این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عابدزاده دروازه بان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  عابدزاده دروازه بان را از این سایت دریافت کنید.

  احمدرضا عابدزاده

  احمدرضا عابدزاده

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  احمدرضا عابدزاده

  شناسنامه

  زادروز ۴ خرداد ۱۳۴۵ ‏(۵۶ سال)زادگاه بهبهان، ایرانقد ۱۹۰ سانتی‌متر

  اطلاعات باشگاهی

  باشگاه کنونی بازنشستهشمارهٔ پیراهن 1پُست دروازه‌بان

  باشگاه‌های جوانان

  ۱۹۸۱-۱۹۸۳ باشگاه هلال‌احمر چم

  باشگاه‌های حرفه‌ای

  سال‌ها باشگاه‌ها بازی (گل)

  ۱۹۸۳–۱۹۸۵ ۱۹۸۵–۱۹۸۷ ۱۹۸۷–۱۹۸۹ ۱۹۹۰–۱۹۹۳ ۱۹۹۳–۱۹۹۴

  ۱۹۹۴–۲۰۰۱ تام اصفهان

  منتخب دهنو ژاندارمری چم استقلال سپاهان اصفهان پرسپولیس ۴۵ (۰) ۳۷ (۰) ۳۹ (۰) ۵۸ (۰) ۱ (۰) ٢۰۸ (۱) تیم ملی

  ۱۹۸۷–۱۹۹۸  ایران ۷۹ (۰)[۱]

  دوران مربیگری ۲۰۰۱ ۲۰۰۵ ۲۰۰۸–۲۰۰۹ ۲۰۰۹–۲۰۱۰

  ۲۰۱۴–۲۰۱۵ سایپا (مربی دروازه‌بانان)

  استقلال اهواز (مربی دروازه‌بانان)

  پرسپولیس (مربی دروازه‌بانان)

  استیل‌آذین (کمک مربی)

  راه‌آهن (مربی دروازه‌بانان)

  احمدرضا عابدزاده (متولد ۴ خرداد ۱۳۴۵، آبادان، خوزستان) دروازه‌بان سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه استقلال تهران و باشگاه پرسپولیس تهران است. او به همراه تیم ملی فوتبال ایران به قهرمانی در مسابقات فوتبال بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ در پکن با سرمربیگری علی پروین و همچنین دو مقام سومی در جام ملت‌های آسیا در سالهای ۱۹۸۸ و ۱۹۹۶ رسیده‌است و همراه با تیم ملی به جام جهانی ۱۹۹۸ صعود کرده‌است. او همچنین همراه با باشگاه استقلال (دومین عنوان) به قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا ۹۱–۱۹۹۰ و در جام باشگاه های آسیا ۱۹۹۱ به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کرده‌است. او با تیم پرسپولیس چهار بار و با استقلال یک بار به مقام قهرمانی در بالاترین رده لیگ فوتبال ایران دست یافته‌است. وی یکبار در لیگ ازادگان از روی نقطه پنالتی برای پرسپولیس به پلی اکلریل اصفهان گل زده است.او پدر امیر عابدزاده است.

  دوران ورزشی[ویرایش]

  احمدرضا عابدزاده فوتبال خود را در سال ۱۳۶۰ از اصفهان شروع کرد سپس به تیم تام اصفهان منتقل شد و در سال ۱۳۶۲ موفق به کسب عنوان قهرمانی اصفهان با این تیم شد و در سال ۱۳۶۴ به تیم جوانان اصفهان دعوت شد.

  وی در سال ۱۳۶۴ (۱۹ سالگی) به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد و اولین بازی خود را در مسابقات جام بین‌المللی دهه فجر انجام داد و در سال ۱۳۶۵ موفق به کسب عنوان قهرمانی با تیم فوتبال منتخب اصفهان در دومین دوره از مسابقات فوتبال لیگ استانی قدس شد. در سال ۱۳۶۶ عابدزاده برای انجام خدمات سربازی به تیم ژاندارمری تهران پیوست و پس از دو سال در سال ۱۳۶۸ مجدداً به بازگشت.

  او در سال ۱۳۶۹، به تیم استقلال تهران پیوست و وی در همین سال ازدواج کرد و به مقام قهرمانی لیگ فوتبال ایران رسید؛ عابدزاده در همان سال موفق به کسب عنوان قهرمانی (با مهار سه ضربه پنالتی از او برابر کره شمالی در فینال) با تیم ملی فوتبال ایران در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن شد.

  او در سال ۱۳۷۰ موفق به کسب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا با تیم استقلال شد و بعد از پیروزی استقلال در فینال مسابقات برابر لیائونینگ چین، کاندیدای برترین دروازه‌بان آسیا شد و در همان سال موفق به کسب قهرمانی جام باشگاه‌های تهران همراه استقلال شد.

  وی سال ۱۳۷۲ به تیم سپاهان اصفهان و در سال ۱۳۷۳ به تیم پرسپولیس پیوست و تا آخر دوران بازیگری در این تیم ماند وی در ۷۸ بازی ملی شرکت نموده و مجموعاً ۵۲ گل دریافت کرده‌است که از این جهت رکورد باقی گذاشت. وی در بازی‌های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه یکی از ارکان موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی بود.[۲][۳]

  اوج شهرت احمدرضا در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن اتفاق افتاد که با وجود آسیب دیدگی از ناحیهٔ انگشتان دست، با مهار سه ضربه پنالتی در فینال مسابقات در برابر کره شمالی ایران را به قهرمانی آسیا رساند او در طول این مسابقات جمعاً ۲ گل دریافت کرد که هر دو گل نیز از روی نقطه پنالتی وارد دروازه عابدزاده شد. در آن دوره از مسابقات علی پروین سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود.[۴] پس از درخشش او در این مسابقات بود که عابدزاده عنوان عقاب آسیا لقب گرفت.البته این لقب راطرفدرانش درایران به او دادند و در آسیا به این عنوان شناخته شده نیست و ازطرف فدراسیون آسیا هم نیست.

  عابدزاده در بازی‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ فرانسه در بازی آخر در مقابل استرالیا که در شهر ملبورن و در حضور پرشمار تماشاگران استرالیایی برگزار شد با درخشش فوق‌العاده در بسیاری از لحظات بازی یکی از ارکان اصلی صعود ایران به جام جهانی بود.

  در نظرسنجی برنامه نود در سال ۱۳۸۸ وی به عنوان محبوب‌ترین بازیکن سه دهه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد.[۵]

  وی سرانجام روز جمعه ۲۳ دی ماه سال ۱۳۸۴ در حالی که چند سال بود که فوتبال را کنار گذاشته بود، به صورت افتخاری در دیدار دوستانه پرسپولیس با بایرن مونیخ مدت کوتاهی بازی کرد و به صورت رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. الیور کان (دروازه‌بان تیم ملی فوتبال آلمان و باشگاه بایرن مونیخ) و احمدرضا عابدزاده، یکدیگر را در آغوش گرفتند.

  تقویم افتخارات ورزشی[ویرایش]

  احمدرضا عابدزاده در سال ۱۳۸۷

  مهر ۱۳۶۲: کسب قهرمانی اصفهان با تیم «تام» در هفده سالگی

  دی ۱۳۶۵: قهرمانی با تیم فوتبال منتخب اصفهان در دومین دوره از مسابقات فوتبال لیگ استانی قدس

  اردیبهشت ۱۳۶۹: عزیمت به تهران و حضور در تیم فوتبال استقلال تهران و کسب قهرمانی لیگ کشور با آبی پوشان در روز چهارم خرداد ۶۹

  مهرماه ۱۳۶۹: قهرمانی با تیم ملی در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۰ پکن، با مهار سه ضربه پنالتی برابر کره شمالی در فینال

  مرداد ماه ۱۳۷۰: قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا با استقلال بعد از پیروزی دو بر یک برابر تیم لیائونینگ چین

  دی ماه ۱۳۷۰: نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا با استقلال بعد از شکست مقابل الهلال عربستان در ضربات پنالتی

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  بیوگرافی احمدرضا عابدزاده + عکس های خانوادگی

  احمدرضا عابدزاده،عابدزاده،بیوگرافی احمدرضا عابدزاده،بیوگرافی عابدزاده،احمد عابدزاده،بیوگرافی احمد رضا عابدزاده،اصالت احمدرضا عابدزاده،احمد رضا عابدزاده،احمد رضا عابدزاده بیوگرافی،زندگینامه عابدزاده

  بیوگرافی احمدرضا عابدزاده + عکس های خانوادگی

  مجموعه: ورزشکاران

  بیوگرافی احمدرضا عابدزاده

  بیوگرافی و عکس های احمدرضا عابدزاده

  احمدرضا عابدزاده ( متولد ۴ خرداد ۱۳۴۵، آبادان) دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران، مربی لیگ برتر خلیج فارس است و وی بیشتر دوران ورزشی خود را در باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران ، بعنوان دروازه بان و مربی دروازه بان ها سپری کرد.

  چکیده ای از بیوگرافی احمدرضا عابدزاده

  نام کامل: احمدرضا عابدزاده

  تاریخ تولد: ۴ خرداد ۱۳۴۵ ‏

  محل تولد: آبادان، ایران

  قد: ۱۹۰ سانتیمتر پُست: دروازه بان

  اسم مستعار:عقاب آسیا

  احمدرضا عابدزاده

  بیوگرافی احمدرضا عابدزاده

  احمدرضا عابدزاده  زاده ۴ خردادماه ۱۳۴۵ در آبادان، دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس تهران و باشگاه استقلال تهران است. احمدرضا عابدزاده هم اینک بعنوان مربی دروازه بانان باشگاه پرسپولیس تهران مشغول به فعالیت است. در کودکی بر روی زمین های داغ ودر زیر افتاب سوزان آبادان به دنبال توپ می دوید. روزهای شوکوفایی خودرا بعد از مهاجرت به اصفهان شروع کرد. سالهای نخست دهه ۶۰ در تیم هلال احمر اصفهان بازي می کرد.

  احمدرضا عابدزاده در اوایل دهه ی شصت به عضویت تیم هلال احمر اصفهان درآمد. سپس زیر نظر حسین چرخابی به تیم فوتبال تام اصفهان پیوست و سالها برای این تیم بازي کرد. احمدرضا عابدزاده هنگامی که تنها هجده سال سن داشت به اردوی تیم ملی فوتبال جوانان دعوت گردید و توانست خود را بعنوان دروازه بان اصلی این تیم معرفی کند. او در سال ۱۳۶۶ عازم خدمت مقدس سربازی گردید و در آن جا به تیم ژاندارمری تهران پیوست.

  عابدزاده بعد از طی کردن دوران خدمت مقدس سربازی در سال ۱۳۶۸ به تیم فوتبال تام اصفهان بازگشت. بعد از آن به تیم فوتبال استقلال تهران پیوست ، سپس در همان سال هم بهمراه این تیم به مقام قهرمانی لیگ ایران دست پیدا کرد.

  بیوگرافی عابدزاده

  احمدرضا عابدزاده سال بعد وارد تیم استقلال گردید و پیراهن آبی بر تن کرد. این دروازه بان به همراه استقلال توانست عنوان قهرمانی جام باشگاه های آسیا را بدست آورد. این عنوان بزرگترین افتخار باشگاهی او شمرده می شود.

  قهرمانی و درخشش بهمراه استقلال در مسابقه های جام باشگاه های آسیا سبب شد احمدرضا عابدزاده کاندیدای برترین دروازه بان آسیا و آفریقا شود. بعد از سه سال حضور در تیم فوتبال استقلال ، به علت مشکلات مالی در سال ۱۳۷۲ تصمیم گرفت به تیم فوتبال سپاهان اصفهان ملحق شود. احمدرضا عابدزاده یک سال بعد یعنی در سال ۱۳۷۳ به تیم محبوب سرخ پوشان پایتخت یعنی پرسپولیس پیوست و تا پایان دوران فوتبال خود در این تیم باقی ماند.

  عابدزاده در طول دوران بازی خویش در ۷۸ بازي ملی حضور داشت و در مجموع تنها ۵۲ گل دریافت کرد که از این جهت در کشور صاحب رکورد می باشد. این دورازه بان در بازي های مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بعنوان یکی از تاثیرگذارترین بازیکن های در راه کسب موفقیت به شمار می رفت.

  اصالت احمدرضا عابدزاده

  دوران ورزشی احمد رضا عابدزاده

  احمدرضا عابدزاده سال های نخست دهه 60 در تیم هلال احمر اصفهان بازي می کرد؛ و بعد از آن سالها در تیم تام اصفهان زیر نظر حسین چرخابی بازي کرد. پنج بار اسمش از منتخب جوانان خط خورد ولی اصرار احمدرضا عابدزاده سبب شد تا سال 1364 جوانان اصفهان همراه با عابدزاده بازي کنند.

  18 سال بیشتر نداشت که به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد و در اواخر همین سال عضو ثابت تیم ملی گردید. سپس به تهران آمدسال 1366 عابدزاده برای انجام خدمت  سربازی به تیم ژاندارمری تهران رفت و بعد از دو سال در سال 1368 مجدداً به تام بازگشت؛ و پیراهن استقلال تهران را به تن کرد وی در همین سال ازدواج کرد.

  زندگینامه عابدزاده

  بازی احمدرضا عابدزاده در پرسپولیس

  او سپس به تیم سپاهان اصفهان رفت و بعد به تیم پرسپولیس تهران منتقل شد و از دوم دی ماه 1373 رسما به حفاظت از دروازه پرسپولیس تهران پرداخت و در سال 74 با رکورد 18 بازي با خوردن 5 گل رکورد به جای گذاشت. او در 78 بازي ملی شرکت کرده و مجموعاً 52 گل دریافت نموده است که از این جهت رکورد باقی گذاشت. احمدرضا عابدزاده در بازي های مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه یکی از ارکان موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی بود.

  احمدرضا عابدزاده در بازي های آسیایی  1990

  اوج شهرت احمدرضا عابدزاده در بازی های آسیایی 1990 پکن روی داد که با وجود آسیب دیدگی از ناحیهٔ انگشتان دست، با مهار 2 پنالتی در فینال مسابقه ها دربرابر کره شمالی ایران را به قهرمانی آسیا رساند وی در طول این مسابقه ها جمعاً 2 گل دریافت کرد که هر دو گل هم از روی نقطه پنالتی وارد دروازه عابدزاده شد. در آن دوره از مسابقه های علی پروین سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود.88 او بعنوان محبوب ترین بازیکن سه دهه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد.

  تصاویر احمدرضا عابدزاده

  خداحافظی احمدرضا عابدزاده

  احمدرضا عابدزاده در تاریخ بیست و سوم دی ماه سال ۱۳۸۴ و در حالیکه فوتبال را کنار گذاشته بود، به صورت افتخاری در دیدار دوستانه بین تیمهای فوتبال پرسپولیس تهران و بایرن مونیخ آلمان مدت کوتاهی را بازي کرد و به صورت رسمی از مستطیل سبز خداحافظی کرد.

  افتخارات ورزشی احمدرضا عابدزاده

  مهر ۱۳۶۲:کسب قهرمانی اصفهان با تیم« تام» در هفده سالگی.

  پیشنهاد ویژه

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید