این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  علت قطعی اینترنت همراه اول امروز

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  علت قطعی اینترنت همراه اول امروز را از این سایت دریافت کنید.

  دلایل قطعی اینترنت همراه اول و روش های رفع آن(چرا اینترنت همراه اول وصل نمیشه)

  در این مطلب به دلایل اختلال در اینترنت همراه اول گوشی و روش های برطرف کردن مشکل اینترنت همراه اول میپردازیم. با ما همراه باشید.

  یکی از اپراتورهای برتر موبایل در کشور را می‌توان همراه اول معرفی کرد. کاربران زیادی در سراسر کشور به عنوان مشترکین همراه اول شناخته می‌شوند و خدمات مهم اینترنت تلفن همراه را از آن دریافت می‌کنند. یکی از مشکلاتی که گاهی وقت‌ها کاربران همراه اول روی گوشی‌های هوشمند تجربه می‌کنند، عدم اتصال و دریافت اینترنت از اپراتور همراه اول است. در این مقاله قصد داریم دلایل وصل نشدن اینترنت همراه اول و تنظیمات مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم. به این موضوع هم توجه داشته باشید که برای داشتن اینترنت سریعتر در آینده نزدیک می‌توانید جدیدترین گوشی های 5G را از سایت تکنولایف خریداری کنید.

  دلایل وصل نشدن اینترنت همراه اول

  در صورتی که شما با مشکل وصل نشدن اینترنت گوشی موبایل روی شبکه همراه اول دست و پنجه نرم می‌کنید، بهتر است روش‌های زیر را برای رفع مشکل مورد بررسی قرار دهید.

  بررسی وضعیت تعرفه اینترنت

  قبل از آن که بخواهید وارد بحث تنظیمات پیرامون نرم افزار شوید، بهتر است به مراکز مجاز خدمات همراه اول مراجعه کرده یا از طریق کد USSD، اعتبار حساب اینترنت خود را بررسی کنید. هنگامی که تعرفه اینترنت شما به اتمام رسیده باشد، احتمالا قطعی اینترنت را روی گوشی همراه تجربه خواهید کرد. در صورتی که تعرفه اینترنت همراه اول به اتمام رسیده باشد، امکان تمدید و خرید طرح‌های جدید به راحتی وجود خواهد داشت، اما اگر از موجود بودن تعرفه اینترنت خود اطمینان دارید، مراحل بعد را مورد بررسی قرار دهید.

  راه‌اندازی مجدد گوشی موبایل

  در صورتی که با قطعی اینترنت همراه اول در گوشی هوشمند مواجه شدید، بهتر است در سریع‌ترین زمان ممکن، راه‌اندازی مجدد دستگاه (Reset) را انجام دهید. معمولا ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت گوشی موبایل را می‌توان ریست دستگاه عنوان کرد. هنگامی که گوشی موبایل روشن شود، شبکه اینترنت هم مجددا تنظیم خواهد شد.

  خاموش و روشن کردن اینترنت موبایل

  یکی دیگر از ابتدایی‌ترین اقداماتی که باید هنگام قطع شدن اینترنت همراه اول یا گوشی هوشمند انجام دهید، خاموش و روشن کردن دیتای موبایل است. برای انجام این کار باید انگشت خود را از سمت بالای نمایشگر به سمت پایین بکشید تا منوی موردنظرتان، نمایش داده شود. در ادامه کار می‌توانید با انتخاب آیکون دیتای موبایل، خاموش و روشن کردن اینترنت را انجام دهید. در صورتی که انجام این کار موجب بازگردانی شرایط اینترنت به حالت عادی نشد، مراحل بعدی را دنبال کنید.

  حجم اینترنت موبایل خود را مدیریت کنید:

  نرم افزار محدود کننده مصرف اینترنت اندروید

  خاموش کردن وای فای

  یکی دیگر از مواردی که ممکن است روی قطع اینترنت همراه تاثیرگذار باشد، روشن بودن وای فای است. همانطور که می‌دانید، روشن بودن وای فای می‌تواند موجب بروز اختلال هنگام متصل شدن به شبکه اینترنت همراه اول شود. شما می‌توانید به راحتی وارد تنظیمات شده و از بخش اتصالات (Connections)، گزینه وای فای (Wi-Fi) را انتخاب کرده و خاموش کنید. همچنین روش ساده‌تری برای انجام این کار وجود دارد؛ شما می‌توانید انگشت خود را از بالای صفحه نمایش به پایین بکشید تا منوی مربوطه بازگشایی شود و در ادامه روی نماد وای فای ضربه بزنید. این روش را می‌توان به عنوان یکی از تنظیمات اینترنت همراه اول سامسونگ و برقراری ارتباط آن به حساب آورد.

  فعال کردن حالت پرواز (Flight Mode)

  یکی دیگر از روش‌های بررسی و رفع مشکل اینترنت همراه اول، فعال کردن حالت پرواز است. هنگامی که حالت پرواز گوشی هوشمند خود را فعال کنید، ارتباط گوشی با شبکه‌های موبایل به صورت کامل قطع خواهد شد؛ این اقدام همانند یک راه‌اندازی مجدد شبکه به حساب می‌آید. پس از گذشت چند ثانیه می‌توانید حالت پرواز را غیرفعال کنید تا بدین ترتیب، شرایط به حالت طبیعی بازگردد. پس از انجام این کار و شبکه‌یابی مجدد گوشی هوشمند، مشکل قطعی اینترنت هم باید حل شود و در غیر این صورت، مراحل بعدی را مورد بررسی قرار دهید.

  حتما باید بدانید: اینترنت نامحدود همراه اول

  شبکه‌یابی

  در ابتدا باید وارد تنظیمات شده و بخش اتصالات (Connections) را انتخاب کنید. در ادامه کار گزینه شبکه‌های موبایل (Mobile Networks) را انتخاب کرده و با ضربه زدن روی شبکه اپراتورها (Network Operators)، شبکه‌یابی را انجام دهید.

  تنظیم مجدد APN

  ارتباط میان گوشی هوشمند و اینترنت از طریق APN برقرار می‌شود و بروز اخلال در آن را می‌توان به عنوان یکی از دلایل قطع اینترنت همراه اول روی اسمارتفون‌ها به حساب آورد. شما می‌توانید برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت، تنظیمات مربوط به APN را مجددا تغییر کنید.

  برای انجام این کار وارد تنظیمات شوید و از بخش سیم کارت‌ها و شبکه‌های موبایل، اپراتور همراه اول را انتخاب کرده تا بتوانید وارد بخش APN یا همان Access Point Names شوید. در این بخش یک فهرست از اسامی APN را مشاهده خواهید کرد؛ در ادامه باید روی گزینه راه‌اندازی مجدد (Reset) ضربه بزنید. با انجام این کار، کلیه تنظیمات مجددا راه‌اندازی خواهند شد و می‌توانید وضعیت اینترنت خود را بررسی کنید.

  فراموش نکنید که شما باید در مراحل ذکرشده، نماد موجود در کنار APN را هم انتخاب کرده و روی گزینه Edit Access Point ضربه بزنید تا بدین ترتیب، امکان تنظیم پروتکل APN روی iPv4/IPv6 فراهم شود. با انجام این کار و ذخیره‌سازی تغییرات انجام شده، می‌توانید وضعیت اینترنت همراه اول خود را مورد بررسی قرار دهید.

  تنظیمات اینترنت همراه اول

  لازم به ذکر است تنظیمات خاصی برای اینترنت همراه اول وجود دارد که در صورت قطع بودن آن، می‌توانید مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

  وارد منوی تنظیمات (Settings) شوید.

  گزینه Cellular را انتخاب کنید.

  منبع مطلب : www.technolife.ir

  همراه اول

  توضیحات: از ساعت ۱۸ روز پنجشنبه ۲۴ دی تا پایان روز جمعه ۲۵ دی ماه، همزمان با انجام این عملیات فنی، برخی سرویس های قابل ارائه در دفاتر مشترکین مانند قطع، وصل و تغییر نام سیم کارت امکان پذیر نخواهد بود. علاوه بر سرویس های دفاتر مشترکین، خدمات مشترکین بر بسترهای USSD، پیامک و پرتال نظیر پیامک انبوه، «خرید شارژ از طریق سامانه ستاره اول (#۱*)، جیرینگ و یا پرتال» قطع خواهد شد. خدمات اصلی شامل مکالمه، ارسال و دریافت پیامک و استفاده از اینترنت همراه در این مدت مشکلی نخواهد داشت.

  قطع موقت برخی خدمات مشترکین همراه اول

  به منظور نوسازی و تقویت پاور یکی از مراکز اصلی همراه اول، ضمن حفظ خدمات اصلی، برخی خدمات قابل ارائه به مشترکین از دسترس خارج می شود.

  از ساعت 18 روز پنجشنبه 24 دی تا ساعت 24 روز جمعه 25 دی ماه، همزمان با انجام این عملیات فنی، برخی سرویس های قابل ارائه در دفاتر مشترکین مانند قطع، وصل و تغییر نام سیم کارت امکان پذیر نخواهد بود.

  علاوه بر سرویس های دفاتر مشترکین، خدمات مشترکین بر بسترهای USSD، پیامک و پرتال نظیر «پیامک انبوه»، «خرید شارژ از طریق سامانه ستاره اول (*1#) ، جیرینگ و یا پرتال» قطع خواهد شد.

  خدمات اصلی شامل مکالمه، ارسال و دریافت پیامک و استفاده از اینترنت همراه در این مدت مشکلی نخواهد داشت.

  منبع مطلب : mci.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید