این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  شکنجه حسن فیروزی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  شکنجه حسن فیروزی را از این سایت دریافت کنید.

  اعدامیِ کُما رفته‌، سر از مرز درآورد/ صفر تا صد ماجرای حسن فیروزی

  به گزارش «کانون حقوق بشر ایران»، حسن فیروزی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و در اثر شکنجه شدید به کُما رفته است. اما این سناریو از سوی مسعود کاظمی، یکی از چهره‌های برانداز، تکذیب شد.

  مجله فارس پلاس / روایت روز ۰۰:۳۷ ۱۴۰۱-۱۱-۶ ۰ ۰

  اعدامیِ کُما رفته‌، سر از مرز درآورد/ صفر تا صد ماجرای حسن فیروزی

  به گزارش «کانون حقوق بشر ایران»، حسن فیروزی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و در اثر شکنجه شدید به کُما رفته است. اما این سناریو از سوی مسعود کاظمی، یکی از چهره‌های برانداز، تکذیب شد.

  فارس پلاس؛ روایت روز - «کانون حقوق بشر ایران»، کانونی است در آلمان که به مسائل حقوق بشری در ایران می‌پردازد. این کانون در ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۱ از زندانی شدن کسی به نام «حسن فیروزی» در اعتراضات به جرم لیدری خبر داد و گفت که جان او به شدت در خطر است. به گزارش کانون حقوق بشر ایران، حسن فیروزی که بر اثر شکنجه دچار خونریزی داخلی شده، مستقیما از سلول انفرادی به دادگاه برده شد و مجدد به آنجا بازگردانده شد. این کانون در ادامه گفته است که فیروزی یک دختر ۱۸ روزه دارد و این زندانیِ شکنجه شده در سلول انفرادی، برای خداحافظی با دخترش به خانه رفته بود.

  یک هفته بعد، کانون حقوق بشر ایران در توییتی اعلام کرد که حسن فیروزی در بازداشت اطلاعات سپاه است و علیرغم تجویز پزشک که باید تحت جراحی قرار گیرد، ماموران اطلاعات سپاه به بیمارستان حمله کرده و او را از بیمارستان ربودند! و به انفرادی منتقل کردند. این درحالی است که اگر فرض کنیم کسی به نام حسن فیروزی توسط ماموران شکنجه شده و در بیمارستان باشد، ماموران برای بازگرداندن او، چه نیازی به حمله به بیمارستان و ربایش دارند؟ آن‌ها به راحتی و بدون ربایش می‌توانستند او را به زندان برگردانند.

  این کانون مدعی شده بود که «کلیه چپ فیروزی از بین رفته و دچار خونریزی شدید شده و با همین وضعیت در سلول انفرادی بدون رسیدگی رها شده و احتمال دارد هر لحظه جانش را از دست بدهد». کانون حقوق بشر اعلام کرده بود که فیروزی به بیمارستان منتقل شده بود؛ اما نمی‌گوید کدام بیمارستان که بتوان این ادعا را راستی آزمایی کرد. ضمن اینکه مشخص نیست کانون حقوق بشر چگونه از حال یک زندانی در سلول انفرادی با خبر است؟

  شبکه سعودی اینترنشنال نیز در مصاحبه با عضو اتحادیه بین المللی وکلا، با تکرار این ادعا، اعلام کرد که حسن فیروزی تحت شکنجه است.

  انتقال حسن فیروزی به مکانی نامعلوم!

  کانون حقوق بشر در ادامه با استناد به پیامی ارسال شده، مدعی شد که حسن فیروزی از سلول انفرادی خارج شده و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. اما بازهم مشخص نیست این خبر از کجا ارسال شده و دقیقا به چه نحو مطلع شدند حسن فیروزی به مکانی نامعلوم منتقل شد؟ مگر اینکه خودشان مسئول پرونده باشند!

  صدور حکم اعدام حسن فیروزی

  در تاریخ ۳۰ آذر ۱۴۰۱، کانون حقوق بشر اعلام کرد که حکم اعدام حسن فیروزی صادر شده و به خانواده‌اش گفته‌اند یک روز قبل از اجرای حکم خبرتان می‌کنیم و برخی از اعضای خانواده او تصمیم به خودسوزی گرفته اند.

  اما کانون حقوق بشر مشخص نمی‌کند که خانواده او کیست و چه کسی این خبر را به کانون داده است؟ چرا هیچ عکسی از پدر و مادرش و یا تصمیم خانواده او برای خودسوزی نیست؟

  کانون در ادامه گفته بود که حال حسن فیروزی به شدت وخیم است و برای اجرای حکم اعدام او، «منتظرند کمی بهتر شود». اما کانون توضیح نمی‌دهد چرا وقتی کسی که قرار است اعدام شود، باید حالش خوب باشد تا حکم اجرا شود؟!

  تصاویر شکنجه حسن فیروزی

  در دی ماه ۱۴۰۱، تصاویری از صورت و بدنی کبود منتشر شد و کانون حقوق بشر آن را تصاویر شکنجه شدن حسن فیروزی دانست. اما اگر کسی در سلول انفرادی در حال شکنجه است و هیچکس به او دسترسی ندارد، پس کسی هم نمی‌تواد از او عکس بگیرد. این تصایر فقط در صورتی می‌تواند صحیح باشد که خود ماموران اطلاعات سپاه از فیروزی عکس گرفته و منتشر کرده باشند!

  صوت حسن فیروزی از زندان

  اندکی بعد صوتی از حسن فیروزی منتشر شد که خطاب به مردم ایران می‌گفت « یک کاری کنین که یک بار دیگر دخترم را ببینم». «من چه امضا کنم و چه امضا نکنم، این ها مرا می‌کشند» و «دلم می‌خواهد برای آخرین بار، قبل از اینکه بلایی به سرم بیاورند، دخترم را ببینم».

  این صوت از سوی رسانه‌های خارجی مثل «صدای آمریکا» و «سعودی اینترنشنال» به طور گسترده منتشر شد و مبنایی برای تظلم خواهی حسن فیروزی قرار گرفت.

  اما هیچکس توضیح نداده که چگونه کسی که در سلول انفرادی و تحت شکنجه قرار دارد، توانسته این صوت را ضبط و ارسال کند؟ اگر این صوت یک مکالمه تلفنی است، چرا هیچ شخص دیگری در آن حضور ندارد؟ اگر این صوت تماس تلفنی است، چگونه ماموران شکنجه‌گر اجازه دادند که چنین مکالمه‌ای را داشته باشد؟ از همه مهم‌تر، صدای بوق خودرو و عبور موتورسیکلت‌ها به وضوح در صوت شنیده می‌شود. چگونه کسی که در سلول انفرادی است، حین مکالمه صدای خیابان و موتور از سوی او شنیده می‌شود؟

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  بازداشت حسن فیروزی در حال فرار از کشور

  حسن فیروزی، بدهکار مالی که به کمک رسانه‌های معاند مخاطبین خود را سرکار گذاشت، در حال فرار از مرزهای آبی کشور بازداشت شد.

  مجموع نظرات: ۳۱

  چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

  بازداشت حسن فیروزی در حال فرار از کشور | تهدید به اعدام و شکنجه او صحت دارد؟ | اولین اعترافات ؛ تصاویر و فایل‌ها کار خودم بود | از طلبکاران فراری بودم

  حسن فیروزی، بدهکار مالی که به کمک رسانه‌های معاند مخاطبین خود را سرکار گذاشت، در حال فرار از مرزهای آبی کشور بازداشت شد.

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، در هفته‌های اخیر رسانه‌های معاند و بازوهای آن‌ها در فضای مجازی با انتشار تصاویری از فردی به نام حسن فیروزی، عملیات‌ رسانه‌ای گسترده‌ای انجام داده‌ و اخبار مختلفی درباره وضعیت نامساعد این فرد در زندان منتشر کردند.

  در خصوص نامبرده ادعاها و داستان‌های عجیب و مختلفی مطرح شده بود؛ از اینکه وی در زندان اوین در آستانه اعدام قرار دارد تا انتشار یک فایل صوتی؛ همچنین این دروغ مطرح گردید که حسن فیروزی به دلیل  شکنجه  به کما رفته است و خانواده‌اش او را در یک بیمارستان که محل و اسم آن را نمی‌دانسته‌اند ملاقات کرده‌اند.

  اما پس از بررسی‌های دقیق انجام شده، مرکز رسانه قوه قضائیه در اطلاعیه ای که در تاریخ دوم بهمن ۱۴۰۱ منتشر کرد اعلام کرد: فردی به نام حسن فیروزی با جرائم ذکر شده در ادعاهای مطرح شده توسط معاندین، نه تنها طی ماه های گذشته حکم محکومیت و کیفرخواست، نداشته بلکه در هیچ کدام از زندان‌های ایران در بازداشت یا گذران دوران محکومیت نیز نیست.

  برهمین اساس و پس از حجم تبلیغات گسترده معاندین روی نام حسن فیروزی که به قول و گفته دروغین آن‌ها تحت شکنجه‌های سخت قرار داشت و حتی از بدن کبود و زخمی خود از داخل زندان عکس به بیرون ارسال کرده بود، بررسی‌های فنی دستگاههای امنیتی درخصوص یافتن فردی با چنین مشخصاتی آغاز شد تا اینکه بلافاصله اطلاعات جدیدی از این فرد بدست آمد.

  این فرد که به گفته خودش بنا به درخواست شبکه‌های رسانه ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داد، با اقدامات  اطلاعاتی و امنیتی سربازان گمنان امام زمان (عج) و با دستور مقام قضایی در جنوب کشور دستگیر شد.

  حسن فیروزی که روز سوم بهمن ماه و یک روز پس از اعلام خبر مرکز رسانه قوه قضائیه در حال فرار از مرزهای کشور در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نزدیک جزیره قشم بازداشت و شب گذشته با پرواز شماره ۱۲۴۱ به تهران منتقل شده است در اولین اظهارات خود بیان کرد: در مدت زمان مفقودی به جنوب کشور رفته بودم.

  وی همچنین درخصوص تصاویر و فایل‌های صوتی منتسب به خود گفت: فایل‌ها را خودم تهیه می‌کردم و به درخواست مدیران کانال و یک شبکه رسانه‌ای معاند تهیه و برایشان ارسال می‌کردم. از آن جایی که عکس‌‎های من در شبکه ‎های مجازی به صورت گسترده منتشر شده بود، مدیران رسانه‌ای که با آن‌ها در ارتباط بودم از من خواستند تا دستورات و خواسته‎ هایشان را اجرا کنم.

  وی در واکنش به اینکه آیا در هفته‌های اخیر در بازداشت بوده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته گفت: من حتی یک روز هم در پی حوادث اخیر کشور دستگیر نشده و در بازداشت نبوده‌ام. هیچ جای بدنم کبود نیست و هیچ گاه تحت شکنجه قرار نگرفته‌ام.

  حسن فیروزی در تشریح اقدام اخیر خود برای سناریوسازی بازداشت و شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: چون به طلبکاران خود بدهی داشتم برای همین تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم و به همین دلیل در تاریخ ۲۹ آبان‌ماه ضمن فرار از منزل سناریوی بازداشت و شکنجه خود را طراحی و آن را با اعضای رسانه‌های خارج از کشور مطرح کردم. قصدم این بود تا بتوانم از این داستان به نفع خودم استفاده کنم و با ربط دادن موضوع دستگیریم به اتفاقات اخیر در کشور عنوان کردم که توسط ماموران امنیتی بازداشت و روانه زندان شده‌ام تا از دست طلبکاران نجات پیدا کنم.

  قابل ذکر است، پس از بازداشت و انتقال به تهران، اتهام تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به حسن فیروزی تفهیم شده و تحقیقات تکمیلی در مورد او و اقدامات مجرمانه‌اش در این پرونده ادامه دارد که متعاقبا اطلاع‌رسانی لازم در خصوص آن صورت خواهد گرفت.

  کد خبر 737359 منبع: فارس

  برچسب‌ها

  اغتشاش خبر ویژه زندان اوین

  پر بیننده‌ترین اخبار حقوقی و قضایی

  دیدگاه خوانندگان امروز

  پر بیننده‌ترین خبر امروز

  بازداشت حسن فیروزی در حال فرار از کشور | تهدید به اعدام و شکنجه او صحت دارد؟ | اولین اعترافات ؛ تصاویر و فایل‌ها کار خودم بود | از طلبکاران فراری بودم

  دیوان عدالت اداری یک مصوبه مهم درباره خدمت سربازی را ابطال کرد | جزئیات رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری

  قتل مونا حیدری مصداق محاربه بود؟ | واکنش به انتقادات شدید از حکم دادگاه برای مردی که سر زنش را برید و چرخاند

  شناسایی ۵۰ هزار ساختار فسادزا در کشور | ۹۲ هزار میلیارد تومان اختلاس نداشتیم | آدم‌های غیر مسئول جامعه را متشنج نکنند!

  برگزاری هفتمین جلسه دادگاه تجدید نظر حمید نوری در سوئد

  در همین زمینه

  روایت معاون سازمان اطلاعات سپاه از نشست دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن درباره ایران

  نظر شما

  نظر شما نظرات

  نظرات منتشر شده: 5 نظرات در صف انتشار: 25 نظرات غیرقابل انتشار: 1

  ۱۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ 5 3 پاسخ آقا کار خودشونه ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ 0 4 پاسخ

  ازادی بگیر و ببند این و ان نمی باشد و باید با ازادی قران عمل نمود. و توکلت علی الله عمل نمود.

  بی نام ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ 9 4 پاسخ

  اینجور افراد از هر دشمنی خطرناک‌تر ند.

  ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ 7 7 پاسخ

  عه شما که نوشته بودین همچین کسی وجود خارجی نداره ساخته اینترنشناله

  ابولفضل ترک ۲۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ 12 4 پاسخ

  همین آدمای معلوم حال میخان کشور با اقتدار ایران رو مثل سوریه وعراق.... بکنند کور خوندن دورود بر سربازان امام

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید