این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  علائم اولیه سرطان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  علائم اولیه سرطان را از این سایت دریافت کنید.

  علائم شایع سرطان

  سرطان از بیماری های شایع است که با علائم مختلفی همراه است در این مقاله به بررسی این علائم پرداخته ایم اما باید بگوییم داشتن این علائم حتما دلیل بر داشتن سرطان نیست و باید پزشک آرمایشان لازم را انجام دهد تا مشخص گردد.

  علائم شایع سرطان

  سرطان از بیماری های شایع است که با علائم مختلفی همراه است در این مقاله به بررسی این علائم پرداخته ایم اما باید بگوییم داشتن این علائم حتما دلیل بر داشتن سرطان نیست و باید پزشک آرمایشان لازم را انجام دهد تا مشخص گردد.

  پنجشنبه 18 آذر 1400 ساعت 12:32

  اخبار بیماری سرطان

  اغلب افراد معتقدند  که درمان بیماری سرطان بسیار سخت می باشد  چرا که نیازمند هزینه بالایی برای درمان می باشد . سرطان و کمک به خیریه از موضوعات مهمی است که در بحث  درمان آن باید به آن توجه کرد . در صورت مشاهده علائم هشدار دهنده سرطان می بایست به پزشک مراجعه نمایید که البته  این موضوع می تواند به درمان سرطان کمک شایانی نماید.از دیدگاه جهانی، سرطان نیز یکی از علل اصلی مرگ زودرس محسوب می شود ، گاهی اوقات می تواند بدون هشدار پیشرفت کند اما بیشتر مواقع علائم هشدار دهنده دارند. هر چه زودتر علائم احتمالی سرطان را تشخیص دهید، شانس زنده ماندن بیشتر است.

  کلمه‌ ترسناکی است که هیچ شخصی دوست ندارد آن را از زبان پزشک خود بشنود. با این‌‌ اوصاف، امروزه با پیشرفت علم پزشکی، معالجه و درمان سرطان بسیار آسان‌تر از قبل شده. بسیاری از مبتلایان به این بیماری، پس از طی فرآیند درمان سرطان به‌راحتی زندگی خود را ادامه می‌دهند.سرطان از بیماری های شایع است که با علائم مختلفی همراه است در این مقاله به بررسی این علائم پرداخته ایم اما باید بگوییم داشتن این علائم حتما دلیل بر داشتن سرطان نیست و باید پزشک آزمایشات لازم را انجام دهد تا مشخص گردد.به طور کلی چنانچه سرطان زود  تشخیص داده شود قابل درمان است اگرچه برخی از سرطان ها کاملاً بدون علامت می باشند, اما اگر علائم را نادیده بگیرید, بیماری ممکن است بسیار مخرب شود زیرا شما فکر نمی کنید که این علائم ممکن است نشان دهنده سرطان باشد.

  شناخت جهش ها در تشخیص علائم شایع سرطان کمک مطلوبی برای شما خواهد بود. جهش ژنی می تواند به سلول بگوید که سریع تر رشد کرده و تقسیم شود که در نتیجه آن سلول جدیدی ایجاد می شود که همگی سلول های ایجاد شده دارای جهش یکسانی می باشند.شاید دقت نکرده باشید، اما اگر بسیاری از افراد مبتلا به سرطان علائم شایع سرطان را می شناختند می توانستند زمان بیشتری در مسیر درمان خود داشته باشند . در نتیجه علم بر این علائم به شما کمک خواهد کرد که بتوانید در مراحل اولیه این بیماری را تشخیص داده و به درمان آن بپردازید.علائم کلی سرطان که در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم صرفا نشان دهنده ابتلا به سرطان نیستند و گاهی می توانند هشدار دهنده این بیماری باشند. در نتیجه این علائم به شما کمک می کنند تا با مشاهده آن ها به پزشک مراجعه نموده و مشکل خود را به موقع پیگیری نمایید.

  تشخیص علائم شایع سرطان به شناخت سرطان چه کمکی می کند؟

  سرطان بیماری ای است که در آن رشد ناگهانی سلول های غیر طبیعی بدن مشاهده شده و این سلول ها به صورت غیر قابل کنترل تقسیم می شوند در نتیجه این تقسیم، سلول های ایجاد شده توانایی نفوذ و از بین بردن بافت طبیعی بدن را دارند.سرطان دومین عامل مرگ و میر در جهان می باشد، اما به لطف پیشرفت در غربالگری قادر به درمان و بهبود آن در این دوره هستیم. این بیماری در اثر تغییر (جهش) DNA در سلول ایجاد می شود. DNA درون یک سلول به تعداد زیادی ژن تقسیم می شود که هرکدام از آن ها دستوری در رابطه با اینکه سلول ها باید چه وظایفی انجام دهند، چگونه رشد کنند و تقسیم شوند، می دهند.  خطا در این روند سبب می شود عملکرد طبیعی سلول متوقف شده و باعث سرطانی شدن سلول می گردد.

  تفاوت سلول‌های سالم و سرطانی

  تفاوت عمده سلول‌های سالم و سرطانی در دو نکته است:

  سلول‌های سرطانی به‌طور غیرطبیعی و غیرقابل کنترل تکثیر می‌شوند.

  سلول‌های سرطانی عمری بسیار طولانی‌تر از سلول‌های سالم دارند.

  عوامل موثر در ابتلا به سرطان

  شناخت عوامل موثر در ابتلا به سرطان و شناخت انواع سرطان باعث می شود تا شما بتوانید در شناخت علائم هوشمندانه عمل کرده و به موقع تشخیص دهید. در واقع هر اندازه که شما بتوانید قدرتمند تر در تشخیص سرطان عمل نمایید، احتمال بهبود این بیماری بیشتر خواهد بود.

  جهش های ژن:

  جهش ژنی می تواند به سلول بگوید که سریع تر رشد کرده و تقسیم شود که در نتیجه آن سلول جدیدی ایجاد می شود که همگی سلول های ایجاد شده دارای جهش یکسانی می باشند. سلول های عادی می دانند چه موقع رشد را متوقف نمایند، اما سلول های سرطانی رشد خود را متوقف نمی کنند. در ژن سلول های سرطانی اطلاعاتی نهفته است که باعث ادامه و رشد آن سلول می گردد.ژن های ترمیم  DNA به دنبال اشتباه در سلول هستند و اصلاحاتی انجام می دهند. جهش ژن به طور مکرر در طول رشد طبیعی سلول رخ می دهد با این حال سلول ها دارای مکانیسمی می باشند که باعث رفع این اشکال می شوند. اما گاهی اوقات نیز خطایی اتفاق می افتد.

  اگر شما یک جهش ژنتیکی به ارث برده باشید که شما را مستعد به این بیماری کند به این معنی نیست که به یقین شما به سرطان مبتلا می باشید. در واقع ممکن است جهت ایجاد سرطان  به یک یا چند جهش دیگر ژن نیاز باشد.بعضی از عوامل دیگر می توانند باعث جهش ژن ها شوند به عنوان مثال می توانیم به  سیگار کشیدن، پرتو درمانی، ویروس ها، مواد شیمیای سرطان زا،چاقی، هورمون ها، التهاب های مزمن و ورزش نکردن اشاره نماییم که هر کدام از این موارد سبب برخی از علائم شایع سرطان می گردند.

  سن شما:

  سن شما یکی از عوامل مهم در ابتلا به سرطان است. به همین جهت بررسی علائم شایع سرطان در افرادی که سن بالاتری دارند بیشتر جدی گرفته می شود. لازم به ذکر است که این بیماری می تواند ده ها سال طول بکشد تا توسعه یابد و به همین دلیل بیشتر افراد مبتلا بالای 65 سال سن دارند، اگرچه در بزرگسالان شایع تر می باشد ولی منحصرا برای بزرگسالان نیست، در هر سنی ممکن است بدن را درگیر کند.

  عادت های شما:

  برخی از انتخاب های اشتباه از سبک زندگی باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان  می شود به عنوان مثال  نوشیدن مشروبات الکلی؛ قرار گرفتن در معرض آفتاب یا آفتاب سوختگی مکرر،سیگار کشیدن،رابطه جنسی ناامن می تواند از جمله این انتخاب ها باشد. انتخاب سبک زندگی سالم در عدم بروز علائم شایع سرطان و ابتلا به این بیماری می تواند تاثیرگذار باشد.

  منبع مطلب : www.smhcharity.org

  نشانه های سرطان : هر آنچه که ضروری است در مورد علائم انواع مختلف سرطان بدانید

  نشانه های سرطان چیست؟ هر یک از سرطان ها با علائم خاصی همراه هستند که تشخیص آن‌ها برای پیشگیری و درمان موفق این بیماری ضروری است

  منو

  صفحه اصلیبیماری هانشانه های سرطان : هر آنچه که ضروری است در مورد علائم انواع مختلف سرطان بدانید

  نشانه های سرطان : هر آنچه که ضروری است در مورد علائم انواع مختلف سرطان بدانید

  سرطان می‌تواند بر روی بافت‌های مختلف بدن تأثیر بگذارد. از نشانه های سرطان می‌توان به علائمی مانند کاهش وزن، خستگی، تغییرات پوستی و سرفه‌های مداوم اشاره کرد. در صورت مشاهدۀ این علائم به صورت دائمی و آزار دهنده حتماً به پزشک مراجعه کنید.

  ارائه دهندگان خدمات پزشکی می‌توانند با انجام آزمایشات تشخیصی، سرطان‌هایی که در مرحلۀ اولیه قرار دارند را شناسایی کنند. هر چه بیماری سرطان زودتر تشخیص داده شود، درمان آن موفقیت آمیزتر خواهد بود.

  طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها (CDC)، سرطان دومین عامل مرگ و میر در سال 2016 در آمریکا بوده است.

  در این مقاله، در رابطه با نشانه های سرطان و علائم هشدار دهندۀ عمومی این بیماری در زنان و مردان به صورت جداگانه و انواع مختلف آن صحبت خواهیم کرد.

  علائم هشدار دهندۀ سرطان در میان زنان

  سرطان آندومتر، دهانۀ رحم و پستان شایع ترین نوع سرطان در میان زنان است. در ادامه، علائم هشداردهندۀ هر یک از این سرطان‌ها را باهم مرور می کنیم:

  تغییرات پستان‌ها

  سرطان پستان غالباً باعث ایجاد تغییرات قابل مشاهده‌ای در بافت پستان می‌شود، بنابراین بسیار مهم است که زنان با شکل، اندازه و بافت پستان‌های خود آشنا باشند.

  تغییرات پستان که باید مراقب آن‌ها باشید عبارتند از:

  فرورفتگی یا ایجاد چروک در پوست و یا نوک پستان

  ترشح از نوک پستان

  قرمزی، تورم یا التهاب برروی پوست یا نوک پستان

  ایجاد تغییرات در اندازه و شکل پستان‌ها

  در صورت مشاهدۀ هر نوع تغییری در بافت پستان‌ها باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. همچنین طبق گفته‌ی جامعه‌ی سرطان آمریکا، ماموگرافی برای غربالگری سرطان سینه، باید به صورت منظم برای زنان 40 سال و بالاتر انجام شود.

  خونریزی واژینال بین دو دوره عادت ماهیانه

  در صورت مشاهدۀ لکه بینی و یا خونریزی واژینال خارج از دورۀ معمول عادت ماهیانه خود موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید. خونریزی‌های نامنظم از واژن ممکن است یکی از نشانه های سرطان آندومتر یا دهانۀ رحم باشد.

  این موضوع در دوران یائسگی زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است، این زنان باید در صورت مشاهدۀ خونریزی واژینال فوراً به پزشک متخصص مراجعه کنند.

  لکه‌بینی همیشه نشانۀ سرطان نیست. روش‌ﻫﺎی ﻫﻮرﻣﻮنی ﭘﻴﺸﮕﻴﺮی از ﺑﺎرداری، بیماری‌های مزمن و استرس می‌توانند علت لکه‌بینی باشند.

  در صورت مشاهدۀ لکه‌بینی به همراه علائم زیر فوراً به پزشک متخصص مراجعه کنید:

  تب

  درد در ناحیه شکم یا لگن

  سرگیجه خستگی دردهای عضلانی خونریزی شدید

  علائم هشدار دهندۀ سرطان در میان مردان

  برخی از علائم هشداردهندۀ سرطان تنها منحصر به مردان بوده و یا بیشتر در میان آن‌ها رخ می‌دهد. این علائم عبارتند از:

  وجود توده در بیضه‌ها

  اگرچه سرطان بیضه در مردان بسیار نادر است اما تعداد مبتلایان به این نوع سرطان در سراسر جهان رو به افزایش است.

  جامعه‌ی سرطان امریکا تخمین زده تا پایان سال 2019، 9560 نفر مبتلا به سرطان بیضه هستند. وجود تودۀ سفت و بدون درد در بیضه‌ها می تواند یکی از نشانه‌های سرطان بیضه باشد. علائم دیگر این سرطان عبارتند از:

  تورم یا درد در بیضه یا کیسۀ بیضه

  احساس سنگینی در کیسۀ بیضه

  درد در کشاله ران

  درد مزمن یا مداوم در قسمت شکم یا کمر

  تغییر در عملکرد روده‌ها

  به وجود آمدن تغییر مداوم یا طولانی مدت در عادات روده‌ای می تواند نشان دهندۀ سرطان کولون یا رکتوم باشد که به صورت کلی با نام سرطان کولورکتال (یا سرطان رودۀ بزرگ و مقعد) شناخته می‌شود.

  اسهال یا یبوست دائمی به همراه درد مداوم در ناحیۀ شکمی می‌تواند از علائم سرطان کولورکتال باشد. از دیگر علائم این سرطان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  شل شدن مدفوع کاهش وزن غیر طبیعی خستگی کم‌خونی نفخ شکم خونریزی از مقعد

  سرطان کولورکتال می‌تواند باعث خونریزی در دستگاه گوارش شود. در این حالت در مدفوع خون دیده می‌شود یا رنگ آن تیره‌تر از حد معمول است.

  خونریزی از ناحیۀ مقعد و یا وجود خون در مدفوع لزوماً به این معنی نیست که فرد به سرطان گرفتار شده است.

  هموروئید (بواسیر)، وجود زخم (شقاق) و سایر اختلالات دستگاه گوارش، همگی می‌توانند علت این نوع خونریزی‌ها باشند. با این حال، مردان نباید این علائم را نادیده بگیرند و در صورت مشاهده باید فوراً به پزشک مراجعه کنند. این علائم می‌توانند نشان دهندۀ یک بیماری جدی باشند.

  بروز تغییرات در دفع ادرار

  تغییر عادات در دفع ادرار می‌تواند یکی از نشانه های سرطان پروستات و مثانه باشد. این نوع سرطان‌ها می‌توانند مجاری ادراری را تحت تأثیر قرار داده و علائم زیر را ایجاد کنند:

  مشکل در شروع تخلیه ادرار

  مشکل در تخلیه مثانه

  تکرر ادرار و احساس نیاز به تخلیه‌ی مثانه

  بی اختیاری و یا خروج غیر ارادی ادرار

  وجود خون در ادرار

  سرطان‌های پروستات و مثانه رایج ترین نوع سرطان در میان مردان امریکا هستند.

  در ادامه علائم هشدار دهنده سرطان‌های مختلف را به طور مختصر بررسی می‌کنیم.

  سرطان پوست

  سرطان پوست رایج‌ترین نوع سرطان در ایالت متحده است که شامل دو نوع سرطان غیر ملانوم و ملانوما می‌باشد. طبق گزارش انستیتوی ملی سرطان، 1195608 نفر مبتلا به سرطان پوست هستند.

  سرطان پوستی می‌تواند هر بخشی از پوست را درگیر کند اما اغلب در بخش‌هایی از پوست که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند (مانند صورت، گردن، دست‌ها و بازوها) ظاهر می‌شود.

  منبع مطلب : lafarrerr.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید