویم قمری برابر است با :روز سوم ماه رجب سال ۱۴۴۴

  تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام ٣ رجب ۱۴۴۴

  تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام در تقویم میلادی

  تاریخ روز شهادت امام علی النقی الهادی در تقویم میلادی برابر است با :روز 25 ژانویه سال 2023

  علت شهادت امام هادی (ع)

  امام علی النقی (ع) فرزند امام جواد (ع) می باشند و نام مادرشان سمانه است . ایشان در ۱۵ ذی الحجه سال ۲۱۲ در شهر صریای مدینه بدنیا آمدند . ایشان در سال ۲۵۴ بعد از ۴۱ سال عمر با برکت با نوشیدن سم به شهادت رسیدند . ایشان ۳۳ سال بر شیعیان امامت کردند و در سامرای عراق به خاک سپرده شدند . مزار این امام همام به دلیل وجود فرزندشان امام حسن عسکری (ع) حرم عسکریین خوانده می شود .

  جدیدترین پیامهای شهادت امام علی النقی الهادی (ع)

  اس ام اس شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام | سری (6)

  متن و جملات شهادت امام علی النقی الهادی (ع)

  ۱۸ عکس عزاداری به مناسبت شهادت امام علی النقی (ع)

  این مطلب چقدر مفید بود ؟

  1 2 3 4 5

  4.6 از 5 (8 رای)

  برچسب‌ها امام علی النقی

  توجه: چنانچه اطلاعات تماس موجود در (تاریخ دقیق شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام در تقویم 1401) ، صحیح نیست.

  یا برای درخواست حذف و بروز رسانی، لطفا از طریق این فرم به ما اطلاع دهید.

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  شهادت امام علي النقي(ع)

  شهادت امام علي النقي(ع),شهادت امام هادی(ع) امام علي النقي(ع) زندگینامه امام هادی (ع),نحوه شهادت امام هادی(ع),وفات امام هادی(ع),وفات امام علی نقی(ع),زندگینامه امام علی نقی(ع)

  شهادت امام علي النقي(ع)

  مجموعه: زندگینامه بزرگان دینی

  شهادت امام علي النقي(ع)

  امام علي بن محمد(ع)، معروف به هادي و نقي، كه دهمين امام شيعيان است، در سوم رجب، و به قولي در 25 جمادي الآخر، در سامرا به شهادت رسيد.(1)

  امام علي النقي(ع)، از ذي قعده سال 220 قمري، كه پدر بزرگوارش حضرت امام محمد تقي(ع)، معروف به جوادالائمه(ع)، به شهادت رسيد، بنا به وصيت آن حضرت، مقام منيع امامت را بر عهده گرفت.گفتني است، هنگامي كه امام هادي(ع) مقام امامت را بر عهده گرفت، از عمر شريفش بيش از هشت سال و پنج ماه نگذشته بود و وي به مانند پدر ارجمندش در سنين كودكي به اين مقام عظيم نايل آمد.

  امام علي النقي(ع) در ايام امامت خويش با خلافت شش تن از خلفاي بني عباس معاصر بود و آنان عبارت بودند از: معتصم، واثق، متوكل، منتصر، مستعين و معتز.

  رفتار اين عده از خلفاي عباسي با امام علي النقي(ع) متفاوت بود. برخي رفتار خصمانه و برخي ديگر رفتار متعادل تري اعمال مي نمودند. ولي همه آنان، در غصب خلافت و ناديده گرفتن حقوق امامت، هم رأي و هم نظر بودند.

  در ميان آن ها، متوكل عباسي (دهمين خليفه عباسيان) بيش از همه، نسبت به اهل بيت(ع) و خاندان امامت و علويان صاحب نام، دشمني مي ورزيد و از هر راه ممكن در صدد اذيت و آزار آنان بر مي آمد و حتي نسبت به درگذشتگان اهل بيت(ع) نيز عقده گشايي مي كرد و دستور مي داد كه قبور امامان معصوم(ع)، به ويژه قبر مطهر اباعبدالله الحسين(ع) و خانه هاي مجاور آن را خراب كرده و زمين هاي كربلا را شخم زده و زراعت نمايند.(2)

  وي، در سال 243 قمري، امام علي النقي(ع) را از مدينه منوره به سامرا فراخواند و آن حضرت را براي هميشه از موطن اصلي وي و اجداد طاهرينش دور نمود.(3)

  تنها منتصر عباسي (يازدهمين خليفه عباسيان) پس از ترور و هلاكت پدرش متوكل، در ايام كوتاه مدت خلافت خويش، نيكي هاي در خور توجهي به علويان و وابستگان به خاندان رسالت و امامت نمود، كه در برابر آزار و اذيت هاي بي حد و حساب ساير خلفاي عباسي، قابل جبران نمي باشد.

  امام علي النقي(ع) به مدت يازده سال در سامرا (پايتخت عباسيان) و در محله عسكر (منطقه مسكوني نظاميان) به حالت تبعيد، زندگي نمود و در اين مدت، تحت مراقبت و نظارت دستگاه امنيتي خلافت قرار داشت و از تماس با دوستان و ياران خويش محروم بود.سرانجام در سوم رجب و يا به روايتي در 25 جمادي الآخر سال 254 قمري، در ايام خلافت معتز عباسي، به وسيله معتمد عباسي، برادر خليفه وقت، مسموم و در آن غريبه سرا، به شهادت رسيد.

  به هنگام شهادت آن امام همام، جز فرزندش امام حسن عسكري(ع)، كسي در بالينش حاضر نبود.

  پیشنهاد ویژه

  بهترین مولتی ویتامین جهت جلوگیری از ریزش مو

  دوره های آموزشی صنعت ساختمان رو بگذرون, معمار شو!

  حفظ سرمایه در تورم فعلی*سود بالاتر از بانک*امنیت بالا

  امام حسن عسكري(ع) در ماتم پدر بزرگوارش، بسيار گريست و گريبان دريد و خود متوجه غسل، كفن و دفن آن حضرت گرديد. برخي از نادانان و يا متعصبان به امام حسن عسكري(ع) خرده گرفته كه چرا وي گريبانش را دريد. آن حضرت به آنان پاسخ داد: شما چه مي دانيد از احكام دين خدا؟ حضرت موسي بن عمران(ع) در ماتم برادرش هارون(ع) گريبان چاك زد.(4)

  از امام هادي(ع) تشييع جنازه با شكوهي به عمل آمد. دوستداران اهل بيت(ع)، فقها، قضات، دبيران، اميران و حتي بزرگان دربار خلافت در تشييع جنازه مطهر وي شركت كرده و وي را در يكي از حجره هاي خانه اش دفن نمودند.(5)

  هم اكنون قبر شريفش، به همراه قبر مطهر فرزندش امام حسن عسكري(ع) و قبر خواهرش حكيمه خاتون دختر امام جواد(ع) و قبر نرگس خاتون مادر امام زمان(ع) در يك ضريح مقدس قرار دارد و در شهر سامرا، مزار شيعيان و دوستداران اهل بيت(ع) مي باشد.

  پی نوشتها

  -----------------------------

  1_ الارشاد (شيخ مفيد)، ص 649؛ منتهي الآمال (شيخ عباس قمي)، ج2، ص 384.

  2_ منتهي الآمال، ج2، ص 383.

  3_ همان، ص 377 و الارشاد، ص 646.

  4_ منتهي الآمال، ج2، ص 385.

  5_ نك: الارشاد، ص 635؛ كشف الغمه (علي بن عيسي اربلي)، ج3، ص 229؛ منتهي الآمال، ج2، ص 361؛ المستجاد (علامه حلي) ص 216؛ الكافي (شيخ كليني)، ج1، ص 497.

  منبع : imamatjome.com

  رزرو هتل داخلی با ۷۰٪ تخفیف ویژه

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید