این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ظرفیت ورزشگاه قطر

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ظرفیت ورزشگاه قطر را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی ورزشگاه جام جهانی قطر + ورزشگاه های بازی ایران

  قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 خود آماده برگزاری این مسابقات بزرگ می‌کند و در همین راستا نیز 8 استادیوم را مهیای برگزاری مسابقات کرده است. - کجارو

  خانهگردش

  معرفی 8 استادیوم‌ جام جهانی قطر 2022 + ورزشگاه های بازی ایران

  علی محمدپناه

  سه شنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

  اشتراک گذاری

  قطر به‌عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲، خود را آماده برگزاری یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای جهان می‌کند؛ در همین راستا هشت استادیوم زیبا را برای این مسابقات آماده کرده است.

  جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اولین مسابقات جهانی فوتبال به شمار می‌رود که در منطقه خاورمیانه برگزار می‌شود. این دوره از جام جهانی با بازی افتتاحیه در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان ۱۴۰۱) ساعت ۱۳ به وقت محلی دوحه آغاز می‌شود و در تاریخ ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر ۱۴۰۱) در ساعت ۱۸ به پایان می‌رسد. از همین رو، کشور میزبان هشت استادیوم را برای برگزاری ۶۴ بازی جام جهانی فوتبال آماده کرده است. زمانی که قطر به‌عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شد، این کشور ساخت این استادیوم‌ها را در نقاط مختلف خود آغاز کرد.

  در ادامه به معرفی این هشت ورزشگاه و البته معرفی استادیوم‌های میزبان بازی‌های تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواهیم پرداخت.

  در مورد استادیوم های جام جهانی قطر بیشتر بدانید:

  آشنایی با ۸ ورزشگاه قطر برای جام جهانی

  کدام ورزشگاه‌ها میزان بازی‌های ایران در جام جهانی 2022 قطر هستند؟

  کدام شهرهای قطر میزبان جام جهانی است؟

  پس از جام جهانی، قطر از استادیوم‌های جام جهانی چگونه استفاده خواهد کرد؟

  هزینه ساخت استادیوم‌های جام جهانی چقدر است؟

  فیلم قرعه کشی جام جهانی 2022 قطر

  آشنایی با ۸ ورزشگاه قطر برای جام جهانی

  هشت استادیوم در شهرهای مختلف قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ خواهند بود. فاصله زمانی هرکدام از این استادیوم‌ها با پایتخت قطر، یعنی شهر دوحه، کمتر از یک ساعت است. همچنین، برای اولین بار در مسابقات جام جهانی، استادیوم‌ها قرار است از تکنولوژی کنترل آب و هوا بهره ببرند تا بتوانند گرمای شدید قطر را کاهش دهند. دمای هوا در قطر به‌راحتی به ۴۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ اما بنابر گفته‌ها، با استفاده از این تکنولوژی‌، دمای داخل استادیوم در حدود ۲۷ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

  استادیوم بین‌المللی خلیفه

  نام عربی:ملعب خليفة الدولینام انگلیسی:Khalifa International Stadiumظرفیت: ۴۰,۰۰۰ نفرفاصله از مرکز شهر دوحه: ۱۳ کیلومترآدرس: خیابان الواب، دوحه، قطر (مشاهده روی نقشه)منبع: nl.hotels

  ورزشگاه خلیفه، تنها استادیوم فوتبال در قطر به شمار می‌رود که برای جام جهانی ۲۰۲۲ از پایه ساخته نشده است. این استادیوم، نمادین‌ترین ورزشگاه در این کشور به شمار می‌رود و افتتاح آن به سال ۱۹۷۶ میلادی باز می‌گردد. استادیوم بین‌المللی خلیفه مه به‌عنوان استادیوم ملی نیز شناخته می‌شود، تحت نوسازی قرار گرفت و در سال ۲۰۱۷ میلادی، بار دیگر درهای خود را به روی طرفداران فوتبال باز کرد. استادیوم بین‌المللی خلیفه، ۴۰,۰۰۰ نفر ظرفیت دارد و از تکنولوژی پیشرفته سرمایشی استفاده می‌کند که دمای هوا را برای طرفداران و همچنین بازیکنان را در وضعیت متعادلی نگه می‌دارد. استادیوم بین‌المللی خلیفه توسط دو سازه قوسی شکل در بیرون خود، قابل شناسایی است. این استادیوم در مرکز منطقه اسپایر شهر دوحه قرار دارد؛ این منطقه برای مدرن بودن خود شهرت دارد و در جام جهانی ۲۰۲۲، مرکز مهمی برای طرفداران خواهد بود.

  کدام بازی‌ها در استادیوم بین‌المللی خلیفه برگزار می‌شوند؟

  پنج بازی از مرحله گروهی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در این ورزشگاه برگزار می‌شود. علاوه بر این، یکی از بازی‌های مرحله یک‌شانزدهم و همچنین بازی رده‌بندی جام جهانی نیز در این استادیوم برگزار خواهند شد.

  استادیوم البیت

  نام عربی:استاد البيتنام انگلیسی:Al Bayt Stadiumظرفیت: ۶۰,۰۰۰ نفرفاصله از مرکز شهر دوحه: ۴۳ کیلومترآدرس: شهر الخور، قطر (مشاهده روی نقشه)منبع: stadiumguide

  استادیوم البیت در شهر الخور قرار دارد. این استادیوم با ظاهر متفاوت خود شناخته می‌شود. در طراحی بیرونی این استادیوم، از خیمه الهام گرفته شده است. طراحی این استادیوم به‌نحوی، نمایان‌گر گذشته و حال قطر است و در عین حال، یک نمونه از توسعه و پایداری محیط زیست به شمار می‌رود. استادیوم البیت ۴۰,۰۰۰ نفر ظرفیت دارد. این استادیوم علاوه بر زمین فوتبال، دارای مرکز خرید و بیمارستان نیز است.

  این استادیوم در مقایسه با دیگر استادیوم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در فاصله دورتری از مرکز شهر دوحه قرار دارد؛ از همین رو، تماشاگران برای رسیدن به آن باید از تاکسی و اتوبوس استفاده کنند. پس از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲، بخش‌های بالایی این استادیوم جدا و صندلی‌های آن به کشورهای دیگر اهدا خواهد شد.

  چه بازی‌هایی در استادیوم البیت برگزار می‌شوند؟

  در مرحله گروهی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، پنج مسابقه در استادیوم البیت برگزار خواهد شد. علاوه بر این، یک بازی از مرحله یک‌شانزدهم و یک‌چهارم نیز در این ورزشگاه خواهد بود. همچنین این ورزشگاه میزبان یکی از بازی‌های نیمه‌نهایی است.

  استادیوم الجنوب

  نام عربی: استاد الجنوبنام انگلیسی:Al Janoub Stadiumظرفیت: ۴۰,۰۰۰ نفرفاصله از مرکز شهر دوحه: ۲۳ کیلومترآدرس: شهر الوکره، قطر (مشاهده روی نقشه)منبع: av_imagen

  استادیوم الجنوب ورزشگاهی با گنجایش ۴۰,۰۰۰ نفر است. این ورزشگاه توسط طراح فقید و برجسته زاها حدید (Zaha Hadid) و به سبک منحنی طراحی شده است. او در طراحی این استادیوم زیبا از بدنه قایق‌های صید صدف و مروارید الهام گرفته بود. سنت‌گرایی و توجه به رسوم مردمی در ساخت این استادیوم به‌طور واضح دیده می‌شود. همچنین، در ساخت این استادیوم از مواد سنتی و حتی چوب بهره گرفته شده است.

  استادیوم الجنوب در شهر الوکره قرار دارد و طرفداران برای دسترسی به آن می‌توانند از مترو استفاده کنند. این مجموعه ورزشی شامل مسیر دوچرخه‌سواری، مسیر اسب‌سواری، فروشگاه، رستوران و... است. پس از جام جهانی قطر، تعداد صندلی‌های این ورزشگاه به ۲۰,۰۰۰ کاهش پیدا می‌کند و از این ورزشگاه برای مسابقات لیگ ستارگان این کشور استفاده می‌شود.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  با تمام ورزشگاه های قطر برای جام جهانی آشنا شوید + ویدئو

  در این مطلب شما را با تمامی استادیوم های قطر برای جام جهانی 2022 آشنا می‌کنیم و آدرس، ویژگی، ویدئو و تصاویر ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر  را به شما نشان می‌دهیم.

  لست سکند ورود / عضویت جستجو

  با تمام ورزشگاه های قطر برای جام جهانی آشنا شوید + ویدئو

  3.8 از 71 رای لست سکند / بلاگ /

  معرفی جاذبه های توریستی

  /

  با تمام ورزشگاه های قطر برای جام جهانی آشنا شوید + ویدئو

  استادیوم‌های قطر که منتظر جام جهانی هستند + ویدئو

  01 آذر 1401 12:00 4

  قطر به عنوان نخستین کشور عربی و دومین کشور آسیایی این افتخار را دارد که میزبان بیست و دومین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال شود. فوتبال محبوب‌ترین شاخه ورزشی در جهان است و جام جهانی نیز در کنار المپیک تابستانه، از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ ورزش است.

  جام جهانی قطر از 30 آبان سال جاری آغاز می‌شود و در 27 آذر به اتمام می‌رسد. پیش بینی می‌شود 1.5 میلیون نفر به این کشور سفر کنند و بازی‌ها را در ورزشگاه های قطر تماشا کنند. به همین دلیل، قصد داریم شما را با استادیوم های قطر برای جام جهانی 2022 آشنا کنیم تا جزئیات بیشتری درباره ورزشگاه های جام جهانی قطر بدانید. همراه لست سکند باشید.

  آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند

  استادیوم های قطر برای جام جهانی در یک نگاه

  1. استادیوم الجنوب (Al Janoub Stadium)

  2. استادیوم احمد بن علی (Ahmad Bin Ali Stadium)

  3. استادیوم بین المللی خلیفه (Khalifa International Stadium)

  4. استادیوم شهر آموزش (Education City Stadium)

  5. استادیوم الثمامه (Al Thumama Stadium)

  6.  استادیوم البیت (Al Bayt Stadium)

  7.  استادیوم 974 (974 Stadium)

  8. استادیوم ملی لوسیل (Lusail Iconic Stadium)

  ویدئو استادیوم‌های قطر برای جام جهانی

   استادیوم های قطر برای جام جهانی در یک نگاه

  در بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال، این کشور 8 ورزشگاه را برای برگزاری 65 مسابقه و میزبانی تماشاچیان و مسافران تور جام جهانی قطر از سراسر دنیا درنظر گرفته است که تمامی آن‌ها از ویژگی و استانداردهای به‌خصوصی پیروی می‌کنند. ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر مجهز به امکاناتی چون، فناوری کربن خنثی، سیستم تهویه هوا، سقف متحرک برقی و صفحه نمایش اختصاصی می‌شود. البته مهم‌ترین ویژگی ورزشگاه های جام جهانی قطر که مسئولین سازنده آن تاکید زیادی بر آن داشتند، پایدار بودن ورزشگاه‌ها (ار لحاظ طبیعی) و استفاده از مواد بازیافتی در ساخت این استادیوم‌ها است.

  ورزشگاه های جام جهانی قطر

  1. استادیوم الجنوب (Al Janoub Stadium)

  استادیوم الجنوب که با نام استادیوم الوکره (Al-Wakrah Stadium) شناخته می‌شد، پس از بازسازی استادیوم بین المللی خلیفه دومین ورزشگاهی بود که برای بازی‌های جام جهانی قطر آماده شد. استادیومی که در ساخت آن از المان‌های معماری نئوفوتوریسم و پست مدرن استفاده شده است و نمای خارجی آن نیز الهام گرفته از جهازاتی (لنج های سنتی) هست که اعراب در گذشته برای صید مروارید استفاده می‌کردند. جالب است بدانید به غیر از برگزاری مسابقات فوتبال در استادیوم الجنوب قطر امکانات دیگری مانند: رستوران، فروشگاه، سالن عروسی، موسسه آموزشی، پیست دوچرخه سواری و اسب سواری هم در این مجموعه دارد!

  از ویژگی‌های مهم این ورزشگاه جام جهانی قطر می‌توانیم به فاصله 23 کیلومتری‌اش از شهر دوحه اشاره کنیم. ضمن اینکه ظرفیت 40 هزارنفری استادیوم الجنوب قرار است پس از مسابقات مجدداً به 20 هزار نفر کاهش پیدا کند و بخش‌های حاصل از این کاهش ظرفیت به کشورهایی که فاقد امکاناتی مثل زیرساخت‌ ورزشگاه های جام جهانی قطر هستند منتقل شود. وجود سیستم تهویه در داخل ورزشگاه های قطر امری معمول بوده و استادیوم الجنوب نیز از این امکانات برخوردار است.

  ظرفیت: 40.000 نفر زمان ساخت: 2019 شهر: وکره

  میزبان مسابقات: دور یک هشتم

  استادیوم الجنوب یکی از ورزشگاه های جام جهانی 2022 قطر

  موقعیت استادیوم الجنوب قطر در نقشه

  2. استادیوم احمد بن علی (Ahmad Bin Ali Stadium)

  احمد بن علی تنها استادیومی است که در شهر الریان قطر میزبان بازی‌های جام جهانی خواهد بود. این استادیوم که در لیگ ستارگان قطر به عنوان ورزشگاه اصلی باشگاه ورزشی الریان شناخته می‌شود در سال 2003 ساخته شد، امّا برای اینکه استانداردهای لازم را برای برگزاری جام جهانی دریافت کند، بازسازی شد. این استادیوم به دلیل ظاهر مواجی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. درست مثل بسیاری از ورزشگاه های جام جهانی قطر ظرفیت استادیوم احمد بن علی پس از اتمام جام جهانی کاهش پیدا خواهد کرد.

  از آن‌جایی که این ورزشگاه جام جهانی قطر نسبت به مورد قبلی قدمت بیشتری دارد، آماده‌سازی آن برای میزبانی مسابقات، نوعی بازسازی تمام عیار به حساب می‌آید که بیش از 90 درصد مصالح به کار رفته در آن را مواد بازیافتی تشکیل داده‌اند. تنها استفاده این ورزشگاه قطر برای جام جهانی نیست، بلکه به دلیل نزدیکی به مناطق تاریخی این کشور نقش مهمی در گردشگری مناطق محلی دارد. احمد بن علی نیز از حداقل امکانات داخل ورزشگاه های قطر برخوردار است و از نظر نزدیکی با دوحه شرایط خوبی دارد؛ به طوری‌که در کمتر از نیم ساعت می‌توانید از دوهه به این ورزشگاه جام جهانی قطر بروید.

  ظرفیت: 40.000 نفر زمان ساخت: 2003 شهر: الریان

  میزبان مسابقات: گروهی و یک هشتم

  استادیوم احمد بن علی یکی از ورزشگاه های قطر برای جام جهانی

  موقعیت ورزشگاه احمد بن علی قطر در نقشه

  3. استادیوم بین المللی خلیفه (Khalifa International Stadium)

  استادیوم بین المللی خلیفه مشهورترین و اولین استادیوم قطر است که در سال 1976 ساخته شد و مجددا در سال 2017 به منظور میزبانی جام جهانی بازسازی شد. البته پیش از این رویداد مهم، این ورزشگاه میزبان مسابقات بین المللی نظیر جام ملت‌های آسیا بوده است. همچنین باید بدانید که در تاریخ 30 آبان، نخستین بازی ایران در جام جهانی قطر مقابل تیم انگلیس در استادیوم بین المللی خلیفه برگزار خواهد شد. خلیفه، از نزدیک‌ترین استادیوم های جام جهانی قطر به دوحه است به طوری که تنها یازده کیلومتر از مرکز این شهر فاصله دارد.

  منبع مطلب : lastsecond.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید