این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ضد شورش

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ضد شورش را از این سایت دریافت کنید.

  پلیس ضد شورش

  پلیس ضد شورش

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  یک پلیس ضد شورش به شدت پوشیده

  پلیس ضدّ شورش به بخشی از نیروهای پلیس، نظامی یا دیگر نیروهای امنیتی گویند که مسئولیت آنها کنترل، پراکنده کردن یا دستگیری شهروندان غیرنظامی است که مبادرت به تظاهرات یا برگزاری تجمعات اعتراضی کرده‌اند. نیروهای پلیس ضد شورش معمولاً از اسلحه‌های غیرکشنده مانند باتوم و شلاق به‌منظور پراکنده ساختن جمعیت یا بازداشت معترضان استفاده می‌کنند. از دههٔ ۱۹۸۰ میلادی استفاده از سلاح‌های دیگری مانند افشانه فلفل، گاز اشک‌آور، شوک‌دهنده الکتریکی و گلوله‌های پلاستیکی در میان این نیروها رواج یافته‌است.

  در مواقع بحرانی، این نیرو می‌تواند جهت مقابله با آشوبگران از ماشین‌های آب‌پاش، ماشین‌های زره‌پوش، و سگ‌های پلیس استفاده نماید. نیروهای ضد شورش معمولاً به ابزارهای محافظتی مانند کلاه محافظ سَر، محافظ صورت، لباس مخصوص (جلیقه، محافظ گردن، زانوبند و ...)، ماسک گاز و سپرهای مخصوص از جنس پلکسی‌گلس مجهز هستند.

  نگارخانه[ویرایش]

  منابع[ویرایش]

  در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ پلیس ضد شورش موجود است.

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Riot control». در ، بازبینی‌شده در ۸ ژانویه ۲۰۱۰.

  رده‌ها: آشوبپلیسواحدهای اجرای قانون

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  معرفی و دانلود PDF کتاب رهنامه عملیات ضد شورش

  کتاب رهنامه عملیات ضد شورش نوشته‌ی ایان الکساندر و نیل میدن، در ابتدا مفهوم شورش و ضد شورش را تشریح می‌کند و سپس محیط پیچیده عملیاتی، فعالان و عوامل مهم اثرگذار بر آن را شرح می‌دهد. موضوع کتاب رهنامه عملیات ضد شورش...

  خانه›علوم›علوم نظامی›کتاب رهنامه عملیات ضد شورش

  معرفی و دانلود PDF کتاب رهنامه عملیات ضد شورش

  (۱۲ رای)

  نویسنده: ایان الکساندر، نیل میدن

  مترجم: گروه مترجمان

  ناشر: انتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران

  برای دانلود قانونی کتاب رهنامه عملیات ضد شورش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

  معرفی کتاب رهنامه عملیات ضد شورش

  کتاب رهنامه عملیات ضد شورش نوشته‌ی ایان الکساندر و نیل میدن، در ابتدا مفهوم شورش و ضد شورش را تشریح می‌کند و سپس محیط پیچیده عملیاتی، فعالان و عوامل مهم اثرگذار بر آن را شرح می‌دهد.

  موضوع کتاب رهنامه عملیات ضد شورش چیست؟

  ایان الکساندر (Ian Alexander) و نیل میدن (Neil Maiden) در کتاب رهنامه عملیات ضد شورش (NATO standard AJP-3. 4. 4: allied joint doctorine for counter - insurgency (coin)) نشان می‌دهند که نشریۀ مشترک شماره 3. 4. 4 ویژه عملیات ضد شورش، رهنامه مشترک ناتو را برای هدایت فرماندهان، ستادها و نیروهای درگیر در طراحی و انجام عملیات فراهم می‌کند. این رهنامه همچنین فعالان محلی درگیر در عملیات ثبات و امنیتی را درباره محدوده وسیعی از توانمندی‌هایی که یک نیروی نظامی می‌تواند برای وحدت تلاش‌های مورد نیاز برای مهار یک شورش و یا پشتیبانی و حل و فصل مشکلات پیچیده، کمک کند را مطلع می‌سازد.

  با درس‌های زیادی که از عملیات اخیر فرا گرفته شده است، نشریه مشترک نیروهای ائتلاف بیشتر قصد دارد تا استفاده کنندگان از این رهنامه را در سطوح عملیاتی هدایت کند. در ابتدا مفهوم شورش و ضد شورش را تشریح می‌کند و سپس محیط پیچیده عملیاتی، فعالان آن و عوامل مهم اثرگذار بر آن را شرح می‌دهد. اگرچه مناطق آسیب‌پذیر حساسیت بیشتری نسبت به ضد شورش دارند، ولی این پدیده به هیچ عنوان به این مناطق محدود نمی‌شود و در آخر قواعد عملیات ضد شورش و ملاحظات طراحی برای عملیات بالقوه را برمی‌شمارد.

  عملیات ضد شورش چیست؟

  عملیات ضد شورش عبارت است از تلاش‌های جامع نظامی و غیرنظامی صورت گرفته برای شکست یک شورش و هدف قرار دادن هسته نارضایتی‌ها.

  طی قرن‌های اخیر چارچوب سازمان‌های بین‌المللی اصولاً بر روی مواجهه با مناقشات درون ایالتی طراحی شده که در آن شاخص‌های سنتی حاکمیت دولت از اولویت ویژه‌ای برخوردار هستند. با این حال پس از 1945 جامعه بین‌الملل به شکل فزاینده‌ای در تلاش برای مواجهه و انطباق با پیچیدگی‌های مربوط به خشونت و بی‌ثباتی‌های داخلی است.

  در محیط راهبردی کنونی، جامعه بین‌الملل با بسیاری از خطرات و تهدیدات مربوط به جوامعی که به‌ طور بالقوه آسیب‌پذیر و شکننده هستند روبه‌رو است. ویژگی یک کشور شکننده ناتوانی دولت آن در فراهم کردن خدمات اولیه‌ای می‌باشد که مردم انتظار تأمین آن‌ها را دارند. ناامنی و بی‌ثباتی از بی‌تفاوتی‌های دولت نسبت به نارضایتی‌های خاص حاصل می‌شود و فرصت‌طلبانی که مشتاق هستند تا از این خلأ قدرت، نهایت استفاده را ببرند.

  در بخشی از کتاب رهنامه عملیات ضد شورش می‌خوانیم:

  ابزار نظامی قدرت به عنوان بخشی از رویکرد جامع. عملیات ضد شورش باید در حالت جامع توسط نهادهای نظامی و غیر‌نظامی صورت گیرد تا شورش را شکست داده و بازگشت به یک فرآیند سیاسی قانونی را با ایجاد فضایی پایدار و امن تسهیل کند. بنا‌براین، این چالشی سیاسی است که شامل محدوده وسیعی از فعالیت‌ها با مشارکت دولت قانونی است که تأمین امنیت یکی از این‌ها است اگرچه مهم‌ترین و اساسی‌ترین آن‌ها است.

  وحدت رویه بین دولت قانونی و شرکای چند ملیتی، برای کسب موفقیت در عملیات ضد شورش ضروری است. در برخی شرایط محیط امنیتی، توانایی اقدام عاملان بومی محدود می‌شود و باید راهکارهای پیش ‌کنشگرانه پیدا شود تا آن‌ها و کارکنانشان را قادر کند تا بیشترین حد ممکن به جلو اعزام شوند و آن‌ها را قادر به طراحی و اجرای عملیات ضد شورش در سطوح راهکنشی کند. این امر نیازمند اعزام مشترک نیروهای غیر‌نظامی و مؤسسه‌ها به همراه یک ترکیب نظامی امن است. استفاده از ابزارهای نظامی برای توانایی جنبش‌های غیرنظامی و گاهی تعیین وظایف مدیران غیر‌نظامی برای هدایت پشتیبانی (و نه فرماندهی) به وسیله ابزار نظامی ممکن می‌شود.

  فهرست مطالب کتاب

  فصل اول: مقدمه

  فصل دوم: شورش و ضد شورش

  فصل سوم: درک محیط عملیاتی

  فصل چهارم: برنامه‌ریزی و ارزیابی مشارکت نظامی در عملیات ضد شورش

  مشخصات کتاب الکترونیک

  نام کتاب کتاب رهنامه عملیات ضد شورش

  نویسنده ایان الکساندر، نیل میدن

  مترجم گروه مترجمان

  ناشر چاپی انتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران

  سال انتشار ۱۳۹۸ فرمت کتاب PDF تعداد صفحات ۱۷۴ زبان فارسی

  شابک 978-622-248-098-1

  موضوع کتاب کتاب‌های علوم نظامی

  قیمت نسخه الکترونیک ۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو خرید کتاب الکترونیک

  منبع مطلب : www.ketabrah.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید