این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  طرح پاک در سیدا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  طرح پاک در سیدا را از این سایت دریافت کنید.

  دستورالعمل طرح پایش آمادگی کودکان (پاک)

  3.3

  دستورالعمل طرح پایش آمادگی کودکان (پاک)

  دسته بندی : آهنگ ورزشی, اخبار, اخبار دبیران, تربیت بدنی, تربیت بدنی در مدارس, فایل های مفید, فایل های مفید دبیران  18 / 11 / 2022   نویسنده : محمد خسروی  5 دقیقه برای مطالعه  35.84k  بازدید

  دستورالعمل طرح پایش آمادگی کودکان (پاک) سال تحصیلی 1401 – 1402

  منظور از پایش آمادگی کودکان (پاک)، ارزیابی سواد بدنی و آمادگی جسمانی آنان بوده که بایستی در هر نیمسال توسط معلم تربیت بدنی یا آموزگاران پایه صورت پذیرفته و در سامانه مربوطه ثبت گردند. قابل ذکر است که معلمان میتوانند در پایان هر نیمسال آموزشی از نتایج این آزمون‌ها برای ارزشیابی بخش آمادگی جسمانی نیز استفاده نمایند. لذا، دستورالعمل حاضر، به منظور آشنایی بیشتر معلمان با آزمون‌های طرح پاک و همچنین، در صورت تمایل، نحوه نمره‌دهي آمادگی جسمانی دانش‌آموزان، طراحی و تدوین گردیده است.

  طبق فایل‌های دریافتی از دبیرخانه راهبردی نظارت و ارزشیابی درس تربیت بدنی استان گلستان موارد ذیل مورد توجه است:

   طرح پاک چیست؟

  اخذ آزمون‌های طرح پاک و ثبت آن در سامانه مربوطه توسط معلم،

  الزامی است.

  در طراحی آزمون‌ها، اهداف و سرفصل‌های درس تربیت بدنی مورد توجه قرار گرفته است.

  آزمون‌ها به گونه‌ای است که می‌توان نتایج آن را به صورت کمی ثبت نمود.

  محل اجرای آزمون‌ها فضای ورزشی مدرسه اعم از سالن ورزشی یا حیاط مدرسه می‌باشد.

  زمان برگزاری آزمون‌ها، می‌تواند به صورت فرایندی و یا همراه با ارزشیابی هر نیم‌سال تحصیلی انجام و ثبت شود.

  اگر چه استفاده از آزمون‌های طرح پاک، جهت ارزشیابی پایانی، اختیاری است؛ اما عدم شرکت در آن نیز، موجب کسر نمره در درس تربیت بدنی خواهد شد.

  بر اساس نتایج طرح پاک، در هر نیم‌سال، کارنامه وضعیت حرکتی و آمادگی جسمانی به دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.

  انتخاب و طراحی آزمون‌ها با در نظر داشتن محدودیت‌های مرتبط با آزمون‌ها (یک اصل مهم در علم تحقیق) اعم از اثرگذاری یادگیری و تفاوت‌های فردی بر نتایج آزمون، انتخاب شده‌اند. به عنوان مثال، تفاوت در اندازه طول کف پا در آزمون گردو شکستم یا تفاوت در اندازه طول تنه در آزمون انعطاف‌پذیری سیت اند ریچ اصلاح‌شده.

  طرح پاک ابتدایی و متوسطه اول و دوم

  قبل از انجام آزمون، حتماً گرم کردن انجام شود.

  معلمین گرامی در تمامی مراحل آزمون، دانش‌آموز را همراهی کنند.

  با توجه به استفاده از نورم کلاسی، فشار بیش از حد به دانش‌آموز جهت کسب رکورد منحصربه‌فرد، شایسته نیست.

  هنگام اجرای آزمون تعادلی راه رفتن روی خط صاف یا گردو شکستم (دوره‌های اول و دوم ابتدایی)، هر زمان دانش‌آموز گام ناصحیح برداشت -خارج از خط، گذاردن پا روی پای دیگر و …- آزمون، قطع شده و عدد کسب‌شده ثبت می‌گردد.

  هنگام اجرای آزمون حرکات ترکیبی روی خط فرضی (دوره‌های اول و دوم ابتدایی) بین هر حرکت 30 ثانیه‌ای آزمون، بایستی 30 ثانیه نیز استراحت در نظر گرفته شود. تعداد حرکات صحیح در هنگام اجرای هر حرکت به عنوان رکورد دانش آموز ثبت خواهد شد.

  مدت زمان اجرای آزمون پله در دوره‌های متوسطه، سه دقیقه همراه با ضرب آهنگ مترونوم می‌باشد که پس از پایان آن، باید ضربان قلب در یک دقیقه شمارش شود. دقت شود که در چنین مواردی، ضربان قلب پایینتر، نشان‌دهنده آمادگی قلبی تنفسی بهتر می‌باشد؛ لذا دانش‌آموزی که چنین رکوردی را به دست آورده، نمره بهتری کسب خواهد کرد.

  شکل صحیح اجرای آزمون انعطاف‌پذیری سیت اند ریچ اصلاح‌شده در دوره‌های متوسطه بدین صورت است که در مرحله شروع، سر و باسن دانش‌آموز به دیوار چسبیده، تنه نسبت به ران در وضعیت 90 درجه بوده و کف پاهای وی به تخته می‌چسبد. در این حالت، انگشتان دست دانش‌آموز تخته را لمس کرده و عدد وی ثبت می‌گردد. سپس کشش کامل را انجام داده، مجدداً تخته را لمس کرده و عدد موردنظر ثبت می‌گردد. در نهایت، اختلاف این دو عدد، رکورد وی محسوب می‌شود. این آزمون سه بار تکرار شده و بهترین رکورد در سامانه ثبت می‌گردد. به عنوان مثال، چنانچه نتیجه اختلاف اندازه‌گیری اول 15، اختلاف اندازه‌گیری دوم 18 و اختلاف اندازه‌گیری سوم 17 بود، رکورد نهایی برای ثبت در سامانه عدد بزرگتر، یعنی 18 می‌باشد.

  دانش‌آموزان دارای معافیت ورزشی، از شرکت در آزمون، معاف هستند.

  در صورت تمایل معلم مربوطه به استفاده از آزمون‌های طرح پاک جهت ارزشیابی پایانی نیمسال، انتظار می‌رود برای دانش‌آموزان معاف، شرایط ارزشیابی، تسهیل شده و اقدامات موردنیاز صورت گیرد.

  چنانچه معلمی قصد دارد از آزمون‌های طرح پاک برای ارزشیابی بخش آمادگی جسمانی استفاده نماید، نحوه نمره‌دهی دانش‌آموزان به صورت کلاسی و از طریق نورم معلم‌ساخته خواهد بود (ارجاع به جداول 4 و 5).

  پیشنهاد می‌گردد معلمان گرامی جهت ثبت نهایی آزمون‌ها، از جداول انتهای دستورالعمل (پیوستهای 1 تا 3) استفاده نمایند.

  مدت زمان تمرین برای آماده‌سازی اولیه دانش‌آموزان، دو هفته قبل از اجرای آزمون خواهد بود. این در حالی است که طی نیمسال دوم، معلمان می‌توانند تمریناتی مرتبط با آزمون‌ها برای دانش‌آموزان در نظر گرفته و جهت آماده‌سازی بهتر، در پایان هر ماه آزمون‌های موردنظر (پاک) را تکرار نمایند. در نهایت در پایان نیمسال دوم، مجدداً آزمون‌ها گرفته شده و رکوردها در سامانه مربوطه ثبت می‌گردند.

  دانلود فایل دستورالعمل طرح پاک

  برای دانلود و مشاهده جداول ثبت روی دانلود کلیک کنید.

  دانلود فرم ثبت اطلاعات طرح پاک متوسطه اول و دوم

  برای دانلود روی  لینک زیر کلیک کنید.

  دانلود فرم ثبت اطلاعات طرح پاک ابتدایی دوره اول

  دانلود فرم ثبت اطلاعات طرح پاک ابتدایی دوره دوم

  ضرب آهنگ تست پله 

  پخش‌کننده صوت 00:00 00:00

  برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

  دانلود 

  ثبت رکوردهای طرح پاک

  همکاران عزیز جهت ثبت رکوردهای طرح پاک باید وارد سامانه سیدا به آدرس sida.medu.ir شوید. بعد از انتخاب سال تحصیلی فعلی، از قسمت مدیریت > تسهیلات> طرح پاک، اسامی دانش آموزان را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی نام هر دانش آموز می توانید رکورد وی را ثبت کنید.

  منبع مطلب : dabirtb.ir

  sida.medu.ir

  ورود به سامانه سیدا دانش آموزی سیدا sida.medu.ir نحوه دریافت کارنامه از سایت سیدا آموزش و پرورش سیدا ابتدایی، متوسطه اول و دوم لینک مستقیم کلاسبندی ثبت نام

  sida.medu.ir | سامانه سیدا دانش آموزی | آموزش و پرورش

  ایران مشاوره ۲۴ نظرها

  سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با مشاوران متخصص سامانه و سایت از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 9099071647

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

  به منظور ثبت نمرات و اطلاعات دانش آموزان سراسر کشور در یک سامانه آموزشی واحد، سایت سیدا برای تمامی مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم طراحی و اجرا شده است. طرح آموزشی سامانه سیدا این امکان را ایجاد کرده تا معلمان و مدیران مدارس از طریق کسب اطلاعات محصلین از سامانه سناد دانش آموزی، کارنامه و ارزشیابی های نوبت اول دانش آموزان مدارس عادی، بزرگسالان و استثنایی را در این سایت وارد کرده و بدین ترتیب، کارنامه دانش آموزان از همین طریق به صورت الکترونیکی صادر شود.

  در واقع دانش آموزانی که وارد سیستم آموزشی کشور می شوند و در مدارس ثبت نام می کنند، از ابتدا سوابق تحصیلی آن ها مورد پوشش و مدیریت قرار می گیرد. همچنین همه موارد مربوطه از جمله ثبت نام، پیشرفت تحصیلی، دریافت کارنامه، ارزشیابی، گذراندن واحد های درسی و… در سامانه سیدا دانش آموزی ثبت و کنترل می شود.

  ✅️ ️لینک مستقیم ورود به سامانه سیدا

  جهت ورود به سامانه سیدا می بایست به نشانی sida.medu.ir مراجعه شود.

  فهرست محتوا

  معرفی سامانه سیدا

  از آنجا که عملیات ثبت‌نام، کلاس‌ بندی و انتخاب واحد دانش‌آموزان در سامانه سناد در حال انجام است، بنابراین در نظر گرفته شده علاوه بر دریافت این اطلاعات از سناد، مقدماتی جهت ورود نمرات کسب شده در امتحانات نوبت اول سال تحصیلی و ارائه کارنامه به اولیا در سایت سیدا فراهم شود. شایان ذکر است که دسترسی به سایت سیدا تنها برای مدیران و کادر اجرایی مدارس می باشد و دانش آموزان نمی توانند مستقیما از این سامانه استفاده کنند.

  البته سامانه پادا در همین راستا برای خدمات رسانی به دانش آموزان طراحی شده که برای دسترسی به آن مدیر باید اطلاعات دانش آموز را در سایت سیدا وارد کند. همچنین در صورت عضویت دانش آموز در سامانه سیدا، امکان دسترسی به سایت های زیر نظر آموزش و پرورش همچون پادا و شرکت در آزمون سنجش آغازین، آزمون مشاوره ای همگام و… نیز امکان پذیر خواهد بود.

  شماره 1: در سمت چپ سامانه آیکون “سمت ها” قرار دارد که با کلیک بر روی آن اطلاعات سمت های شما اعم از عنوان، سطح، منطقه، مقطع، نوع، کد و نام مدرسه، وضعیت فعال یا غیرفعال بودن، گذرواژه شاد، دوره و سال تحصیلی را می توانید مشاهده کنید.شماره 2: این بخش به توضیح اجمالی روش دسترسی و عملیاتی کردن فرآیند های مختلف پرداخته شده است تا کاربران این سامانه اعم از مدیران، معلمان و کادر اجرایی مدارس بتوانند با راهنمایی های موجود به فعالیت های مورد نیاز خود بپردازند.شماره 3: با کلیک بر روی منوی کشویی می توانید مشخصات پرسنلی و آخرین تغییرات سامانه را مشاهده کرده و کلمه عبور خود را تغییر دهید.شماره 4: مهم ترین بخش این قسمت، بالاترین گزینه آن یعنی “عملیات ضمن سال” می باشد که معلمان از این طریق می توانند نمرات دانش آموزان را در سامانه وارد نمایند. همچنین برای چاپ لیست دانش آموزان هر یک از کلاس هایی که تدریس آن را بر عهده دارند، باید به این بخش مراجعه کنند.شماره 5: گزینه ای به نام “مدیریت” در سمت راست سامانه مشاهده می کنید که با استفاده از آن می توان طرح تعمیق دانش آموزان متوسطه آموزشگاه های مورد نظر را کنترل و مدیریت کرد. مدیران باید با مراجعه به این قسمت دانش آموزان را در طرح مذکور ثبت نام کنند. البته ممکن است، در روزهای آتی گزینه های بیشتری به این بخش از سایت اضافه شود زیرا هم اکنون سامانه در حال تکمیل و بروزرسانی می باشد.نکته: طرح تعمیق در راستای عدالت آموزشی و جبران کاستی های یادگیری دانش آموزان سراسر کشور راه اندازی شده است.شماره 6: مدیران برای تغییر دوره تحصیلی دانش آموزان باید از طریق کلید “تغییر دوره” اقدامات لازم را انجام دهند.

  خدمات سامانه سیدا

  مدیران و کادر اجرایی مدارس برای ثبت نمرات، دسترسی به اطلاعات هویتی دانش آموز، سوابق تحصیلی، صدور کارنامه و… می توانند از طریق سایت سیدا اقدامات لازم را به انجام برسانند. طرح اجرایی این سامانه به نشانی اینترنتی sida.medu.ir که در فاز اول مرجعی خواهد بود جهت ثبت نمرات، چهار هدف زیر را مطابق با چهارچوب کاری خود دنبال می کند:

  ایجاد پرونده تحصیلی، پرورشی و بهداشتی

  ارتقاء پایه، ثبت نام، انتخاب واحد، درج نمرات، اخذ کارنامه های سالیانه

  انجام امور فارغ التحصیلی، تاییدیه تحصیلی و صدور گواهینامه پایان تحصیلات برای دانش آموزان پایه دوازدهم

  معرفی فرد به مراکز آموزش عالی یا مراکز نظام وظیفه

  نحوه ورود به سامانه سیدا

  کاربران جهت بهره مندی از خدمات متنوع سامانه سیدا می بایست با همراه داشتن نام کاربری و کلمه عبور به نشانی sida.medu.ir مراجعه نمایند که در ادامه مراحل آن تشریح شده است. مدیران محترم توجه داشته باشند که برای ورود به سایت سیدا ابتدا باید از کارشناس فناوری منطقه خود اجازه ثبت نام و دسترسی را اخذ نمایند.

  پس از ورود به سامانه سیدا به آدرس sida.medu.ir نام کاربری، کد ملی و کدامنیتی را در قسمت های تعیین شده وارد کرده و روی “ورود کاربران” کلیک کنید.

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید