این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  علائم جدید کرونا اسفند 1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  علائم جدید کرونا اسفند 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  علائم جدید کرونا

  وب سایت رسمی پارک علم و فناوری استان مرکزی

  علائم جدید کرونا

  علائم جدیدی از کرونا که باید آنها را بشناسیم.

  منبع مطلب : www.astp.ir

  علائم کرونا جدید 1401 چیست؟ شیوع سویه جدید کرونا XBB و BQ.1

  علائم کرونای جدید چیست؟ آیا کرونا جدید در کشور شیوع پیدا کرده است؟ کرونای جدید خطرناک تر از سویه های قبلی آن است؟ درباره سویه جدید ویروس کرونا چی می‌دانید؟بیشتر

  سویه جدید کرونا - کرونا جدید 1401

  کووید-19دانستنی‌های سلامترسانه و رویداد

  علائم کرونا جدید 1401 چیست؟ شیوع سویه جدید کرونا XBB و BQ.1

  آخرین بروزرسانی 27 اسفند 1401

  197249kاشتراک گذاری

  زمان مطالعه این مطلب: 6 دقیقه

  کرونا برای اولین بار از جمهوری خلق چین نشأت گرفت که در نتیجه این بیماری میلیون‌ها نفر در دنیا جان خودشان را از دست دادند. اکنون پس از گذشت 3 سال از شیوع این ویروس در جهان، موارد ابتلا به کرونا در برخی کشورها رو به افزایش است و باعث نگرانی‌هایی درباره این ویروس شده است. گفته می‌شود سویه جدید کرونا XBB و BQ.1 یکی از زیرسویه‌های امیکرون هستند که، توجه جهانی را به خود جلب کرده‌اند. زیرسویه‌های کرونا جدید XBB و BQ.1 که از زیرشاخه BA.2 ویروس کووید می‌آیند به تازگی در حال شیوع در ایران و سراسر جهان هستند.

  زیر سویه جدید کرونا چیست؟ علائم کرونای جدید چیست؟ آیا زیر سویه جدید کرونا کشنده است؟ تا انتهای این مقاله از مجله سلامت کیوان با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات شما درباره این زیر سویه جدید بپردازیم.

  در این مقاله مطالعه می‌کنید:

  شناسایی سویه‌های جدید BQ.1 و XBB در ایران و جهان

  آغاز موج هشتم کرونا در کشور با کرونای جدید

  تزریق دوز یادآور برای سویه جدید کرونا 1401

  آیا XBB و BQ.1 از دیگر سویه‌های کرونا خطرناک‌تر‌ اند؟

  علائم کرونای جدید XBB چیست؟

  چگونه از سویه جدید کرونا و شیوع پیک هشتم جلوگیری کنیم؟

  شناسایی سویه‌های جدید BQ.1 و XBB در ایران و جهان

  اندی پکوز، دکترا، ویروس شناس و معاون بخش میکروبیولوژی دانشکده جانز هاپکینز گفت: از آنجایی که XBB ترکیبی از رده‌های فرعی BA.2.10.1 و BA.2.75 است، به این معنی است که این زیر سویه جدید دارای بخش‌هایی از دو ویروس مختلف است که میزبانان یکسانی را آلوده کرده و برخی از ژن‌های آن‌ها را در این فرآیند مبادله می‌کنند. همچنین طبق گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO)، در مورد تکامل ویروس SARS-CoV-2 (TAG-VE)، و زیرسویه جدید آن یعنی XBB در اصل یک سویه پیشرفت کرده امیکرون در نظر گرفته می‌شود. این گروه از محققان به این نتیجه رسیدند که XBB و زیرشاخه‌های آن به برچسب جدیدی نیاز ندارند، زیرا تفاوت چندانی با سایر زیرشاخه‌های Omicron ندارند.(1)

  آغاز موج هشتم کرونا در کشور با کرونای جدید

  معاون درمان وزیر بهداشت با توجه به روند افزایش مبتلایان به سویه جدید کرونا گفت: نباید مردم را خیلی نگران کنیم اما پیش‌بینی می‌شود شروع موج هشتم، از سوم بهمن ماه باشد. اگر زدن ماسک رعایت شود، قله موج هشتم کمتر و به نصف خواهد رسید. سرایت‌پذیری این زیرسویه بیشتر اما شدت‌ بیماری نسبت به موج‌های قبلی تفاوت زیادی ندارد. در روز 13 دی‌ماه 1401 تاکنون فقط یک مورد ابتلا به سویه‌های جدید کرونا در تهران مشاهده شده است.

  طبق گفته سخنگوی وزارت بهداشت چنانچه زیرسویه‌های BQ.1 و XBB در ایران شناسایی شوند، به احتمال زیاد شاهد موج هشتم کرونا در کشور خواهیم بود. حالا که اول دی ماه 1401، سه مورد ابتلا به زیر سویه جدید کرونا امیکرون در کشور مشاهده شد که از بین این سه مورد، دو نمونه مربوط به زیرسویه BQ1 و یک مورد مربوط به زیرسویه XBB بوده است. همچنین طبق گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در 13 دی‌ماه 1401، بر اساس آزمایشات انجام شده در استان تبریز چند مورد از سویه‌های جدید BQ.1 و XBB اومیکرون مشاهده شده است. او همچنین اشاره کرد افراد مبتلا به این سویه‌های جدید قرطینه شده‌اند.

  همین حالا که درحال مطالعه این مقاله هستید و در صورتی که از ابتلا به کرونا جدید مشکوک هستید و امکان مراجعه حضوری به پزشک را ندارید، می‌توانید با پر کردن فرم زیر به صورت رایگان، از خدمت مشاوره تلفنی مجله سلامت کیوان بهره‌مند شوید. علائم خود را به صورت کامل وارد نمائید، همکاران ما در خصوص بیماری کرونای جدید راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام خواهند داد.

  تزریق دوز یادآور برای سویه جدید کرونا 1401

  پس از تحقیقات و مطالعات برخی متخصصان درباره آمار جمعیت واکسینه شده در بسیاری از کشورهای جهان از جمله سنگاپور، متوجه افزایش چشمگیر مبتلایان و شناسایی این زیرسویه‌ها در بیماران شده‌اند، که نشان می‌دهد این زیر سویه جدید کرونا قابلیت انتقال بیشتری را نسبت به موارد قبلی داشته باشند. دکتر کریمی، معاون درمان وزیر بهداشت دراین باره ذکر کرد: با توجه به گذشت بیش از 6 ماه از واکسیناسیون در جامعه، ایمنی جامعه کم شده است. تزریق دوز یادآور کرونا پیشنهاد می‌شود. دکتر جهانپور نیز تزریق واکسن کرونا را به همه مردم پیشنهاد کردند. همچنین می‌توانید بیشتر درباره دوز سوم واکسن کرونا و دوز چهارم واکسن کرونا اینجا بخوانید.

  مطالب مرتبط:

  هشدار شیوعی دیگر! ویروس جدید BtSY2؛ ویروسی شبیه به کروناپاسخ به 10 سوال پرتکرار امیکرون توسط متخصص ویروس شناسیتاثیر کرونا بر مغز؛ کاهش IQ مبتلایان صحت دارد؟کرونا و دیابت؛ کرونا چه خطراتی برای دیابتی ها دارد؟

  آیا XBB و BQ.1 از دیگر سویه‌های کرونا خطرناک‌تر‌ اند؟

  خطر بستری شدن در بیمارستان برای زیرسویه‌های جدید XBB و BQ.1 در مقایسه با نوع دلتا کمتر است، اما (WHO) هشدار داد هرچند ممکن است رفتار این زیرسویه عیناً مشابه رفتاری نباشد که در سایر نقاط دنیا داشته است، اما نباید این ویروس را دست کم گرفت. افزایش تعداد مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا در بسیاری از کشورها مشاهده می‌شد، به ویژه مناطق و کشورهایی که روند واکسیناسیون سرعت کمتری داشتند.

  به گفته دانشمندان وابسته به دانشگاه میشیگان، زیرسویه‌های کرونای جدید BQ.1 و BA.5 ایمن‌گریزترین گونه‌های Covid-19 هستند. بر اساس داده‌های موجود، این زیرسویه‌ها به تنهایی باعث ۷۲ درصد از عفونت‌ها و مبتلایان جدید در آمریکا هستند.

  آخرین اخبار درباره زمان قطعی موج جدید کرونا در ایران را اینجا بخوانید:  هشدار موج جدید کرونا در ایران؛ پیک هشتم کرونا در زمستان 1401

  منبع مطلب : keyvanlab.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید